Podstoupili jste lázně při neplodnosti?

veruru
21. říj 2008

Ahoj holky,
byla jste některá v lázních ?
které byste doporučily, napište prosím nějaké zkušenosti, na co si dát pozor, zda si radši vzít 1lůžkový pokoj, něco o procedurách..
Díky moc za všechny informace,
ahoj, Veru

lenickan
24. říj 2008

ahoj holky, konečně takové téma🙂
O lázních uvažuji, výhledově během příštího roku pokud se nezadaří...
Měla jste některá diagnozu PCO a po lázních se zadařilo???
Já bych si tam manžu vzala s sebou.... tedy pokud by to šlo...
Jde to tak že já bych jela na pojišťovnu a manaža si pobyt platil? Aspon na 14 dní by tam se mnou mohl být🙂

halpa
25. říj 2008

Ubytování v jednotlivých lázeňských domech je dané, sami si nevybíráte, je to uvedeno v papírech, pak se dá telefonicky domluvit, že chcete pokoj se sociálním zařízením nebo jednolůžák, doporučuji hned po obdržení papírů telefonicky kontaktovat lázně a domluvit se dopředu.

halpa
25. říj 2008

Jo a s tím praním prádla, možnost tam je, samo za poplatek, ale já ji nevyužila. Spodní prádlo a trička jsem si přeprala sama a jinak se to dalo přežít. Nic zvláštního sebou nepotřebujete, jen nezapomeňte nějaké to decentnější oblečení na kulturní vyžití. 😉

brendi
26. říj 2008

ahoj holky,
taky musím pochválit Františkovi lázně, byla jsem tam teda už před 3.5 lety ale dodnes vzpomínám....
těch 300 km od domova se mi opravdu vyplatilo, jela jsem přelom května,června, takže krásné počasí, krásné zajímavé město, jako kulisy z pohádek..........
na pokoji jsem byla s jednou bezva holkou. a s ještě dalšími jsme se skamarádily, Sociállky byli na patře, 😒 , ale jinak spokojenost.
Procedury tu už holky popisovaly. Líbilo se mi že nebyly všechny v jedné budově a muselo se na ně přecházet, ale co by taky člověk pořád dělal že 😉 , pak jsme šly třeba na kafíčko, krmit veverky, někam na výlet, nebo večer posedět........holky tu psaly o aqapparku, ten tam za mě ještě nebyl, právě se stavěl
Jídlo mi chutnalo, výběr veliký..........pravidelná strava, pohyb............-4 kg, domů jsem přijela a měla 49 kg, a to jsem hlady teda vůbec netrpěla 😎
Ale hlavně mi to pomohlo zdravotně.....já byla po operaci asi měsíc, vzali mi vaječník a vejcovod.
A co vím, tak holky co tam měly i větší problémy, ihned otěhotněly, i já 😉
Františkovi lázně vřele doporučuju, teda pokud se chcete céítit jako v pohádce

veruru
autor
27. říj 2008

Ahoj Leni,

já mám právě to PCO a proto jedu do lázní, že se to tam třeba zlepší..nebo si alespon udělám dobře:.)..ted s emáme po laparce 3 měsíce snažit a pak třeba hned vyjdou ty lázně..dost an to ted sázím,a lespon má člověk pak nějakou naději🙂..protože já tak moc nechci jít na umělé..
s manželem pořád nevím, ale maximálně by přijel na pár dní..

mějte se holky fajn,
Pa Veru

lenickan
29. říj 2008

tak je super toto slyšet brendi.... doma jsme o tom o prodlouženém víkendu debatovali a asi bych do toho šla🙂
tedy pokud nezabere metformin. Myslím že to splní účel i v tom, že je člověk v klidu, nechvátá a relaxuje...
Manža by se mnou jel na 14 dní a pak by za mnou jezdil na víkendy... dělám v cestovní kanceláři a mám ve františkových kontakt na ubytovací kancelář tak věřím, že by to nějak udělat šlo...
Když bych si připlatitla nadstandard za jednolůžák tak by tam pak mohl být manža se mnou. Protože si myslím, že to nikdy není klasický jednolůžák ale double pro jednoho, proto ten příplatek🙂

lukynka
29. říj 2008

ahoj holky: ani nevíte jak jsem ráda že je tu tahle diskuze,v pátek se dozvím termín lázní a i kam atd.
jsem po dvou mimoděložních těhu,tak mi byli doporučeny lázně,psali mi františkovi,tak zřejmně tam

měla bych dotaz, co semnou udělají když to tam třeba dostanu? nebo to nějak oddálí?
docela se těším a koukám že se nás tam asi dost sejde z modrého koníka 😉

ringle
29. říj 2008

Ahojky Holky 🙂
Tak je to tady - mám termín - nástupu do Fr. lázní - nástup od 9.11. tohoto roku, docela dost překvapující, žádost jsem odevzdala před týdnem 🙂 Je to nějaký divoký 😀 mám napsaný hotel Adler budete taky někdo v tomto termínu?????

papa

PS: Veru jsem od Roudnice nad Labem 🙂

lukynka
29. říj 2008

ahoj ringle
já jí podávala taky před týdnem,tak jsem zvědavá kdy mi dají termín,v pátek bych se to měla dovědět, u jaké jsi poišťovny?

lenickan
30. říj 2008

holky ve františkových lázním mají ted dost volno není sezona samoplátců takže na termín člověk ani tak dlouho nečeká... já to plánuji spíše od konce března dál🙂

halpa
30. říj 2008

Ahoj holky, tak ringle Adler je fajn, jen je to ten případ domu, kde se v deset zavře a musíš zvonit na paní na recepci. Jinak jsem tam se vším byla spokojená - ubytování, jídlo, atd. Myslím,že zrovna v Adlerovi jsou všechny pokoje se sociálkou, ale pro jistotu si tam zavolej a zjisti, nebo to vlastně budeš mít v papírech - je tam myslím 100,- Kč příplatek za sociálku. Přeju krásný a úspěšný pobyt. 😉
lukynko - když dostaneš během pobytu MS, tak se ti vyškrtají procedury, které jaksi nejsou možné, ale zůstanou ti - cvičení, bazénky, masáže, atd. Pobyt se neprodlužuje. Ale ty procedury většinou způsobí, že máš MS kratší (já jsem ji normálně měla pět a více dnů a tam jen tři).

lukynka
30. říj 2008

tak to jsem zvědavá,ale nerada bych o ty procedůry přišla,když už tam jedu,tak abych je všechny využila 😉

jinak už je mám schválené od pojišťovny a v pondělí zjistím datum, třeba se tam s někým od tud sejdem
ráda si radši za pohodlí připlatím,zrovna ty sociálky jsou pro mě podstatný

a dá se tam třeba i nějaká procedůra připlatit,třeba wellnes?

halpa
30. říj 2008

Abych řekla pravdu, tak to jsem ani nezjišťovala, protože jsem měla tolik procedur, že mi to stačilo až nad hlavu. 🙂

lukynka
30. říj 2008

tak až tam budu volat tak se na to optám,nebo možná spíš až na místě
nemám to daleko,tak tam manžílek za mnou bude moct přijed,takže i v tom výhoda
už se těším a doufám že to ne mě zanechá následky jako na halpa 😀

lenickan
30. říj 2008

Halpo ahoj a ty jsi měla syndrom PCO a po lázních se podařilo? Jak dlouho od lléčby?

lenickan
30. říj 2008

luky určitě si můžeš připlatit s tím není problém, ptala jsem se na to a nebo můžeš do aqua centra nebo do welness či na aerobik🙂

lukynka
30. říj 2008

no budu se snažit spojit užitečné s příjemným 😉
holky a na jak dlouho se tam jezdí? 3 nebo 4 týdny?

halpa
30. říj 2008

Já tam byla po laparce po mimoděložním těhotenství. Laparka byla v září, snažit jsme se začali od listopadu a otěhotněla jsem v červnu, takže 8 měsíců celkového snažení (vlastně 7, protože v lednu v lázních snažilkování žádné), 5 měsíců od lázní.

Léčba trvá celkem 28 dnů.

lenickan
30. říj 2008

Léčba je na 4 týdny🙂 takže pokud do března nebudu těhule pofrčím🙂 a manžu beru s sebou do kufru🙂
I ten relax a pohoda musí mít velký význam...

lenickan
30. říj 2008

halpa a znáš někoho komu tam vyléčili pco?

halpa
30. říj 2008

S tím jsem se tam bohužel nesetkala. Všechny holky, se kterými jsem se tam seznámila byly po operaci. Ale myslím si, že to jejich bahno je opravdu zázračné, takže doufám, že pomůže i tobě.

lenickan
31. říj 2008

halpo děkuji🙂 uvidíme co bude🙂

halpa
31. říj 2008

Třeba to bahno ani nebudeš potřebovat. 😉 Držím palečky. 🙂

lenickan
31. říj 2008

moc děkuji a Tobě hodně štěstí a sil do "nového" života...
Musí to být nádhera nosit mimi pod srdíčkem

halpa
31. říj 2008

Taky moc děkuju. To víš, že začátku jsem si vůbec nepřipadala jiná, ale od chvíle, kdy tam sebou mele je to moc krásný pocit.Neboj, brzy ho taky zažiješ a taky třeba si taky užiješ jako já blití a blití a blití. 😝 😀

lenickan
31. říj 2008

těším se na to blití🙂)))))

lenickan
31. říj 2008

zhubla jsi na začátku těhu? A v lázních? Já mám tedy 57 kg ale byla jsem zvyklá mít 52 kg tak mne těch 5kg pořád zlobí...:(

halpa
31. říj 2008

Nevím jak na kila, ale po lázních mi všichni říkali, že vypadám dobře a hubeně. To víš, pravidelná strava, žádný stres a pravidelný pohyb, to udělá své. Po té laparce jsem taky přibrala min. 4 kg. V těhotenství jsem opravdu blila jak amina, takže jsem dostala dolů 6 kg, které mám teď přesně zpátky. Od toho 16 tt to jde hodně rychle nahoru, ale nemám pocit, že bych nějak viditelně tloustla (kromě břicha samozřejmě). Já se na to blití taky těšila a v okamžiku, kdy mě postihlo, jsem přemýšlela na co že jsem se to tak těšila. 😀 Ne fakt, když jsem měla hlavu v záchodu 8x za den a nic ve mě nezůstalo, bylo to docela náročné.

lenickan
31. říj 2008

no já si snad přeju abych do těch lázní mohla🙂 ale bojím se dlouhé chvíle...:(
nebála ses nechat manžu doma tak dlouho samotného?🙂

halpa
2. lis 2008

lenickan - ne nebála, on je takové moje sluníčko.Spíš jsem se bála, že bude pracovat od nevidím do nevidím, nebude si chystat jídlo a tak.-). Ale zvládl to, je šikulka. 😉