Po potratu mám dírku na děloze. Brání to otěhotnění?

hanysek.hanysek
3. črc 2011

Prosím, zda se s tím také někdo setkal. Byla jsem v 9týdnu, když jsem začala ráno krvácet, potratila sem. V nemocnici mě hned vzali na sál, zbavili mě zbytky plodu a udělali laparoskopii. Mám dvě jizvičky v pupíku, jednu v podbřišku ( od drénu) a předtím jizvu od císaře ( takže zašitá z každé strany). Co mi bylo sděleno, je že mám dírku na děloze ( od té laparky), o velikosti jehly na pletení. Tak se chci zeptat, jestli to brání otěhotnění, popř. jestli je nějaké riziko v případě těhotenství. Doktor říkal, že se to bude rychle hojit, ale jak dlouho neřekl. A jaký je váš názor, kdy sexovat a kdy se snažit? V nemocnici řekli, že nesexovat 14dní, ale gyndař řekl, že dodržet šestinedělí. V nemocnici řekli, že snažit se za 3-4měsíce, gyndař řekl, že až na jaře, že na podzim je nejvíc potratů. Cítím se dobře, nekrvácím. Proto bych chtěla začít co nejdřív a normálně fungovat. Mrzí mě, co se stalo, ale život musí jít dál a musíme se snažit dál. A věřte, že chuť na sex je opravdu veliká!!! Děkuji za názory.

dlabinecka
3. črc 2011

Já byla na laprce z jiného důvodu, ale taky byl zásah do dělohy a otěhotněla jsem další měsíc -musela jsem co nejrychlejc a všechno bylo naprosto v pohodě a bez problémů. MOje segra potratila 3x a vždy sexovala po dvouch týdnech, když se na to cítila. naposled otěhotněla tuším dva měsíce po potratu a holčičku konečně donosila 😉