Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

eva518
21. čer 2012

Ahoj holky. Píšu vám, jak jsme dopadli v úterý na genetice. Při ultrazvuku zjistil, že NT sice kleslo (za 4 dna z 6,2 na 5,4), ale nosní kůstka nikde, obličejový úhel pořád špatně a navíc se mu zdály ručičky kratší... Díval se do někajého atlasu a říkal, že má podezření na jeden velice vzácný syndrom, u kterého jsou tyto všechny příznaky. Po 20tt se to pak ještě projeví růstovou retardací, deformitami rukou, genitálií a ve většině případů i po narození mentálním postižením... Takže jsme hned jeli do nemocnice, kde mi můj gynekolog zařídil ihned hospitalizaci a už to jelo.. V 11 večer mi dali prášky na vyvolání porodu, ráno v 8 si mě přebral můj gynekolog, dal další dávku a pak se naštěstí uvolnil pokoj na nadstandardu u porodního sálu, takže jsem tam byla sama. Nabídl mi epidurál, takže mě ještě dopoledne napíchli a řekli, že se bude čekat, až budu mít větší bolesti, aby mi mohli dát anestetikum. V 1 mi odtekla plodová voda a začly bolesti, tak mě převezli na sál, kde jsem byla sama a dali mi anestetikum a čekalo se asi 40 minut, než jsem porodila. Celou dobu jsem nebrečela, byla jsem tak strašně smutná, že to ani nešlo, ale když jsem porodila, rozbrečela jsem se a můj doktor mi řekl, ať si to vůbec nevyčítám, že je na tom miminku vidět, že by nebylo v pořádku a že jsme udělali dobře. A i když jsem hrozně smutná, svým způsobem se mi ulevilo, protože víme, že jsme se rozhodli správně. Nakonec mě ani nic nebolelo a dnes ráno mě pustili domů. Dokonce mi řekli, že můžeme za 3 měsíce zkusit štěstí znova, pokud se budu cítit dobře. Mám neschopenku ještě měsíc, pak si vyberu dovolenou a pak už to snad uteče a zkusíme to znova.
Moc děkuju, že jste nám drželi palce.

eva518
21. čer 2012

Ještě vám musím říct, že ten můj gynekolog je opravdu zlatý a douffám, že až budu rodit, bude u toho on. Jsem moc ráda, že to vyšlo tak, že měl službu v nemocnici, protože ten, co mě přijímal, mi epidurál vůbec nenabídl a udělali by mi to tak, že porod by tlumili práškama a revizi dělali v narkóze. Takhle se to obešlo bez ní a aspoň vím, co mi dělali, protože na mě celou dobu gynekolog mluvil a říkal, co dělá a proč a jestli mě to bolí. Takže nakonec přes tu všechnu hrůzu to nebylo tak hrozné, jak jsem myslela.

lenickan
21. čer 2012

@turcice ahoj prosím Tě, co to bylo za exota? 31DC od revize je dobrý... mne můj dr. říkal že nebývá vyjimkou i 8 týdnů, tak se nestrachuj, jistě to přijde již brzy... co se týká čekání! 6 měsíců je dlouho, to spousta ženských který porodí normálně jsou těhotné dřív. Mám známou co otěhotněla 3 cyklus po porodu 4kg dítěte a v pohodě!!!
Todle nemůže vědět proč bylo MA! To je génius nebo co???
Dle mého 2 ms stačí, 3 jsou rozumné a 6 zbytečně opatné... musíš sama vědět - víš já myslím, že todle vycítíš jako žena spíš než nějaký dr. co tě vidí prvně

helcenka
21. čer 2012

@turcice - to byl nějakej pěknej blbec, nic bych si z něj nedělala, i když teď je to asi pro tebe těžké.
Já otěhotněla po první MS po revizi a všechno bylo v pořádku, půl roku je blbost, pokud jste oba OK. Můj dr., musím to teda znovu napsat, protože mi to nedá, je fakt super, navíc uznávaný odborník, říkal, že se obecně doporučuje čekat 3 měsíce - ale že to není ničím podložené, proč by se jako mělo čekat, když třeba ženská po porodu po šestinedělí znovu otěhotní, a to je v pořádku...
Takže mi řekl, že po první porevizní MS můžeme, jestli se na to budeme cítit, protože fyzicky jsem byla OK, psychika teda byla horší... No a přišla první mrcha po 32 dnech (mimochodem říkal, že pokud mi nepřijde do 8 týdnů po revizi, tak pak ji budeme teprve řešit, protože nejčastěji prý chodí cca 4-6 týdnů po revizi, ale do těch 8 týdnů je to prý v pořádku) a další už nedorazila, celé těhu bylo v pohodě (tedy ve 12. týdnu jsem měla malý hematom, ale nekrvácela jsem a po 14 dnech se vstřebal, ale hematom má kde kdo a pokud nekrvácíš a nejdeš zrovna na UTZ, tak se to ani nepozná...).
Navíc já to měla trošičku komplikovanější, protože první porod jsem měla císařem, a teď podruhé jsem chtěla rodit přirozeně. No a to se mi taky splnilo.
A taky dr. říkal, že MA se prostě stává, je to většinou náhodný jev a prostě u některých to skončí jen potratem se zpožděnou MS, nebo holt si tělo samo prý nepomůže a musí se na revizi...
Neboj, bude dobře.

Jo a jsou tady tuším ještě 2 holčiny, které po samovolném potratu otěhotněly hned po první MS, tuším, že dokonce jedna ji vůbec nedostala a mají normálně zdravá miminka.

Držím moc palce, to vlastně všem tady. 😉

kopretina22
21. čer 2012

Ahoj holky, po dlouhé době opět mezi vámi.....ty horečky nakonec neměli s revizí nic společného - dostala jsem nějakou chřipku nebo virozu,takže jsem ležela s horečkama a teď jsem ještě na neschopence,ale zítra jdu na kontrolu a v pondělí do práce. Dobrala jsem taky ty léky na dočištění,tak doufám,že to brzy dostanu a tuto smutnou kapitolu budeme moct konečně úplně uzavřít,protože toho mám slušně řečeno plné zuby. Člověk se těší,až dostane MS,aby to mohl hodit za hlavu a ono nic a zase další čekání.....no hnus 😠

@eva518 Jsi hrozně statečná - ale naprosto souhlasím s tebou - starat se o postižené dítě je oběť,kdybych se musela rozhodovat, rozhodla bych se stejně jako ty....Drž se!
@turcice musel to být fakt pěkný debil - raději bych šla někam jinam....Nic si z toho nedělej - zkus se tak moc neupínat na nové snažení, i když je to těžké....

leeena_4
21. čer 2012

@eva518 ahoj, koukala jsem kde tě uvidím a když jsi tu včera nebyla, říkala jsem si, že asi došlo na tuhle situaci. jsi mooc statečná ženská, je mi líto, že už jsi musela rodit :-/. Pláč si nevyčítej absolutně vůbec a dej mu volný průběh. Podle mě jste se rozhodli správně, já to udělala stejně a vůbec si to nevyčítám. Moc na tebe myslím a neboj se nic, 3 měsíce utečou strašně rychle a bude tu nová příležitost a věřím, že se vám to povede znova. Posílám pohlazení po duši a hodně síly hlavně do příštích pár dní.

turcice
21. čer 2012

@eva518 Evi,udělala jsi dobře,také bych se takhle rozhodla 😒 pokud by mi dr řekl toto,nakonec to sám viděl po porodu že to nebylo v pořádku..Evičko drž se!!!!A do nového snažení přeji hodně síly,určitě to pak všechno vyjde a dočkáte se zdravého miminka 🙂

leeena_4
21. čer 2012

@tanka72 meduňka se v těhu nemůže. Mě nejvíc pomohlo vypnout internet, nic nečíst a zabavit se něčím doma, nebo s kamarády. Drž se, znám ten hrozný strach.

tanka72
21. čer 2012

@leeena_4 vypnout se mi zatím nedačí,po srdíčku snad už budu klidnější a taky až překonám osmý týden,aspon doufám...

leeena_4
21. čer 2012

@tanka72 já to znám, já byla nervozní nejvíc do NT screeningu, tam to pro nás končilo minulé těhu. a radovat jsem se zčala až po velkém utz.

lorreine
21. čer 2012

@tanka72 Držím palce a gratulujem 🙂. Ja som nervózna sem-tam ešte aj teraz a napadajú ma rozne katastrofické scenáre...proste to v človeku ostane, ale ako píše Lenka, treba sa skúsiť od toho odpútať a veriť, že všetko dobre dopadne...

turcice
21. čer 2012

@helcenka no já si taky myslím že je to pěkná blbost a taky nehodláme čekat tak dlouho,2ms a hupsneme na to..a on ještě řešil at začnu brát antikoncepci 😒

lorreine
21. čer 2012

@eva518 Evi, je mi strašne ľúto, čo si musela prežiť. Prajem Ti veľa sily a posielam podporu...rozhodnutie to určite nebolo ľahké a to, čo si musela prežiť takisto nie. Verím ale, že ste urobili správnu vec a že nabudúce bude už všetko v poriadku.

eva518
21. čer 2012

@leeena_4 Děkuju. Je to teď takové zvláštní. Je mi smutno, ale zároveň vím, že by to nebylo dobré ani pro jednoho z nás.
@turcice Děkuju moc. Hlavní je, že pravděpodobnost, že bysme byli přenašeči tohoto postižení je tak malá, že s tím genetik ani nepočítá, ale slíbil, že se zeptá, jestli na to existují testy a pokud ano, můžeme je samozřejmě pro jistotu podstoupit.
@lorreine Děkuju. Nezbývá než doufat, že to nakonec dobře dopadne.

Já jsem se miminku večer před zákrokem omluvila za to, co udělám, tak snad mi bude odpuštěno..
Holky, držte se, přeju vám, ať jste zdravé a v pořádku a užijte si krásný víkend, co má podle počasí být.

eva518
21. čer 2012

@tanka72 A nechceš jít na neschopenku? Mě to hodně pomohlo, udělala jsem si program podle sebe, četla, odpočívala, chodila na procházky a kochala se pěkným počasím 😉

tanka72
21. čer 2012

@eva518 zlatíčko to co se ti přihodilo je tak kruté a smutné,moc s tebou soucítím a doufám,že se dočkáš zdravého miminka,moc ti to přeji.Jinak já jsem doma na rodičáku,ale i tak mě stres z toho všeho neopouští,no snad se to brzo zlepší.

tanka72
21. čer 2012

@leeena_4 jak tě chápu,až překonám hranici,bude snad líp 😉

tanka72
21. čer 2012

@lorreine zkusím se odpoutat a já miminku věřím,spolu to dáme 😀

winterska
21. čer 2012

dnes jsem byla na kontrole u dr a dopadla takhle: plod v 7tt odpovídá 4tt, srdíčko není - zamlklé... čekáme zda přijde ms nebo půjdu na revizi... naděje, že by se ještě vzpamatovalo není.. asi tak..
tak se opět mezi vás vracím...

prosím o radu ty které měly MA - jak to vlastně funguje - jak dlouho bych na ms měla čekat? Když začnu krvácet, je to silná ms a nechat to být, nebo rovnou jet do nemocnice?
dr mi řekl, že kdybych nezačala ms, tak mám příští týden přijít na kontrolu.. ale s tou ms či krvácením fakt nevím.. moc jsem toho nepobrala - jsem mimo..

cuddle
21. čer 2012

@winterska ahoj , tak nakonec jsi dopadla jak ja ☹ - ja byla minuly tyden v patek na ultrazvuku jestli jsem se vycistila po tom 3 SP a doktor mi rekl, ze tam neco je a chtel si me tam nechat hned na revizi, ale nakonec jsem ho udyndala , ze pres vikend neco mam a ze dojdu v utery - no a nakonec to asi tim vysetrenim trochu podrazdily a pres vikend odesly ven zbytky a v utery mi uz jen rekli, ze nastesti na dalsi revizi nemusim....takze to bylo z toho vseho aspon neco pozitivniho

tanka72
21. čer 2012

@winterska ach,to je mi moc líto ☹ ,taková smůla ☹ ,drž se,nemáš to jednoduché,moc ti ze srdce přeji,aby jsi se dočkala,když už jsi toho tolik vytrpěla,ještě jenou,je mi to moc moc líto,achjoo ☹

winterska
21. čer 2012

@cuddle a ty normálně chodíš do práce, nebo jsi doma na PN? já fakt nevím, co mám ted dělat.. zítra normálně do práce půjdu, uvidíme, co víkend s námi udělá..

tanka72
21. čer 2012

@winterska já byla na UTZ v 7+1,kvůli špinění,byl to můj první UTZ,mimi odpovídalo jen 4+3 a srdíčko nebylo,hcg jsem měla jen 864,což bylo jasnej konec,můj dr chtěl ještě chvíli počkat,tak jsem šla domů,s tím,že mám přijít za dva dny na další UTZ a odběr HCg.Byla jsem zdrcená a bylo mi jasné,že je konec.Večer jsem krvácela,celou noc,takže jsem v noci potratila,to ízké hcg už to neudrželo.Ráno jsem šla do nemocnice a odpoledne na revizi,aby vyčistili co tam zůstalo.Po miminkách už ale nebylo stopy,byla to dvojčátka. ☹

petulka19
21. čer 2012

@winterska ahoj, já měla také zamlklé. Mimčo odpovídalo 6+3tt podle PM ale mělo už být 9tt, srdíčko bylo a potom zase ne. Čekala jsem týden jestli příjde samovolný potrat, což se nestalo, tak jsem musela na revizi, byla jsem v úterý, dneska už se cítím v pohodě. Nejsem zastánce revizí, také jsem ji nechtěla, ale prý jiná možnost nebyla, tělo si pořád myslelo, že jsme těhotná, ale plod se úplně vstřebal. Tak bylo potřeba dělohu vyčist. Je mi to moc líto, co se ti stalo. ☹

cuddle
21. čer 2012

@winterska ja jsem chodila normalne do prace, me se potrat rozjel v sobotu - takze pres vikend jsems i doma trochu odpocinula a pak normal do prace, dokonce jsem v po-st byla v rakousku na skoleni a cekala na vysledky pondelni krve pac si nejdriv mysleli, ze to bude mimodelozni ...no nastesti to se nepotvrdilo, ale HCG klesalo pomalu, tak jsem musela znovu a pak jeste na ultrazvuk a dalsi, ale revizi jsem se tentokrate vyhla.
Ja prvni potrat to me brali z pohotovosti hned na revizi a na druhy den jsem sla domu a pak uz normal do prace. Druhy jsem byla na PN od OPU a doufala ze zustanu az do porodu no nicmene jak jsem potratila, tak jsem byla doma asi tyden co jsem krvacela a mela krece a pak zase do prace. Ted jsem nebyla doma vubec, proste jsem se snazila co nejvic zamestnat v praci a nemyslet nato

winterska
21. čer 2012

@cuddle @tanka72 holky díky za informace, mě tu krev na hcg ani nebrali.. prostě počkám ten týden, pak si dojdu znova k dr a nechám si případně napsat papír na revizi..
přiznám se, že bych si potřebovala chvíli odpočinout, přijít na jiné myšlenky, uvidíme, zda si bude moci vzít manžel v práci volno a zkusíme někam vypadnout..

@petulka19 koukám že to máš dost čerstvé.. tak se drž!!! a jsi doma nebo taky chodíš do práce?

danaho
21. čer 2012

@winterska ahoj,moc mě mrzí že to nevyšlo. Já byla na revizi v pátek v 7tt. Měla jsem velký hematom a krvácela jsem. Bohužel tím začínal SP,ale týden mi dali ještě šanci,bohužel jsem nakonec v nemocnici skončila. Teď jsem ještě týden doma na PN a v pondělí už půjdu do práce. Pokud máš pocit,že potřebuješ odpočinek tak to udělej. Fyzicky se zotavíme brzo,ale ten šrám na duši, na to je jen čas. Drž se.

danaho
21. čer 2012

@eva518 jsi neskutečně statečná žena. Vaše rozhodnutí bylo určitě správné,ale muselo to být velmi těžké. Zase bude dobře.Přeji ti hodně štěstí. 🙂

danaho
21. čer 2012

@petulka19 Ahoj, tvůj příběh je také velmi smutný a plný bolesti. Přeji ti aby do manželství hodně štěstí a aby další těhotenství skončilo konečně dobře.

petulka19
21. čer 2012

@winterska v nemocnici mi chtěli napsat nemocenskou, ale já jsem studentka takže jsem stejně teď doma. Ale kdyby jsi šla na revizi, což ti nepřeji, tak by jsi minimálně měla na 14 dní nemocenskou.