Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

maximka33
5. bře 2012

@martinakl mám velikou radost, jen tak dál!!!
@martusinek Marti, klidně si je obarvi, aspoň přijdeš na jiné myšlenky. taky jsem něco takového slyšela, ale zas jak často by sis to dobarvovala? ono spíš by ti to pokaždé nemuselo chytnout. vzpomínám si, že když byla těhotná borhyová, tak si vlasy normálně barvila. moje vlasy jsou hodně tmavé, tak o barvení nemůže být řeč. pokud ti to psychicky zvedne náladu, tak bych do toho šla .-)

maximka33
5. bře 2012

děvčata, tak je to tu, strana tisíc, tak honem piště, kdo chcete mít krásné a zdravé miminko!!!!!

jane84
5. bře 2012

😢 😢 😢 😢 😢 😢

bohunka81
5. bře 2012

Já chci🙂a přeju to brzy nám všem.

martusinek
5. bře 2012

@martinakl Mám moc velkou radost, že je vše ok a i nadále budu držet pěsti, ať máte štěstí. Měla jsem mít stejný termín jako ty, tak doufám a věřím, že tobě to vyjde. Užívej si to a raduj se.

martusinek
5. bře 2012

@jane84 Jani, co je to za smutnísky. Uvidíš, že budeš v životě moc šťastná a když se naučíš žít sama se sebou a budeš se nějakou dobu věnovat jen sobě, budeš v tom následujícím vztahu mnohem spokojenější. Brzo nějaký přijde, neboj, užívej si svobody a než se nadáš, budeš mít báječného partnera a třeba mimčo v bříšku a pak si jen řekneš, jak jsi šťastná, že jsi to rozhodnutí, které teď zvažuješ, udělala.

martusinek
5. bře 2012

@maximka33 Děkuji za odpověď, já váhám, vlasy mi rostou docela rychle, takhle jsem byla zvyklá si to každý měsíc dobarvovat, ale používala jsem barvy bez amoniaku a teď bych spíš sáhla jen po nějaké smývatelné, po nějakém šamponu než po klasické trvající barvě. No, váhám. Nerada bych udělala něco, čeho bych pak litovala. Ve čtvrtek jdu k doktorce, tak se jí na to i na to zeptám.

A myslíte si, že to bude fungovat tak, že kolik příspěvků budu na straně 1000 mít, tolik budu mít dětí? Chci 4, tak abych to tu nepřehnala 😀 .

jane84
5. bře 2012

Já to dneska nějak nezvládám. Probrečela jsem včera celý večer. V práci jsem na děcka chvilkama řvala, když mi ujely nervy. Jinak to celkem šlo, v posilovně jsem se vyřádila. Ale jak jsem jela domů a projela kolem našeho bytu, tak jsem se rozplakala. Už v autobuse a pláču doteď.
Proč je mi každý den hůř a hůř. Mělo by mi být líp, ulevit se mi, ale to nepřichází 😢 proč s ním chci ještě mluvit a možná našemu vztahu dát ještě šanci? Třeba na to nejsem dost silná

jane84
5. bře 2012

Vážně si říkám, jestli to nebyla chyba. Když jsem se pokusila poprvé o rozchod v tom prosinci, tak mi bylo vážně každým dnem líp, ale teď je to jinak. Nevím proč

martusinek
5. bře 2012

@maximka33 Ahojky, tak jsem našla článek od nějaké lékařky, která píše, že pověry ohledně barvení vlasů v těhotenství jsou mýty, tak do toho asi půjdu🙂. Ve čtvrtek jdu k doktorce, ještě se jí pro jistotu zeptám a cestou od ní si případně koupím barvu a mamka (tchýně) mi je obarví. Chceme si pořádně popovídat, tak u nich budu ze čtvrtka na pátek spát. Manžel je služebně v Brně. Když jsem tam takhle spala naposledy, tak jsme se i s taťkou (tchánem) připili, ten pak ve tři šel spát a my (já s mamkou) povídaly až do pěti ráno🙂.

Kdyby někdo chtěl, tady je odkaz na ten článek.
http://www.porodnice.cz/pece-o-kuzi-vlasy-nehty...

martusinek
5. bře 2012

@jane84 Jani, mrzí mě, že se cítíš takhle. Je to jen a jen tvůj život a jestli chceš ten vztah zpět, tak to udělej. Jen to řádně zvaž, aby ses k němu nevrátila, on se neradoval a tobě pak za měsíc nebo dva došlo, že to prostě nejde a odešla jsi znovu.
Ještě dlouho před manželem jsem chodila a bydlela s jiným, jmenoval se Mirek, byl to sobec, ale já byla zamilovaná a neviděla jsem to, pak mi to došlo a uvědomila jsem si, že on má milion koníčků a já jen sedím doma, protože vím, že když budu mít koníčky i já, tak se uvidíme jen večer v posteli. Jen jsem uklízela, vařila a byla vždy k dispozici doma. Rozešla jsem se s ním, když jsem ale viděla, jak byl zlomený a prosil mě, a´t to nedělám, že si neuvědomoval, jak se chová a že to bude jiné, tak jsem se k němu za několik týdnů od rozchodu vrátila. Výsledek byl takový, že se snažil asi 14 dnů a pak to bylo ve starých kolejích, já se snažila vztah udržet asi dva měsíce, ale stejně jsem to pak zabalila. On už nebyl nešťastný, ale přímo mě nenáviděl, protože on se přece snažil a netušil, co ještě jako chci. Dokonce mi odmítl dát naší kočku, takže zůstala u něho, prý ji asi za měsíc někomu daroval...Kdybych měla možnost vrátit některá rozhodnutí zpět, už bych se k němu nevracela. Bylo mi ale 19 a bydleli jsme spolu 2 roky, takže v 21 člověk asi dělá chyby, které by později neudělal. Byla jsem hloupá, měla jsem to vidět dřív.

Ještě mě ale napadá jeden opačný příběh. Tatínek mé kamarádky, v době kdy chodil na vysokou, byl zamilovaný a chodil s jednou slečnou, ale měl pocit, že to není ono a rozešel se s ní. V době, kdy cítil, že to byla asi chyba a chtěl se k ní vrátit, potkal kamarádčinu mamku, řekl si, že bude s ní a zapomene na tu onu milovanou. Kamarádčina mamka však po nedlouhé době neplánovaně otěhotněla, nakonec spolu mají tři holky.....a před třemi lety jel tatínek vlakem ze školení a přisedl do kupé k pěkné ženě, po pár minutách mu došlo, že to je ta milovaná z vš, několikrát se sešli a už jsou spolu asi tři roky. Se svou manželkou se rozvedl a nyní je opravdu šťastný a spokojený se svou láskou z vš.

martusinek
5. bře 2012

@jane84 Jani, doufám, že jsem to napsala nějak srozumitelně. Rozhodni se tak, jak ty chceš. Jak vidíš, jsou příběhy, kdy se návrat nevyplácí a je jen ztrátou času a pak jsou příběhy, kdy by návrat znamenal spokojený život, bez zbytečné prodlevy. Držím palce, buď silná a rozhodni se správně.

martasl
5. bře 2012

ahoj holky
barbarucha-prosím,vyřaď mě z tabulky.cítím,že se ms blíží a už nemám dost sil pokaždé vidět,jak padám dolů,po 4 letech snažení a jedním neúspěšným těhotenstím na to už nemám....
tímto se tady s váma loučím,všem snažilkám brzké těhulkování,těhulkám přeji,aby si těhotenství užívaly a narodila se jim zdravá amkrásná miminka a všem maminkám krásné rodičovství 😉
mějte se krásně,bylo mi tady s váma hezky,hodně jste mi pomohly-ale už jsem tady děsně dlouho a dál už na to opravdu nemám 😅

krásné a brzké těhotenství všem...

barbarucha
5. bře 2012

@jane84 Ahoj Jani. Právě prožíváš velký šok. To je to nejhorší období pro velká rozhodnutí. Obranná reakce těla je vrátit vše do původního stavu, protože nejsi na takhle vyhrocenou situaci zvyklá. V tuhle chvíli člověk vnímá akorát rozervané srdce, obrovskou bolest svoji i partnerovu. Teď si "nepamatuješ" důvody k tomu, proč jsi vlastně odešla. Nebo ano, ale nejde cítit správné měřítko, protože zrovna vypadají proti té akutní bolesti dost bezvýznamně. To je přesně ten důvod, proč se lidi rozcházejí na vícekrát. Špatná situace ve vztahu, rozchod, obrovská bolest, romantický návrat, chvíli dobrý a pak zase: špatná situace ve vztahu, rozchod...
Jde o to, že ty důvody k rozchodu obvykle nezmizí, akorát zrovna teď je nějaký dlouhodobý plíživý pocit, že už toho člověka vlastně nemiluješ a že to není ono jako nic v porovnání s obrovskou ztrátou (vztah, společný domov, budoucnost.)
Děje se to nám všem. Sama si pamatuju, jak jsem tohle opakovaně prožívala a doslova jsem se celé týdny kroutila v bolestech a brečela prakticky durch, i na veřejnosti.
Tohle je chvíle, která vyžaduje maximum sebekázně, aby člověk dokázal z toho bludného kruhu vystoupit a svůj život opravdu zlepšit.
Ono už se po několika rozchodech stejně není moc do čeho vracet, protože partnerova důvěra je rozbombardovaná a nějakou částí svojí osobnosti moc dobře pozná, jestli ses vrátila proto, že ho moc miluješ a chceš s ním bez výhrad strávit zbytek života nebo proto, žes to na vlastních nohách neustála. Pak je vlastně jen otázka času, kdy to zkusíš znovu, nebo kdy to zabalí partner, protože je to napjetí pro něj nežitelné. Doporučuju ti přečíst knihu "Partneři a rozchody" pro pochopení mechanizmů v rozchodu. Mě to moc pomohlo. Dokázala jsem pak rozlišit, pokaď je to moje láska, co mě táhne zpět k muži, se kterým mi vlastně bylo dost zle a pokaď je to jen nějaký automatický zpětný tah.
Bojuj, jsme s tebou. Ve čvtrtek jsem v Brně. Nechceš se potkat?
Objímám, b.

barbarucha
5. bře 2012

@martinakl Marti, o tom jsme nikdo nepochybovali, že to dobře dopadne. Jsi skvělá, gratuluju!

barbarucha
5. bře 2012

.
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 //
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 //
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, kys. listová) 1.1.2012 //
berenik (31 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel) // 3.1.2012

sem (29 let, MA 9/2011, Femibion, Kontryhel)..............................................................66DC
martasl (36let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).......................................33DC
martusinek (25let, MA 2/2012, Femibion).....................................................................26DC
barbarucha (34 let, SP 6/2011, kontryhel)..………………….……………………......26DC
maximka33 (35 let, UPT 7/2010 kys. listová)................................................................25DC
safea7 (33let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová, Prenatal DHA)..................................25DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)............................................................................20DC
ladydi (28let, MA 10/2011, folgravid, vit E)......................................................................17DC
mpetula (26let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová).....................................................12DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, SP 11/11 kys. listová ).........................................................7DC
m_artasek (31let, MA 1/2010, GEU 7/2010, kys. listová)..............................................5DC
winterska (40 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….….......4DC

zandi78
5. bře 2012

@martinakl Tak to je super, to je krásné!!!! Prožívám to svšechno s tebou marti, protože jsme měly skoro uplně stejný termín...ALE neřeším coby kdyby. Krásně rostete, užívej si to. Věřím že máte krásně nakročeno a čáp už ballí kufry aby mohl v září doletet k Vám. držím vám pěstičky i nadále 🙂

zandi78
5. bře 2012

Nějaké prázdno ve mě.. ☹ .Asi mi chybí sluníčko.. V praci dostavam dost zahul-asi si musim odpykat za trest ten měsíc na PN 😠 . přesně za týden nás čeká genetika..Nevím proč, ale ted me víc než kdy dřív přepadá takový smutný pocit, že ta cesta k miminku je tak daleko.tak moc daleko jako nikdy dřív. Asi ještě nějaké tajné dozvuky druhého potratu a pocit beznaděje do budoucna. Nedokážu si ted představit třetí těhu. at už je aspon duben... 😖

martinakl
5. bře 2012

@martasl Marti taky se mej krasne.. Proste co nejlip to jde. Moc ti preju, aby to co nejdriv klaplo..Drzim palce!!! 😉

zandi78
5. bře 2012

@jane84 posílám ti alespon veselé smajlíky...víc pro tebe přes "dráty" udělat nemůžu... Mrzí mě že se tak trápíš ale věřím, Jani, že jsi udělala dobré rozhodnutí. Protože ted se trápíš hodně-ale bude to trvat jen chvíli. Kdybys zůstala po boku takoveho člověka-trapila by ses asi míň ale o to déle. Držím ti pěstičky, at je ti líp. Děláme někdy rozhodnutí, která jsou těžká.a pak je těžké se s tím smířit.ale je to tvůj život a tvoje volba a máš na ni právo i kdyby ses mýlila...at už to dopadne jakkoliv, Jani-MY VŠICHNI TADY JSME S TEBOU!!!! 😉
TAK, A TADY JSOU TI SLÍBENÍ.... 🙂 😉 😎 😀 😅 🙂 😉 😎 😀 😅 😀 🙂 😀 😎 😉 🙂 😀 😎 😀 🙂 😀 😀 😀 😀 😀

martinakl
5. bře 2012

@zandi78 Mockrat dekuju 🙂
Hrozne moc me mrzi, ze to nemuzem opravdu prozivat spolu 😒 Tak snad vsechna vysetreni dopadnou dobre. Najdou, v cem je problem, a bude to nejaka drobnost, kterou lze snadno opravit a vse bude ok a vy budete cekat zdrave miminko....

zandi78
5. bře 2012

@martinakl Děkuji. snad tady ještě za sto let budeš-až budu těhotná 😀 at mám radost z toho to tady oznámit 😎 a víš co Marti, tak mi slib že si to užiješ i za mě 😉 od bříška až po ten zbytek! prostě dvojtě 😉 Já se raduju s tebou-takže se tvoje radost násobí a nervuju se s tebou-takže se tvoje nervování o polovic zkrouhne. takže-neboj, jsem s tebou 🙂 😉

martasl
5. bře 2012

martinakl-moc děkuju.průběžně se juknu,jak se máte,pokud se stane zázrak a přeci se dočkám,dám vědět.
mějte se krásně...

barbarucha
5. bře 2012

@martasl Ahoj Marti, věřím, že právě tohle je ten krok správným směrem. Zítra tě z tabule vyndám, ať se jí nemusíš cítit vázaná. Po takovémhle rozhodnutí přijde vždycky pocit smutku a pak veliká úleva. Moc ti to přeju, to napjetí už muselo být nesnesitelné. Jinak, jsme tady, kdybys kdykoli cokoli chtěla probrat, to víš. A tabulka je ti na vždy otevřená.

martasl
5. bře 2012

barbarucha-děkuju,jsi milá.máš pravdu,psychicky jsem úplně v háji,nějak to na mě všechno padlo a chci si dát trochu klidu od všeho...ale budu nakukokovat,přeci jen mi to nedá,jak se vám daří atp. 😉

maximka33
5. bře 2012

@jane84 Janičko, možná je ti hůř proto, že si uvědomuješ, že je to napořád. prostě cesta zpět nevede. je to tak přirozené, po x letech vztahu by bylo divné, kdybys to dokázala hodit za hlavu hned. bude tě to ještě pár dní bolet hodně. můj první vážný rozchod po 2,5 letech byl 14 dní fakt strašný. pak jsme šli s kamarádama na koncert Lucie a nějak jsem se odpíchla. a upíchla na kamarády, byla to velká pomoc i zábava. moc ti držím palce. a jestli toužíš po dítěti, tak vyšli do vesmíru přání, že chceš skvělého chlapa, který s tebou bude chtít mít děti rychle a vyjde to. teď už víš, co chceš, nebo třeba budeš mít čas na to přijít.

maximka33
5. bře 2012

@martasl Marti, to mě moc mrzí, že tu s námi už nebudeš.. ale chápu, že je ti z toho mizerně, že to pořád nejde. to mi bylo taky. ale jak máme před sebou aspoň to IUI, tak mám pocit, že se fakt něco děje, že tomu pomáhám a prostě nesedím jak pecka a nečekám na zázrak. naštěstí manžel stojí při mě a chce totéž, jinak by to nešlo. Marti, třeba se potkáme v jiném tématu, pokud tedy stále ještě toužíte po miminku!!

barbarucha
5. bře 2012

@kixi To mám z tebe velikou radost. Zajímalo by mě, jestli se ti doktorka omluvila za to, že tě tak vystresovala hláškou, že tohle těhotenství nedopadlo (jaks psala).
U mě je dobře, chytla jsem konečně po dlouhém období tvůrčí vlnu a čaruju 🙂 Na těhu teď nemyslím, však ono se ohlásí samo, až přijde jeho čas. Je to velká úleva, konečně nebýt ve věčném stresu. Takže se mám vlastně skvěle 🙂

martinakl
5. bře 2012

@zandi78 Jeeee, to je krasny 🙂 Dobra, slibuju, ze si to budu uzivat i za tebe.. Ted mi zacina dochazet, jaky mam hrozny stesti.. A je skoda to promarnit nervovanim se, co. Takze ODTED ZADNY OBAVY, JEN SI BUDU UZIVAT! 🙂 Dekuju...
A neboj, budu tady. Ja chci taky vedet, jak se tu vsechny mate 🙂 Navic sto let to urcite trvat nebude! 😉

maximka33
5. bře 2012

@kixi to je paráda, tak další těhulka, tfuj tfuj tfuj, ať to dobře dopadne 😉