Po revizi nebo potratu začínáme znovu

alca22
29. zář 2010

Ahojky tohle téma je pro všechny co prožili revizi nebo potrat a začínají od znovu. Já prodělala zamlklé těhotenství v 7tt. A následovně revizi dělohy. Už se těším až dorazí MS a budu vědět že je vše ok. A hlavně bna to další znaženíčko 😉

anicka1211
10. pro 2015

@elishka87 držím ti moc palce, ať to zvládneš. Hele ono to není vůbec jednoduchý a všechny chytrý rady kolem ti stejně nepomůžou. Když teda budeš mít potřebu plakat, PLAČ, to je to jediné, čím ty emoce ze sebe dostaneš. Řekni i manželovi, když máš prostě slabou chvíli a brečíš, obejměte se, brečte spolu,mluvit pak ani nemusíte. Ta vzájemná opora je mnohdy lepší lék než všechna slova. A když jsi sama a chce se ti na to nemyslet, zaměstnej se něčím co tě baví. Já taky uklízela jak vzteklá a pak jsem byla vyřízená, naklizeno jsem měla už v září jak na Vánoce. Ale co mi opravdu hodně pomohlo hned v začátku byla moje maminka, která mi vrazila do ruk vyšívání,které do teď nemám hotové, ale to co jsem stihla vyšít za ty první dny po revizi byla skoro polovina celého toho velkého obrazu. Teď už tolik nebrečím, skoro vůbec a tak taky skoro nevyšívám. Doma už normálně funguju a protože mám jedno dítě už, co chodí do 2. třídy, tak odpoledne se mu věnuju a taky se s ním musím učit, tak už nemám nějak čas na to myslet. Jinak hodně mi pomohla psycholožka, kterou jsem nakonec vyhledala, protože jsem cítila, že se nemůžu zvednout z toho dna. Poradila mi jako věřící, udělat pro miminko mši, a tak jsem se domluvila s farářem a mši udělal jen pro mě a manžela. A to byl odrazový můstek a díky ní jsem se z toho konečně dostala. Sice né úplně, ten strach ve mě furt je, ale aspoň už to tolik moc nebolí.

gajuska86
10. pro 2015

@anicka1211 Přesně tak, zažila jsem to jednou a už bych opravdu nikdy víc nechtěla :-/ A nepřála bych to ani tomu největšímu nepříteli. Já čekám mršku dneska, maximálně zítra, tak uvidíme, třeba si dá na čas a nebo taky ne 🙂
Taky vám všem držím palečky, aby to konečně vyšlo 🙂

gajuska86
10. pro 2015

@elishka87 Já byla doma na neschopence 4 týdny po revizi a měla jsem nakázaný klid, tak jsem se ho snažila dodržovat. Snažila jsem se na to nemyslet a zabavit se něčím jiným 🙂 Hodně jsem se upnula na to, že budou vánoce, i když pro mě letos smutný i z jinýho důvodu, ale pomohlo mi to 🙂 Byla jsem na revizi 12.10.2015 a teď si říkám, že je to tak dávno, že to strašně rychle uteklo, ani nevím jak 🙂

gajuska86
10. pro 2015

@elishka87 A začala jsem si psát deníček, píšu si tam všechny svoje pocity a myšlenky, vše co se mi přihodilo a pomáhá mi to 🙂

elishka87
10. pro 2015

@gajuska86 Tak to já jsem si připadala hrozně provinile, když jsem si u doktorky říkala o neschopenku na 14 dní. O mimi jsme přišli v 17.tt. Říkám si, že zkusím jít na 2-3 dny do práce a pak máme dovolenou (školkové prázdniny) a pak nastupujeme až 4.1. Tak pak budu mít zase pár dní to vstřebat. Mám už teď ale strach tam jít a všechny lidi zase potkávat. Sice jsem to v práci před rodičema neříkala, ale už to začalo být znát. Každopádně jednou budu muset vylézt ven...

gajuska86
10. pro 2015

@elishka87 17tt, to už je opravdu dost, to mě moc mrzí ☹ Já dostala neschopenku automaticky, protože v práci tahám lidi, pracuju v důchoďáku, takže jsem musela být v klidu. Já udělala tu chybu, že jsem hned všem oznámila, rodině, v práci, známým, že jsem těhu a pak jsem zase musela oznamovat, že už nejsem :-/ To už příště určitě neudělám, minimálně ty první 3 měsíce.

elishka87
10. pro 2015

my čekali ty 3 měsíce a po několika týdnech to stejně dopadlo takhle. Takže taky oznamujeme, že už ne...

breberushka
10. pro 2015

Holky, jak jsem byla naposledy u dr, kdy mi teda oznámil, že srdíčko už nebije a vypsal mi žádanku na revizi - na kterou jsem pak nešla. Tak mi taky řekl, že jakmile zjistím, že jsem zase těhu a už bude srdíčko, tak půjdu hned na neschopenku. Co si o tom myslíte?...

anicka1211
10. pro 2015

@breberushka rozhodně dobrý nápad, běž na ni, pokud znovu budeš. Já byla na neschopence hned jak mi dr zjistila, že nebije srdíčko. Nešla bych do práce ani,protože takové zpráva se mnou tak zatočila, že jsem brečela v kuse až do další kontroly a do reivze. Ale to už jsem měla tak vyschlý oči, že už jsem neměla co brečet. A po revizi mě nechala na neschopence dokud se mi nespravila bolavá duše a to bylo až do konce září a na revizi jsem šla 26.8.. A jestli budu znovu těhotná, tak se neschopence stejně nevyhnu, pokud budu zaměstnaná. Což teď nejsem, protože jsem kromě miminka přišla i o práci v srpnu. A až teď jsem schopná si práci hledat,ale nějak na to teď není čas přípravami na Vánoce. Takže za mě, určitě neschopenka.

gajuska86
10. pro 2015

Já taky automaticky půjdu na neschopenku, ani mi to doktorka nemusela oznamovat, rozhodla jsem se tak sama. I kdybych měla celých 9 měsíců jen ležet 🙂

kluivertka
10. pro 2015

Ahoj holky, taky bohuzel do tetoskupiny patrim. Prvni potrat a nasledna revize probehla v breznu,potratila jsem cca v 7tt - hned na zacatku doktorka rekla ze mame slabe srdicko.po trech mesicich jsme opet otehotneli, bohuzel dalsi potrat, v 10tt (tentokrat byl plod mensi nez by mel a postupne se nevyvijel). Nyni zase po trech mesicich jsem tehu. S doktorkou jsem byla domluvena, ze jakmile otehotnim hned me da na neschopenku, na kontrole byl videt pouze vacek ale i presto me dala na neschopenku. Nasadila mi utrogestan, ktery ac je asi zazracny tak jsem po nem nefunknci nyni jsem po prvni kontrole, muzu rict, ze to byly nervy jestli je vse ok, ale nastesti zatim ano. Preju vam holjy pevne nervy, klid a viru ze se vsechny jednou dockame uzlicka stesti 🙂

anicka1211
10. pro 2015

@kluivertka ježíš tolik neštěstí na jednu osobu a ještě v jednom roce . . . ,Jsi moc silná, žes to nevzdala a máš můj velký obdiv. Držím ti palce, ať tě čeká už jen šťastné těhu. A s tím utrogestanem tomu nerozumím, jak jsi po něm nefunkční. Já ho teda nikdy nebrala, dál než na clostylbegit a Pregnyl jsem se nedostala. odmítla jsem brát jakýkoli hormony na pomoc početí,po té, co jsem po těchto dvou za dva měsíce přibrala kg. Tak sem to nechala osudu a teda mimi se zadařilo dva měsíce od vysazení hormonů,hned ten první měsíc, kdy jsme se snažili, ale bohužel ani příroda mi nebyla silnou kamarádkou a ač to nebylo za pomocí hormonů počaté, tak jsem měla zamlklé.

ilonar
10. pro 2015

@kluivertka Držím palce. Třikrát těhotná v jednom roce, to se jen tak někomu nepovede 😨 srdíčko už bylo vidět?

kluivertka
10. pro 2015

@anicka1211 jsem po nem ospala - spim klidne i 14hodin denne, pokud nespim tak jsem ospala a vecer koncim zvracenim. Do toho mam navaly veda a zimy. Probirala jsem to s doktorkou, pry muze byt i hur, coz si nedovedu predstavit 😀

kluivertka
10. pro 2015

@ilonar dekuji... nam doktori rikali,nevzdavat a po trech mesicich hned zkouset, tak se to seslo v jednom roce 🙂 srdicko bylo prvni na co jsem se ptala a tluce jak zbesily 🙂 dokonce jsem uz poznala na ultrazvuku ze velikost jby mela byt v poradku.

terkakerka
10. pro 2015

6.12.2014 ještě bylo vidět blikající srdíčko, 20.12. krvácení, 22.12. potvrzeno ZT v 8tt, 23.12. revize a 17.2.2015 zjištěny dálnice, i přes doporučení počkat půl roku, jsme nečekali ani na první MS, jelikož sestřička na mě mrkla a říkala, že se stejně uvidíme ještě dřív a měla pravdu, i když asi nečekala, že až takhle brzy 🙂 noooo a teď ten náš bojovníček má měsíc a půl A JEŠTĚ SE MU V TUTO CHVÍLI NECHCE SPÁT!!!!! 😠 . . . 😀

breberushka
10. pro 2015

No mě na kontrole po tom potratu dr řekla, že se máme snažit až po novém roce, prej to vidí tak na březen, duben -> to jsem u ní byla v říjnu...že je v zimě spousta nemocí a není to vhodný... tak jsem jí přikyvovala a myslela si svoje 😀 My teda nečekali ani na první ms, resp. nechali jsme to náhodě, ale z toho nic. Pak přišla ms, tak teď jsem za pomocí ovulačních testů testila jako zběsilá, tak jsme zvědaví, jestli je pohnojeno dostatečně 🙂

terkakerka
10. pro 2015

To oni říkat právě musejí, ale spousta holek/ženskejch na to prdí, protože je prostě pohnojeno a jede to samo 🙂

breberushka
10. pro 2015

@terkakerka Já na to prdím z toho důvodu, že poslouchám své tělo. V den revize mi něco říkalo, odmítni jí, nechoď na ni. Odmítla jsem. Dr, co mě prohlížel řekl, že teda počkáme do čtvrtka, ale dýl už fakt ne a že si myslí, že to samo nepůjde. No a v úterý jsem odpoledne potratila doma, v klidu, sama, .... dopovala jsem se bylinkama a po 25 dnech cca přišla první ovulka (i když bolestivá), pak přišla ms a teď zase ovulka přesně na "minutu", takže tělo se z toho v podstatě hned dostalo 🙂

xoriska
10. pro 2015

Holky mě ted sám doktor řekl, at počkám 2 menstruace a i když normálně mužu otěhotnět jen díky stimulaci, tak že si myslí, že by se to mohlo povést samo a to jdu na ukončetí těhotneství v pondělí , což budu v 15 tt , sám řekl, že pul roku je fakt blbost. Navíc na psychiku bude pro nás nejlepší otěhotnět pokud možno nejdříve...

ilonar
10. pro 2015

@xoriska Tak v pondělí? Tak ještě přežít ten víkend a bude to za tebou viď. Mně doktorka řekla, ať nečekáme na nic, ať nechám proběhnout první ms a pak hurá na věc. Cítím se skvěle psychika taky ok, tak už jen tu potvoru dostat!!!

terkakerka
10. pro 2015

@breberushka Tak to je super, že jsi se s tím takhle vypořádala sama. Ale i ta revize nijak nebolí, jen psychicky mě to dostalo, vím, že mi tam vyšťouraly "na cucky" moje miminko. Ale lepší do toho 10tt, než v 5-9 měsíci, jako se stalo mojemu bejvalýmu. V 31tt jejich holčičce přestalo bít srdíčko a musela ji přes 12 hodin rodit. Hrozná situace, to si nedovedu představit :(

xoriska
10. pro 2015

@ilonar Jj, bohužel mě nechtěli vzít zítra , jelikož o víkendu je tam málo doktoru a budu po porodu muset ještě pod narkozu na revizi, tak říkala, že to bude nejlepší. Udělali mi dneska rovnou předoperační a v pondělí v 8 tam mám být... Taky jsem přemýšlela, že počkám jen jeden měsíc, ale trochu se toho bojím, no uvidím asi hlavně jak se budu cítit a pak pokud nepříjde menstruace, jakože jí normálně nemám, tak stejně budu muset čekat 3 měsíce...

ilonar
10. pro 2015

@xoriska No on je taky rozdíl, když má někdo ZT a potom když už někdo musí na potrat, to je větší zásah do těla a celkově pro to tělo je to větší šok, tak tam určitě chápu tu delší dobu mít pauzu.

barbora_brambora
5. kvě 2017

Obnovuju tuto smutnou skupinu. Dnes mi doktorka řekla,že za tři týdny žádný progres,srdeční akce zmizela,měla jsem být v devátém,ale vše vypadá jako v šestém. Říkala že ještě týden počkáme,ale pak asi doporučuje revizi dělohy ☹ moc smutný den to dneska byl.už jsme to s manželem všem vykdákali,že jsem těhotna,už jsme se na druhé mimi moc těšili,a teď tohle..

lenik93
5. kvě 2017

@barbora_brambora to me moc mrzi :( 😢
Ja byla na revizi 5.4.... 11tt, plod odpovídal 8tt :( Ještě teď se vzpamatovavam.. ale vcera jsem dosta MS presne na den cyklu, po 30dnech, tak sem malicko stastna, ze aspoň tohle funguje jak ma a mužem od znova...
Kazdopadne se drzte!! Posilam 🍀🍀

nikipa
11. kvě 2017

Holky, přidávám se.. :( 7. týdnu jsem byla na první kontrole a vše v pořádku. V 11. týdnu (4.5.) mi doktorka řekla, že je miminko mrtvé už od cca 8.týdne. Včera 10.5. jsem byla na revizi, protože tělo si to nechtělo pořád nějak připouštět. Taky už jsme všem oznámili, že budeme mít miminko a o to je to teď horší... Po revizi mi řekli, že se vše stabilizuje až tak za 6 týdnů a dřív to zkoušet nemáme. Je to hrozně dlouhá doba...
Držím vám i sobě pěsti, příště to vyjde!!!

lenik93
13. kvě 2017

@nikipa Ahojky, moc mě to mrzí 😢
Zažila jsem přesně co ty, ale v dubnu.. Také kontrola v 7tt, vše v pořádku, srdíčko bylo, další ko v 11tt a stejný verdikt... Chce to čas, překonáte to... Já mám přes měsíc po revizi a stále to bolí... Ale nevzdáme se a ani vy se nevzdávejte!!!! Vydržte nezbytně dlouhou dobu a zkuste znovu, příroda dopřeje to, po čem toužíte ❤

nevesta2708
13. kvě 2017

Ahojky, bolí to bolí... taky jsme měli zamlklé 14.tt! Počkali jsme šestinedělí, pak ještě dva měsíce ať se dá dušička i tělo dokupy a třetí MS nepřišla. Teď jsem v 8. měsíci. Hlavu vzhůru, projde si tím snad každá druhá, třetí...držím palečky🍀

nita1984
13. kvě 2017

Ahoj holky, i já už, bohužel patřím k vám.. o třech letech marné snahy po 2. IVF konečně vysněné //... v 9tt konec, včera revize.... v hlavě pusto prázdno a tři měsíce zákaz čehokoliv ☹ Už ani brečet nemůžu ☹