Pořád nejsem těhotná!! Kde a v čem najít sílu?

lenickan
17. pro 2008

Název zní trošku zoufalsky, ale všechny které tím cyklus za cyklem prochází a bojují a bohužel zatím marně, chápou.

Holky v čem hledáte sílu jít stále dál ?

sturnus_vulgaris
18. pro 2008

Tri je dost, ale kdyz si vezmu, ze se driv bezne zavadelo treba sest...

elana
18. pro 2008

No jasný, ale dneska už jsou vymakanější protokoly a těch embryí se chytí víc. A myslím že Mardešič (tuším z Pronatalu?) říkal, že když si žena nechává zavést tři a víc embryí, tak mu musí před ET podepsat, že v případě chycení podstoupí redukci.

len
18. pro 2008

No, dneska se za cíl IVF stanovuje JEDNOČETNÉ těhotenství. Vůbec nic proti dvojčátkům, po takový době by mi nevadily, ale obecně musím říct, že ze mě doktoři měli radost, že se z těch dvou zavedených chytlo jen jedno...

grej
18. pro 2008

Len - to ze mě taky. Dokonce mi doktor řekl, že to je fakt lepší, kor pro prvorodičku. Že i tak je pro tělo těhotenství fakt záhul...

lenickan
autor
18. pro 2008

je to asi fakt, jedno stačí...
Mám kolegyňku které čeká právě dvojčátka🙂)

lenickan
autor
18. pro 2008

je po IVF měla PCO snažili se rok a těhu je cca měsíc

len
18. pro 2008

Nojo, ale chytit se dvě, tak je ze mě pravděpodobně ještě těhule, zamlklé těhu pro obě najednou už je fakt velká rarita (i když se samozřejmě taky stává).

lenickan
autor
18. pro 2008

leni v roce 2009 už se to podaří!!!
Máme dlouhé snažilkování v rodině🙂

len
18. pro 2008

To my taky, oba s manželem jsme prvorozenci pět let po svatbě (a tehdy svatba znamenala dítě 😉 ).

lenickan
autor
18. pro 2008

no tak to máte taky v "genech"

Mamka na sestru s tatínkem makala 7 let🙂
a sestra na první dítě 3 roky🙂 takže... já budu v březnu v cíli druhého roku... tak snad...

petra123
18. pro 2008

tak to holky naši si mě neplnovali a ani se nesnažili ale počata jsem byl v unoru a v květnu se brali tak nečekali na nic a o mé sourozence se taky nesnažili mamka když oblekla tatky trenky byla v tom a ja jse divná 😠 😀

len
18. pro 2008

No, někdo to rodinný prokletí zlomit musí, ne? 😉 A asi máš i lepší prostředí v tom, že všichni vědí, že napoprvé to není samozřejmost a někdy to holt trvá dýl, i když k cíli se nakonec dojde 🙂 Tchýně nějak nemohla pochopit, PROČ jsem o něj musela přijít, nějak jí nebylo jasný, že se taková věc prostě může stát... Máma si tohle prožila taky.

lenickan
autor
18. pro 2008

My máme ted doma dožívající dobrmanku Sárinku, a tak nějak si říkám, že jí osud nechává v klidu dožít🙂
vím zní to dementně, ale někdy to tak bývá...
Mů manžel totiž kdysi pronesl (to jsme se znali krátce a na pejska si teprve zvykal), že by nikdy nepřipustil aby byl pes v bytě když by přišlo miminko...
Budiž mu na obranu, že Sárinka už je cca 2 roky hodně problamatickej pejsek... je jí 14 let po dvou operacích a musí nosit plenky

len
18. pro 2008

Nojo, zvířátka... Já dostala druhou ránu, když nám před týdnem umřel křeček - já vím, je to prkotina, obzvlášť ve srovnání s tím, co jsem měla za sebou, ale znáš to, když už je člověk nalomenej, tak pak stačí strašně málo... Takže najednou jsem nebyla těhotná a navíc jsme pohřbili toho jedinýho živýho tvorečka, co jsme měli. V pondělí jsem se sebrala a přinesla domů dvě malinký myšátka, zase naprostá prkotina, ale strašně mi to zvedlo náladu, když je vidím, jak si hrajou a zase je tam kousek života 🙂

lenickan
autor
18. pro 2008

Len my nikomu nic neříkáme... snažení nesnažení nikdo nic neví, ale jsou nervozní a zvědaví🙂)))
asi budeme muset s pravdou ven.

len
18. pro 2008

No, my taky neříkali, ale ze spousty stran jsem slýchávala - čtvrtý rok po svatbě a ještě není těhotná, to je nějaký divný... I když vy jste si o tohle odbyli, protože jste se brali teprve nedávno 😉

lenickan
autor
18. pro 2008

to je pravda🙂 4 měsíce, to by si mohli klepat naopak na hlavu že to hrotím🙂

lenickan
autor
18. pro 2008

dokonce jsem kuli tomu přestala bumbat kafe🙂 pila jesem jedno denně a ted opravu výjimečně

len
18. pro 2008

Tak to jsem na tom byla stejně - jedno s mlíkem denně. Před IVF jsem ho nahradila meltou a v těhu si dávala tak jedno týdně (mám nízký tlak). A efekt? viděla jsem, že kdybych se na hlavu stavěla, některým věcem stejně nezabráním, takže jsem se vrátila ke svýmu režimu - nekouřit, alkohol příležitostně (vínečko), kafe max. jedno denně. Protože při tom superzdravým režimu bych se časem asi zcvokla, nějak mi to nebylo přirozený 😒

lenickan
autor
18. pro 2008

No je pravda, že péče o naší dobrmaní babičku je sakra náročná, a trápí nás... ale ona je spokojená...
Je to asi otázka měsíců.
U mne byl tento rok taky náročný🙂
Jednak svatba - což byla bomba
Ale měsíc po svatbě zemřela babička a měsíc na to umřel mým rodičům pejsek (jakoby dířve můj)
takže katastrofa...
Je toho na člověka moc

lenickan
autor
18. pro 2008

tak já si jdu uvařit Caro🙂

len
18. pro 2008

Jo, toho mám doma ještě pixlu, to je celkem slušná náhražka 🙂

lenickan
autor
18. pro 2008

dobrý vid? Mne to i chutná🙂 ale neprobere🙂

len
18. pro 2008

No právě 😀 Ráno v práci holt není zbytí a trocha toho kofeinu mě nezabije 😀

lenickan
autor
18. pro 2008

Já teda spíše takhle před koncem pracovní doby kdy jsem totálně v koncích🙂)))))))
Zvažuji práci na částečný úvazek, ale bohužel v manažerské pozici to u nás není myslitelné.... ale určo bych byla více v klidu kdybych nemusela lítat mezi prací, dobrmankou, hadrem, plotnou a tak🙂
Ale zase bych víc myslela na krávoviny🙂

len
18. pro 2008

No tak to mě zase práce drží nad vodou dost, přijdu na jiný myšlenky a konečně mám pocit, že jsem k něčemu užitečná... Ale jako u tebe - na částečný úvazek by to nešlo. Ale fakt jsem za to hrozně vděčná, že se mám kde odreagovat 🙂 No nic, loučím se, musím teď dozařizovat ten večírek, konečně se přestanu honit s číslama a výsledkem mé práce bude to, že se bude 150 lidí dobře bavit, drž mi palce 😀

lenickan
autor
19. pro 2008

Dobré ráno holky🙂 Tak je pátek jupíííí🙂
A já jdu dnes naposledy... a pak až 5.1.

veruru
19. pro 2008

Ahoj holky..jak se máte?my už zítra jedeme na chalupu na Kokořínsko, pěkně si to tam vyzdobím, upeču Vánočku od Leničky🙂
jak se chystáte vy?

lenickan
autor
19. pro 2008

veruru: já jsem dnes naposledy v práci a v pondělí budu péci vánočky a štoly🙂 pro celou rodinu🙂 oni mi zase pečou cukrovíčko...
Jinak už se moc těšíme... většinu vánočních dekorací máme již hotovou, ale přád něco maličko dodělávám. Včera jsem si nakoupila poslední detaily pro štědrovečerní stůl... tak snad bude tchyně spokojená...
Pořád jsem to nedostala...

lenickan
autor
19. pro 2008

a moc držím palce na Vánočky🙂))) určitě se povedou🙂