Pořád nejsem těhotná!! Kde a v čem najít sílu?

lenickan
17. pro 2008

Název zní trošku zoufalsky, ale všechny které tím cyklus za cyklem prochází a bojují a bohužel zatím marně, chápou.

Holky v čem hledáte sílu jít stále dál ?

lenickan
autor
18. pro 2008

Len: ahoj, po očku jsem Tě sledovala. Moc mne mrzí čím sis musela projít je to hrůza!!! // čárky, radost, naděje, zároveň strach aby to opravdu tak bylo, člověk se bojí radovat ale stejně se raduje, vnitřně, což je silnější než kdyby skákal 30m vysoko... a pak nic...Všechny ženy které tímto prosly a našly odvahu jít dál...(musely co jiného jím zbývá) moc a moc obdivuju!!!!
Já se zatím honím "jen" za vajíčkem🙂

evikmi
18. pro 2008

lenicka....já vím,že je tu hodně věřících snažilek ( i nesnažilek) , ale já na žádnou vyšší moc nevěřím, ani v Boha.....kdyby něco takového bylo, neprocházely bychom všemi útrapami 😔 a to že by nás zkoušel - však Bůh všechno ví, tak proč by mu to bylo zapotřebí ?! 😉

je to jenom na nás.....pokud chcem věřit ve Vyšší moc, je to ta moc v nás! MY jsme ta Vyšší moc 😉 jak jsem psala - kdo věří,ten žije 😉

lenickan
autor
18. pro 2008

misando: proč se bráníš mojžíšce? Vždyť je to to nejmenší a nejméně zásahové do organismu co můžeš podstoupit!???
Já začínám 7. ledna...
Není to dobré jen pro snažší otěhotnění ale i pro udržení miminka... myslím že to může jedině pomoci. Rozhodně to neuškodí... což se o hormonech říci nedá....
Miso - zkoušela jsi bylinky?

evikmi
18. pro 2008

trombofílie je nemoc krve......já mám genetickou vadu,která způsobuje mimo jiné i potraty ☹ od prvního zjistění těhu,musím chodit na hematologii na kontroly a píchat si injekce do břicha - to jsem sice ted při posledním těhu dělala,ale stejně to nepomohlo ☹

lenickan
autor
18. pro 2008

evi: ono nám nic jiného nezbývá než věřit... a máš pravdu v tom že kdyby toto řídil jen Bůh tak nebude nechtěných děti atp....

Ale třeba todle ze života:
žena 36 let, snaha o dítě 5 let, starší partner 45let, hormonální stimulace bez výsledku, IUI x krát bez výsledku...
nechala si čas na rozmyšlenou zda půjdou do IVF nebo to vzdají (manžel IVF nechtěl) po 3 měsících, když šla k doktorovi s tím že ted do IVF půjdou jí zjistil že je těhotná!!!!!!

to se prostě stalo! A taky jí říkali že šancí přirozeně moc nemá....

evikmi
18. pro 2008

to ale není o vyšší moci,ale o tom,že se "přestala snažit" tedy myslet na to 😉 to je ta věta,kterou já úplně nenávidím : " nemysli na to a ono to půjde samo!" je to pravda,ale když to slyším pořád, je to hodně stresující ☹

a jinak moje kamarádka měla prý totálně neprůchodný vejcovody, k tomu PCO a doktor jí řekl,že přirozeně neotěhotní ani omylem a s umělým opl. jen se zázrakem......mno a minulý měsíc porodila zdravou krásnou holčičku zplozenou přirozenou cestou 😉

lenickan
autor
18. pro 2008

no vidíš evi: at to nazveme jakkoliv tak to prostě někdy vyjde🙂

Taky tu větu nesnáším, protože jí většinou pronesou lidé, kteří o tom ví prd - děti nemají nebo je měli jedním šmahem🙂))

len
18. pro 2008

Lenicko, zrovna jsem si na tebe včera vzpomněla, byla jsem u nové Mojžíšky, na kterou mi poslali doporučenku v CARu. Byla tam se mnou ještě holka, co se snaží asi rok, poslali ji tam s tímtéž problémem i návrhem řešení - dát tomu ještě čas a srovnat tělo. A ta Mojžíška nám říká - holky, neblázněte, nenechte do sebe cpát žádný sajrajty, dejte tomu rok poctivýho cvičení, to byste se divily, kolika ženskejm to pomůže. Jenomže my tam byly dva opačný extrémy. Já, která se k IVF rozhoupala po opravdu poctivě odcvičených 16ti cyklech a po tříměsíční pauze se do toho vrhám znovu. A pak ta holka, jejíž manžel ji tlačí do IVF, protože je to ta nejjednodušší a nejrychlejší cesta - na co se trápit, že? No, možná pro něj nejjednodušší 😝
Já budu cvičit ráda, ale bohužel už vím, že to není zase taková legrace, že je to žrout času, že občas se do toho fakt musím nutit, prostě že to není zadarmo - ale přesto jsem ráda, že tu ta možnost je, nějak cítím, že pro to těhotenství můžu sama něco opravdu aktivně udělat. Nikdy jsem nebyla zastánce těch nejpohodlnějších cest, protože ve výsledku za ně člověk vždycky nejvíc zaplatí 😖

lenickan
autor
18. pro 2008

len: máš přesně pravdu, spousta žen cvičení pravidelně nevydrží... ale je to opravdu to jediné co můžeme aktivně samy udělat...
Není zarážející, že lékař po roce snažení pronese jediné řešešní je IVF? A co třeba lázně? Mojžíšová? Ano to je ta dlouhá trať, IVF když se povede tak je to fofr.

Ale já si vždycky řeknu, že prostě musím být sama vnitřně přesvědčena, že jsem udělala více než 100%

Takže u mne opět clostil + metformin, mojžíška - pokud to nevyjde tak možná zkusím injekční stimulaci.
Když ani to nevyjde vyrazím na podzim do lázní🙂))
Takže plán na rok 2009 je zatím jasný...

lenickan
autor
18. pro 2008

prostě se musím toho PCO, zbavit....
Taky uvažuju, že bych mohla jít do nějakého CARu, ale když ta moje lékařka v CARu odinovávala a léčbu co mi nasadila jsem konzultovala s Řežábkem a prý je v pořádku

len
18. pro 2008

No, já u té holky měla pocit, že lékaři jí radí ještě vyčkat (proto jí doporučili Mojžíšovou), ale manžel jí do toho IVF tlačí 😒 Musím říct, že u Apolináře jsou fakt zlatí, dali mi hromadu času na rozmyšlenou, zkoušeli jsme všecko možné...
Jinak to mám stejně - obecně se mi IVF moc nezamlouvá, ale ve chvíli, kdy už vím, že jsem sama udělala maximum, nemám vůbec nic proti a evidentně u mě to řešení bylo. Ale to je taky dané tím, že my nemáme žádný problém, který by se dal léčit 😒
Co se mi líbilo, jak ta Mojžíška řekla - když se s tím rozhodnete seknout, je mi to jedno, je to vaše věc a nepotřebuju znát důvody. Ale ráda bych, abyste mi hned daly vědět, abych na vaše místo zařadila jinou, která o to opravdu stojí.
Tobě budu moc držet palce 🙂 S tím Clostilem - pořád je to kam zvyšovat, takže přeju, ať to zabere 🙂 Ta injekční stimulace už je stejná jak na IVF, akorát menší dávky 😒

lenickan
autor
18. pro 2008

len děkuju moc za přání ale i vůbec za všechno... moc jsi mi tady vždycky pomohla a dobře poradila...

len
18. pro 2008

Lenicko, není zač 😉 Hele, já bych se toho CARu nebála, konkrétně u toho Apolináře fakt když řekneš, že dáváš přednost nějaké mírnější léčbě a vyčkávání, tak tě do ničeho nebudou tlačit a přizpůsobí se ti. Ale budeš už tam mít založenou kartu se všemožnýma výsledkama, takže kdybyses jednou rozhoupala k IVF, už by to šlo podstatně rychleji a hlavně by tě tam znali, věděli by, jak na co reaguješ, a mohli by se přizpůsobit 🙂

lenickan
autor
18. pro 2008

len takže bych dávala tomu cvičení naděje i při PCO?

len
18. pro 2008

No, s hormonama to pravděpodobně nehne, ale ono je v těle všechno propojeno se vším, takže kdo ví... No, jednak správně cvičená a vedená Mojžíška neublíží nikomu, ale taky pomáhá porovnat ty správné orgány, zajistí jejich dostatečné prokrvení, takže až tam to vajíčko bude, vytvoříš mu ideální prostředí proto, aby se uhnízdilo a líbilo se mu tam 😉 Mojžíšku doporučují i ženám před IVF, aby se tělo na těhu dobře připravilo - u mě to snad zabralo 😉 Bohužel fakt, že to embryo vzdalo, byl způsoben jeho špatnou genetikou, nikoli tím, že by se mu tam nelíbilo 😔 Bylo mi řečeno, že jsem fakt měla ohromné štěstí, protože první IVF vychází málokomu - jenomže co s takovým štěstím teď, viď? ☹

petra123
18. pro 2008

čaute holky jsem přesně ten případ zoufalství ☹ každy měsíc čekam a pořad nic už 10 měsíců už nemam ani pravidelnou MS ale pořad trochu doufám ale zoufalství je mé druhé jméno ☹

lenickan
autor
18. pro 2008

Len: je pravda, že poprvé to vychází málokdy... bolí to, a nevím jestli čas může pomoci asi trošku jo... ale z hlavy to nevymaže... ale uvidíš na jaře nabereš sílu a podruhé to už vyjde a kdo ví jestli to nevyjde dřív přirozeně🙂)))

říkám si že právě i to prokrvení by mi mohlo pomoci, donutit ty blbé vaječníky pracovat?! A kdyby ne, tak přesně jak říkáš, prostě bude tělo silné a připravené případné těhu přijmout a odnosit🙂

Jdu do Arthro Centra neznáš to?

len
18. pro 2008

Petro, nezoufej prosím 😉 Protože buď to má nějaký důvod a pak můžeš strávit pár let v depkách - nic moc představa - nebo nemá, další měsíc otěhotníš a pak jsi naprosto zbytečně prozoufala čas, který jsi mohla prožít líp 😉 Zoufalství ničemu nepomůže 😉
Občas mě přepadne pocit, že jsem na tom blbě, ale pak se tu rozhlídnu a zjistím, že je tu hromada lidí, co jsou na tom mnohem hůř - pak si v duchu vynadám, že si přeci nemám na co stěžovat 😉 A jak jsme tu řešily s Lenickou - když pro to dělám maximum, můžu to hodit za hlavu, protože je kravina si vyčítat něco, co není v mých silách 😉

len
18. pro 2008

Leni, bohužel neznám...

lenickan
autor
18. pro 2008

Petro a celkově se snažíte jak dlouho?? Máš nějakou diagnozu??

Ano maximum!!! Prostě těhotenství není věc v krávě nebo štěně pro které se rozhodnu a za měsíc si pro něj zajedu!!!
Pozitivní na tom našem trápení je to, že si budeme všeho více vážit...

lenickan
autor
18. pro 2008

To neva já to tam zkusím, mám to kousek od domova i od práce takže to bude pohodička...

petra123
18. pro 2008

Leni máme za sebou vyšetření spermatu který vyšel na jedničku z hvězdičkou a ja byla na HSG vyšetření a vyšel taky na jedničku s hvězdničkou ale opravdově se snažíme od unora tohoto roku a v dubnu jsem byla 4tt a potratila jsem samovolně ńa ultrazvuku byl gestační vaček ale za 4 dny bylo po všem co jsem se to dozvěděla a od té doby nic pořad nic gynekolog říka jesli nezapadnu do června tak jdu už do centra tak nevím co se děje a proč se to děje proč nemůžu opět otěhotnět ☹

jiné ženské rodí jak o život a pak dítko odloží nebo hodí do popelnice a ted případ že bylo popalené po celem tělíčku nějakou žiravinou a takoví lidé maji děti pořad když chcou a ti kteří by dali za dítko i svůj život ti šanci přirozeně nedostanou to je spravedlnost přírody??

veruru
18. pro 2008

Ahoj holky, všechny vás dnes moc zdravím🙂

čtu si vaši diskuzi o Mojžíšce - já chodím v Brně k jedné paní, která se učila u Mojžíšové🙂..chodila jsem tam asi 3/4 roku, a pak jsme byla dle ní zcela v pořádku..je pravda, že jsem vždy cvičila poctivě 2krát denně..pak jsem to ještě vydržela,ale pak to pomalu ustalo..teď jsem zase před měsícem začala a byla jsem u ní na kontrole a prý je tělo stále super v pořádku..musím říct, že to za tu výdrž stojí - cítím se vždy skvěle protažená, celé pevné tělo, pevné bříško i zadeček..opravdu je to dobré a jen to může pomoci..pomáhá to pak i při těhotenství a porodu - ona má speciální cvičení před porodem na uvolnění hráze a podobně..TAkže holky, vydržme to až do porodu!🙂

Dneska jsme si po vynechání MS udělala zkusmo test,ale nevěřila jsme tomu a samozřejmě zase nic..bylo to jen další vynechání MS jako to mám skoro pořád☹

Nezkoušela jste některá akupunkturu?jdu do toho a třeba se něco hne..

Jinak v Brně na Obilnáku v CARu jsou také dobří, do ničeho člověka nehoní a když nechce, nejsou an něj naštvaní a nechají ho v klidu si vše promyslet a třeba vyčkávat...

petra123
18. pro 2008

nic holky jdu uklízet večer se objevím už mam dovolenou tak mam času habaděj 😀 pak vas dočtu zatím pá

len
18. pro 2008

Petro, my jsme zcela zdraví a nemůžeme otěhotnět roky, takže prostě jsou jisté věci mezi nebem a zemí 😉 Nevyřeším - netrápím se.

Veruru, přesně tak s tou Mojžíškou - vydržet a ono se to jednou vyplatí 😉 Fakt tomu přičítám i mé úspěšné IVF... Ještě kdyby tak zvládla, abych otěhotněla přirozeně 😀

petra123
18. pro 2008

Len taky to říkam a modlím se at už to konečně vyjde a ono pořad nic ☹

haninka
18. pro 2008

Ahoj holky,
jen vám sem nakukuju.., ale jak píše Len, doopravdy nezoufejte, každý den jste tomu miminkovskýmu zázraku blíž 🙂 Já taky zoufala, byla jsem hromádka neštěstí, každý měsíc kupovala hromadu testů a střídala lékárny protože mi bylo trapně při pomyšlení, že tam příště příjdu zas.. doma jsme se hádali, protože jsem začínala být hysterická..např. když jsem měla tušení že mám ovu a manžel byl mimo..pak mi z toho bylo ještě víc smutno. Měla jsem totálně nepravidelný cyklus a podle grafů jsem žádnou ovu neměla..nakonec se přesně po roce přecijen zadařilo. Je to zázrak a přijde si až se mu bude chtít. Tak nezoufejte, ikdyž to třeba vypadá beznadějně..to štěstí si vás najde 😵

lenickan
autor
18. pro 2008

Veru ahoj recept na vánočku už je u tebe v IP🙂
Petro: neházej flintu do žita, asi to nechceš slyšet ale nesnažite se zase tak dlouho, aby bylo dobré vše vzávat jsou tu holčinky co se opravdu snaží roky a roky....
to mé dva roky v březnu jsou proti nim mnohdy prd

len
18. pro 2008

Hele, když se člověk rozhodne trápit, vždycky si něco najde... Proč má moje babička nekuřačka rakovinu a její kuřačka ne? Proč můj muž naboural auto, když je tak poctivý řidič, a tamten blbec, co řídí pravidelně opilý, ještě nikdy ani neťuknul? Proč je můj byt tak vlhkej a plesnivej a soused o patro výš má pěkně sucho? Vždyť si to nikdo z nich nezaslouží? Jenom já žiju tak vzorně, poctivě, jsem hodná a slušná... Pravda je, že na světě spravedlnost nikdy nebyla, není a nebude a taky vlastně není jediný důvod, proč by být měla - tenhle pojem si vymysleli lidi a snaží se dle něj tvořit zákony a řídit společnost, ale přírodě je to šumafuk 😉 Jedinej způsob, jak to přežít se zdravým rozumem, je dokázat si užít to pozitivní, co nám život přináší. Nemůžu otěhotnět, no, dějou se i horší věci, hlavně, že mám báječnýho chlapa, co mě podrží, a jsme oba zdraví 🙂

kveta
18. pro 2008

Rozhodla som sa, že Vám napíšem svoj príbeh. Osem rokov sme sa snažili o bábo. Potom sme sa konečne rozhúpali a manžela sme vyslali k lekárovi. Výsledok? Oligoasthenoteratozoospermia, 0 percent spermií je normálnych. V CARe zistili, že ja neovulujem. Rozhodli sme sa pre IVF. Napriek oviariálnemu hyperstimulačnému syndrómu sa nám bábo neudržalo a veľmi skoro to vzdalo. Rozhodli sme sa pre KET a pred KETom som si len tak mimochodom zašla k môjmu "obvodnému" gynekológovi na preventívku. Výsledok: KET sa nekoná, ale za to našiel cystu na vaječníku. Chvíľu sme ju rozháňali liekmi, nula bodov. Nasledovala operácia /pred dvoma týždňami/ a pri tej mi našli endometriózu tretieho stupňa /zo štyroch/ a nepriechodné vajíčkovody. Teraz budem tri mesiace namiesto snažilkovania rozháňať hormónami endometriózu.

Prečo Vám to píšem? Lebo dúfam, že Vám tento výpočet diagnóz zdvihol náladu. Dievčatá, všetky máme vážne problémy s plodnosťou, ale hádam aspoň časť z Vás bude mať po mojom príspevku pocit, že je na tom ešte stále dobre... Môžete absolvovať IVF. Máte omnoho väčšie šance ako ja s manželom. Mať tak len anovulačné cykly tak si gratuľujem a búcham šampanské. Dnes už je veda ďaleko a ak je aspoň jeden partner úplne v poriadku a druhý troška použiteľný na IVF, tak sa to dá zvládnuť... IVF nie je také hrozné ako to zvonka vyzerá, takže moja rada je: nestrácajte čas a ak ste už vyskúšali všetko, neváhajte a choďte do IVF. Hlavu hore, však je to len jedna diagnóza, s ktorou sa musíte popasovať.

Spomínala sa tu viera v Boha. Ja som po tom všetkom trápení prestala Bohu dôverovať. V nemocnici, kde som ležala pred dvoma týždňami bolo niekoľko dievčat na dobrovoľných interupciach. Ja som sa okolo nich plazila s dvoma ošetrovateľkami, čo ma podopierali a držala som si hadičku, čo mi vychádzala z brucha a dievčatá na interupcii si tam počúvali veselú hudbu a radostne spolu štebotali. Mala som pocit, že si Boh už zo mňa robí srandu... Keby bol Boh dobrý, nedovolil by, aby tehotneli ženy, ktoré svoje deti odhadzujú do popolníc alebo zahrabávajú v kvetináčoch. Keby bol Boh dobrý, nedovolil by otehotnieť pri IVF známej, ktorá svojho manžela podvádzala /a porušovala prikázania/, kým neotehotneli dievčatá, ktoré sú verné. Keď sa moja kamarátka rozhodovala pre potrat, ponúkli sme jej s manželom, že ak si dieťa nechá, zariadime jej bývanie a budeme ju tri roky finančne podporovať len aby nešla na potrat a dala svojmu dieťaťu šancu. Aj tak išla na potrat. Jednoducho moja viera v Boha ostala otrasená a momentálne verím, že síce existuje Boh, ale má sakra silný zmysel pre iróniu. Nerada by som tu vyprovokovala debatu o náboženstve, len hovorím ako sa môj súkromný pohľad na Boha v priebehu našej snahy o bábo zmenil.