• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

PCOS a nasazení anitkoncepce, když se snažím otěhotnět?

10. května 2013 
Ahoj holky, měla bych na vás prosbu, mam PCOS a doktorka mi předepsala antikoncepci nějákou Dianu na 3 měsíce a odebrala krev kvůli hormonům....Chci se zeptat, proč mi nepíchla closťák rovnou, ale dala mi antikoncepci? Jsem z toho zmatená trochu...! Děkuji a přeji hezký den Sima
29. bře 2013 v 09:35  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to netuším, proč ti to doktorka napsala. Ta antikoncepce možná bude Diane 35, to jsem brala já xlet, bohužel. Je to dost silná antikoncepce. A já vůbec netuším, v čem by ti měla prospět. Být tebou, tak bych jí vůbec nezačala brát. K miminku ti to nepomůže. Já jsem musela na lapar. operaci, potom jsem brala clostilbegyt. Výsledek uvidíš v mém profilu :grinning:
29. bře 2013 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
to je opravdu divný, já dostala na pco nejdřív utrogestan a ted clotilbegyt, o antikoncepci bych ani nediskutovala, natož, aby mi ji někdo napsal, zkus se poradit ještě někde jinde, osobně bych si antikoncepci už nikdy nevzala - nic neřeší, jen zakryje problém- Každopádně moc moc držím palce
29. bře 2013 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Asi si dr myslí, že ti může nějak nastartovat cyklus... Každopádně mně spíš není jasné, proč ses dr nezeptala :sweat_smile: Preci ti nemůže jen tak něco napsat a nevysvětlit ti proč. A antikoncepce konec konců není jen tak nějaký paralen.
29. bře 2013 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Opravdu zvláštní, mně teda lékař nabídl antikoncepci s diagnózou PCO taky, ale to proto, že jsem tehdy ještě otěhotnět nechtěla. A dal mi teda menší dryják (YAZ). Brala jsem ho rok - pak vysadila. První normální menzes přišel po 35 dnech, dalších asi 60 dní už nepřicházel. To už jsem se s lékařem dohodla, že chci otěhotnět - na nic nečekal, dal mi rovnou vyvolávačku (Utrogestan). Měsíčky do 14 dnů nepřišly - místo nich jsem měla pozitivní test, takže už nedošlo ani na Clostylbegit, nebo jak se to píše :slight_smile: Takže i při PCO se otěhotnět dá - ale rozhodně ne přes antikoncepci, nevím, co to je za pokusy - můj lékař na mně nic takového nezkoušel. Říkal, že není na co čekat.
29. bře 2013 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dianu jsem taky brala a už nikdy víc. Celkově HA už bych nikdy nebrala. Já ji brala v kuse asi 8 let a pak jsem měla problémy s cyklem a s ovualcí, takže rozhodně bych nedoporučila. Navíc pokdu ti to dr ani nevysvětlila, tak bych zvažovala, zda od ní rovnou neodejít.... Držím palce
29. bře 2013 v 19:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Někteří lékaří Diane 35 nasazují, aby se upravila hladina hormonů- hlavně vysoký testosteron, užívala jsem krátkodobě při redukci váhy (před snažením). Bohužel moje PCOS to ještě zhoršilo, nepomohla mě ani laparka a hned snažení s clostilem..
Já už antikoncepci 7 let neužívám, předtím jsem různě užívala cca 6 let a moje PCOS se zhoršilo..
29. bře 2013 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jak píše elennka Diane se dává při vysoké hladině testosteronu (bývá často u PCO), mne ho dr. taky chtěla nasadit, ale úspěšnost je docela malá. jestli máš vyšší hladinu testosteromu doporučuji Femigard, já jsem se s ním za 3 měsíce dostala do normálu (na ovu bohužel nepomohl, ale u někoho zabrat může). Určitě nebrat je to jenom oddalování problému a naopak může ty hormony ještě víc rozházet, já bych na tvém místě dr. vyměnila (což jsem taky udělala :wink: )
29. bře 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
švagrová taktéž dostala antiko na 3 měsíce,ultrazvuk po té době vypadal krásně tak gynekolog dopouričil vysadit a snazit se
29. bře 2013 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se divím, proč se ptáš tady a ne své doktorky. Diane je silná, zřejmě máš rozkolísanou hormonální hladinu, tak ji chce ustálit. Tři měsíce nejsou nějak dlouhá doba, to přežiješ, i když se připrav na možný výkyvy nálad. Ale rozhodně nesouhlasím se spagaticí, abys to vůbec nebrala. Pokud máš k doktorce důvěru (jinak bys k ní určitě nechodila), tak není co řešit. A příště se ptej rovnou jí, když ti něco není jasný.
29. bře 2013 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
nasazení antkoncepce u PCO je jen krátkozraké a krátkodobé řešení. Antikncepcí se potlačí (nikoliv vyléčí) příznaky PCO a možná jediná výhoda je, že někomu tělo jeden, dva měsíce funguje normálně a povede se mu s té době otěhotnět. Ale myslím, že to je nejmíň efektivní metoda a ztráta času. U mě dr nic takového ani nenavrhoval.
10. kvě 2013 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek