Podstoupili jste lázně při neplodnosti?

veruru
21. říj 2008

Ahoj holky,
byla jste některá v lázních ?
které byste doporučily, napište prosím nějaké zkušenosti, na co si dát pozor, zda si radši vzít 1lůžkový pokoj, něco o procedurách..
Díky moc za všechny informace,
ahoj, Veru

lenickan
19. led 2009

je zde nějaká sanžilka🙂 s PCO, které pomohly lázně?

lenka1979
19. únor 2009

ahojky holky,
četla jsem tady vaši diskuzi a chtěla bych se taky na pár věcí k lázním. V lednu jsem podstoupila revizi dělohy, ale i po tomto zákroku mi bylo zjištění mimoděložní těhotenství, takže 26. ledna 09 jsem šla na laparoskopii, kde mi odebrali pravý vejcovod ☹
chtěla bych se zeptat, zda někdo ví, kdy by bylo nejlepší nastoupit do lázní. Nejraději bych nastoupila už začátkem dubna, ale nevím, zda to není moc brzy.
o mimčo jsme se snažili skoro dva roky a pak ještě rok s Clostylbegitem a výsledek je viz výše ☹
Mám ještě jeden dotaz, a to, když mi lázně vyjdou, za jak dlouhou dobu se vám od lázní podařilo otěhotnět??
děkuji předem, a doufám, že se někdo najde, kdo mi na moje dotazy odpoví.

halpa
20. únor 2009

ahoj,
do lázní je nejlepší jet co nejdříve po zákroku. Mě je doktorka sepsala hned, jak jsem ukončila nemocenskou po šestinedělí (to byla půlka října) a lázně mi přiklepli od ledna a to jen proto, že v prosinci se uzavírají. Jde to docela rychle. Mě se podařilo po lázních otěhotnět po 6 měsících, ale není to směrodatné, protože jsem ještě nějakou dobu nebyla psychicky připravená, takže to snažení bylo takové snažení nesnažení. Jinak mám další dvě kamarádky, které po lázních otěhotněly, dokonce i po letech snažení (i když s pomocí IVF).

lenka1979
20. únor 2009

děkuji za zodpovězení mých dotazů. Doufám, že nám to po těch lázní výjde. Příští týden budu mít vypsanou žádost od gynekologa, tak jak ještě k obvoďákovi a pak do pojišťovny a pak už jen čekat na dopis...
už se docela těším, jen ještě nevím jak to vezmou v práci, polovinu ledna a skoro celý únor jsem byla na neschopence a teď když jim povím, že další 4 týdny budu v lázních tak mě asi sežerou.... .
chtěla jsem se zeptat, kolik peněz si s sebou vzít a dále jaké oblečení (je potřeba i župan,..)

díky

renys
20. únor 2009

Ahojky, tak příští pátek si mám dojít k obvoďačce pro vypsaný formulář (myslela jsem si naivně, že mi to napíše na počkání, no nevadí...), pak hurá na pojišťovnu. Jinak dr si myslí, že určitě nárok mám a kdyby se náhodou stalo, že mi je nedají, tak se prý budeme bouřit. Protože k ní chodí 85-ti letý 100kg babky s lázně dostávají...

Já už se tam tak těšim... Lenko, ty chceš taky do Frantovek?

lenka1979
20. únor 2009

tak na to, kam bych měla jet, jsem se jaksi neptala, ale jsem ze středních Čech - Kolín, tak předpokládám, že by to měli být Františkovy lázně. Vím ještě o lázních v Klimkovicích, ale to je tady odtud dost daleko a o dalších lázní na gynekologické problémy nevím...
Renys - proč bys neměla mít nárok na lázně???

halpa
21. únor 2009

Já jela do Frantovek z Olomouce, skoro přes celou republiku. 😉 Když si tu diskusi trochu pročteš, najdeš tam, že některé holky župan braly, já taky, ale nakonec jsem ho nepotřebovala. Jinak klasické oblečení, něco málo slušnějšího pro případné koncerty nebo do divadla, jinak nic zvláštního. Samo plavky a dobrý je malý ručník (ručníček) na některé procedury (vaginální irigace, slatinné tampony).

renys - tohle je diskuse se stejným názvem, ale jiným obsahem. Já jsem chvíli byla taky zmatená. 😉

renys
21. únor 2009

Ahojky, Halpo, jéééé no jó?? 😕 To jsem z toho jelen 😀

vysocanka
29. bře 2009

ahoj holky, jelikož se snad konečně něco hlo ve vyřizování papírů na lázně, chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo, kdo by mohl tak cca v půli dobna vyrazit do Františkovejch. Díky PAJA

evkaa25
29. bře 2009

Ahojky 🙂
Dneska jsem narazila na tuto diskusi,tak se chci zeptat,jestli tu není někdo,kdo by se chystal ted nekdy do Klimkovic??
Jsem po dvou neúspěšných IVF a do lázní chci jet především kvůli uvolnění a uvolnění psychiky.Doktoři říkají,že jsem naprosto zdravá.V lednu jsem podstoupila hydrolaparoskopii.Problém je v manželových spermijkách.Prý přirozeně nemáme šanci otěhotnět.Nevím,jestli je to pravda,protože znám víc holek,kterým tohle řekli a některé otěhotněli i přirozeně.Každopádně bych chtěla ty lázně absolvovat před třetím IVF.
Vysocanko a ty už máš termín??

vysocanka
30. bře 2009

ahoj já čekám na dopis z VZP udajně to mělo jít ve čt. ale doma to ještě není. počítám že kolem 14 dní snad pojedu.

bubisek
30. bře 2009

Nazdar holky,
ja se taky chystam do lazni,ale jeste nevim poradne kdy.Mam podanou zadost do Frantiskovejch. Ted mi bezi 30-denni lhuta na vyrizeni zadosti v pojistovne.
Ve Frantiskovejch jsem uz jednou byla,tak aspon vim,co me ceka.
Ted jsem netrpeliva a zvedava,kdy mi poslou ten schvalovaci dopis a na ktery termin si me v laznich pozvou. Chci to mit samozrejme co nejdriv za sebou a pak sup na 2.IVF.

Vysocanko, jak dlouho to schvaleni pojistovne trvalo (od podani zadosti)?
Dik.

jindriska
30. bře 2009

Ahoj holky,
možná trochu předčasně, ale přeci jen přemýšlím o lázních. Na začátku května půjdeme na 1. IVF. No a pokud to nedopadne, chtěla bych jet do lázní. Protože když to neklapne, budu na dně. Máme za sebou 3 IUI a bez výsledku - oba s manžou jsme v pořádku, ale jak se říká, moc na to myslím, no ale jinak to snad ani nejde. No a hlavně v okolí se to jen hemží miminky a hlavně těhotnými kamarádkami a hlavně těmi blbými dotazy "tak co, už jste těhotný". Chtěla bych se zeptat jak to v lázních funguje. Zřejmě bych jela do Františkových. Díky moc

vysocanka
30. bře 2009

no už je to dva měsíce a nic se neděje.. :/ slíbili že to pošlou a ani dneska nic ve schránce nebylo asi tam budu muset zase zavolat a udělat trochu tóčo. at žijí úřady ☹

jedubabizna
30. bře 2009

Dobrý den.Mám prosbu,jaké jsou vaše zkušenosti s lázněmi Klimkovice.Jsem po 2 nevydařeném IVF a můj problém je nízká kvalita vajíček.Děkuji za odpověd.

vysocanka
30. bře 2009

tak to bohužel neporadím, ale co jsem vyčetla, tak si více chválí Františkovi.

jedubabizna
30. bře 2009

A jak je to prosím se schválením lázní ? Slyšela jsem ,že od nového roku už se lázně na křížek nedávají. Děkuji za odpověd.

vysocanka
30. bře 2009

to je hloupost.

bubisek
30. bře 2009

Vysocanko, tyjo, 2 mesice? To si delaj srandu ne? Ja jsem teda u OZP a manzel ji byl podat osobne a na prepazce mu rekli,ze do 30 dnu se vyjadri. Beru to jako zakonnou lhutu na vyjadreni. Bud to schvali nebo ne.
Ja myslim,ze mi ji schvali,protoze problemu mam dost a dost. Ve Frantiskovych jsem byla pred temer 2 lety a od te doby mam za sebou 4 laparoskopie.

Jindrisko, myslim,ze kdyz si tuto diskuzi prectes od zacatku,tak ze to,jak to v laznich funguje,z textu vyctes.
Kdyz to shrnes, jedes tam minimalne na mesic,protoze se pocita s tim,ze 1 tyden menstruujes. Chlapi jezdi jen na 3 tydny. No a lazenska rutina je takova,ze rano,dopoledne a po obede jsou lazenske procedury,hned na zacatku dostanes rozvrh,podle ktereho se ridis cely mesic, a odpoledne a vecer mas volno.
O vikendu byvaji procedury treba i v sobotu,ale nedele je volna cela.
Jestli mas nejake konkretni dotazy,tak klidne napis, co budu vedet,odpovim🙂

Jedubabizno, s tvym problemem ti bohuzel neporadim, ja mela po ivf prumernou urodu vajicek,ale strasne malo jich bylo zralych, takze mi zmenili protokol. Az pujdu na dalsi ivf,tak budu mit dlouhy.

vysocanka
30. bře 2009

no jsou tady u nas v Jihlavě uplně neschopny, holky co jsem se tu domlouvala na netu, že bychom se tam sešly tak jedna je už přes tyden doma a jedna mi tam včera odjela, tak doufam, ze ji aspon na tyden stihnu.
No jo ty krasavice na uradech maji na vse casu dost. uz me to vazne s... (pardon) už jsem tam kvůli tomu tak 10x volala a stale se nic nedeje.. sem vytocena na max. jsem si byla jista tim, ze dnes prijdu z prace a bude ten poblblej papir ve schrance a ono prd. tak jim dam jeste zejtra a kdyztak tam zase zavolam a udelam asi opet hunbuk.... 😖

bubisek
30. bře 2009

To bych normalne zkusila napsat na centralu VZP,jakou maji lhutu navyrizeni zadosti na lazne. A pak bych jim tam ztropila ten humbuk.
Skoda, to pojedes urcite driv. Aspon nekoho bych tam znala. Ja to mam podane teprve tyden,takze maji jeste hafo casu.

vysocanka
30. bře 2009

no jak tak na to koukam, ono to asi jeste nejaky cas potrva. a navic jedna kočka tady taky z koníka jela asi do 3 dnů od vyřízení a to trvalo asi 10dní takže cca 14dní. Doufej, že u Vas nejsou tak pomaly jak tady v zapadakově 🙂

bubisek
30. bře 2009

ja doufam doufam.
Ted mam problem jinde. Moje doktorka rikala,ze ted je zadosti o lazne relativne malo,takze by mi to mohli vyridit rychle. Ale nesmi si vsimnout,ze jsem pred 3 tydny byla na te doufam posledni laparoskopii. To prej posilaj az 3 mesice po operaci. Tak na druhou stranu doufam,ze tam budou trosku lajdaci a nevsimnou si toho a poslou me tam hned. To cekani je na palici.

vysocanka
30. bře 2009

chuděro já byla na laparo jednou a docela mi to stačilo. Byla jsem v listopadu a doted se mi jizva v podbřišku ještě uplně nezahojila.. 🙄

evkaa25
30. bře 2009

tak koukám,že všechny míříte do František 🙂
Já chci do Klimkovic hlavně pro to,že je to blízko a mohl by tam za mnou dojíždět občas manža.Jsme na sobě fakt závislí 😀
Já jsem si ještě ani nezažádala.Nevím,jestli si to budu moct dovolit kvůli práci.Ale asi se na práci vykašlu a co nejdřív si o lázně zažádám. 🙂 Doufám,že to pak půjde raz dva.U mněv CARu říkali,že většinou je nástup už do mněsíce.Tak uvidím........

vysocanka
30. bře 2009

v lázních si odpočneš, práce počká 🙂 🙂 🙂

mysuleplysule
30. bře 2009

Ahoj holky,tak koukám,jak se chystáte do lázních,...já sem se vrátila před 14ny z Frantovek a bylo to tam super!!! 🙂 Vřele doporučuji!!! 😉 Ještě sem chtěla napsat něco k těm pojišťovnám,...já to posílala doporučeně 13.1.a 15.1.už to šlo schválený do Frantovek..Zavolejte si na vzp,oni vám to hned řeknou...Ale myslím si,že na léto tam moc nás na křížek nepošlou,maj tam totiž víc z Němců...jéje,jak bych se tam ráda vrátila,ta pohodička a klid,...tak se mějte krásně

vysocanka
31. bře 2009

Mysuleplysule 🙂 a byla jsi na jednolůžáku nebo dvou? 😉

jindriska
31. bře 2009

Bubisek - díky za odpověď, po přečtení všech příspěvků mi to zatím stačí. Doufám, že ty lázně nebudu potřebovat. A kdyby jo, tak se ozvu.

Všem vám přeji co nejdřív //.

mysuleplysule
31. bře 2009

Ahoj vysočanko,byla sem na dvou lůžáku,a bylo to super!!!Určitě bych si nevzala jednolůžák,holčina měla jednolůžák a neměla tam žádný kamarádky,takhle sme si našli kámošky a chodili všude spolu... 🙂