Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martinakl
11. čer 2012

@froka No to rozhodne ne 🙂

maximka33
11. čer 2012

@lenickan Leni a kdy jsi měla ovulaci a případně styk? nejdřív by to mělo být 7 dní po oplodnění, ale spíš kolem 10 dpo, protože nikdo přesně neví, kdy se vajíčko oplodní..

maximka33
11. čer 2012

holky, mám problémy v práci, jdou po mě, že jsem doma s malým na ošetřovačce. minulý týden mě dokoncce šéf nechtěl pustit ani na kontrolu k doktorovi!!! jsem z toho nešťastná. o nějakém IUI si můžu nechat zdát, to se dochází i 3x za týden do cARu, aby se sledovalo, jak roste folikul... mně to dítě snad není přáno 😲 😢 😢 😢

martusinek
11. čer 2012

Ahoj holky, nevíte co je s barbaruchou? Psala jsem ji IP a nic, snad je ona i mimi ok.
@maximka33 Ty problémy v práci ti nezávidím, ale snad jim to půjde nějak vysvětlit, přece nemůžou člověku zakázat chodit k lékaři. nebo se zkoušet objednávat na někdy po práci ... nebo být holt některé dny v práci déle a napracovat si čas, který budeš u doktora. Fakt ti to nezávidím... My se s manželem poprvé snažili jeden měsíc tak ledabyla a když to nevyšlo, ten další měsíc jsme se milovali obden a hned potom byly dvě čárky a těhulení, pak ale v únoru ten potrat a v podstatě hned po šestinedělí jsme tomu nechali volný průběh a nijak netlačili na pilu, milovali jsme se tak 3x týdně a ejhle, hned se zadařilo. Takže já otěhotněla po první MS od revize. Doktorka říkala, že jsem v pořádku, tak se nic nestane, když otěhotníme už po první a ne podruhé MS. Držím palečky, určitě to vyjde..třeba když na to nebudeš myslet a hodíš to za hlavu, tak ono to půjde....ale já na to myslela a taky se zadařilo🙂.

maximka33
11. čer 2012

@martusinek gratuluju, že se ti to tak povedlo. s tou prací, je to těžké. nemůžu jen tak zůstat déle v práci, protože musím malého vyzvedávat ze školky, je pouze do čtyř hodin. jinak se musím domlouvat s manželem. ale není to o tom, že bych práci nestíhala. makám jak blázen, když jsou termíny.. je to asi jen neochota..

martusinek
11. čer 2012

@maximka33 Když Jsem v únoru potratila a psychicky se z toho tak nějak zmátořila, bála jsem se nástupu do práce ...jsem učitelka a děti věděly, proč jsem tam skoro tři měsíce nebyla a také pak věděly, proč se vracím...bála jsem se jejich reakcí a všeho...První pracovní den jsem vešla do školy, nadechla se a šla nahoru, ředitel mě odchytl ještě v bundě a na chodbě mi řekl, že mi jen chce říct, že mi neprodlouží smlouvu, abych s tím počítala. když jsem se ptala na důvod, řekl mi, že nemá hodiny. Byla jsem šokovaná, protože jsem věděla, že ten vyhazov je za to, že jsem si dovolila být těhotná....pak mi doktorka potvrdila nové těhotenství a já hned od druhého dne zůstala doma. Takže jsem přijela do práce hned od doktorky a řekla jim, že druhý den už nepřijdu. Měla jsem suplovat a za normálních okolností, bych jim to neudělala, přišlo by mi to nefér, ale když mě oni vyhodili, tak jsem si to užila. Jsem jim tu neochotu pochopit a podpořit druhého prostě vrátila. Navíc jsem to tenkrát počítala, a kdyby to těhu nevyšlo, stejně bych se nestihla do konce školního roku vrátit, takže jsem neměla důvod jim ten podraz neudělat. Bylo mi to líto kvůli kolegyním, ale jinak mi to bylo fuk. jen mě tenkrát mrzelo, že jsem nechytla rovnou ředitele, chtěla bych vidět, jak se u té zprávy tvářil. .... No a jen tak pro zajímavost, včera tu byla na návštěvě jedna kolegyně a prý na moje místo hledají někoho jiného, vtipné že🙂.....chápu ale, že v tvém případě si nemůžeš dovolit přijít o práci.

lenickan
11. čer 2012

@martusinek ahoj předně gratuluji k těhu🙂
to je strašný svinstvo todle - já mám fakt asi super práci a super lidi kolem sebe. Mne naopak povzbuzují no nic...
člověk si pak uvědomí, že práce a kariéra jsou strašně pomíjivé a po člověku neštěkne ani pes... Doma s dítětem je to někdy dost ubíjející a vždy si musím todle říct, že to má smysl a veliký. Jen to prostě není vidět ze dne na den ale po delší době...
Aninka mi dnes sama od sebe odříkala celé paci paci pacičky a kutálí se brambora - jsem brečela dojetím...
to je ten smysl...

chci se Tě zeptat v tabulce máš uvedeno MA 2/2012 a // 4/2012 ty jsi čekala na jednu MS?

maximka33
11. čer 2012

@martusinek to se máš, hlavně že se ti to povedlo tak rychle. bohužel my se snažíme už dva roky, nevede to ke správnému konci.. ale učitelky to musí mít dost těžké...

lenickan
11. čer 2012

@maximka33 typla bych to někdy 14-18. dnem

lenickan
11. čer 2012

@martusinek už to čtu... no tak gratulace... jsá ted čekám 2. porevizní mrchu resp. první po 6ti nedělí...
holky já měla mít termín v listopadu tak si moc přeju abych do toho termínu porodu byla těhula... bojím se, že pak by mne to sebralo:(

martusinek
11. čer 2012

@lenickan ano, čekala jsem jen jednu ms....v podstatě to byla první porevizní ms, která trvala jen tři dny, ale doktorka tvrdila, že stačí i jeden den, že je to je regurélní ms, předtím než přišla ms, mě prohlížela a říkala, že jsem v pořádku, že jsem bez problémů a komplikací a když otěhotníme hned po první, tak se nic nestane...když sjem to měla požehnané od doktorky, na nic jsem už nečekala

lenickan
11. čer 2012

@martusinek no ty budeš ten typ co těhotní dobře -- to já nejsem... tak uvidíme🙂
mne dr. taky říkal že můžeme hned po první ms, ale já ho zarazila, že jsem měla ještě re revizi a on mi říká no tak počkejte ještě jednu nooo...
🙂

martusinek
11. čer 2012

@lenickan Já si myslím, že tě to sebere stejně. Já na to své první nenarozené mimi každý den myslím. Mluvím k němu jako k andělíčkovi, kterého mám v nebi a je mi jasné, že si v září, kdy jsem měla mít termín vzpomenu a možná to i opláču a to bez ohledu na to, že čekám jiné, snad už zdravé mimi, kterého se dočkám.

martusinek
11. čer 2012

@lenickan mně říkali, a=t hlavně nečekám dlouho, že se po revizi otěhotní nejlíp, protože si tělo pamatuje, že bylo těhotné a jde to snáze....a vyplatilo se to... prý když se čeká půl roku a dýl, jde to pak hůř...

martusinek
11. čer 2012

@lenickan když to tak počítám, tak to vlastně bylo ještě v šestinedělí🙂.My na to v podstatě skočili hned po té první ms🙂...ale ne že bych to doporučovala....ono asi záleží na zdravotním stavu...já byla v pohodě...krvácela jsem jen v den revize a pak až při ms, nic mi nebylo, nic mě nebolelo.

lenickan
11. čer 2012

@martusinek jo já vím, taky proto jsme do toho šli hned po první MS, ta byla přesně po 28 dnech a trvala tedy 5 ndí, ale slabší celkově

maximka33
11. čer 2012

@lenickan tak to máš možná ještě čas.
@martusinek a kdo ti to přesně říkal? já to bohužel od žádného doktora neslyšela..

maximka33
11. čer 2012

@lenickan jo a ty jsi už v práci? kdy ses vrátila po MD? vidím,že tvoje malá nemá ani 3 roky.

lenickan
11. čer 2012

@maximka33 ono se to fakt říká, že po potratu je pohnojíno a těhotní se lépe. Tělo si to pamatuje... Mne to dr. v CAR taky řekla

lenickan
11. čer 2012

@maximka33 nene nevrátila... dělám z home office na částečnej... měla bych se vracet v lednu... doufám, že se nevrátím

martusinek
11. čer 2012

@maximka33 říkali mi to v Budějovicích v nemcnici a dokonce i moje doktorka, tak z Budějovic. Na Kladensku, tam bydlí moje mamka, si zase doktoři ťukali na čelo, že je to prý brzy, ale podle všeho asi ne🙂. V Písku v nemocnic se nad tím, že jsem těhu tak brzo nikdo nepozastavoval.

lenickan
11. čer 2012

@maximka33 mne můj gyndr. poklepal na rameno a říká do tří měsíců máte zase nakoupeno🙂
podotýkám, že je to "známej"

martusinek
11. čer 2012

@lenickan Já znám x holek, které tahy otěhotněly brzo a mají krásné dětičky, já bych nečekala....mně to snažení pomohlo hlavně psychicky.

lenickan
11. čer 2012

@martusinek to máme stejný....🙂 zase má život smysl než jen čekat...
každej to udělá jak to cítí a to je dobře

lenickan
11. čer 2012

No nic jdu do peří... snažilkujte a těhulky čekejte🙂 😀

martusinek
11. čer 2012

@lenickan přesně tak 🙂

martusinek
11. čer 2012

@lenickan Dobrou, já jdu koukat na partičku a pak taky hají.

helcenka
11. čer 2012

Ahoj holky,
všechny zdravím a moc na vás myslím.

Jen chci zareagovat na brzké těhu po revizi. Já otěhotněla také po první porevizní MS - ta přišla 32 dní od revize. Měla jsem požehnání i od svého dr., který říkal, že je vše OK a všeobecně se prý doporučuje čekat 3 měsíce, ale že to není prý nikde podložené proč a nač a po první MS se může "začít snažit", tedy pokud je vše v pořádku. Já byla fyzicky v pořádku. S psychikou to bylo teda o něco horší.
Takže jsme se dohodli s manželem, že hned po první porevizní tomu necháme "volný" průběh. Průběh byl fakt hoooodně volný, protože jsme se oba hrozně báli, že se to bude opakovat. Naše zlatíčko je pouze z jednoho "snažení nesnažení" v tom měsíci.
Ještě chci dodat, že nikdo se nad tím nepozastavil, že jsem těhu tak brzo. A svému doktorovi opravdu důvěřuju, je považován za jedničku v oboru, jezdí k němu pacientky i ze zahraničí, takže jsem neměla důvod mu nedůvěřovat.

Holčiny, moc vám držím palečky, těhulkám hladím na dálku bříško, a snažilkám přeju brzo fazolku do bříška.

Opatrujte se.

kopretina22
12. čer 2012

@froka @maximka33 Ahoj holky,ráno jsem měla zase teplotu,ale přes den nic.....trošku mě bolí v krku,tak si říkám,jestli to není k nachlazení.....

@maximka33 noretisteron by měl spustit MS,ale používá se i na oddálení MS,pokud neužíváš HA

ladydi
12. čer 2012

@lenickan hele, určitě nejsi blázen 😀 když koukneš ke mně do alba na grafík, tak jsem testila už 20DC 😀 😀 samozřejmě negativně, první pozitivní slabounce jsem měla 25DC a to OVU jsem měla cca 12DC, ale mimčo je dle UTZ krapánek menší, takže babo raď, prostě dokud nedorazí mrcha, klidně si testuj 😉 a nic není ztraceno, neboj.

@martusinek ahojky, koukám že máme sejnej TP 😀 ale my jsme prý krapánek menší dle UTZ. Zítra mě čeká KO a ve čtvrtek jedeme na NT screening.