Podstoupili jste lázně při neplodnosti?

veruru
21. říj 2008

Ahoj holky,
byla jste některá v lázních ?
které byste doporučily, napište prosím nějaké zkušenosti, na co si dát pozor, zda si radši vzít 1lůžkový pokoj, něco o procedurách..
Díky moc za všechny informace,
ahoj, Veru

lenca1212
28. bře 2016

Holky má někdo poukaz do lázních Františkových ?

cirdice
21. dub 2016

ahoj holky, nevíte prosím Vás jak je to teď s žádostí do lázní.je pravda, že pojišťovna mi pošle vyrozumění, že na lázně mám nárok a termín si domlouvám s lázněma sama?děkuju za odpověď

lenca1212
23. dub 2016

@cirdice ahojky jj termín si můžeš určit sama ..taky jsem to udělala.

frufrunka
23. dub 2016

@lenca1212 Diskusi jsem našla pozdě... Kam jsi se nakonec rozhodla? Františkovy doporučuju všema deseti! 🙂 Byla jsem tam s kamarádkou, se kterou jsme se potkaly po velkých šlamastykách v Podolí na chemoterapiích. V podstatě jsme se tam jely dát do kupy psychicky, obě s neplodností, po operacích a chemoterapiích s tím, že naděje na děti není. Chodily jsme denně osahávat Frantu a říkaly si, že nám to jednou vrátí... 😀 Vrátil. Kamarádka má od té doby (byly jsme tam v roce 2010) 3 děti a já dvě... 🙂 Takže tyhle lázně opravdu fungují! 😉

misaskul
12. zář 2016

@lenca1212
@vilusa
@anan7
@aa77
@karolina999
@badik Ahoj holky, prosím vás, když pojedu do lázní a budu potřebovat neschopenku, tak tu mi vypíšou v lázních nebo mi ji vypíče můj obvoďák v místě bydliště? Jde mi o razítko lékaře na neschopence. Nevím co bych dělala, kdybych tam měla razítko od gynekologa z lázní, to bych asi v práci mohla dát rovnou výpověď (šílená slepičárna). ☹ Tak proto se informuji předem. Hodilo by se mi tam razítko obvoďáka, i kvůli doručení zaměstnavateli, jak by ji doručili z lázní 150 km vzdálených?

vilusa
15. zář 2016

Ahoj, já dostala neschopenku až v lázních, protože ještě den předem jsem byla normálně v zaměstnání. Pokud, ale máš již neschopenku vystavenou např. od obvodního lékaře, v lázních s ní normálně pokračuješ. Slepičárnu v práci neřeš. Jedeš se léčit a to je hlavní !!! Hlavně neschopenku ti dají do ruky abys jí do práce odeslala, takže ji rovnou můžeš poslat na personální oddělení a jde to mimo tvé kolegyně.🙂

misaskul
16. zář 2016

@vilusa To je samozřejmě pravda, že zdraví je to hlavní! To nemůžu než souhlasit. Ale přesto u nás je to složitější, navíc k personálnímu a mzdovce "nemám tak daleko"... Dozvěděla jsem se ale, že to lze vyřešit pracovní neschopností, kterou mi vydá můj praktik např. den předem (nebo jakkoliv po domluvě - naštěstí).

verunkadar
18. pro 2016

Ahooj, jsem po neúspěsnem IVF, začala jsem cvičit Mojžíšovku, jezdím k jedné Fyzioterapeutce. A teď přemýšlím o tom, že si zazadam o lázně. Ale nechce se mi tam samotné. Na jak dlouho je to ideální tam jet? Děkuji za Vaše odpovědi.

1lenuska1
27. pro 2016

@verunkadar ahoj, o delce pobytu nerozhodujes Ty, ale pojistovna. A standardni doba pobytu je 21 dni, pak muzou prodluzovat (napr.kvuli ms). Samoty se neboj, tam se seznamis i kdybys nechtela 🙂 Za sebe rozhodne doporucuji!

lenicka289
10. led 2017

Ahoj, nejede náhodou někdo do fran.lázní ted v lednu? Dekuju za odpoved

misaskul
13. led 2017

@lenicka289
Ahoj, v lázních jsem byla v prosinci, ale pokud jedeš do Fr. Lázní poprvé a měla bys zájem, mohu ti poslat poukaz na slevu 1000,- Kč. Jde o slevu na ubytování pro nové hosty, kteří jedou do František na léčbu poprvé. Přeji moc příjemný pobyt, já jsem si to moc užila, byly to krásné 3 adventní týdny! 🙂

lenicka289
14. led 2017

Odjíždím zítra ráno, jenom nechápu na co mi bude poukaz na slevu za ubytování když mi to hradí pojišťovna? Mám platit 2000 za jídlo, děkuju za info! A byla léčba k něčemu dobrý? A jak jsi štíhlá procedury?dekuju

lenicka289
14. led 2017

Promiň- stihala procedury?

misaskul
14. led 2017

@lenicka289 Aha, nevadí. Já měla komplexní lázeňskou péči (KLP) hrazenou pojišťovnou, ale připlatila jsem si za 1 lůžkový pokoj. Jediné, za co se může připlácet při KLP, je ubytování, ale za jídlo ani procedury ne. Je zvláštní, že budeš připlácet za jídlo...

Procedury jsem stíhala krásně, některé jsem měla v hotelu, kde jsem bydlela, na jiné jsem docházela do jiných hotelů. Moc se mi to líbilo, aspoň jsem se prošla. Dost často jsem měla procedury naplánované až do 13 hod, ale obešla jsem si je dřív (např. jsem to měla po cestě, tak jsem se šla zeptat, zda by mě vzali dřív) a měla jsem pak od 12 hod volno.

Všechny procedury byly moc fajn, ani jedna nebyla nepříjemná. K čemu mi to bylo nebo nebylo zatím nedokážu posoudit, jelikož jsem zpátky z lázní necelý měsíc, minimálně na psychiku to ale byly "lázně", a to doslova. Balzám na duši. Najdeš nové kamarády, přijdeš opravdu na jiné myšlenky.

Doporučuji po dlouhých odpolednech vycházky a výlety, sama jsem denně nachodila tak 5-7 km, je tam spousta krásných míst v okolí, např. sopka, hrady, rybníky, různá města, národní přírodní rezervace... Tak ať se ti tam líbí. 😉

lenicka289
15. led 2017

Děkuju vám za odpověď, uz sedím ve vlaku, taky tomu sama nerozumím když mám lázně na krizek abych si platila nadstandard jídlo, řekli mi to do telefonu ze bud nadstandard pokoj nebo jídlo at si výběru a za pokoj mi řekla 10000 tak jsem vybrala raději to jídlo, jak dojedu budu se na to hned ptat proc to tak je

misaskul
15. led 2017

@lenicka289 Tak to by zajímalo i mě.

odvalilova25
20. led 2017

@lenicka289 tak to je drsne a jak jste dopadla teda? me volali dnes a rekli ze budu hradit pouze za kazdej den 15kc za lezensky pobyt nic vic

dragina
20. led 2017

@lenicka289 ahojky, jak se Ti tam líbí a jak se to vyřešilo s doplatkem za jídlo? Já tam jedu 29. 1. na 3 týdny 🙂

lenicka289
22. led 2017

Zdravím všechny jídlo jsem zaplatila protože to je jediná restaurace která tady funguje a je v tom dražším hotelu takze to museli zaplatit vsichni je pravda ze je tam i druha restaorace a tam se jeste nevari ale bude takze proto, procedury jsou celkem fajn ale mám je spíš napsané jak kdybych se léčila se zádama tak to jdu v pondělí předělat k promari, psala mi to doktorka a to byla taková kráva az to hezky nebylo a v jakým hotelu budeš a pro co se léčíš?

dragina
22. led 2017

@lenicka289 ahojky, jedu tam s neplodností, zrovna jsem se ptala na jiné diskuzi, zda po příjezdu bude nějaká gynekologická prohlídka. V jakém jsi tedy hotelu, máš dvoulůžák?Hotel Adler se právě otevírá toho 29., kdy tam dojedu, takže asi tam jsi měla chodit na jídlo. Myslíš, že tam užiju botasky? Po hotelu se budu pohybovat v papučích a když bude něco mimo, tak vemu papuče s sebou. Chodí se tam do nějaké tělocvičny, nebo se cvičí na boso na koberci?

lenicka289
22. led 2017

Tak ja jsem si tenisky sebou vzala a využívám je, mi bydlíme s holkama na jesenius a procedury a jídlo máme hotel pavlík, prohlídku jsme měli hned ten den na koze a pak za dva dny z primare ale jenom konzultační

misaskul
23. led 2017

To je zvláštní jak se to mění. Já byla ve Fr. Lázních od 27.11. také na 3 týdny hotel Goethe a doplácela jsem pouze za jednolůžák vyšší kategorie. JInak procedury a stravování bylo hrazeno pojišťovnou. Je fakt co jsem se teď koukala na ceník 2017 tak doplatek u pokoje, který jsem měla, byl asi 5500,- a ted chtějí skoro 8000,-. Prý to má nového majitele a tak jsou zvedlé ceny.
@dragina Botasky jsem měla a nevyužila. Na přejití z šatny do tělocvičny jsem měla pantofle. Joga se cviči naboso a Mojžíšovka taky, takže za mě zbytečné.

lennus
23. led 2017

Ahoj holky, ráda bych se tu zeptala, na kolik asi tak lázně vychází, když je nehradí pojišťovna? Chce to asi aspoň na dva týdny, že? Psala jsem si do pojišťovny a bohužel nesplňuju podmínky - první předčasný porod 33+1, druhé zamlklé těhotenství v 11. týdnu a loni předčasný porod ve 23. týdnu, kdy jsme o chlapečka přišli. Na lázně mě upozornila kamarádka, má za sebou tři potraty a ta podmínky splňuje. Trochu zvažuju, že bych si je zaplatila. Děkuju.

misaskul
23. led 2017

@lennus To se určitě nedomlouvej s pojišťovnou, ale se svou mudr. z gyndy. Mudr. to dokáže napsat i tak, aby to pojišťovna schválila. Já bych teda v tvém případě, po tom co sis prožila, řekla, že nárok máš rozhodně. Já mám dvě děti přirozeně a teď o třetí se snažíme dva roky a po roce a půl se začaly řešit lázně. Doporučují se 3 - 4 týdny, ale třeba i ty dva by ti postačily. Tak jako tak by asi tvoje mudr. měla napsat nějakou zprávu pro mudr. v lázních. Myslím že ty dva týdny ve Františkových Lázních vycházely taky na 20 tisíc, ale teď v roce 2017 podražili. Na stránkách Lázní Fr. Lázně najdeš ceník i pro samoplátce nebo jim napiš mail. Jiné Lázně mohou být asi levnější, ale já se rozhodla o Františky, jsou prý snad nejlepší na gynekologii. Doporučuji ale nejdřív zajít k Mudr. a říct, že bys měla o lázně zájem, třeba by to nějak šlo. Hodně štěstí.

lennus
23. led 2017

@misaskul Děkuju, já taky právě zvažovala Františkovy. Taky mě mrzí, že je vše podle nějakých tabulek a neschvalují to třeba i individuálně. Ke gynekoložce se chystám za pár týdnů, tak to s ní zkusím probrat, děkuju moc. My právě s otěhoteněním problém neměli, i když poprvé to úplně rychle nebylo, podruhé a po třetí už docela brzy. Děkuji a taky držím palce!

1miska
23. led 2017

@lennus urcite to zkus, myslim ze to schvaluje individualne revizni lekar... ja byla a loni jela i ma mamka která mela po operaci v male panvi, jeji gyndarka se tvarila co to po ni chce když uz davno nemá fertilni vek, ale mamka to zkusila a pojistovna ji to schválila, tak nikdy nevis 🙂

odvalilova25
24. led 2017

Tak me dnes prisel dopis a budu doplacet jen 315kc za lazensky poplatek 🙂 snidane formou bufetu obed a vecere vyber z vice jidel tak uz se tesim 🙂

dragina
25. led 2017

@odvalilova25 ahojky, tak to je super, na jakém hotelu budeš? A máš dvoulůžák?

odvalilova25
25. led 2017

@dragina jj mam dvouluzak 🙂 na tom me tak nesejde :D a BELVEDER

misaskul
25. led 2017

@odvalilova25 To je zvláštní, koukám na ceník 2017 a zrovna Belvedere a 2lůžkový pokoj Economy Plus (nejlevnější varianta ubytování) v zimní sezoně příplatek 130 Kč / den, v jarní a podzimní 160 Kč / den a v letní 200 Kč / den... Tedy komplexní lázeňská péče.

Jinak večeře formou výběru z jídel je možná lepší jak bufetová, což jsem měla já. I na oběd i na večeři jsem si nabrala od každého něco a když chutnalo, tak se i přidávalo a bohužel jsem se vátila domů s kily navíc. 😉