Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lucie777
6. čer 2012

@leeena_4 V příbalovým letáku je, že těhule mají jen zavádět. 🙂

@turcice Já už sem psychicky ok, spíš ta revize by mě zas rozhodila, ale vím, že do nekonečna čekat nemůžu, tak uvidím, co mi zítra řekne doktor.. 😒

leeena_4
6. čer 2012

@lucie777 kočko radši si měř u toho čekání teplotu, kdyby stoupala, šup k lékaři. Bohužel ne vždy to odejde a někdy je fakt lepší revize včas, než začne hrozit riziko komplikací, nebo zánět dělohy. Rozhodně tě nechci strašit, je spoustu případů, kdy to odešlo samo, ale ne vždy se to stane. Drž se.

leeena_4
6. čer 2012

@lucie777 Já vím, ale myslím, že v CARu to vědí líp 😉 Brala jem ho přes rok, taže to mám ověřené od několika gynekologů 😉. V příbalovém létáku se chrání před různými situacemi 😉

lenickan
6. čer 2012

@sweetyy já si myslím, že Ti dr řekla polykat právě kůli možnému zavedení infekce, když byses tam 3x denně "vrtala".
Já slyšela, že při zavádění má větší účinek-zavede se přímo tam, kde má učinkovat a šetří se tím zažívací trakt...
Při polykání může bolet žaludek, nadruhou stranu při zavádění můžeš mít zase bílé zbytky na kalhotkách, takže ono je to pruda po všech stránkách. Já bych dr. poslechla, pokud by ti z toho bylo zle tak bych zaváděla ale po DŮKLADNÉM umytí rukou! 🙂

maximka33
6. čer 2012

@sweetyy já tedy zaváděla, problém byl v tom, že jak to bylo na udržení těhu, tak jsem pak měla hodinu ležet... a to šlo max. ráno. takže zbytek jsem polykala. naštěstí dobrý.

lucie777
6. čer 2012

@leeena_4 Tak vidíš, sem zas o něco chytřejší, já se držela letáku a polykání se bála.. 😀 Díky, teplotu změřím, ale citím se v pohodě..

majjka24
6. čer 2012

@lucie777 mě dr řekla, že utrogestan se může i polykat i zavádět, že je to úplně jedno 😉 ted jsem si všimla, že už to i napsala leeena_4 🙂

kockacz
6. čer 2012

@barbarucha @martinakl holky tak jsem se dnes opravdu vetrela k Dr. a vysledek - na UTZ mi nasla 3cm cystu na vajecniku. Stihla se mrcha vytvorit behem tech 12 dni co mi doktorka delala naposled UTZ 😠 Dala mi ascorutin na zastaveni krvaceni + vit. B. Doufam, ze to zastaveni krvaceni nebude kontraproduktivni s tim cistenim. Na UTZ uz zadne zbytky nebyly videt, takze snad je ok.

lenickan
6. čer 2012

@lucie777 ahoj držím palce ať se tedy vyčistíš sama.. každopádně já to měl ana týdny stejně jako ty 10tt a vývoj se zastavil v 6tt a dr. mne ihned lifroval na revizi, jelikož prostě se bál komplikací a zánětu... je to náš známej...
ono při tom samočištění můžeš ztratit i dost krve a už je to fakt "velké" těhu, takže bych si s tím nezahrávala.

maximka33
6. čer 2012

@lucie777 ahoj Luci, bohužel neporadím.. mohla bych se zeptat ségry, té se to stalo v zahraničí.. držím palce, ať se to dobře vyřeší..
@kockacz tak to je smůla. doufám, že ti ten ascorutin zabere..

maximka33
6. čer 2012

je tu někdo, kdo bral utrogestan před těhotenstvím a jak často?

leeena_4
6. čer 2012

@lucie777 to je dobře, že se cítíš fajn, kdyby tě něco bolelo, nebo jsi měla tu zvýšenou teplotu, tak radši vyraž k doktorovi 😉

leeena_4
6. čer 2012

@maximka33 já brala utroš před těhotenstvím a každý cyklus 17-26DC a dost dlouho, pročpak?

lorreine
6. čer 2012

@maximka33 Čauko, brala som utrogestan (najprv ako doplnok ku Clostilbegytu). Nasadzovala som ho vždy po ovulaci na cca 15 dní, vždy jednu tabletu ráno a jednu večer. Hlavne kvoli správnemu cyklu. Od potratu v srpnu mi ale nepomohol a teraz, keď som otehotnela, tak som ho vlastne začala brať na podporu až keď bolo jasné, že som tehotná. 1 tabletu ráno a dve večer až do 13 tt. Vždy som zavádzala, nikdy nepolykala.

vorllinka
6. čer 2012

@lucie777 ahoj, mám bohužel podobné zkušenosti - minulý týden jsem byla na revizi kvůli nevyvíjejícímu se plodu. Ale s tím, že bys ráda aby přišla MS a nemusela jsi na revizi. To ti řekla doktorka nebo bys to tak ráda ty sama? Já jen přidám svoji zkušenost - na podzim loňského roku jsem byla taky těhotná a pak jsem začala krvácet, doktor řekl, že to odejde samo a že se můžeme začít hned snažit, tak jsem měsíc na to otěhotněla znovu, ale protože děloha nebyla pořádně vyčištěná, tak to těhotenství neprosperovalo a já musela na revizi.. ☹( ☹( Každopádně přeji, ať jde všechno podle tvých představ..

Utrogestan jsem tedy taky polykala 😲 Nějak mě nenapadlo se na to doktora zeptat a brala to jako samozřejmost 😲

lenickan
6. čer 2012

@lucie777 moje kamarádka v Irsku potřetila také 9-10tt ale šlo to samo, začala šíleně krvácet, musela si volat sanitku a tam jí udělali revizi. To je jediný příklad, který ze zahraničí znám.

Jsem zvědavá jak to u Tebe dopadne, jsem naturální typ, a léky nesnáším, každopádně na revizi jsem šla... byla jsem na sále 3 hodiny poté co jsem se dozvěděla, že miminku přestalo tlouci srdíčko...

miranda77
6. čer 2012

@maximka33 já jsem brala Utroš před prvním těhu na srovnání ms cyklu - od 17.dc 10dní ...

lenickan
6. čer 2012

Já jsem onemocněla, mám rýmu a bolí mne v krku... tak doufá, že pokud bych měla být tento cyklus těhule, se nebude scénář opakovat

vorllinka
6. čer 2012

Holky a vydržíte (nebo vydržely) jste čekat tři měsíce po revizi? Než jste se začaly znovu snažit? A jíte nějaké vitamíny? Nebo pijete kontryhel? Já jsem po revizi krátce, takže ho piju teď každý den, ale někde jsem četla, že když se pak snažíte, že by se měl pít jen do půlku cyklu?? 😲

lenickan
6. čer 2012

@vorllinka já jsem se tě chtěla zeptat při prvním těhu jsi měla vše ok a je z toho malej? A pak jsi měla dva neúspěchy?
Jinak já nevydržela - prostě to neřešíme🙂 a uvidíme co z toho bude...
Mne dr. řekl, když jsem měla dvě revize (museli to čistit znovu, poprvé nevyčistili všechno) tak bzch měla ty dva cykly počkat... no ale já to nechávám na přírodě

vorllinka
6. čer 2012

@lenickan Já jsem při prvním těhotenství měla všechno bezproblémové a je z toho Šimon. No a teď už mám za sebou tři neúspěchy ☹ Nejdřív samovolný potrat na podzim, pak hned na to se plod nevyvíjel a teď (minulý týden) znovu.

A jak dlouho jsi po revizi?

lenickan
6. čer 2012

@vorllinka já ho pila jen do první MS. Ta přišla ukázkově po 28 dnech (což je u mne výkon, běžně tak 35) a ted beru Centrum Materna DHA. Předím sem zobala kyselinu listovou (která už v Materně je)

lenickan
6. čer 2012

@vorllinka to je šílený!! My na Aninku dlouho čekaly přes 2 roky, těhu bylo bez problémů.
První revizi jsem měla 13/4 a druhou 19/4. Takže už jsem po šestinedělí...
Ty jo a řekl Ti někdo proč? Budou Tě nějak vyšetřovat? Jestli ti nevadí o tom mluvit tedy?
Já se strašně bojím dalšího nezdaru

lucie777
6. čer 2012

@lenickan Mně právě Dr. řekl, že jak je to malý, mělo by to bez problému odejít samo, ale říkal, že to trvá tak týden - 10 dní, než přijde MS po vysazení utrogestanu, já sem dnes 10.den, tak už by mělo.. Já neznám nikoho, jen sem četla, že v zahraničí se revize nedělají jak na běžícím páse, jak je tomu u nás. 3 hodiny, to je nějak dlouho, ne?

@vorllinka To mi řekl doktor, že by to mělo odejít samo, když sem docházela z ordinace, tak bych radši jela rovnou na sál, aby to ze mě vyndali, jenže pak se mi to rozleželo a něco sem zjišťovala na netu a radši bych se kyretáži vyhla, doktor říkal, že pak bych musela hned na kontrolu, jestli tam něco nezůstalo, takže tohle tvůj Dr. asi trochu zanedbal.

Holky, ještě mi, prosím, řekněte, po revizi ste šli ten den domů nebo ste zůstali? A narkozu ste si platily samy nebo to šlo na pojišťovnu?

lenickan
6. čer 2012

@lucie777 za 3 hodiny od toho co jsem se u svého gyndr. dozvěděla, že mimi nemá AS jsem byla v nemocnici na sále... ne že jsem tam byla 3 hodiny. Zpravidla je to zákrok na pár minut!!

vorllinka
6. čer 2012

@lenickan Já se taky strašně bojím - ani nevím jestli nezdaru, ale toho že bychom už neměli další dítě ☹ Chtěli jsme je co nejdřív od sebe a na konec budeme rádi když se nám ještě vůbec zadaří ☹ ... Doktor mi bral krev na genetické testy, výsledky budou cca za 5 týdnů, tak doufám, že něco vyřešíme. Ale spíš se bojím toho, že mi řekne, že se to prostě stává a já budu dál v nejistotě, jestli to vyjde nebo ne..

Čekání dva roky - to jste si taky počkali ☹ A nakonec se zadařilo přirozeně?

lenickan
6. čer 2012

@lucie777 nic neplatíš, a záleží v kolik hodin půjdeš na sál... já šla asi ve 14 hodin a byla tam do druhého dne, holky co šly na sál dopo, šly večer domů. Také záleží na nemocnici. Odkud jsi?

leeena_4
6. čer 2012

@lucie777 Já jsem platila jen za pobyt v nemocnici a je to tak normální, neplatíš nic. Dělali mi to ráno a druhý den ráno jsem šla domů, ale já to měla až ve 14tt a mimčo žilo, když je to dřív, tak se prý chodí i ten samý den domů, když ti to udělají ráno. Před propuštěním mi dělali utz, aby to zkontrolovali, za 14 dní mi dělal kontrolu doktor a pak za další měsíc novou.

lucie777
6. čer 2012

@lenickan Jo takhle, sem si to dala blbě dohromady, zdálo se mi to divný.. 😅 Já sem radši, že tomu dal můj doktor ještě čas, i když nejspíš to taky dopadne revizí..

vorllinka
6. čer 2012

@lucie777 ano, zanedbal.. Naštěstí jsem od něj už odešla.. Každopádně, po revizi jsem šla domů druhý den hned ráno. A neplatila jsem nic, jen poplatek za jeden den v nemocnici 😉