Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

froka
30. kvě 2012

@turcice Ahojky, no ten tvůj teda pěkně řádí, ale stejně si myslím, že to co řekl nebo řekne je jen v afektu. Někdy si lidé řeknou opravdu nehezké věci, a věř tomu, že i on se za to teď určitě stydí. Je to přece jen pořád jen týden po revizi. Škoda, že není vidět, co se mu skutečně honí hlavou. Možná bychom se divili, jak se sám taky trápí, ale nedokáže to jinak, než v hádce ventilovat tímto způsobem. Vypadá to, že je asi lepší se s ním do konfliktů vůbec nepouštět. Uvidíš jaká bude jeho rakce na ten mail. Možná i tohle nakonec bude dočasně vhodný způsob vaší komunikace, abyste se vyhnuli tomu, že jedem druhému řekněte do očí něco, co tak vlastně vůbec necítíte nebo nemyslíte. Držím ti pěstičky. Určitě bude líp. Je těžké to přijmut, ale opravdu to chce asi čas.

lenickan
30. kvě 2012

@barbarucha hmm chápu a přemýšlím jak by to vypadalo, kdybych na revizi nešla resp. měla kontorlu třeba až o 2 týdny později, dle všeho jsem měla v sobě miminko 3 týdny bez akce srdíčka... a nic... dr. říkal, že by z toho mohl být klidně i zánět, že to u mne na vypuzování nevypadá... No nic už je to pryč...

A ještě dotaz, takže nechodíš ani na testy cukrovky? Jen prostě moč, tlak a pohmaty?

barbarucha
30. kvě 2012

@kolino Tady si asi tykáme všichni 🙂 Já myslím, že si člověk prostě musí vybrat, co je pro něj nejlepší. Každej je jinej a těch možností je hodně. Pro někoho je zas lepší to všechno absolvovat, protože ho to uklidní. Prostě si to člověk musí přebrat podle sebe.

barbarucha
30. kvě 2012

@lenickan Jasně, samozřejmě člověk musí bejt informovanej a znát příznaky zánětu, aby věděl, kdy je lepší to řešit operativně. Já jsem se na to ptala odborníků a ti říkali, že v děloze je sterilní prostředí a je velmi malá pravděpodobnost, že by k SP samovolně nechtělo dojít a zánět by vznikl. (Tady na fóru jsou určitě holky, kterým se SP sám taky pár týdnů nerozbíhal, ale my nejsme statisticky dobrý vzorek, protože se tady hromadíme komplikované případy 😉 ) Oni to lékaři radši řeší revizí "pro jistotu". Podle výzkumu, který jsem četla je ovšem riziko zánětu po revizi 3x větší než po SP, což ti doktor většinou neřekne. Plus rizika z operativních zákroků a narkózy. A to nemluvím o tom, že už jsme tu párkrát zažily, že se poslalo na revizi se zdravým a živým miminkem, protože lékař to podle UTZ špatně rozpoznal. Prostě já jsem to vyhodnotila, jako že pro mě je SP lepší než revize. Ale zase pro někoho, kdo ví z UTZ, že miminko nežije, je to těžké čekání a stres. Jenže stres máš i v nemocnici, když tam potkáváš těhule nebo tě dají na pokoj s holkou, co šla na interupci.. Prostě je trochu těžké se zorientovat v tom, co je nejlepší a každý to má jinak.

miranda77
30. kvě 2012

@barbarucha souhlas ... jediné, co mne trápilo byla ta revize, jsou sem se nemohla dlouho srovnat ... ☹

mircisek
30. kvě 2012

@barbarucha S tou škodlivostí UTZ je to tak, že se od něho zahřívá plodová voda. Ale že by to mohlo třeba způsobit potrat, to asi ne, i když člověk v dnešní době neví, že. 😠 Mně u prvního těhotenství udělala MUDr. 4 UTZ. První pro potvrzení těhotenství a ujištění, že je tam, kde má být (netrval ani minutu), druhej ve 13TT, pak ve 20TT a ve 30TT. Taky moc nesouhlasím s UTZ každou kontrolu. U Davíska mi jich udělala ze začátku docela dost, ale to bylo kvůli tomu mýmu nádoru. Ona sama mi říkala, že více UTZ je kromě indikovaných případů zbytečné. Moje MUDr. se stará v porodnici o riziková těhotenství, tak asi celkem ví, o čem mluví. 😉
Já už bych taky chtěla být zase těhotná, všichni okolo se na mě dívají jako na cvoka. Ale já se poprvé v životě cítím 100% šťastná právě s mejma klukama (a to jsem ještě tak před 7 lety říkala, že děti mít nebudu), tak proč to štěstí ještě neznásobit. A taky zvrátit poměr na tu lepší stranu = 3 děti na 2 potraty. 😝 Ale když nebude třetě, tak nebude, jsem strašně vděčná za dvě krásný zdravý děti. A moc vám všem přeju, abyste se těch uzlíčků všechny dočkaly co nejdřív.

maximka33
30. kvě 2012

@mircisek to je neuvěřitelné, že tvůj malej bude mít už rok.. a já tu furt trčím ☹
na utz nedám dopustit... např. určité vady, které se dají operovat hned po porodu, se tímto odhalí a můžou se na to připravit a sledovat. kdysi takové děti prostě umíraly. ale je fakt, že všechno s mírou.

barbarucha
30. kvě 2012

@mircisek Ono je toho trochu víc, stačí zagůglovat. Taky si myslím, že je nepravděpodobné, že by UTZ mimčo "zabil", kór v pozdějších stádiích těhu. Ale je prokázané, že UTZ působí změny na buněčné úrovni a mluví se spíš o ovlivňování nervové soustavy a následných vadách (levorukost, poruchy řeči, autismus, atd.). Bohužel to chce výzkumy dlouhodobé, nejen do porodu a těch není moc, protože není, kdo by je platil. Zato je spousta peněz na to zaplatit výzkum (krátkodobý) s výsledkem, že UTZ je naprosto bezpečný, ale to je fut dokola a už to asi nikoho nepřekvapuje 🙂 Já bych prostě byla opatrná na UTZ v hodně ranných stádiích těhu a vyvarovala bych se komerčnímu použití UTZ za účelem různých videí a obrázků dítěte. Fakt je, že UTZ se používá například jako mužská antikoncepce (ultrazvukují se spermie ve varlatech a tím se zneškodní) - pro představu, co to umí ve větších dávkách. U žen při delším vyšetření UTZ stoupá teplota plodové vody až o 1stC a na to je mimi dost citlivé. Když jsem kolem toho pátrala, zjistila jsem taky, že doktoři se ve škole s UTZ pracovat neučí a valná většina jich na použití toho přístroje nemá ani žádné školení, natož certifikát. Prostě to od někoho okoukali - to se taky moc neví. Takže pokud bych UTZ podstupovala a chtěla bych se vyhnout riziku chybné interpretace, hledala bych někoho, kdo ten certifikát má. Tím vás holky nechci děsit, ale pomoct. 🙂
Prostě si myslím, že s UTZ je to podobně jako s mobilama. U mobilů se ví, že způsobují nádory na mozku, výzkumů je na to habaděj, ale celá společnost (včetně mě) jsme to riziko přijali a neznamená to, že ten nádor bude mít každý. Ale ten, kdo by se toho chtěl 100% uchránit bude ve společnosti dost nepoužitelnej a lidi na něj budou koukat jako na debila. UTZ taky mají nějaká rizika, ale nemluví se o tom a lékaři to za nás jaksi celospolečensky rozhodli, že ta rizika přijmeme. A pokud těch rizik, i když jsou třeba malá, chce člověk svoje dítě ušetřit, tak se dostává do stejné situace, jako by vysvětloval, proč nepoužívá mobil 😉

pavlina26
30. kvě 2012

@turcice ahojenky, plně souhlasím s tím, co Ti psala barbarucha...probrala bych to s někym, kdo má s podobnými věcmi větší zkušenosti a ví, jak je řešit...vypadá to, že jste teď s manžou spíš tak nějak proti sobě, než pospolu...aby Vás to nezačalo rozdělovat ještě víc :( jinak si myslím, že ten Tvůj nápad- vypadnout někam, byl docela fajn...ale mažná do toho zasvěť i manžu, aby se necítil mimo...prostě společný odpočinek. Vysvětli, že potřebuješ vypadnout ať třeba něco vymyslí i sám...určitě si odpočinek zasloužíš...oba. Nějak to vymyslet...

mircisek
30. kvě 2012

@maximka33 Taky tomu nemůžu uvěřit. Uteklo to tak strašně rychle, možná proto mám v sobě pořád touhu po miminku. Nějak se těch mrňousků nemůžu nasytit.
Moc Ti přeju, aby Ti to už vyšlo. Někteří tomu neuvěří, ale touha po miminku není o nic menší, i když už doma nějaký máš. U mě byla a je možná i daleko větší.

maximka33
30. kvě 2012

@mircisek je pravda, že po druhém dítěti toužím daleko víc než po prvním... první šlo rychle, druhé takových problémů... ale nenechám se odradit 😉

pavlina26
30. kvě 2012

...možná hloupá otázka, ale přes to...jak jste to měly s MS po revizi? Totiž já z toho už šílím a to "to" mám teprve druhý den...totiž mám to hrozně moc 😒 jezdím z práce autobusem a včera mi tampon ani vložka nepomohly, než jsem došla domu, byla jsem skrz...dneska je to taky síla. Nebo jestli má to teplo i nějaký vliv...chjo...nevim, jak dlouho to takhle může trvat.

maximka33
30. kvě 2012

@pavlina26 bohužel ms bývá silná.. u mně to taky tak bylo. a ještě trvá i 6 dní.. ale já to mám standartně celkem dlouho. myslím, že se nedá nic dělat než vydržet. příští už by měla být lepší.

pavlina26
30. kvě 2012

@maximka33 mno, co se dá dělat :( jen mě mrzí, že mám jet v pátek do lázní, nečekala jsem, že to dostanu tak rychle, takhle si to tam moc neužiju...chjo...děkuju za reakci 😉

maximka33
30. kvě 2012

@pavlina26 jedeš na víkend? no hlavně si vem pohodlné oblečení 🙂 a já tedy beru tmavší, kdyby něco 🙂 stejně si to užiješ, uvidíš. člověk musí být rád, že mu tělo funguje, jak má, po takovém výkonu. mně taky hrozně překvapilo, že po revizi v 5. měsíci mi to přišlo už po 20 dnech.. a tentokrát normálně kolem 33. dne.

pavlina26
30. kvě 2012

@maximka33 jj, na víkend 🙂 nemohu se dočkat...konečně budeme mít snad taky chvilku klídku...jj, raději vezmu tmavé hadýrky a vícero spodního prádla, kdyby náhodou. Akorát jsem tam měla nějaké balneo procedury, tak to nevím nevím, jestli úplně nestornuju... 😒 Mně to právě hodně překvapilo, já to mám právě po 22 dnech 🙂...normálně to mívám po 23 dnech, takže skoro jako normálně. Jsem zvědavá, jak to bude dále...

maximka33
30. kvě 2012

@pavlina26 tak bazén asi nebude nejlepší, to by se mělo dodržet šestinedělí, ale nějaké masáže či podobné bych si nechala líbit. třeba aromamasáž či reflexní můžu jen doporučit.

maximka33
30. kvě 2012

@pavlina26 jinak teda já bych určitě jela. my jeli krátce po prvním potratu na slovensko, a ačkoliv jsem to tam taky dostala, tak to bylo moc krásné, prostě jsme byli na sebe hodní, měli jsme čas a cestovali jsme. mám na to hezké vzpomínky.

pavlina26
30. kvě 2012

@maximka33 ...tak uvidím 🙂 jako mně gynďas pověděl, že se klíďo koupat s tamponem můžu, ale když to mám takhle, tak se mi do toho samotné nechce...ale na ten relax se těším velmi...myslim, že to potřebujeme oba, já i přítel 🙂...pak povykládám, jak jsme se měli 🙂

hance09
30. kvě 2012

@pavlina26 já měla ms po 32 dnech (normálně cca 28) a až na strašnou bolest druhý den takovou normální,ani ne moc silnou..

misacik
30. kvě 2012

@misacik
Ahojky.
Můžu se Tě zeptat, zda-li náhodou nevíš, jak je to s cestováním v prvním trimestru těhotenství? Prý se to moc nedoporučuje, je to pravda, nebo záleží na okolnostech, zdravotním stavu atd.? Děkuji 🙂

misacik
30. kvě 2012

@maximka33
Ahojky.
Můžu se Tě zeptat, zda-li náhodou nevíš, jak je to s cestováním v prvním trimestru těhotenství? Prý se to moc nedoporučuje, je to pravda, nebo to záleží na okolnostech, zdravotním stavu atd.? Děkuji 🙂

misacik
30. kvě 2012

@ladydi
Ahojky.
Můžu se Tě zeptat, zda-li náhodou nevíš, jak je to s cestováním v prvním trimestru těhotenství? Prý se to moc nedoporučuje, je to pravda, nebo to záleží na okolnostech, zdravotním stavu atd.? Děkuji 🙂

misacik
30. kvě 2012

@kopretina22
Ahojky.
Můžu se Tě zeptat, zda-li náhodou nevíš, jak je to s cestováním v prvním trimestru těhotenství? Prý se to moc nedoporučuje, je to pravda, nebo to záleží na okolnostech, zdravotním stavu atd.? Děkuji 🙂

misacik
30. kvě 2012

@hance09
Ahojky.
Můžu se Tě zeptat, zda-li náhodou nevíš, jak je to s cestováním v prvním trimestru těhotenství? Prý se to moc nedoporučuje, je to pravda, nebo to záleží na okolnostech, zdravotním stavu atd.? Děkuji 🙂

misacik
30. kvě 2012

@lenickan
Ahojky.
Můžu se Tě zeptat, zda-li náhodou nevíš, jak je to s cestováním v prvním trimestru těhotenství? Prý se to moc nedoporučuje, je to pravda, nebo to záleží na okolnostech, zdravotním stavu atd.? Děkuji 🙂

misacik
30. kvě 2012

@miranda77
Ahojky.
Můžu se Tě zeptat, zda-li náhodou nevíš, jak je to s cestováním v prvním trimestru těhotenství? Prý se to moc nedoporučuje, je to pravda, nebo to záleží na okolnostech, zdravotním stavu atd.? Děkuji 🙂

misacik
30. kvě 2012

@leeena_4
Ahojky.
Můžu se Tě zeptat, zda-li náhodou nevíš, jak je to s cestováním v prvním trimestru těhotenství? Prý se to moc nedoporučuje, je to pravda, nebo to záleží na okolnostech, zdravotním stavu atd.? Děkuji 🙂

misacik
30. kvě 2012

@martinakl
Ahojky.
Můžu se Tě zeptat, zda-li náhodou nevíš, jak je to s cestováním v prvním trimestru těhotenství? Prý se to moc nedoporučuje, je to pravda, nebo to záleží na okolnostech, zdravotním stavu atd.? Děkuji 🙂

martinakl
30. kvě 2012

@ladydi Pozor na ten zazvor, je sice fakt ucinny, ale v tehu se nedoporucuje, nebo jen male mnozstvi. I kdyz ja nez si to precetla, vypila jsem ho litry 😅 Jinak zkus treba naparovat vodou s eucalyptovym olejem nebo neco takovyho... Mne to trochu pomohlo na rymu. A pokud by to bylo zanetlivy, tak bioparox, ten se smi a taky je ucinnej.