Podstoupili jste lázně při neplodnosti?

veruru
21. říj 2008

Ahoj holky,
byla jste některá v lázních ?
které byste doporučily, napište prosím nějaké zkušenosti, na co si dát pozor, zda si radši vzít 1lůžkový pokoj, něco o procedurách..
Díky moc za všechny informace,
ahoj, Veru

janap777
19. čer 2017

Děvčata, kdo by jste potřeboval mám poukázky na 1000 slevu na pobyt atd. Je třeba na hlásit již při rezervaci. Takže kdo bude potřebovat napište.

lorakv
20. čer 2017

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jak je to s volnem na lázně. Vystavuje lékař pracovní neschopnost? Nejde mi ani tak o peníze co dostanu, ale nevím jestli jinak dostanu v práci volno.

janap777
20. čer 2017

Vystaví ti neschopenku, neboj

janap777
20. čer 2017
odvalilova25
20. čer 2017
janap777
21. čer 2017

@odvalilova25 FL jsou krásné v každém období

anicka1211
25. čer 2017

@janap777 ahoj, možná bych měla zájem, od 1.7. mám novou pojišťovnu, tak bych se na ni zkusila s tímto obrátit, mám za sebou 4 potraty, tak bych lázně měla dostat.

janap777
25. čer 2017

@anicka1211 to určitě dostaneš, neboj. Když tak nápis do zprávy adresu a já ti kupón zaslu. Ja jsem právě ve Frantovkach na Adleru a je tu fajn parta lidí jak pacientů tak sestricek.

janap777
25. čer 2017

Vcerejsi pochod mažoretek

linusha
25. čer 2017

Holky co máte zp Ministerstva vnitra za jak dlouho jste měly lázně schváleny prosím?

odvalilova25
25. čer 2017

@linusha 6 ledna odeslano pojistovne a 29 ledna odjezd do lazni a to me volali kolem 16 uz z lazni kvuli terminu

anicka1211
26. čer 2017

Holky a s pojišťovnou vojenskou vám za jak dlouho schválili lázně?

lennus
26. čer 2017

@anicka1211 Obecně, co jsem tady vysledovala, je to rychlé, moje OZP se ozvala za týden a půl.

anicka1211
28. čer 2017

Holky teď jsem se dozvěděla od své doktorky, že prý ty lázně jsou podmíněny tím, že od potratu nebo revize uběhly 3 měsíce, víte o tom něco? Prý mi to spíš neprojde, jelikož já jsem 4 měsíce od potratu.

janap777
28. čer 2017

@anicka1211 ne ne na neplodnost můžeš jet kdykoli

anicka1211
28. čer 2017

@janap777 no ale já mám problém donosit, otěhotnět problém není. Je teda pravda, že mám v papírech napsáno, že mám nízkou zásobu vajíček a snad tam i někde je psáno neplodnost, přesto jsem byla vždy 3 měsíce těhotná a 3 měsíce po revizi, a zas 3 měsíce těhotná a 3 měsíce po revizi a takto furt dokola

lennus
28. čer 2017

@anicka1211 U tebe je to infertilita - neschopnost donosit dítě, mám stejný problém, žádala jsem až v dubnu, což bylo od listopadu taky už pár měsíců a vyšly mi lázně. Požádej gynekoložku, ať i napíše krátkou zprávu, co máš za sebou a pak zajdi za praktickou, která vyplní formulář - žádost o komplexní lázeňskou péči, to pošli poštou na pojišťovnu a už jen čekej. 🙂

anicka1211
30. čer 2017

@lennus tak jsem byla za gyndařkou s papíry o lázně a obvoďák mi tam dal komplexní lazeňskou péči. Ale gynekoložce se to moc nelíbilo,že si za těma lázněma stojím. Připadala sem si jak totální vůl,ale papíry si vzala a že to vypíše,ale až po dovolené. Bojím se,že to nepošle,byla dost nepříjemná,ale naštěstí to není má doktorka,ale mou teď zastupuje,jelikož má dovolenou.Tak jsem si řekla,že hned v pondělí zavolám té své,co s ní ordinuje,protože už bude zpět z dovolené a domluvím se s ní.

lennus
30. čer 2017

@anicka1211 Nedej se, taky jsem bojovala! Prosím tě, ono bohatě stačí, když ti gynekolog napíše tvoji gyn. anamnézu, to se pak přicvakne k tomu formuláři od praktické. Ať si frfle, jak chce, prostě to má vyplnit, snad bude tvoje lékařka vstřícnější, neber si to osobně.
Je to tady, posílají do ivf center jak na běžícím páse, protože z toho mají prachy, ale do lázní nikdo ani necekne. Hodně zdaru!

anicka1211
30. čer 2017

@lennus no to je pravda, ivf stojí prachy, ntak to doporučují. Kdybyste mi tady holky neporadily ty lázně, vůbec bych o tom nevěděla, že na ně mám nárok. A jestli mi vyjdou, tak to bude paráda 🙂. Už se začínám těšit docela, ale nechci se radovat předčasně. Bojím se teda doplatků, vůbec nevím, kolik budu doplácet. Chtěla bych do Adlera, po tom, co jsem tady vyčetla v diskuzi, tak bych šla nejraději do Adlera, do Luisy se mi moc nechce. Pawlik je docela drahej.
Ještě jsem se chtěla zeptat, doktorka mi tvrdila, že si nemůžu vybrat lázně, který chci napsat do té žádosti na pojišťovnu, že se nabízí jen dvoje a to FL a Klimkovice a že o tom rozhodne revizák, což je jasné, že to rozhodne revizák, ale copak si sama nemůžu vybrat, které chci uvést jako první? Přijde mi, že ta zastupující gynekoložka toho moc neví, nebo má zastaralé informace, protože i obvoďák se divil, že ona od něj chce formulář s razítkem a souhlasem, že jsem lázní schopná a že to chce vyplňovat a posílat sama. Myslel si, že je to nějaká mladá doktorka nezkušená, přitom co vím, tak ordinuje už 15 let.
A to ještě se divila, proč mi obvoďák točil ekg k té žádosti, že je to prý zbytečné. Úplně se rozchází v názorech.

janap777
30. čer 2017

Ja musela mít EKG také, do žádosti mě napsali místo pobytu jen FL

lennus
1. črc 2017

@anicka1211 Proč se ti nechce do Luisy? Měla jsem z této diskuze pocit, že Luisa nic moc, ale byla jsem tam a byla jsem i na prohlídce v Adlerovi a za mě teda Luisa lepší. Mně ji přidělili, všude jinde už bylo plno, je sezona. Můžeš ale zavolat předem a zamluvit si už něco a pak to jen potvrdit.
Já doplácela 5900,-, ale měla jsem ten slevový kupon. Můžu poslat.
Po třech potratech máš jednoznačně nárok, tak neboj, to vyjde!
Mně se dr ptala a já řekla FL, tak to tam napsala a vyšlo to.

janap777
2. črc 2017

Na Adleru holky doplacely cca 5 tis. A bydlí přímo na hlavní budově kde mají i balneo.

anicka1211
2. črc 2017

@lennus no dívala jsem se na fotky pokojů, já mám totiž po prvním potratu problémy se spaním,doteď sem se jich nezbavila. Potřebuju pokoj, kde se dá dobře zatemnit, aby nepronikalo světlo, protože jinak nedokážu usnout, i přesto, že na to beru léky Ketilept. Pak taky potřebuju kvalitní postel, protože mám problémy s páteří, měla jsem před 3-4 roky uraz a když mám špatnou matraci, nějakou obyčejnou než paměťovou, tak taky nespím, všechno mě bolí :(. Tak musím vybírat hotel takový, který mi pomůže pobyt strávit tak, abych nepřijela z lázní ještě víc zničená než jak tam přijedu. Doma jsem se na to vybavila, mám kvalitní matraci a zatemňovací tmavé závěsy, dokonce ani manžel se mnou kolikrát v týdnu nespí v posteli, protože když jde spát dřív než já, tak nemůžu usnout protože mě ruší když chrápe a ráno vstává dřív a já pak nespím. Co bych za to dala, kdybych tyhle problémy už neměla a mohla zas normálně žít, ale jak jsem zjistila, chce to čas a uspěchat to nejde. To už jsem zkusila a jen jsem to zhoršila. Takže jestli máte pro mě rady holky ohledně hotelu s dobrým pokojem, nejlépe takový, který hradí pojišťovna a nemusím doplácet nebo jen málo, tak budu moc ráda.

vvercatkoo
2. črc 2017

@anicka1211 ahojky, ja byla loni v srpnu na Jesenius, ve 3.patře a doplacela jsem kolem 3tisic, holky, co bydleli v prvním patře dopláceli kolem tisicovky. Já měla záchod i sprchu na pokoji, holky jen záchod. Ale nebylo o co stát. Patří to pod Pawlik, takže snídaně a procedury tam, v cisarskych laznich a v plynových lázních.

lennus
3. črc 2017

@anicka1211 Doplácet budeš vždy něco. Asi bych si tam zavolala co nejdříve a řekla svoje požadavky. Taky jsem náročná na kvalitní postel a v Luise se mi spalo dobře. Je fakt, že pokoje v Adlerovi do ulice byly odpoledne tmavší, je to směr park, takže možná tohle by ti mohlo pomoct. Nevím, jak tam bude svítit dopoledne, ale myslím, že taky moc ne, my měli pokoj světlý, doma taky zatěmňujeme, ale kvůli malému.

lennus
31. črc 2017

Ahoj holky, napsala jsem článek o pobytu ve Františkových lázních. Prosím, mrkněte na něj a napište mi do komentáře recenzi, co vám tam chybí. Vy, které jste tam byly, co byste doplnily a vy, které se tam chystáte, co byste uvítaly za informace. Děkuju moc.
https://www.modrykonik.cz/blog/lennus/article/frantiskolazensky-lecebny-pobyt-0jd06w/

anicka1211
3. srp 2017

Ahoj holky, tak mi dnes přišlo vyrozumění od zdravotní pojišťovny, že mi schválili komplexní lázeňskou péči ve FL 🙂.
Mám obrovskou radost, ale zároveň trochu strach, jak to všechno doma zařídit, aby to zvládli, když budu pryč - syn už chodí do školy, manžel má 8mi hodinovou pracovní dobu a babičky daleko. Do toho exmanžel- synův pravý otec, na kterýho není spoleh v ničem a syn k němu teď nově musí chodit podle soudu . . .Do toho co říct v práci - budou se vyptávat proč jedu do lázní a kam, ale nechci jim to říkat, je to moje osobní věc, a i když jsou moc fajn, tohle jim říct prostě nechci. Taky se děsím, jak to vezmou, že budu tak dlouho pryč, aby mi to neuškodilo a nehledali za mě pak někoho jiného - protože i teď jsem dost chyběla (dovolená, doktoři soud).

A pak ještě bych se chtěla zeptat holky jak je to teď s tou rezervací hotelu a termínu? V tom dopise z pojišťovny píšou, že termín nástupu se dozvím v předvolání. - Můžu si ho i posunout kdyby mi nevyhovoval?
Dále tam píší, že o místě absolvování schválené LP a kategorie ubytování rozhoduje komise revizních lékařů na základě posouzení adekvátnosti místa a kategorie ubytování zdravotnímu stavu. - To je co??? mám chápat, že mi sami přidělí hotel a pokoj, který nelze změnit nebo lze?
Pak taky píšou, že bez předchozího souhlasu pojišťovny, nelze brát v potaz dohody klientů s lázeňskými zařízeními o místě a době absolvování LP. - tzn, že když si zarezervuji termín dřív než mi ho sdělí v předvolání, který nebude shodný s termínem nástupu v předvolání, tak mi ho pojišťovna neuzná?

Jak tedy teď postupovat?
Mám počkat, až se mi ozvou s termínem nebo volat už do FL a domlouvat se s nimi jestli už to tam od pojišťovny mají?
Pojišťovna to už prý poslala do FL.

bubla000
3. srp 2017

Volat a lepší je přímo na vybraný hotel. Nedají ti pak to nejdražší.

vvercatkoo
3. srp 2017

@anicka1211 mě došel první dopis z lázní s nastupem a druhy den od pojistovny, že mi je schvalili. Do lázní se musí nastoupit do tří měsíců od napsání žádostí lékaře, pokud si to dobře pamatuji