Pomohla někomu k otěhotnění hormonální jóga?

helen_8
5. lis 2012

Ahoj holky, snažíme se o prcka asi půl roku, ovulace mi funguje, mám typické příznaky, byla jsem před lety na hormonálním profilu, protože trpím na silné křeče při menstruac a vše bylo v pořádku. I štítnou žlázu jsem měla v pořádku. Teď jsem byla na obojím vyšetření znovu a čekám na výsledky.
Problém by mohl být v krátkých cyklech 25 dní, na druhou stranu to zas tak hrozné není. Manžel byl před lety na spermiogramu, protože měl operaci varikokély a bylo to taky v pořádku. Myslím, že zatím není kam spěchat, je mi 29 let, manželovi 32. Mám ale podezření na endometriózu. Uvidím, jak dopadnou odběry a co mi doporučí doktorka dál. Laparoskopii bych se nebránila, ale do Vánoc bych to zatím nechala tak. Nemám pocit, že bych se na dítě nějak upínala, žije se nám dobře - máme fajn práci, cestujeme, užíváme si koníčků i sebe, i po těch letech, co jsme spolu je milování fajn. Prostě mám pocit, že nám nic nechybí a přiznám se, že ani moc nejsem zastáncem umělého oplodnění. Neříkám, že bych to nikdy neabsolvovala, ale znám spoustu případů nejen ze svého okolí, kdy se podařilo až po delší době přirozeně a i dotyčné ženy měly za sebou i umělé oplodnění, které nepomohlo. Myslím, že prostě psychika hraje velkou roli, i když člověk nechce a myslí si, že na to nemyslí. Takže pokud bude vše v pořádku, ráda bych to nechala dál na přírodě a pak by se vidělo.
Nedávno jsem se dozvěděla o hormonální józe, prý to pomáhá proti křečím při menstruaci, upraví to cyklus a může pomoci i k otěhotnění. Nemáte prosím některá zkušenosti? Děkuji.

bohunka81
5. lis 2012

Ahoj Helen, hormonální jogu mi v létě doporučila fyzioterapeutka, já jsem se tedy do ní nepustila ale začala jsem dělat břišní tance a moc mně to baví. A to ještě v kombinaci s návštěvou jedné úžasné paní psycholožky. Pořád jsem se návštěvy psychologie bála a oddalovala to ale měla jsem to udělat už dávno🙂 Těhotná zatím ale nejsem, snažíme se přes rok, před tím jsem měla zamlký potrat. Z toho důvodu se ani nehrnu do laparky ani do umělého. Hezký večer.

maylis
6. lis 2012

Ahoj, já myslím, že mi pomohla i obyčejná hathajóga, po půl roce, když jsem chodila jednou týdně, jsem otěhotněla. Předtím se mi to rok a půl nedařilo. Jóga mě hlavně zklidnila, protože mám dost stresovou práci, tak jsem si při cvičení krásně odpočinula. Těhotenství sice po dvou měsících dopadlo revizí, ale teď jsem těhotná znovu a už ve 4. měsíci. Pozor ale na to, že jóga by se neměla cvičit v prvních třech měsících, já jsem to cítila, že mi některé cviky, hlavně svíčka apod. nedělaly dobře. To jsem ale ještě netušila, že těhotná jsem.

sima666
14. únor 2013

Ahoj Helen,absolvovala jsem kurz hormonalni jogy a v pocatecnim zaniceni cvicila tak dva mesice denne,mam pocit ze se mi zlepsila plet,ale zaroven zkratil cyklus.Ted uz jsem dlouho necvicila hormonalku,ale dvakrat tydne cvicim power jogu uz 4 roky.Stejne tak dlouho se snazim i o mimco,ale stale nic i pres jedno ivf pred dvema lety..ted chodim na akupunkturu cca pul roku a chci zkusit druhy pokus.Preji nam vsem hodne stesti u snazeni!!

tamazight
5. črc 2013

Já se do HJ pustila teď, mám víkendový kurz, tak jsem zvědavá (hlavně na to, jak se donutím cvičit 😀 ). Ale Kurz byl moc fajn a jsem si jista, že i kdyby to nepomohlo přímo k otěhotnění, určitě to pomůže na jiné moje problémy. Adéla Vaculíková je moc dobrá lektorka. Jestli začneš, dej vědět, jak to zabralo 🙂