Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zandi78
13. čer 2012

@petulka19 Mrzí mě že tě podruhé opustilo štěstíčko.. Prošla jsem si tím stejným.Vím jak se cítíš. A vím že je nás zde takových více. Ted si užij svatbu a pak si nech genetiku a různá vyšetření. Třeba budeš zdravá a byla to dvakrat blba nahoda..Mi taky říkají...aby to pomohlo...v té naději. Vždycky je naděje! Věř, jednou tou maminkou budeš, a budeme tady všechny 🙂

zandi78
13. čer 2012

Tak holky jdu Vás pozdravit před odjezdem na dovču. Nic nového u mě, ovulace byla 7.(8). června 🙂 , a na dovči to mám dostat ☹ ...Tak jsem zvědavá s jakou se vrátím... 😕 tak se tady všechny mějte, těhulky hezky těhulkujte a snažilky snažilkujte 🙂

pavlina26
14. čer 2012

@turcice jj, to počasí vážně nic moc...chtělo by to slunko, aby bylo více optimismu 🙂 jak dlouho to máš už vůbec po revizi?

petulka19
14. čer 2012

Holky je možné, že by se to naše mimi vzpamatovalo, když minulý týden bylo velké 5,7mm a včera 3,1 mm. Je možné, že by se zmenšilo a na příště třeba zvětšilo? Jsem v noci neměla, co dělat tak jsem přemýšlela 😢 Protože doktor nejprve tvrdil, že je vše v pořádku a že jsou tam náznaky srdeční akce, protože se díval na předminulý utz, kde byl vidět jen váček, tak říkal že jsme vyrostli. Kdybych neupozornila, že jsem byla na utz i minulý týden a neukazála mu snímek, tak by mě pustil, že je vše ok. Ale jak viděl snímek z minulého týdne, tak to bylo hned, že mám jít na revizi. Ale co když to miminko se jen špatně otočilo a on ho špatně změřil 😢 Neměla jsem o tom druhém snímku nic říkat a teď si v pohodě myslet, že je vše v pořádku, možná by to bylo lepší. Ani nešpiním, nekrvácím, nic mě nebolí, žádné příznaky potratu, bazální teplotu mám vysoko, tak nevím. Asi jsem se přes noc zbláznila a teď si vymýšlím hovadiny ☹

tanka72
14. čer 2012

@turcice si zlatá,moc děkuji za přání,uvidíš,brzo pčijde mrcha a pak ta genetika a už bude čas se snažit,i na tebe tam někde nahoře čeká miminko,věř tomu,a tomu čemu věříř,to se i splní 🙂

tanka72
14. čer 2012

@petulka19 podle mých zkušeností je to tak,že pokud miminko žije tak kařdopádně musí stoupat hodnota HCG v krvi.Je možné,že miminko špatně změřil,ale hodnoty HCG většínou ukazují na prosperující těhotenství,poté je také důležité v určitém týdnu srdíčko.

herbie
14. čer 2012

dobre ranko holky tak dneska jsem si delala test na ovulaci a je primo ukazkovy // jak vysite jsem zvedava na to utery mam z toho strach nevite nahodou po ty konzultaci z doktorem za jak dlouho po tom pujde pritel na spermo?

mircisek
14. čer 2012

@herbie Ahoj Adélko, vítej zpátky. Nová krásná fotečka. Super, že se něco začne dít. Už sem taky chodíš pěkně dlouho.
U nás je zase všechno jnak. Jsem teď z toho trochu zmatená. V úterý jdu na gyndu na prevenci, tak to tam chci všechno probrat a poradit se. Tak mi držte palce. ☹

lenickan
14. čer 2012

@herbie tady v ČR dělají spermio hned při první konzultaci, aby věděli jaký má chlap materiál a zda není chyba třeba v něm...no a pak v den IUI dává další...

barbarucha
14. čer 2012

@petulka19 Ahoj Petulko,
Že by se mimi zvětšovalo a zmenšovalo, to pravděpodobné není, ale co hodně pravděpodobné je, že ho UTZ špatně změřil. Už jsme to tu párkrát měly, že dr. řekl, že mimi nežije a poslal na revizi a pak se ukázalo, že miminko žije a je v pořádku. Většina drů nemá na práci s UTZ žádné školení ani certifikát a bohužel to pak tak vypadá :(. Našla bych si někoho, kdo ten certifikát má a šla bych k němu na kontrolu.
Přeju ti hodně štěstí do manželství, ať se povede svatba a vysílám modlitbu za tvoje miminko.

turcice
14. čer 2012

@petulka19 Ahoj Petulko,napíšu Ti mou zkušenost,v 6tt a něco jsem ještě neměla srdeční akci a velikost kolem 2mm,za 14dní na Ko miminko vyrostlo jen o kousek a to jen asi o týden,srdeční akce lehký náznak,za další týden už se miminko ani nehlo a za další už bylo menší než na začátku,srdeční akce nebyla Dr kontrolovala i podle průtoku krve,to by se jí na ultrazvuku ukázalo červené místo což nikde nebylo takže miminko bylo mrtvé,nic mi nebylo,těhu test stále dvě silné čárky,mě ani Dr krev nebrala protože hcg jsem v těle měla stále a to klesá až po té revizi..ikdyž jsem se cítila těhotensky..je pravda že ten poslední týden to bylo už takové nějaké ale vůbec jsem nešpinila a nic..to embryo se tam drželo.Také mě napadaly všelijaké věci jako že to dr špatně změřila atd.Uvidíš na další kontrole jak to dopadne.Drž se!!!Moc na tebe myslíme

lenickan
14. čer 2012

@petulka19
@barbarucha holky to se mi nechce věřit, že by Dr. takovou věc pokazil!! ? To se tu fakt někdy stalo?
to musí být šílený...

turcice
14. čer 2012

@pavlina26 Pavlí v pondělí to budou 4týdny..čekám už jen na první mršku 😉 😉 😉

petulka19
14. čer 2012

@barbarucha děkuji. já nevím, co si mám ymslet. Nejdříve dr říkal, že je vše v pořádku a potom hned, že mám jít na revizi. Nevím, čemu mám věřit. Říkal že je i náznak srdeční akce, ale to říkal i minule. Ale já se cítím, že těhotná jsem, mám takové tušení, že je snad vše v pořádku. Když jsem minule byla těhotná, tak jsem potratila samovolně, tak si myslím, že kdyby něco nebylo v pořádku tak bych začala sama krvácet. Ale já ani nešpiním ani mě nebolí břicho. Tak mi nezbývá než věřit, ale pravděpodobnost, že se dr spletl je asi velice malá. Ikdyž moje mamka říkala, že když byla těhotná ona a čekala dvojčata tak viděli jenom jedno a to už byla ve 12tt a to druhé vůbec neviděli, takže doktoři se můžou i mýlit 😠

barbarucha
14. čer 2012

@lenickan No například Lenka, co se jí teď před nedávnem narodila Terezka (poslední mimčo v tabulce) to zažila (poslaná na revizi a tam na UTZ zjištěno, že plod je živý a odpovídající velikosti, pak od svého gyndra odešla). Nebo Zandi by ti mohla vyprávět neuvěřitelný příběh své švagrové, (taky poslaná s živým miminkem na revizi, mimčo to přežilo díky zásahu prozřetelnosti). Prostě na medicíně se s UTZ zacházet neučí a pak to lékaři v praxi pochytávají kde se dá, bohužel.. Samozřejmě to neznamená, že diagnóza je vždycky špatně, ale já bych to brala s rezervou a hledala bych někoho, kdo má certifikát. Držím palce.

turcice
14. čer 2012

@barbarucha no to pěkný...mě už ani v nemocnici ultrazvuk nedělaly 😒 takže kdyby bylo vše ok nezjistilo se to..já ale své Dr docela věřím a ten utz byl fakt pořád stejný,ani to srdíčko jsem tam zřetelně neviděla 😒

maximka33
14. čer 2012

@petulka19 Peti, a měřili ti hcg? mně právě jo, když sem byla v nemocnici. ale já měla spontánní potrat, to se tělo zbavuje samo, to může být jinak. druhý den bylo hcg nižší ještě před revizí.

ladydi
14. čer 2012

Ahojte holky, tak včera KO u Dr. dopadla dobře, ale Dr mi odmítl udělat UTZ, byl trochu naprdlej, že jsem se za jeho zády objednala na ten screening. Takže jsem si musela počkat na UTZ až na dnešek na screeningu. Dle krve vše naprosto v pořádku a dle UTZ potvrzeno, že čekáme zdravé mimísko 🙂 Z počátku spinkalo a pak se probralo a začlo se mrskat. Za 14dní jsme vyrosti o víc než 8cm a máme 12,5cm 🙂 Pan doktor byl hrozně příjemnej a snaži se nám udělat hezké fotečky, ale moc to nešlo, tak máme jen 2, ale i tak jsme si to moc užili alespoň v reálu. Na první je celé mimčo a na druhé jak má ručičku u pusinky 🙂

safea7
14. čer 2012

@ladydi Obrovskáááááááááááááá gratulace,jsem za vás mooooc ráda,je to krásný bibíšek 🙂 ,já jdu 2.7.Jaké to bylo,co tam vše dělají a foto dávají i na cd??? A platí se i speciálně za ty fotky,nebo je to v té ceně screeningu??????

ladydi
14. čer 2012

@safea7 moc děkuju, foto nám dal automaticky, ale stejněak jsem si řekla. kdyby náhodou zapomněl, bylo to už v ceně a na CD to asi nedávají, nevím. Ale lovil 2x přes pupík a 2x uvnitř, ta spodní je z vnitřního a tam nebylo vidět víc než tohle, celé mimčo už se tam nedalo vidět a z venkovního bylo sice celé, ale moc zas tak dobře to vidět nebylo a trochu mě to i bolelo, to víš, mám dost špeky.

maximka33
14. čer 2012

@ladydi gratuluji, hlavně že jste zdraví!!

ladydi
14. čer 2012

Jo a jinak hlásím váhu -2kg 😀 Takže uuuuf. a konečně jsme včera dostali těhuřidičák.

froka
14. čer 2012

@ladydi Gratuluji! Jen tak dále, ať se daří.

lenickan
14. čer 2012

@barbarucha tak to je fakt neuvěřitelný!!! Je fakt, že já jsem se doktora taky ptala zda se neplete a v nemocnici chtěla ještě kontrolní UTZ jelikož jsem rovnou z KO u Dr. kde jsem se těšila na "větší" miminko ocitla přímo před sálem. To je snad žalovatelný!
Kolik miminek tímto přišlo tedy o život? No hrůza!

lenickan
14. čer 2012

@ladydi moc gratuluji k NT screeningu, na Dr. se vykašli ... já taky šla rovnou k apolináři a svého Dr. se na nic neptala a to je to náš známej... 🙂

leeena_4
14. čer 2012

@ladydi Moooc gratuluju ke krásným výsledkům screeningu a doktor je s prominutím blbec! Měl by být rád, že jsi se na vyšetření objednala, když už ti o něm sám neřekl a nenabídl ho. Mám radost, že jste dobře dopadli 😉

pavlina26
14. čer 2012

@turcice ...tak snad brzo přijde!!! Hlavně žádný stresík, když to nebude úplně hned, dočkáš se 🙂...já si dnes dělala těhu testík a zatím nic. Nevadí, počkám si 🙂 pro změnu mám šílené bolesti zad :( fakt mě to trápí, pro jistotu nechci brát ani léky a je to fakt hrozné, ani se nevyspím :(

petulka19
14. čer 2012

@maximka33 Ne, právě že neměřili. Při prvním potratu mi hned vzali krev a hcg už bylo dole. Ale teď mi vůbec krev nevzal, jen udělal ten utz prvně říkal, že vše v pořádku a potom vše špatně a mám jít na revizi. Ani žádné jiné vyšetření nedělal, stačil mu jen ten utz ☹

maximka33
14. čer 2012

@petulka19 ty jo, bohužel nevím, jaká je praxe u zamlklých potratů, ale kdyby se to dělalo, tak bych si to vyžádala nejpozději v nemocnici..

herbie
14. čer 2012

mircisek no uz jsem vlastne chodim od zacatku kdy leheckova ja a natula jsme byly jako prvni na tyhle strance takze uz je to dva roky to je hruza jak to leti! lenickan takze partner pujde na to spermio dvakrat jo? no to teda bude kecu hahaha pro chlapa je to takovy jiny asi. Snad nebude az tak remcat ja jsem mu rekla, ze pujde jenom jednou a to je vsechno dneska jsme akorat vyplnili papiry na tu konzultaci aby jsme to nemuseli delat tam takze mam vsechno podepsany od nej tak jsem rada. ladydi krasna fotecka miminka ja chci taky!! moje kamaradky jsou snad vsechny ted tehotny nebo maji miminka snad budu dalsi na rade.