PCOS a nasazení anitkoncepce, když se snažím otěhotnět?

simculinek
29. bře 2013

Ahoj holky, měla bych na vás prosbu, mam PCOS a doktorka mi předepsala antikoncepci nějákou Dianu na 3 měsíce a odebrala krev kvůli hormonům....Chci se zeptat, proč mi nepíchla closťák rovnou, ale dala mi antikoncepci? Jsem z toho zmatená trochu...! Děkuji a přeji hezký den Sima

spagatice
29. bře 2013

No tak to netuším, proč ti to doktorka napsala. Ta antikoncepce možná bude Diane 35, to jsem brala já xlet, bohužel. Je to dost silná antikoncepce. A já vůbec netuším, v čem by ti měla prospět. Být tebou, tak bych jí vůbec nezačala brát. K miminku ti to nepomůže. Já jsem musela na lapar. operaci, potom jsem brala clostilbegyt. Výsledek uvidíš v mém profilu 😀

spiklenka
29. bře 2013

to je opravdu divný, já dostala na pco nejdřív utrogestan a ted clotilbegyt, o antikoncepci bych ani nediskutovala, natož, aby mi ji někdo napsal, zkus se poradit ještě někde jinde, osobně bych si antikoncepci už nikdy nevzala - nic neřeší, jen zakryje problém- Každopádně moc moc držím palce

aktaka
29. bře 2013

Asi si dr myslí, že ti může nějak nastartovat cyklus... Každopádně mně spíš není jasné, proč ses dr nezeptala 😅 Preci ti nemůže jen tak něco napsat a nevysvětlit ti proč. A antikoncepce konec konců není jen tak nějaký paralen.

zoyka
29. bře 2013

Opravdu zvláštní, mně teda lékař nabídl antikoncepci s diagnózou PCO taky, ale to proto, že jsem tehdy ještě otěhotnět nechtěla. A dal mi teda menší dryják (YAZ). Brala jsem ho rok - pak vysadila. První normální menzes přišel po 35 dnech, dalších asi 60 dní už nepřicházel. To už jsem se s lékařem dohodla, že chci otěhotnět - na nic nečekal, dal mi rovnou vyvolávačku (Utrogestan). Měsíčky do 14 dnů nepřišly - místo nich jsem měla pozitivní test, takže už nedošlo ani na Clostylbegit, nebo jak se to píše 🙂 Takže i při PCO se otěhotnět dá - ale rozhodně ne přes antikoncepci, nevím, co to je za pokusy - můj lékař na mně nic takového nezkoušel. Říkal, že není na co čekat.

naomi6
29. bře 2013

Dianu jsem taky brala a už nikdy víc. Celkově HA už bych nikdy nebrala. Já ji brala v kuse asi 8 let a pak jsem měla problémy s cyklem a s ovualcí, takže rozhodně bych nedoporučila. Navíc pokdu ti to dr ani nevysvětlila, tak bych zvažovala, zda od ní rovnou neodejít.... Držím palce

elennka
29. bře 2013

Někteří lékaří Diane 35 nasazují, aby se upravila hladina hormonů- hlavně vysoký testosteron, užívala jsem krátkodobě při redukci váhy (před snažením). Bohužel moje PCOS to ještě zhoršilo, nepomohla mě ani laparka a hned snažení s clostilem..
Já už antikoncepci 7 let neužívám, předtím jsem různě užívala cca 6 let a moje PCOS se zhoršilo..

bosorkajarka
29. bře 2013

Jak píše elennka Diane se dává při vysoké hladině testosteronu (bývá často u PCO), mne ho dr. taky chtěla nasadit, ale úspěšnost je docela malá. jestli máš vyšší hladinu testosteromu doporučuji Femigard, já jsem se s ním za 3 měsíce dostala do normálu (na ovu bohužel nepomohl, ale u někoho zabrat může). Určitě nebrat je to jenom oddalování problému a naopak může ty hormony ještě víc rozházet, já bych na tvém místě dr. vyměnila (což jsem taky udělala 😉 )

lenkarehankova
29. bře 2013

švagrová taktéž dostala antiko na 3 měsíce,ultrazvuk po té době vypadal krásně tak gynekolog dopouričil vysadit a snazit se

soleilll
29. bře 2013

Taky se divím, proč se ptáš tady a ne své doktorky. Diane je silná, zřejmě máš rozkolísanou hormonální hladinu, tak ji chce ustálit. Tři měsíce nejsou nějak dlouhá doba, to přežiješ, i když se připrav na možný výkyvy nálad. Ale rozhodně nesouhlasím se spagaticí, abys to vůbec nebrala. Pokud máš k doktorce důvěru (jinak bys k ní určitě nechodila), tak není co řešit. A příště se ptej rovnou jí, když ti něco není jasný.

leeena_4
10. kvě 2013

nasazení antkoncepce u PCO je jen krátkozraké a krátkodobé řešení. Antikncepcí se potlačí (nikoliv vyléčí) příznaky PCO a možná jediná výhoda je, že někomu tělo jeden, dva měsíce funguje normálně a povede se mu s té době otěhotnět. Ale myslím, že to je nejmíň efektivní metoda a ztráta času. U mě dr nic takového ani nenavrhoval.