Podařilo se vám otěhotnět po skarifikaci?

jankar
21. říj 2006

Ahoj holky,je tu někdo po skarifikaci?Jaké máte zkušenosti s otěhotněním po tomto zákroku? 😒 Nám se nedaří a nerozjela se mi ani ovu,budu ráda za každou reakci,dík Jana

teddy
21. říj 2006

ahojky Jani, moc ti nepomůžu, ale ráda bych věděla, co je to skarifikace? Omlouvám se za svoji nevzdělanost, ale nikdy jsem o tom neslyšela.

jankar
autor
21. říj 2006

Skarifikace je odstranění vrchní zbytnělé vrstvy z vaječníků,kvůli tomu nemůžou dozrát folikuly,následně prasknout,tím vzniká anovulace,vaječníky se propíchají a ovu by se měla nastartovat,ale u mě to asi nefunguje 😠

jankar
autor
22. říj 2006

Holky,opravdu jste žádná nebyla na skarifikaci?to se mi nechce věřit,na emiminu je nás docela dost,ozvěte se 🙂

janesm
22. říj 2006

Ahoj Janičko,já jsem byla na laparoskopii kde mě dělaly i skarifikaci,tu mi dělaly z důvodů nepravidelné menstruace,stálého špinění a prý to napomůže i spontánímu těhotenství a to do 4 měsíců po zákroku.Problém byl ten že mě zjistily neprůchodné vejcovody takže těhotnět můžu jen uměle ale cyklus se mi upravil.Kdo Ti řekl že nemáš ovulaci?? Možná ji jen po tom zákroku na sobě nepozoruješ.Uvidíš určitě se Ti to povede,musíme tomu věřit...
Mám za sebou dva potraty a od druhého se snažíme skoro 4 roky.

jankar
autor
22. říj 2006

Ahoj,jo ty problemy jsem měla stejné jako ty,žádný cyklus,skoro pořád jsem jen špinila,podle teplot-anovulace,takže následovala ta skarifikace,sice týden po zákroku jsem sama od sebe dostala spontánně menzes jak se patří,byla jsem šťastná že už to bude dobré,ale teď víc jak měsíc po zákroku mě už doktor 3krát kontroloval UTZ a nic se tam neděje,žádný vědší folikul na prasknutí,i BT to dokazují,tak proto to vím,jestli bude manželův SPG OK,tak mě ovu vyvolá práškama

jankar
autor
22. říj 2006

Janesm,už toho máš opravdu hodně za sebou,já už bych byla asi mrtvá,psichicky ani nemluvě,ale co holky musí vydržet i nemožné 🙂 Zkoušíme to sice teprv rok,ale mám už 29,tak mě to už docela vyčerpává,nikdy by mě nenapadlo že někdy budu něco takového řešit 😠 ,pápá a moc ti držím palečky,aby Vám to konečně vyšlo

janesm
22. říj 2006

jankar - není to jednoduché sama jsem tomu dávala volný průběh ale v lednu jsem měla 30 a to už začaly bio hodiny bít na poplach.Tak jsem se rozhodla že tomu nějak pomůžu ale chtěla jsem si být opravdu jistá že to nejde spontáně...
Neodpovídala jsem Ti náhodou i na stránkách emimino ptala jsi se na Helios,jsi z Brna????jsem tam jako anonimní

janesm
22. říj 2006

jankar - na vyvolíání ovulace a na úpravu cyklu jsem brala DUPHASTON a pak dlouhodobě UTROGESTAN.Zkus to probrat s lékařem...

jankar
autor
22. říj 2006

A jo,to si ty?Anonimní? 🙂 Jo jsem to já,jsem z Hodonína,právě jsem ti odpověděla na Emimino,mrkni tam 😀

jankar
autor
22. říj 2006

ty léky na ovu proberu s doktorem,ale až bude vědět že je SPG OK,jinak nás pošle do Heliosu se vším všudy,ach jo 😒

janesm
22. říj 2006

Tak to je super třeba se někdy v Heliosu potkáme jen nevím jak se poznáme.Neboj určitě vám pomůžou a najdou cestu jak k miminku.Můžeme být spolu v kontaktu tady na emimi moc nechodím.Jinak spermiogram víš jak probíhá??

jankar
autor
22. říj 2006

Nevím,povídej 🙂

teddy
22. říj 2006

Jani, děkuji za odpověď, skoro jsi mě vyděsila, co všechno se může dít. Já podle teplot ovulaci mám, takže snad mě toto nečeká. Máme za sebou zatím spermiogram a další vyšetření mě teprve čekají, tak z toho mám taky hrůzu. Každopádně vám oběma moc držím palečky, aby brzy vše bylo v pořádku a dočkali jste se mimíska. 🙂

jankar
autor
22. říj 2006

Jo,je super jsem Tě poznala 🙂 alespoň touto formou,abych pravdu radši bych tam po tom SPG už nejela(do Heliosu)a řešila to s mím doktorem u nás v Hodoníně,ale nedá se nic dělat,co nás čeká to nás nemine ☹ vím že nikdo není rád že musí CAR navštěvovat 😠 ale zase z druhé strany nám chtějí pomoci a to právě potřebujem 🙂
Jani a ty jsi z Brna?

jankar
autor
22. říj 2006

Teddy-to byť ráda že máš ovu,ten kdo tento problém nemá,neví co je to za nervy vždy po měření čekat jestli se křivka na MK konečně probudí 😠 Každopádně dík za podporu a přeju i tobě v brzké době vytožené miminečko 🙂 a dej pak vědět jak jste pokročili,ahoj Jana

jankar
autor
22. říj 2006

Janesm-tady jsem se zaregistrovala až včera,někdo mě to poradil na emiminu,je fakt že je to tu živější,víc holek se zapojuje a to je dobře,nedovedu si to bez internetu vůbec představit,všechno si tu zjišťuji,co nevím.
Jinak chodím taky na www.neplodnost.cz,ale tam se to zase strašně rychle posunuje ty temata,moc tam ten sistem není dobrý,proto budu ráda když se budeme potkávat tady 🙂
Jo,ještě jsem se chtěla zeptat,musíme se na ten SPG do Heliosu objednat?Doktor říkal že ne,ale na stránkách Heliosu píší že se máme telefonicky objednat,tak poraď,chystáme se tam v ten čtvrtek,tak nevím,poraď 🙂

janesm
22. říj 2006

jankar - Jani my jsme ten spermiogram absolvovaly 2x,vždy to bylo po 2-3dení sexuální abstinenci partnera a stačilo donést sperma ve speciální zkumavce co jsme tam obdržely- sterilní a to do dvou hodin po odběru.Vy budete muset asi tam,je tam na to místnost pokud to půjde tak tam běž s partnerem je to pro chlapa lepší.Berte to jako srandu...jinak se to nedá.
Jinak já jsem z Brna,jsu také ráda že jsem našla spřízněnou duši na toto téma.Já jdu do heliosu ve středu tak dám vědět co mě tam řeknou.Zkus kouknout na tomto diskusním fóru na téma vyšetření popisovala jsem tam co mě dělaly.

janesm
22. říj 2006

jankar - ano na SPG se objednejte,doufám že máte doporučení,hned zítra zavolej a objednej se tel. je 549523211.Řeknou Ti tam podrobnosti.Jinak v Heliosu doporučuji dr Texla nebo doktorku Osladilovou já k ní chodím je fajn.

janesm
22. říj 2006

jankar - pokud to jde tak sem mrknu každý den.Po tom co mě zjistily tu neprůchodnost tak tu čerpám informace,pomáhá mi to psychicky.Budu moc ráda když budem v kontaktu a dáš mě vědět vše nové co se u Vás událo.

jankar
autor
23. říj 2006

Janesm-dík za info,teď jsem volala do toho Heliosu,jsme objednaní na ten čtvrtek na 11 hod.to bude mazec,Vy máte tu výhodu že jste z Brna,nám to budou odebírat tam 😠 ,s manželem tam půjdu určitě,už jsem mu to slíbila,jen doufám že tam budeme sami 🙂 ale to ty nevíš,jdu mrknout na ty tvé problémy.

jankar
autor
23. říj 2006

Janesm-máš toho za sebou už dost 😕 ,já mám udělané taky ty hormony z krve,ty jsou docela vpořádku jen tam chybý ten hormon žlutého tělíska,ale to je prý jasné když nemám tu ovu,jinak ta laparka,byla docela v pohodě,i když první den po operaci nic moc,oni tě pustili hned ten den večer domů? 😨 já jsem měla ještě do druhého dne tu hadičku,to bylo maso,myslela jsem při vytahování druhý den že umřu ☹ ale dalo se to vydržet,domů jsem šla až 3 den po operaci,a to ještě protože jsem neměla žádné komlikace a hned jsem chodila,ono je to asi různé,jak kde,jinak nemám hotové žádné vyšetření,uvidíme co ten SPG.
Kdy jste měli výsledky?Já si mám zavolat až za 14 dnů po odběru ke svému gynekologovi,to je dlouhá doba 🙄

janesm
23. říj 2006

janka-Jani je to další krok že jsi se objednala. 🙂 Jak Ti to připadalo po telefonu???Už si moc nevzpomínám kdy jsme měly výsledky SPG ale myslím že to bylo také tak týden až 14dní.Neměj obavy že tam někdo bude,myslím že je to klasická odběrová místnost kde nikdo kromě Vás nebude.Myslím že dostanete kelímek a pak ho tam někde necháte jo a vyplňuje se formulář ohledně partnera klasika jestli kouří,bere léky jaké má nemoci ap.Jak jsem říkala zkuste to brát s humorem i když je to ponižující... 😉 Objednala jsi se jen na SPG nebo i k lékaři???Ty výsledky budou posílat Tvému gynekologovi a budete to platit??? To je asi první krok když to bude v pořádku tak ti nasadí určitě nějaké ty tabletky jak jsem Ti už psala,podporují i tvorbu žlutého tělíska...
Já jsem šla po laparce hned večer domů ale ležela jsem jak lazar 3 dny,vlastně byla jsem na tom 21.9. a ještě teď jsu na PN nebylo mě pořád nejlíp asi špatně vstřebávám tu narkozu.Doktorka mě zatím nechce pustit.
Já jdu do Heliosu ve středu na 13:00 tak jsu zvědavá co mě čeká.
Musíme to vydržet a věřit... 😵

jankar
autor
23. říj 2006

Ahoj Janesm,do Heliosu jdeme jen do laboratoře,máme doporučení od lékaře,platit to nebudeme,výsledky pošlou mému lékaři do Hodonína,právě doktor říkal že jen muži říkají že je to tam trochu neosobní,tak nevím jak to myslel,ale neboj zkusíme to pojat ve srandě,ale mám z toho strach.
Já jsem na té laparce byla 13.9 a 6.10 už jsem mohla do práce,ale měla jsem ještě před operací 11.9 úraz na koleni(natrnutý meniskus)tak jsem taky ještě na NP,chodím na rehabilitace,ale je mě doma dobře,nejradši bych do práce ani nešla,ale od listopadu to už asi zkusím 🙄
ten SPG jsem objednale úplně v pohodě,jen se ptali jestli máme doporučení a kdo nás posílá,jinak nic.

janesm
23. říj 2006

jankar - jani nechceš komunikovat emailem????

jankar
autor
23. říj 2006

Janesm-nějak si nemůžu vzpomenout,ty jsi taky Jana?Po telefony mě to připadlo takové na pohodu,nevím uvidíme v ten čtvrtek,když můj doktor říkal že je to taková nejschopnější klinika v Brně,tak asi na tom něco bude,pokud si nenahrávají pacienty,nevím.
Ještě jsem se chtěla zeptat máš doma ICQ?Lépe se tam komunikuje 🙂
Jinak máš pravdu,musíme to vydržet a věřit,nic jiného nám ani nezbývá 😀

jankar
autor
23. říj 2006

🙂 jo,jana.repkova@atlas.cz a ty?

janesm
23. říj 2006

jankar - jsem také Jana,ICQ zatím nemáme jen skype.Zůstaneme zatím tady na koníkovy. 🙂 Na Helios jsem slašela také kritiku ale myslím že kdyby jsme šly kamkoliv jinam tak to bude stejné i s tím že si nahrávají pacienty.Říká se že Helios má dost velkou úspěšnost.Jezdíš často do Bran???Mohly by jsme zajít na kávičku...
Abych Ti pravdu řekla tak se mě do práce také moc nechce,celkem jsem zlenivěla.Co ty jizvičky po laparce jdou ti vidět a bolí??? Já je mám hezké pomalu se ztrácí a hlavní je že ty dvě na boku mě udělaly v místě kde nejsem opálená takže pod kalhotkama. 😀

jankar
autor
23. říj 2006

http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f... to je to co mě zneklidňuje na Heliosu,napiš mě na ten email,teda jestli chceš
Jizvičky mám docela pěkné,už nejdou skoro ani vidět,já mám 4 jednu navíc z kýly která se tam našla

janesm
23. říj 2006

jankar- na jaky email??? 😕 No tuto stránku na emiminu jsem už četla také mě dost zaskočila ale myslým že si opravdu nevybereme všude bude něco asi je to věc názoru chodím tam několik let a bez problémů.
Ty jizvičky tě už nebolí?? Já je pořád cítím
😠

jankar
autor
23. říj 2006

Jani můj emajl jsem ti napsala sem,na tuto diskus,nevidíš ho?Hned po tom co jsi se zmínila o psaní na email