Podstoupili jste lázně při neplodnosti?

veruru
21. říj 2008

Ahoj holky,
byla jste některá v lázních ?
které byste doporučily, napište prosím nějaké zkušenosti, na co si dát pozor, zda si radši vzít 1lůžkový pokoj, něco o procedurách..
Díky moc za všechny informace,
ahoj, Veru

arteph
21. říj 2008

Ahoj Veru, byla jsem v lázních letos v lednu. Napsali mi je ve Fertimedu, po prvním neúspěšném IVF ( i když by bylo asi lepší celou léčbu absolvovat ještě před IVF). Jela jsem do Klimkovic, na své vlastní přání, byla jsem velice spokojená. Zvažovala jsem taky jednolůžák, ale nakonec jsem se přes net seznámila s kočenou stejně starou jako já, která měla stejný problém, a bylo to moc fajn. Myslím, že je lepší tam někoho mít, protože odpoledne už tam bývá trošku nuda a nedokážu si představit, jaká depka by mi při těch odpoledních seděla za krkem. Takhle jsme se chodily bavit, do kavárny, do kina, no super. Pokud budeš mít ještě nějaký dotaz, ráda Ti odpovím.

halpa
21. říj 2008

Ahoj Veruru, já byla ve Františkových lázních a nedám na ně dopustit. Byla jsem tam letos v lednu po laparu po mimoděložním těhotenství a dneska jsem ve 21 tt a myslím si, že na tom jejich procedury měly značný vliv. Já jsem tam sice jela s kamarádkou,takže jsem věděla, s kým budu bydlet, ale většinou do jednoho pokoje dávají přibližně stejně staré holky, takže myslím, že nebude problém. Navíc se velmi rychle navazujou vztahu přesně z toho důvodu,jak píše arteph - odpoledne po procedurách není co dělat, takže kafíčko, atd. Nevím jak v Klimkovicích, ale ve Františkách je ještě spousta pokojů bez sociálního zařízení na pokoji, takže to je jediná věc, na kterou bych si dala pozor.A procedury jsou příjemné (těch je víc) i méně příjemné, ale vydržet se dá každá.

arteph
21. říj 2008

Ahojky Halpo, tak tohle je asi výhoda Klimkovic, vše je pod jednou střechou a sociálky i koupelna je na pokoji, myslím, že na všech, že tam jiné pokoje nejsou. Jsou to celkem moderní lázně a všude se dostaneš "suchou nohou", takže jsem si vystačila se sportovním oblečením a normální domácí obuví, všude se chodí po kobercích, takže žádné velké přípravy a převlékání🙂
Je to fajn, že i mezi procedurama můžeš jít na pokoj, protože trakty jsou spojené chodbami. Myslím, že rozhodující je asi, odkud Veruru je, jestli je z Čech, tak určitě bude mít Františky blíž, pokud je z Moravy, tak Klimkovice nebudou k zahození.
Taky je na zvážení způsob léčby, v Klimkách jsou to převážne koupele, masáže, cvičení individuální, společné a taky v bazénu. ( cvičení - to doporučuju začít někde s odborníkem doma, obzvláště pokud jde o Mojžíšovou, tu tam mají trošku na styl aerobiku, to bylo jediné minus, kdo ji neznal, moc se jí nenaučil).
Pokud vím, tak ve Františkách jsou prý jakési bahenní tampony nebo jak to nazvat, kdosi mi to vysvětloval, ale byla jsem trošku zhrozena. Nevím, zda to tam pořád takto funguje. Tak můžeš třeba ještě napsat, jaké tam převažují procedury. Nejsem reklamní agent ani jedněch lázní 🙂 Určitě každé mají své výhody a nevýhody, tak íšu své zkušenosti. Ahoj

vm72
21. říj 2008

Holky-můžu se prosím zeptat,jak je to s nárokem na lázně? Já mám po 1.neúspěšném cyklu IVF. A jak je to s hrazením? Díky V.

arteph
21. říj 2008

Musí Ti je napsat lékař, pak Ti je schválí pojišťovna, při nástupu jsem platila 60 Kč za den v lázních a k tomu myslím příplatek za televizi a lednici na pokoji. Taky se platí lázeňský poplatek, počítej podle délky pobytu tak kolem 3- 4.000,-. Napsali mi je ve Fertimedu ( ještě jsem musela mít vyjádření obvoďačky) po té, co nevěděli , co se mnou 🙂
Ve stejnou dobu , jako mi napsali lázně, mi napsali i poukaz na rehabilitační cvičení, s tím jsem začala hned - mojžíšku pod "dozorem" a další procedury, na které mi pak plynule navázaly lázně,ale to už jsem Mojžíšku cvičila asi 3 měsíce a měla za sebou bazény, parafíny, elektroléčbu a tak.
Chvíli to trvá, než Ti to schválí a než je místo v lázních. Ale údajně je dobré mít už nějaké cvičení za sebou, alespoň takhle mi to řekl lékař v rehabilitačním centru.

peetulka
21. říj 2008

Ahojky, já byla před měsícem ve Franťákách. A spolubydlu vřele doporučuju, já jí dostala až po 14-ti dnech a pak to bylo super. A co se týká procedur, hlavní jsou ty slatinné tampony (jak psala arteph), vaginální výplachy(neboli irigace) a gynekologický plyn a pak uhličité koupele, vířívé koupele, perličkové koupele, mojžíška, masaže, slatinné koupele a zábaly, šlapací bazénky, plavání v uhličité vodě atd. Kdyby Tě něco zajímalo konkrétně tak se ptej, ale pro mě byly všechny procedury příjemné. Jooo....já zapomněla na plynové injekce, to je taky jedna z těch hlavních procedur, ale ty já naštěstí neměla...uff...to by asi příjemné moc nebylo 😉
A jak psaly už holky, většina lázeňskýcn domů má za hrazený standart dvojlůžák bez sociálek. Takže jestli se rozhodneš pro Franťáky, tak doporučuju si tam zavolat a domluvit se ohledně pokoje a termínu nástupu. Já nakonec doplácela těch 60,- + 15,-(lázeňský poplatek) + 80,-(za sprchu a wc)/den. Tedy nějakých 4340Kč a když jsem koukala na konečné vyúčtování tak pojišťovna zaplatila něco přes 27000Kč.

vm72 - mně řekla moje gyndr. už po 1.IVF, že mám nárok na lázně. Já pak byla ještě na KETu, ale pak to byl fofr, gyndr. napsala žádost za pár minut, obvoďák tam přidal razítko a pojišťovna to schálila za 3 dny, když mi to dorazilo dom, tak jsem zavolala do lázní a našli jsme volný termín přesně za měsíc...ale to asi záleží v jaké době pojedeš, v zimě je to tam mnohem volnější. Byla jsem dost v šoku, že to šlo až takhle dobře 🙂

halpa
21. říj 2008

Jo jo, přesně jak píše peetulka - slatinné tampony a vaginální výplachy - tak to jsou pro mě ty méně příjemné procedury, i když nejúčinější. Co vám budu povídat, prostě zavedou bahno dovnitř a po půl hodině, kdy v tom bahnu ještě ležíte (jen v oblasti břicha) vám ho zase vypláchnou. Týden z vás ještě bahno malinko padá, ale jinak pohoda. 😀 😉 A výplachy - prostě pololežíte na klasické gyn. koze a tuším 20 min se vám dělá výplach. Je to nepříjemné z toho pohledu, že jste na koze tak často a pak už máte pocit, že chodíte i na chodbě s roztaženýma nohama, ale jinak nic,co by vás mělo od lázní odrazovat. Právě naopak. Všechno je tam tak nějak v pohodě, v klídku, člověk přijde na jiné myšlenky a úplně si odpočine od běžného života.

halpa
21. říj 2008

Jo a pak jsem měla taky super koupele a masáže a cvičení. Gynekologický plyn zní hrozně, ale nejde o nic jiného, než že si půl hoďky posedíte na "záchodě", ze kterého prostě stoupá léčivý plyn. Šlapací bazénky - asi 6 bazénků s různě studenou vodou, kde šlapete po kolena ve vodě. A hlavně, každý den je třeba hladit Františkovi palec. 😉 😀

Já jsem třeba z Moravy a vybrala jsem si Františkovy lázně,bylo to daleko,ale stálo to za to.

luckamb
21. říj 2008

Omlouvám se, že sem lezu, ale mrkněte na to a posílejte dál, myslím že to za to stojí.

http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detai...

muzzi
21. říj 2008

Ahojky holky,
jen k těm lázním. Doporučuji taky Klimkovice, jsou u Ostravy. Je to jeden obrovský uzavřený komplex několika budov, včetně bazénu. Tyto lázně mají rozhodně více procedur za den (až 6-7 procedur) než např. ve Františkových lázních. Na neplodnost dávájí k výběru pojišťovny buď: Klimkovice, Františkovy lázně nebo Mariánské lázně. Já jsem v těch Klimkovicích byla letos na jaře, 4 týdny, a dodnes si píši s terapeutkami. Cvičí se tam individuálně Mojžíšová, pak samozřejmě mezi procedury patří i skupinové cvičení Mojžíšové, jóga, jsou tam jodové koupele, perličkové koupele, rašelinové zábaly na podbřišek, masáže, cvičení na rotopedu, vodní aerobic, také inhalování jodu tzv. zpěvem, atd.
Do Klimkovic si stačí vzít sportovní oblečení, sportovní nazouváky nebo papuče, všude jsou koberce a čisto. Vřele doporučuji.

veruru
autor
21. říj 2008

Ahoj holky,

dík moc všem za názory.
Já jsem napůl z Brna a napůl z Čech, takže to je jedno..ale radši si asi vyberu toho Frantu, už kvůli tomu jeho palci🙂)
Jinak doufám, že mi ty lázně schválí, už se docela těším, asi bych jela v lednu, až bude mít manžel dovolenou, aby mě mohl navštívit🙂

Takže myslíte holky, že je lepší jít na pokoj 2 lůžák se sociálkou?klidně si připlatím za tu sociálku, to už mě nevytrhne..

Lázně mi napsal můj gyndr a taky v CARu v Brně na Obilnáku připsali zprávu o tom, co už se mnou vše dělali a že manžel je ok🙂

Co si s sebou všechno vzít? JAké oblečení a tak?

V jakém domě jste bydleli v těch Františkách?

Hlavně, aby to mělo nějaké účinky🙂)

Ahoj a diky, Veru

halpa
21. říj 2008

Ve Františkách jsem měla taky 5-6 procedur denně. Já doplácela 100,- Kč na den za tu sociálku a bydlela jsem v Adlerovi. Ve Františkách se chodí do různých domů, takže to není jak v Klimkách suchou nohou, ale mě to vůbec nevadilo, i když jsem tam byla v lednu. Sebou vzít běžné věci, jako na dovču, jen bych přibalila malý ručník (hlavně po vaginálních irigacích potřebný), vložky, sportovní oblečení na cvičení a spoustu knih. 😉

muzzi
21. říj 2008

Ahojky Veruru,
já teda byla v těch Klimkovicích a tam jsem si vezla nacpaný velký kufr oblečení. Když mne přijel navštívit po týdnu manžel, odvážel půlku věcí domů a já si tam nechala pouze jedny společenské kalhoty a nějaký ten svetřík na chození do kavárny a do kina, ale jinak jsem chodila přes den ve sportovním oblečení. Nevím, jak to chodí ve Františkových lázních.
A vem si pokoj dvoulůžák, je lepší s někým být v kontaktu, určitě Ti šoupnou nějakou mladici, se kterou si budeš rozumět. Já mám kamarádek z lázní hned několik, vídáme se celkem často. Jedna má kamarádka měla nadstandart jednolůžkový a dost litovala, cítila se strašně sama, neměla se s kým poradit atd.
Z pojišťovny by se Ti měli ozvat maxim. do 30 dnů ode dne odeslání požadavku od Tvého gynekologa. Pak Ti dají termín, sbalíš se a jedeš.
Vem si hlavně občanský průkaz, průkaz pojištěnce a peníze v hotovosti, platba za pobyt se platí předem, protože na recepci budeš už nahlášená na určitý počet dní, většinou tedy 28 dní. Připlácí se tzv. lázeňský poplatek 15 Kč na den, pak snad i za TV na pokoji, asi 10 Kč. V Klimkovicích se denně vyměňovali ručníky, nevím, jak ve Františkových lázních. A neboj, mimi si sice dává na čas, ale jednou stejně přijde !!!!!

halpa
21. říj 2008

Ve Františkách se tak měnily ručníky,ale nebyl tam žádný menší, který by se dal využít po těch procedurách. po těch irigacích to z tebe totiž teče ještě tak 10 min ven, takže pro tenhle případ, jinak samozřejmě to fungovalo jako v hotelu - úklid, výměna ručníků, atd. Já tam teda nechala skoro 10 tisíc, to kafe a kulturní večerní život trochu lezl do peněz, navíc ve Františkách je nádherný aquapark, takže nějaké penízky navíc se hodily.

peetulka
21. říj 2008

Veru, já byla v Belvederu (je hned vedle Adlera) a ten nedoporučuji, když už tak jeho depandance Royal (tam není recepce a máš klíč jak od vchodu tak od pokoje). Belvedere přesně ve 22 hod zamkli a když se přišlo později (jako že skoro pořád 😉 ) tak na Tebe koukali jako sůvy, moji spolubydle dokonce recepční vynadala 😠 A jinak jídlo nic moc a pokoj byl jedna velká místnost, žádná předsínka, jenom sociálka byla zvlášť. V Adleru jsou lepší pokoje a jídlo nesrovnatelně lepší A na procedury je to kousíček od obou domů.
My v Belvederu dostávali krom velkého i dva malé ručníky 😉 tak to bylo v pohodě, ale já si na ty tampony a vyplachy brala slipovku...pro jistotu.
A krom oblečení, co psala halpa, bych si vzala oblečení na večer, ať už máš ráda divadlo, country, jazz nebo klasickou diskotéku..... 😉

peetulka
21. říj 2008

A doporučuji, až budeš mít v ruce schválovací dopis, si tam zavolat, na těch domech jsou příjemný "ubytovatelky" a dá se s nima v pohodě domluvit, jak na termínu, tak na pokoji i na lázeňském domě.

halpa
21. říj 2008

Potvrzuji, já jsem si taky vše domluvila dopředu po telefonu. V Adleru jsem byla spokojená, ale je pravda, že jsem zas tak často nechodila po desáté hodině, nicméně opravdu zamknou a musíš si zazvonit na paní na recepci. Já si brala slipovky, ale byly dny, kdy slipovka nestačila. Takže raději sebou i vložky. Večerní oblečení je samozřejmostí.

veruru
autor
22. říj 2008

Díky moc moc všem..já bych ráda jela v lednu, bude to po 3 měsících od laparky, kdy se máme aktuálně co nejvíce snažit a jelikož manžel nemá dovolenou, nemohl by za mnou jezdit a snažení by se nekonalo..takže radši až po těch 3 měsících🙂
Díky za rady ohledně hotelu, určitě se budou moc hodit a zavolám si tam na domluvu.
Hlavně, aby mi to schválili, ale paní v pojištovně říkala, že u mě by to neměl být problém..je mi 26, mám PCO(primární sterilita) a manžel je ok, tak říkala, že mi to schválí..ale uvidíme,🙂

Holky, když za váma přijede manžel, kde se může ubytovat?Je to tam hodně drahé?

pa a mějte se moc krásně, Halpi, at Ti roste pěkně pupík🙂

pa, Veru

halpa
22. říj 2008

veruru - děkuji 😉 . S ubytováním problém rozhodně nebude. Myslím, že jsi říkala, že jsi z Moravy, tak my na ty ceny tam moc zvyklé nejsme, takže trochu dražší to tam je, ale dá se to. Navíc je to lázeňské město...Nicméně, pokud by měl auto, dá se ubytovat určitě i v Chebu, což je jen pár km od František. A pokud bys chtěla s ním být celý víkend, dá se s doktorama domluvit celovíkendová propustka. Za mnou manžel nebyl, nejen že to měl přes celou republiku (jsme z Olomouce), ale já jsem to ani nechtěla, protože bych pak chtěla odjet s ním 🙂 . Když jsi tam a zvykneš si, že jsi tam bez něj, tak se pak těšíš o to víc domů a ten měsíc nám myslím hodně prospěl. Ten leden myslím bude aktuální, protože já loni zařizovala lázně ve stejnou dobu a vyšlo to taky na leden, oni totiž ve Františkách od začátku prosince zavírají celé lázně.

veruru
autor
22. říj 2008

ahoj Halpi, to je zavírají na celý prosinec a v lednu zase otevírají?
já jsem z Brna, takže to máme také štreku..
Jinak jak Ti ty lázně pomohly, s čím jsi tam jela a mělo to pak nějaký fyziologický efekt?
Díky, Veru

halpa
22. říj 2008

Jo, dělají tam potřebné opravy a úpravy. Já tam jela od 4. ledna a to byl mazec, protože jsme dostaly velký pokoj, který se nedal po tom měsíci vytopit. 🙂 A jak už jsem psala, jsem po mimoděložním těhotenství, takže laparka loni v září. No a jestli pomohly? Myslím,že to 21 tt mluví za vše. 😉 Kamarádka, která se mnou bydlela (měla to samé o týden později než já) je momentálně v 8 tt a jiná kamarádka tam léčila neplodnost - 2 nepovedené ivf a dneska je ve 14 tt a čeká trojčata, takže opravdu na ně nedám dopustit.

veruru
autor
22. říj 2008

tak to je super🙂
mně ted udělali na laprce dírky do vaječníku - drilling, aby mohla nějaká vajíčka ven, protože mám při PCO hodně tlustou"slupku" vaječníků..tak snad se už budou chtít podívat na svět🙂..nebo třeba na nějaké spermijky🙂))))
už se těším, že se to nějak pohne.. 🙂
přeci se to jednou musí pohnout k lepšímu🙂
papa a dík.Veru

halpa
22. říj 2008

To víš, že jo. Já už jsem tomu přestávala věřit a v okamžiku, kdy jsem to nejmíň čekala, se nám na testu ukázaly // 😉

murasek
22. říj 2008

holky, mam na vas dotaz - je sance ziskat lazne od gynekolozky, kdyz mam za sebou 2.neuspesne IVF, ale problem neni u mne, ale u manzela?

halpa
22. říj 2008

Tak bohužel, to neporadím, to nevím.

murasek
22. říj 2008

ahoj halpo. no nevadi, treba se tyd nekdo objevi, kdo tu zkusenost ma... ne ze by se mi chtelo do lazni bez manzela, ale pro mimco - kdyby to trosku pomohlo..

peetulka
22. říj 2008

ahojky holky,
murasku, u nás taky není problém na mé straně a lázně jsem dostala po 1.IVF a 1.KET
veru, v lednu bude v lázních určitě volněji, tak to by si mohla sehnat i ubytování v nějakým lázeňském domě. Paní co tam byla se mnou na konci září sehnala pokoj na Lužnici (ta patří pod Belveder) a vím, že ta cena byla v pohodě.

veruru
autor
22. říj 2008

Ahoj Murasku,

určitě to zkus.
Já napřed volala do pojištovny, resp. pak jsem tam osobně zašla na lázenský odbor a paní mi řekla, co a jak mám dělat a co je vše potřeba za papíry..
Budu Ti držet palce, doufám, že mě to brzy schválí a když Ti to vyjde, můžeme se tam potkat🙂

ringle
23. říj 2008

Ahojky Holky 🙂

koukám, že Františkovy lázně pomáhají a že je nás celkem hooodně co se tam nejspíš i sejdeme 🙂 V pondělí 21.10. jsem byla odevzdat žádost na pojišťovně, takže si myslím, že se v dohledném době ozvou a Františkovy lázně to jistí 🙂 Je pravda, že z toho obavy mám, ale trošku se i těším 🙂
Chtěla jsem se zeptat jak to tam chodí s objednáváním a vybíráním si do jakého hotelu jít, jaké pokoje tam jsou, a hlavně které doporučujete. Jedno vím, že na pokoji nechci být sama a důležitý je pro mě mít na pokoji soc. zařízení 🙂 myslím, jako pro většinu z nás 🙂
Co všechno je důležité mít sebou???
Jak je to v lázních s praním prádla, oblečení???

Děkuji za info 🙂 a až budete vědět termíny, dejte vědět 🙂 😀

veruru
autor
24. říj 2008

ahoj ringle, já to odevzdám nejdříve příští týden, protože moje dr. má dovolenou a chybí mi od ní razítko..ale ráda bych to měla v lednu.
Stejně tak bych si dala ten 2 lůžák se sociálkou, protože jsme celkem háklivá na společné sprchy a záchody..v nemocnici jsme se dost štítila společného zařízení na chodbě..a když tam má člověk být měsíc.. 🙂
TAk zatím pa a až budeš vědět termín, dej vědět..
jsi někde od tamtud?já jsem z Brna.
papa, Veru