Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mikkisek
26. kvě 2010

mpetula - tak je fakt hrozný a chápu, že ti to na náladě určitě nepřidá. Vím že Silviee taky z diskuze taky musela jít na další zákrok. Tak teď už to máš snad správně udělané, počkáš na porevizní MS a za chvíli bude líp, uvidíš. Vím, že to zní teď strašně, když má člověk v duši smutek, ale věř tomu, že bude líp!

leheckova
autor
26. kvě 2010

liptonek (26let, SP12/2009 Femibion)..............................................................................8.4.//
petra.vavra(30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová)............................................................................30.4. //

kopretina82(28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel)........................................................................51DC
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
andrissek( let,MA 4/2010)............................................................................................................37DC
lucifer1987(23let,SP 3/2009, MA 12/2009)kys.listová,mamavit..............................................................37DC
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ).....................................................................36DC 24.5.//
vendulak(22let, MA 4/2010, Letrox50, kys.listová 800, vit. E 400,čaj vitality a plodnosti)........................... 34DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
hadonoshka(42let,MA 12/2009 clostilbelgyt).....................................................................................29DC
leheckova(31let, MA 12/2009 kys.listová,vit.E,kontryhel) ...................................................28DC
http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova
mircisek(30let,MA 11/2009,5/2010) kontryhel....................................................................................26DC
gambrinuska (28let, MA11/2009 calibrum babyplan,methformin,fostimon-injekce ..................................25DC
endie(23let, MA 3/2010)...............................................................................................................23DC
breberuska (27 let,VP 5/2010)kontryhel,mamavit,femigard......................................................................22DC
natulaa(28let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calibrum babyplan) ...............................................................17DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)....................................................................................................... 13DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..........................................................12DC
jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)......................................................................................10DC
fram(34let, MA 2/2010 femibion).......................................................................................................9DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)..................................................................6DC
angelina987(27let, MA 2010,listovka calibrum babyplan)......................................................................3DC
mikkisek( 29let,MA 3/2010) kontryhel,kys.listová vit.E...............................................................................3DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................................................1DC

leheckova
autor
26. kvě 2010

ahoj děvčata ja mam dnes takovou smutnou depkovou naladu to by jste nevěřili přišla jsem dom z práce a byla jsem tak hotová že jsem šla do sprchy ale nepomohlo to ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mikkisek
26. kvě 2010

Lehe - hlavu vzhůru anebo jsou to hormony 😉 - moc bych ti to přála!!!

herbie
26. kvě 2010

nooo lehe uz ti dorazila mrcha ? meli jsme to nastejno nebo ne? ja jsem mela depku vcera bylo mi to lito ze ta mrcha dorazila i kdyz na druhou stranu jsem rada, ze alespon s ni problemy nejsou to bych se asi uz fakt zblaznila ☹ 🙂 jinak ten digitalni ovu test je ze papirek strcis do takoveho pristrojku maleho pak pocuras nebo namocis a cekas a asi po 3 minutach se ti tam ukaze smajlik a nebo jenom kolecko ale vyhodu to ma ze se ti to ukaze jenom tech 24-36 hodin kdy mas ten LH coz je super protoze u normalnich testu ja myslela ze mam ovulku tak 5 dni a to tak asi neni......jinak v krabicce bylo 20 testu plus ten pristroj je to trosku drazsi tady stalo me to 45$ 😅 🙄

herbie
26. kvě 2010

ale ten pristroj mas uz naporad a jenom pak dokupujes papirky

natulaaa
27. kvě 2010

dobré ránko,já už jsem vzhuru od 5 a né a né zaspat,tak jsem se umyla,namalovala trošku,at mám barvu,at nejsem jak vyblitá,a doufám,že mě pustí,nebo tay scvoknu bez miláčka ☹ ☹ ,normálně mu řeknu,že chci domu a hotovu,vždyt budu doma ležet stejně jako tady ,v tomhle tom jsem pečlivá,ted jde o to,jestli mi to dr uvěří 😲 😲

natulaaa
27. kvě 2010

dobré ránko,já už jsem vzhuru od 5 a né a né zaspat,tak jsem se umyla,namalovala trošku,at mám barvu,at nejsem jak vyblitá,a doufám,že mě pustí,nebo tay scvoknu bez miláčka ☹ ☹ ,normálně mu řeknu,že chci domu a hotovu,vždyt budu doma ležet stejně jako tady ,v tomhle tom jsem pečlivá,ted jde o to,jestli mi to dr uvěří 😲 😲

breberuska
27. kvě 2010

ahoj holky🙂 lehe, doufám, že dneska už je líp! 😉
natu, moc držím palec, ať dnešní propuštění klapne a jsi už odpoledne doma!
herbie, a ty normální testy ukazují ovulku déle? tak to jsem vůbec nevěděla...mně to tehdy ukázalo jen jeden den...ale jak jsem psala, nemám to vyzkoušené vícekrát než jednou 😕

angelina987
27. kvě 2010

Natu dobré ránko, neboj už to uteče a půjdeš domů a už bude jen líp. U nás od rána svítí sluníčko, tak doufám, že to vydrží, ikdyž jsem celý den v práci. 😉

leheckova
autor
27. kvě 2010

Herbi ahoj dorazila dnes jsem v prdelííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí 😢

leheckova
autor
27. kvě 2010

liptonek (26let, SP12/2009 Femibion)..............................................................................8.4.//
petra.vavra(30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová)............................................................................30.4. //

kopretina82(28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel)........................................................................52DC
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
andrissek( let,MA 4/2010)............................................................................................................38DC
lucifer1987(23let,SP 3/2009, MA 12/2009)kys.listová,mamavit..............................................................38DC
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ).....................................................................37DC 24.5.//
vendulak(22let, MA 4/2010, Letrox50, kys.listová 800, vit. E 400,čaj vitality a plodnosti)........................... 35DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
hadonoshka(42let,MA 12/2009 clostilbelgyt).....................................................................................30DC
http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova
mircisek(30let,MA 11/2009,5/2010) kontryhel....................................................................................27DC
gambrinuska (28let, MA11/2009 calibrum babyplan,methformin,fostimon-injekce ..................................26DC
endie(23let, MA 3/2010)...............................................................................................................24DC
breberuska (27 let,VP 5/2010)kontryhel,mamavit,femigard......................................................................23DC
natulaa(28let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calibrum babyplan) ...............................................................18DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)....................................................................................................... 14DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..........................................................13DC
jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)......................................................................................11DC
fram(34let, MA 2/2010 femibion).......................................................................................................10DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)..................................................................7DC
angelina987(27let, MA 2010,listovka calibrum babyplan)......................................................................4DC
mikkisek( 29let,MA 3/2010) kontryhel,kys.listová vit.E...............................................................................4DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................................................2DC
leheckova(31let, MA 12/2009 kys.listová,vit.E,kontryhel) ...................................................1DC

herbie
27. kvě 2010

no lehe mi to mame nastejno me taky mela dorazit az dneska ale prisla o den driv takze budem zadelavat ve stejnou dobu jo na mimisky 😉 natul jak se cejtis breberusko ja jsem u tech normalnich testu nevedela kdy je poradne ta ovulka hlavne ten nejhlavnejsi den ty carky byli porad tak nejak stejne ty tri dny ale vim ze to trva jenom par hodin coz tenhle test ti ukaze presne nevim nooo vic mi vyhovuje asi 🙂

natulaaa
27. kvě 2010

holky tak jsem doma,unavená ,slabá tak už ležím a odpočívám,jsem druhý den po operaci teprve,tak musím fakt ležet.
A umělé oplodnění to jistí,dneska jsem byla u primáře a tak jinak vše ok.ten nemocný vaječník je pryč,naštěstí nic závážného,jak měl strach ,děloha ok. vaječník pravý ok,ale vejcovod těžce pruchozí,takže doporučuje zkusit dva cyklky hned ted a pokud se nezadaří,tak nás čeká brno a pak řek,no možná bych to zkusil i dřív a né až po prázdninách,takže jsem teda dopadla,to bych v životě neřekla,že já budu řešit umělé oplodnění.Prý šanci máme velkou ,mám prý hodně vajíček a zdravou dělohu,tak to vidí u nás na 90% uspěšnost,tak já nevím,jsem z toho celá rozpačitá,na jednu stzranu štastná,že to mám za sebou a že jsem zdravá na druhou stranu je to člověku i líto,že to prostě asi normálně nepujde,i když na 100% to nevyloučil.Takco si myslíte vy,já mám momentálně smíšené pocity ,hodim vám to centrum,se kterým primář spolupracuje

natulaaa
27. kvě 2010

Kukněte ,no je to tam hezké no 😒 http://www.unica.cz/ ,ježiš já si na tu myšlenku ne a né zvyknout

breberuska
27. kvě 2010

natu, vítej doma 😉! neboj, to jsou samé dobré zprávy 😉 i kdyby to nešlo přirozeně, tak 90% úspěšnost je fakt nádhera-to jen tak někdo nemá, natož tak přirozeně 😎 😀 mám kamarádku, ta byla na IVF 2x (ona je OK, ale u manžela byl problém) a těm se IVF 2x povedlo a teď už čeká druhé dvojčata! 😅

mpetula
27. kvě 2010

Ahoj Natu, já si taky myslím, že jsou to dobré zprávy 😉 Ber to tak, že se posunete brzo o kus dál 😎 90% úspěšnost je opravdu super. Myslím si, že je uplně jedno, jestli je mimi ,,pořízeno" přirozeně, nebo uměle, hlavně že je 🙂 a tím, že jsi ty i manža v pohodě, tak je podle mě velikáááá šance že tady budeš brzo prskat těhu bacílky 😀 Mě kdyby někdo řekl, že po umělém oplodnění už se zamlklý potrat nebude opakovat ( vím, blbost, ale zbožné přání ) byla bych štastná jak blecha a šla do toho hned 😉 Tak nezufej a spíš se těš na to, že brzo budeš těhulka 😉 😵

mpetula
27. kvě 2010

mikkis, děkuji za podporu, teď je to opravdu všechno ještě dost živé, ale věřím, že jak sama píšeš, po MS to bude už snad lepší. Musím se dát co nejdřív do pohody, už kvůli mimču o které by jsme se chtěli pokusit zase co nejdřív a musím věřit, že do třetice už to opravdu bude všeho dobrého 😉

natulaaa
27. kvě 2010

holky něco na zasmátí 😀

https://www.youtube.com/watch?v=WTaKhqPNtEQ

já u toho trpěla bolí mě jizvy když se směju,tak jsem se musela skloubit uplně do klubíčka i tak mě to bolelo 😀 😀 😀 ,jsme se s manžou řezali 😀
Jééžiš Breber fakt,to je hezké,mi by stačily jedny dvojčátka 😵 😵

natulaaa
27. kvě 2010

Mpetula já tu hodím jedno video,právě o umělým jo,kukni na to ze začátku je to nudné a ke konci právě říká ten dr,jak to dělají,aby se tam ta špatná spermie nedostala a pak k tomu zamlklému nedojde,jestli chceš tak kukni,je te ze sama doma

mpetula
27. kvě 2010

Natu, děkuji za video, hned jsem na to koukla. S manžou jsme si říkali, že se doktorky na všechno vyptáme, právě i na to, jestli by nemohl být problém i ve spermíkách, že to není třeba ta ,,pravá" a jak jsem se teď dozvěděla z videa, ono to možné je. No v úterý jdu na kontrolu po revizi, tak dr podrobíme výslechu 😀 Jsem zvědavá co nám řekne, doporučí, jak pokračovat dál.... ale jedno vím jistě, dala bych všechno za to, abych už to nemusela potřetí zažívat to co teď ☹

natulaaa
27. kvě 2010

Holky kde jste 😕 😕 😕 😕 ,já vám tu tak srandovní videjko dala 😀
Mpetula to já taky nevěděla,jak to je s vadnýma spermijkama a to si vem,že pokud byla příčinou toho mojeho potratu spermijka,tak je to smula jako blázen,protože manža mámjen 5% vadných.
Mi dneska dr řek,že pokud tam pujdeme a já už jednou potratila,tak budou provádět i genetické testy,za což jsem ráda,protože ta představa,že by se to mělo znovu opakovat mě děsí,Ale to,že ti vyberou jen dobré spermijky je za příplatek ale myslím,že to za to stojí,než riskovat,že potratíš že?Takže já z toho pochopila,že tři pokusy hradí pojištovna v plné výši ale bez výběru dobrých spermijek a se základní řadou hormonu,ale on tam právě mluví o nějakých lepších hormonech ,bez nežádoucích učínku a to je taky za příplatek,takže udajně každý pokus nějakých 10 000 😒 😒

natulaaa
27. kvě 2010

Mpetul promin že se zase ptám,ale je nás tady už moc a já před tou laparkou nějak nevnímala,tak ty si potratila dvakrát joo?

breberuska
27. kvě 2010

natu, směju se ještě teď 😀 ani bych se těm 10 tis a víc nedivila...je to výdělečný podnik jak hrom 😖

natulaaa
27. kvě 2010

Breber no to tak prý fakt jééé,ono mi nic jiného nezbyde ,ale mužu to mí i zadarmo,ale jen v zákládní formě a pokud chceš něco lepšího,tak si samozřejmě přitlačíš,ale co nadělám,nějaké prašule máme,tak budeme holt investovat do oplodnění a ne do baráku 😵

fram
27. kvě 2010

Ahoj holky,
natul, tak už konečně doma 🙂 Asi je to šok, když ti řeknou, že tě nejspíš čeká umělý, ale 90% je paráda a pokud se sníží riziko zamlklého těhu, neváhala bych. Video super, manža by ji zabil 😀
lehe, mrzí mě, že ta hnusná mrcha dorazila, doufám, že už je líp a zvládáš to ☹

natulaaa
27. kvě 2010

Fram byl to celkem šok,ale človk prostě unese víc,než si myslí a já věřím v to,že to vyjde,nic jiného mi ani nezbývá

breberuska
27. kvě 2010

natu, to víš, že to vyjde!! nejdůležitější je, že otěhotnět můžeš a manža má zdravé spermíky a ke všemu jich mí haba kuk...jak to nakonec proběhne technicky je vlastně jedno 😉

natulaaa
27. kvě 2010

Breber jasnééééééééééééééééé,já se ti na to normálně těším,manža mi ted zrovna říkal,že by tam jel hned,no já tam zavolám a pojedeme brzo je na konzultaci a na předběžné zjištění našich šancí

vendulak
27. kvě 2010

Natu ono musíš podle mě počítat s víc jak 10000,- 😒. Ono záleží hodně v jak kterém CAR a taky co všechno budete chtít. Že vyberou jen správnou jednu spermijku a tu do vajíčka přímo zavedou je metoda ICSI a kámoška za tohle připlácela teď myslím 5 nebo dokonce 7tis. 😒. A pak samozřejmě ty hormony, poprvé do toho šli s tima základníma ale vajíčka nic moc nerostli a museli pořád dopíchávat tak teď si připlatili ty lepší a taky děsná darda peněz prej 😒. No a pak se taky připlácí pokud budete chtít za prodlouženou kultivaci, aby vám z embryjek vypiplali třeba až hezký morulky 😉, no a další placení je samozřejmě pokud budete mít embryjek dost za zmražení a pokud se nepovede samotné první IVF s ET a šli by jste pak do KETu s mrazáčkama tak za KET se zase platí 😒.Ono se řekne že pojišťovna hradí 3 pokusy....ale tedy.... 🙄