Podstoupili jste lázně při neplodnosti?

veruru
21. říj 2008

Ahoj holky,
byla jste některá v lázních ?
které byste doporučily, napište prosím nějaké zkušenosti, na co si dát pozor, zda si radši vzít 1lůžkový pokoj, něco o procedurách..
Díky moc za všechny informace,
ahoj, Veru

halpa
6. lis 2008

Proč by to jinak nešlo? Manžel má kamarádku, která svou první a jedinou dceru počala se svým manželem právě v lázních. Teď se marně snaží o druhé mimi. Jak říkám, tam je všechno úplně v pohodě, přijdete na jiné myšlenky, takže ideální podmínky pro početí mimi. 😉

lukynka
6. lis 2008

fakt joooo,tak to jsi mě mile překvapila 😀 ,já myslela že po dobu lázní nebudu moc,tak to manžovi hned napíšu 😀

veruru
autor
7. lis 2008

To se dá i v lázních otěhotnět?já také myslela, že by tomu ty procedury vadily..
Já bych asi měla jet někdy v lednu, ale zatím mi to nepřišlo, tak uvidíme🙂
Hezký víkend holky,
papa Veru

halpa
7. lis 2008

Holky, doktor říkal, že bychom hned po lázních neměli tlačit na snažení, ale myslím si, že se snaží být opatrní. Po tom, co jsem je absolvovala, nevidím důvod, proč do toho nejít. Zvlášť pokud do toho půjdete až v druhé půlce pobytu - vždyť než se ten bobeš zavrtá, nějakou dobu to trvá a to už tam třeba ani nebudete, ale budete mít pěkně zregenerované a "pohnojené" tělo. 😉 😀 Opravdu mám pocit, že ty procedury, to je jako když pohnojíš. 😀

lukynka
7. lis 2008

já si myslím,že pokud to tělo bude chtít příjmout,tak si to veme a pokud ne,tak si počáme,ale už bych tam tu tečku chtěla mít,ale uspěchat taky nic nechci
pohnojíme a uvidíme 😀

veruru
autor
7. lis 2008

už se také těším na to hnojení🙂) 😀

neme
11. lis 2008

ahoj holky,
potřebuju poradit.Dnes jsem byla u svého gynekologa požádat o lázně. Dost mě zaskočil.Prý na ně nemám nárok. Snažíme se otěhotnět rok a půl, v březnu tohoto roku zamlklé těhu, v srpnu mimoděložní těhu, vzali mi levý vejcovod ( současně revize dělohy). Prý nejsem neplodná a hlavně je mi nad 30 let, tak prý nemám nárok, prý jen do 30 ti let. Mě bude za pár měsíců 32 let.Mimi jsme si moc přáli, tak jsem z toho byla hotová,ale dnes je mi už lépe, hlavně díky tomuto vebu, kde jsem zjistila, že je vás víc, co máte problém s otěhotněním.Holky, kolik vám bylo, když jste jely do lázní? Musím někde zjistit, jestli ten můj doktor má pravdu nebo ne.Díky za rady.

peetulka
11. lis 2008

Ahojky neme, Tvůj dr. pravdu nemá...nárok máš. Písla jsem Ti interní poštu.

veruru
autor
12. lis 2008

Neme,
můj doktor na mě také nejdříve vyšel s tím, že mi lázně nikdo nedá.
Jsem u VZP a zašla jsem si přímo za paní na odbor lázeňství. Ta mi přesně řekla, co musím pro to udělat, jaké papíry je třeba a tak.
Tady máš zákon, který o lázních stále platí a máš nárok do 40 let 2krát jet do lázní.
http://www.pacienti.cz/clanek.php?id=457

Nenech se odbýt, a vydupej si to!🙂

Držím palce, Ahoj Veruru

veruru
autor
12. lis 2008

Ahoj holky, tak mi dnes přišla pozvánka do lázní🙂..jedu 4.1-1.2. do hotelu Adler-Úpa..je napsáno pokoj dvoulůžkový,sprcha, kategorie II..znamená to, že je sociálka na pokoji?Byl jste někdo v tom komplexu Úpa?
díky moc, VEru

halpa
12. lis 2008

Neme - jak píšou holky, doktor není ten, kdo rozhoduje o přiklepnutí lázní, on je jen doporučuje, takže se nenechej odradit a zajdi si na svou pojišťovnu.
Ahoj veruru - abych ti řekla pravdu, tak teď nevím, kde by ta Úpa mohla být, ale jak už jsem několikrát psala, zavolej si do těch lázní, oni ti vše ochotně řeknou. Ale pokud ti napsali - dvoulůžková pokoj, sprcha - tak si myslím, že WC je samozřejmostí.Nicméně raději volej.

A jak se tam mají holky teď? Jo, veruru - když budeš chtít na net, tak na ulici, kde je Adler a Belveder je veřejná knihovna a tam máš přístup na net, já tam byla pravidelný návštěvník. 🙂

neme
12. lis 2008

ahoj holky,
děkuju za rady.Teď jsem byla přímo na VZP u paní, která má na starost lázně. Ukazovala mi část zákona, kde je řečeno, že bud mi musí být do 30 let nebo musím mít vážné komplikace po operaci.Viz dole. Pokud nesplním jednu nebo druhou podmínku, nemám nárok na lázně. Přesně, jak mi to řekl můj lékař.Komplikace jsem neměla, jelikož jsem pako, tak jsem šla týden od laparoskopie do práce a bude mi 32 let. Můl lékař nechce lhát do zprávy, takže mi paní řekla, že mám nárok pouze na procedury a musela bych si ubytování a jídlo platit.Jdu si pročíst ještě jednou zákon. moc děkuju za rady. Mě doktor řekl, že pokud jsem už několikrát otěhotněla, tak nejsem neplodná a nemohu tam jet na léčení neplodnosti.Holky, přeju vám ty lázně. Asi to vzdávám, nechápu náš systém zdravotnictví...Holky, kolik by tak stálo to ubytování a jídlo? díky moc..

XI/4 Stavy po gynekologických 28 P, K Komplexní lázeňskou Františkovy L.
operacích a po operacích péči lze poskytnout Klimkovice
dle v oblasti malé pánve. do 12 měs. od operace Mariánské Lázně
zákl. a to po operacích,
dg. které byly
komplikované nebo s
komplikovaným
pooperačním průběhem
a dále u žen do 30
let po břišních
operacích se vztahem
ke krajině malé
pánve.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

barulisek
12. lis 2008

Ahoj Veru, tak mi vcera taky prislo oznameni o priklepnuti do Frantiskovych Lazni, LZ Adler od 4.1. Bohuzel to musim posunout.....v praci by me asi nechteli pustit.... az na 26.1 snad to pujde. Dostala jsem cislo na pani Jedlickovou primo z Adlera, ze se s ni mam domluvit. Zitra dam vedet, jak jsem dopadla. B.

marki.la
12. lis 2008

ahojte holky, chtěla jsem se zeptat, zda má význam, když pojedu do lázní jen na prodloužený víkend s manželem. Chtěli bychom do František..díky

veruru
autor
12. lis 2008

Ahoj Halpi, díky za info o netu, to se určitě bude hodit..aspon budu v kontaktu s manželem anebudu muset pořád volat🙂
Tak ta II.kategorie se sprchou znamená, že mám celou sociálku na pokoji, ale bez příplatku, protože je to 2. kategorie - pokoj je do ulice, kde by mohl být hluk, ale paní z recepce říkala, že v lednu je vše zavřeno, takže to bude dobré..
připlácím jen 2100 za Julínka a lázenský poplatek:.)
Už se těším, až se to pohnojí🙂))

myslím, že za stravu a ubytování to může být kolem 20 tisíc i víc...nevím, kde by se dalo sehnat levné ubytování, možná někde v okolí a každý den tam dojíždět..

halpa
13. lis 2008

Ahoj holky, veruru - tak to je fajn, v tom lednu tam opravdu chcíp pes, hlavně na začátku, koncem ledna už se to pomalu rozjíždí, ale mi to docela vyhovovalo.

To ubytování - v lázeňských domech je to min za 1000 na den se vším všudy, takže bych asi zvolila ubytování mimo - buď v penzionu (je jich tam docela dost) nebo se dá sehnat ubytování v Chebu, který je jen několik málo km od Frantovek (pokud budeš mít auto, ale jezdí tam i vlak).

Marki.la - význam v tom vidím, ale jen takový, že si oba odpočinete a budete o tom víkendu intenzivně pracovat na mimískovi 😉 . Jinak jestli se ptáš na význam procedur v prodlouženém víkendu - myslím, že to chce delší dobu.

barulisek
13. lis 2008

Ahoj holky,

tak jedu v nedeli 18.1 a to do dependantu Dr. Adlera, tak se tam mozna s nekteryma z vas holky uvidim🙂

lukynka
14. lis 2008

ahoooj holky tak jsem ve františkách,je to tu super jak poisovala hapla,docela to tu i žije 😀 ,procedůry užasný i slatinové(bahení) tampony jdou,nic strašného,vše příjemné

neme: nabízel mi tu masér ubytování za 220kč v garzonce na den,je to bez jídla ale je tam prý kuchyň se vším,to by ještě při nejhorším šlo,ale je divné že ti to nechtěj dát,já bych si za to bojovala,určitě to tělu pomůže,teda i já v to doufám

kacatko000
14. lis 2008

Ahoj holky právě podstupuji 1 ivf, stimuluju a v úterý mě čeká odběr vajíček, ale máme malo folikulů, jen 4, protože mi nefunguje jeden vaječník, tak tomu nedávám velké šance. A ráda bych se vás zeptala, jestli mám při neúspěchu nárok na lázně a jestli to jde i na kratší dobu než 3 týdny a nebo měsíc???
Já mám za sebou laparku, mám endometriozu, jednou jsem přirozeně otěhotněla, ale ve velmi ranném stadiu o to přišla, právě z důvodů té endometriozy. Je mi 29 let a v 15 letech jsem byla v Klimkovicích po slepáku a tenkrát to tam bylo super.

lukynka
14. lis 2008

kacatko. na to ti spíš odpoví doktor,ale asi by jsi na ně nárok měla,jinak to dávaj na měsíc,ptala jsem se na to a jen prý na měsíc,aby to mělo zřejmě nějaký učinek,ale třeba to ani potřebovat nebudeš,Přeji ti hodně štěstíčka aby to vyšlo!!!

kacatko000
14. lis 2008

děkuju ti lukynko

veruru
autor
17. pro 2008

Ahoj holky z lázní🙂
jedu 4.1. a chci se zeptat na takovou blbost - je třeba mít s sebou župan?nechci ho zbytečně tahat, ať zabere dost místa v kufru☹
Díky, Veru

lenickan
17. pro 2008

veru já byla v Belvederu na prodloužený víkend a župan by se mi byl šiknul - můžeš jít na procedury jen tak z pokoje v županu a ne se oblékat tam slékat sušit a zase oblékat apod.

Ale nevím do doporučí ostatní holky co tam byly déle...
L.

veruru
autor
17. pro 2008

právě si totiž myslím,. že v tom domě, kde budu já, žádné nebo skoro žádné porcedury nejsou..snad se někdo ozve, ať nemám kufr jak vrata🙂

lenickan
17. pro 2008

kde budeš bydlet?

lenickan
17. pro 2008

pokud bys chodila venkem tak je župánek na nic to je fakt...

veruru
autor
17. pro 2008

v Adlerovi

ringle
17. pro 2008

ahojky holky

Veruru, župan si neber bude ti k ničemu....já ho tam vůbec nevyužila....byla jsme tam v listopadu 🙂

veruru
autor
18. pro 2008

díky moc ringle, to je super, aspoň bude o jeden krám méně🙂

halpa
19. pro 2008

Potvrzuji, taky jsem ho tahala úplně zbytečně. 😉