Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

breberuska
28. kvě 2010

natu, tak to je super, že jdete tak brzo🙂

mpetula, já taky čekám na první porevizní MS a je pravdu, že mi to začalio utíkat až když jsem nastoupila do práce...všechno se pak zlepšilo. Já jsem po tom porodu byla fakt mimo a doma jsem akorát blbla a tak člověk přijde na jiné myšlenky a čas aspoň přes den pak letí jak drak 😉

natulaaa
28. kvě 2010

breber jdem do toho,,není na co čekat,jsem po laparce a vše je ted čisté,jak říkal dr,tak jdem do toho,strašně se těším 😵 ,konečně se něco pohlo

breberuska
28. kvě 2010

jasně natu, správný přístup 😉

angelina987
28. kvě 2010

Ahojky holky, jak je při pátku? Já už mám pomalu u konce MS a jse pevně přesvědčena, že byla poslední, protože jsem řekla manžovi, že na tom budem nepřetržitě pracovat a světe div se, vůbec se nebránil 😀 Co tady nového?

kasperli
28. kvě 2010

Natuli moc na tebe myslím a držím ti všechno co mám 🙂

kasperli
28. kvě 2010

Jinak u mě nic moc změny....sice už jsem začala fungovat tak trošíínku v domácnosti....ale jít do práce si nějak netroufám. Jednak poslouchat ty kecy, je mi to líto a potom na sekretariátu kde pracuji je kolegyně, co je o měsíc a půl v těhotenství předemnou a já mám pocit že jak uvidím ten její pupek, tak se z toho složím

herbie
28. kvě 2010

ahoj holky natul priletim 16 ale jenom do 25 cervna bracha se zeni tak na jeho svatbu priletim sama je to na rychlo pritel zustava doma se psem jemu zase prileti kamos k nam jsem rada i tech deset dni staci hlavne cesky jidlo mnam svickova rohliky hmmm se nemuzu dockat lehe jsem z usti nad labem skoda, ze ne kousek od vas hned bych zasla na kavicku s vama vsema 😉 jinak holky ja mam menstruaci uz 3 den a pekne porad silnou hruza dneska jsem musela i vyprat povleceni rano ach jo natulko taky malinko zavidim ja tipuju ze fakt jako 1 budes tehulka moooooc ti to preju!!!!!!!! breberusko neboj ms prijde ani nebudes vedet jak to utece jako vsechno anglelino drzim palce at se zadari 🙂

herbie
28. kvě 2010

kasperli jj to znam taky mi prijde ze vsechny okolo me jsou tehule a vsem to jde hrozne rychle otehotnet ze ani pomalu tehule bejt nechtej a jaaaa porad nic taky se me porad ptaj kamaradky tak co noveho uz je mimi v brisku no hruza...a ted moje kamaradka co je tady tak se v lednu vdala na hawaii ma uz 6 kluka a ted mi napsala ze cekaj holcicku je skoro 4 mes tehule tak jsem ani nemela chut ji odepsat 😅

kasperli
28. kvě 2010

@herbie já vážně nevím jak se připravit na ten příchod do práce, já se bojím že bouchnu a někomu tam nadám.... Jsme tam kolektiv cca 20lidí....a pak jak jsem psala ta moje kolegyně...já fakt o sobě začínám pochybovat, že to v klidu ustojím

kasperli
28. kvě 2010

@herbie Jinak herbie, tak tak to poslouchání už? To je na zabití..... I třeba když potkám někoho koho jsem třeba neviděla léta, tak se zeptá vdaná jsi už dlouho viď? ja přikývnu a další otázka a máte nějaký děti? vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

breberuska
28. kvě 2010

kasperli, já jsem se do práce taky srašně bála - hlavně to všichni věděli, ten 22 týden už neutajíš - ale jen občas po mojem návratu někdo projevil lítost a nejbližžsí kolegyně se třeba zeptali, jak mi je, takže to nakonec bylo v pohodě...s pohledem na těhotné a kočárky, ale taky ještě moc vyrovnaná nejsem...někdy to obrečím, když vidím kolegyni, která má termín 3 týdny po tom, co jsem měla mít já, ale začíná se to každým dnem spravovat...ale nespěchej, to se úplně samo musí zlomit...já jsem věděla, že tam chci jít, protože doma mi bylo po 2 týdnech 100x hůř a v práci má člověk tolik podnětů pro mozek, že začíná postupně myslet na jiné věci....drž se!

herbie
28. kvě 2010

no prave ja mam to sami hlavne kdyz si pisu pres skype s kamaradkama tak kazda se pomalu pta a co uz se zadarilo moje mamka taky se pta a co je noveho jeste neni mimco? (vedi co se nam stalo) tak tyhle otazky jsou pomalu na tydenim poradku ach jo ale neboj jsme silny to nejak ustojime o to prijemnejsi pak bude to oznameni ze tehulky jsme 😉 kdo si pocka ten se docka

kasperli
28. kvě 2010

Jestli smím být upřímná, tak že jsem těhotná...to by mě asi nedostalo... Byla jsem už 4x
teď spíš přemýšlím, až se nám podaří otěhotnět znovu.... Co dál...? Jak se postavit k tomu? Asi mám pocit že bych to nikomu neřekla, jenže když zase odpadnu okamžitě do postele - rizikové těhotenství, tak to člověk jaksi musí říct....

kasperli
28. kvě 2010

a když druhý den po potratu dostanete od vedoucí sms že je ji to líto a máte se ji ozvat kvůli práce, tož to moc nepřidá... Suše jsem ji odepsala, že dříve jak v červenci do práce nepříjdu a to ještě kdo ví jestli (samozřejmě neplánuji delší pobyt doma, ale přišlo mi to od ní nehezké)

kasperli
28. kvě 2010

a její dovětek byl že hold někdo má víc štěstí a někdo méně že to tak chodí.... Ona sama měla dítě na první pokus. Rozhodli se, poprvé to zkusili a dítko bylo..zdravé...

natulaaa
28. kvě 2010

Kasperli já tě uplně chápu ,já mám těhotnou sousedku,víte jak jsem ráda,že se odstěhovala,ona tady byla jen v nájmu,a jak otěhotněla,tak se odstěhovala k příteli ,jsem uplně štastná,že nebude na zahradě kočárek,protože v létě jsme furt venku a já kdybych slyšela malinké mimi,tak nevím jestli bych to dala 😔
Mě se taky všichni ptají a známí,ale já jim ani nebudu říkat,že jdeme na umělé,pak by byly jen otázky a kdy jdete a vyšlo to ,necháme si to pro sebe,jen jedním známým jsme to řekli,oni jsou takoví fajní a vím,že mi dají pokoj.Ale holky dneska mě nasrala maoje mamka ,já se s ní bavila o tom umělým a ona na mě,neříkej nikomu,že na to jdete,však to nikdo nemusí vědet a řekla to takovým tonem,jako by se za to styděla,že všechny její známe mají vnoučata normálně a my máme problém,Prostě mi to tak přišlo a já jí říkám mami ale já se za to nestydím,já to ted nikomu neřeknu,jen proto aby jsme se vyhli otázkám kdy jdete a tak,ale kdyby se zadařilo,tak to klidně řeknu,že je to umělým a ona zase a proč,dyt to nikdo nemusí vědet,holky mi to přišlo tak líto,normálně jsem nechápala ,místo aby mě podržela,tak jsem si v té chvíli připadala méněcenná,že to nejde normálně,a ku...a jsem se nasrala a už ji neřeknu nic,kdy jdeme ,jak jdeme,proco jdeme,nebude vědet nic,nemíním,aby mě deptala,kruci je to moje mamka ale někdy mě sere 😠

kasperli
28. kvě 2010

@natulaaa
natuli...to víš je to stará "škola" (nerada bych aby to vyznělo nějak divně, nerada bych tě urazila) kdysi se takové věci tajili... Ale chápu tebe, čekala jsi podporu, že tě obejme a řekne holčičko to bude dobré, neboj se...

kasperli
28. kvě 2010

Miluju ty chytré přednesy a rady od těch, co mají dítko na první pokus....

breberuska
28. kvě 2010

kasp, tak s tou vedoucí, je to síla...tak si říkám, že mám asi štěstí, mně šéf pořád vypisoval sms, ale v dobrém, spíš chtěl pořád podpořit...ale teda to s tím štěstím je teda fakt v danou chvíli s prominutím hnus....
nat, mamka to asi nemyslela zle, asi je to pro ní jen "nepředstavitelné" a starší škola (nehci mamku urazit!) to asi bere jinak než my...vůbec to neřeš!

mircisek
28. kvě 2010

Ahoj holky,tak já hlásím snad 1. porevizní. Doufám, že je to "jen" menstruace, protože stavy před ní byly fakt příšerný. Moták jak blázen (málem jsem šla k zemi), křeče v břiše, nevolnost od žaludku. Teď už je to lepší. A už 3 dny mě bolely prsa, mastný vlasy. Děs a hrůza. Premenstruační syndrom jsem předtím v životě nezažila. ☹
Každej má něco. Já sice mám krásného zdravého chlapečka, ale všechny kamarádky těhotní s druhým, tak se mě každý ptá, kdy budeme mít druhý my. Ti co to ví, tak mě utěšují, že je mám aspoň jedno dítě. To není úplně útěcha, když jsme chtěli tři, že. Ale díkybohu za toho mýho drobečka. 😉

natulaaa
28. kvě 2010

Holky já vím,že to asi bere jinak je ji přes 60,ale mě to zamrzelo,jako bych to měla tajit,jako bych někoho zabila,kruci někdo je nomocný na to,někdo má zase ono a někdo holt musí na umělé,dyt to je prostě život a já to budu tajit,jako bych někoho zabila,mi je jedno jak se mimi oplodní,jestli při sexu,nebo ve zkumavce,hlavně,že je naše a že bude zdravé.
No už vím co mám dělat,být prostě ticho a vyhnu se tomu

kasperli
28. kvě 2010

@natulaaa
Brouku já tě fakt chápu, není se za co stydět určitě. Vždyť teď je tolik děti ze zkumavky...ale tím není méněcenné... Já ti tolik rozumím.
Chápu že tě to mrzelo, toby zamrzelo každého, určitě! Chtěla jsi podržet, uslyšet že to zvládnete a že se dočkáte i tak...že to půjde tak či tak... Posílám pohlazení

breberuska
28. kvě 2010

natu, ona si na tu myšlenku zvykne, jen potřebuje trochu času, neboj.
mircisek, gratuluju k první porevizní! už se na ní tak těším 😀 😀 😀

mircisek
28. kvě 2010

Natu a ostatní, co se chystají na umělé, já vás obdivuju a držím palečky, ať je to bez vedlejších účinků. Budu na vás moc a moc myslet. Jste fakt odvážný. 😅

kasperli
28. kvě 2010

já jsem byla na revizi minulý týden ve středu....a stále když jdu na záchod tak utřu krev, ale na vložku to není. Ale pan doktor říkal že někdo to má dva dny, někdo týden a někdo takhle špiní celé šestinedělí, že se tím nemám znepokojovat.... Celkem mám obavy třeba budu v práci a příjde menzes...a nebudu vědět kdy ou jé to bude

leheckova
autor
28. kvě 2010

mirci to je zaručeně porevizni ja měla dva měsíce mastný vlasy šíleně se mi mastili nešli mě vyfoukat potila jsem se a břicho jak balon ja se zase potýkám s tím že jsem před ms nikdy nešpinila a ted 5dnů před ms špinim sakra to asi neni dobře ale mrcha se mi dnes rozeběhla že mam co dělat abych došla na wc občas to musim i zadržet v sobě a na wc to pustit protože to je proud krve co ze mě jde ale asi je to dobře.....
Jinak už mě dnes je fajn začínam nový cyklus s tim že proste pojedu jen tak a když se to zase nepovede tak je další cyklus doleta tomu necham a v srpnu pujdu k doktorovi že se nedaří co budeme s tim dělat a hotovo... 😉 taky chceme jed k moří chtěla bych začít podnikat tak uvidime bud se zadaří nebo proste se to bude muset vzít oklikou ale věřím že se ten nahoře nade mnou slituje vid že se slituješ ... 😀 😀 😀 😀 😀

kasperli
28. kvě 2010

Mircisku aj závidím, že to šestinedělí máš za sebou...

leheckova
autor
28. kvě 2010

Kasper počítej proste že to každopádně budeš vědět dopředu protože prvni porevizni dá o sobě vedet dopředu vis

kasperli
28. kvě 2010

Lehe - mě je taky furt HIC a vlasy mám nechutný a ten ksicht??!!!! Samý pupen, jeden vedle druhýho. jeden vydesinfikuju a vyrazí druhej, odejdu od zrcadla a můžu začít znovu...hnus fialovej

breberuska
28. kvě 2010

kasp, já jsem to špinění tak měla přesně 2 týdny.