Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

eva518
22. čer 2012

@turcice Já jsem po revizi poprvé jenom jeden den špinila, pak další MS byla trochu silnější a 2 dny a až třetí vypadala normálně a měla jsem ji skoro 4 dny. Ale mě blbě klesalo hcg, takže to asi bylo i tím. Dr.mi říkal, že i 1 den špinění se počítá. 😉

eva518
22. čer 2012

@turcice Už bych ty týdny taky chtěla mít za sebou.

ladydi
22. čer 2012

@eva518 tak to jsi mě trochu uklidnila, ale já věřím, že miminko bude v pořádku, musí! Ta kost se opravdu zkontrolovat nedala, na to prvním UTZ na NT nám mimčo mávalo a bylo k nám obličejem, ale teď prostě vystrčilo zadnici a chrupalo.

@lenickan přesně tohle říkám já a dost mě to štve, bejvalá spolužačka otěhotněla před maturitou a zjistila to až v pátým měsíci, hulila, chlastala a bůh ví co ještě a má zdravou holčičku, Ale kdyby to zjistila dřív, nechala by si ji vzít. Dnes je snad ráda, že ji má, ale o dalších dětech ani neuvažuje.

@leeena_4 tak u nás to je tak, že jména jsou boj, jen vím, že po manželovi jméno prostě nechci, jmenuje se Karel a tohle jméno se mi prostě nikdy nelíbilo. Nechtěla jsem teda původně ani jméno po sobě, už ze solidárnosti, ale nakonec prostě to tak dopadlo, věděli jsme už delší dobu, že to bude holka, ale prostě ne a ne se shodnout. To nepodařené mimčo jsem cítila, že je to kluk a máš pravdu, že jsem delší dobu bojovala s myšlenkou, že to teď musí být kluk, ale pak se to ve mě zlomilo a najednou jsem pociťovala, že mi to už je jedno a povedlo se. A popravdě, jde mi fakt jen o zdravého prdíska a jestli to bude mít famfulína a nebo pipinku, je mi to jedno.

leeena_4
22. čer 2012

@eva518 Jů, všechno vyjmenované zbožňuju. ve Slovinsku jsem byla vloni a bylo to úchvatné. Ze Šumavy pocházím a v Českérm ráji jsem taky byla několikrát. Určitě vypadněte, ať už je to kamkoliv. Jen ty kajaky by byly teď asi fakt záhul 😉

leeena_4
22. čer 2012

@ladydi máš pravdu, že je to úplně jedno ve výsledku, hlavně, ať je miminko zdravoučké. U nás byla jména jednoduchá 😀. Moje mamka vždy toužila po holčičce Helence, už já měla být Helena a tak mě od malička otravuje, že bych měla mít Helenku a jelikož mám mamču moc ráda a v životě je mi velkou kamarádkou, přistoupili jsme s manželem na Helenku a manžel teda pod podmínkou, že kluk bude Tomáš po něm. Takže já si vlastně ani pro holčičku, ani pro chlapečka jméno nevybrala 😀. Ale je to fuk 😉

eva518
22. čer 2012

@leeena_4 Jj, já už se moc těším, přítel je úžasný společník a hlavně hodně rád cestuje, takže umí vybrat krásné místa. Loni se o mě staral jako all inclusive 😀 ráno mi vařil kafe, chystal oběd, pak jsme si večer dali někde víno a ochutnali něco z místní kuchyně.. Byla to paráda.

eva518
22. čer 2012

@leeena_4 Já jsem si taky nemyslela, že bych někdy chtěla dát klasické jméno jako je Antonín 🙂 , ale už mi to ani nepřijde, protože přítele mám opravdu ráda a jak říká moje mamka, tak jméno je pěkné vždycky, když se hezky říká. A jméno pro holčičku jsem si vybrala sama, mě se nelíbí skoro žádné ženské jméno, zato chlapeckých jmen hodně a tak to bylo těžké. Ale pak mě jednoho dne napadlo, ještě, než jsme zjistili tu špatnou genetiku a přítel je k němu svolný, takže jsem ráda. Jen aby to brzo bylo.

barbarucha
22. čer 2012

@winterska To je v háji, to už se snad nedá vůbec pobrat hlavou. Leda rozflákat všechno nádobí v dosahu a pak utýct někam do lesů. Objímám, myslím na tebe a přeju, aby tohle dno, už bylo to nejspodnější, aby se od něj dalo pořádně odrazit.

turcice
22. čer 2012

@winterska ahojky..už včera jsem chtěla napsat ale nešlo mi to 😒 měla jsem podobné ale nakonec po týdnu jse stejně šla na revizi,asi bych už nečekala 😒 člověk si pak uleví a hlavně začíná pak nová etapa.Drž se a posílám hodně síly

ladydi
22. čer 2012

@leeena_4 tak od rodiny si do toho kecat nenechám 😀 Třeba Magdalénka se líbí jen mě, manželovi a malé, ostatní brblali, ale už si zvykli, prostě když by to byla holčička, tak to bude Magdalénka a pro kluka Máme Vašíka 🙂 Já moc chtěla Ríšu, ale to mi neprošlo a Venoušek se líbil všem. Jinak Helenku u nás chtěl manžel 😉 já tak nějak neměla až tak nic moc proti, ale Magdalénka mě prostě drží už skoro od dětství, když jsem jednu znala a hrozně se mi líbilo, jak jí všichni říkají. A nedávno dávali tu pohádku Sůl nad zlato a ta byla taky 🙂

@eva518 Tonýska jsme měli taky, právě u toho nezdařeného těhu, moc se nám to líbilo. A tak neprozradíš ty jména?? už jsem nějaká napnutá jako kšandy co z Tebe vyleze 😀

eva518
22. čer 2012

@ladydi No právě u kluka to bude Toník, už několikátý v pořadí v rodině a holčičce bych chtěla dát Viktorka. Líbila se mi Terezka, ale po tom, co jsem zjistila, že po příteli jedna "Terezka" jede, tak jsem si to rozmyslela 😀

leeena_4
22. čer 2012

@eva518 tak to je super, to máš velké štěstí. Já mám taky doma zlatíčko a taky je super společník. My jsme vloni po té mé revizi byli na 5 dní v Krkonoších a chodili na procházky, večer si vždycky vzali lahvinku na terasu a pozorovali přírodu a nabrali jsme strašně mooc síli a zase si připomněli, že nejdůležitější je, že máme jeden druhého 🙂
A se jmény máš pravdu. mě se Helenka taky nikdy moc nelíbila, ale časem jsem si na to zvykla a k jakémukoliv jménu si jde vytvořit pozitivní vztah 🙂 A Antonín je náhodou krásný jméno 🙂. Neboj, brzy budeš mít vysněné jméno doma 😉

eva518
22. čer 2012

@ladydi Kdyby bylo podle mojí mamky, tak bysme měli Zbyňka nebo Broňu, ale naštěstí se do toho nikdo neplete. 😉

leeena_4
22. čer 2012

@ladydi my máme v rodině nadstandardní vztahy a mamču mám strašně ráda a moc toho pro mě v životě udělala, dát po ní jméno dceři je i hezké poděkování za to všechno 🙂 A Magdalenka je krásné jméno 🙂

ladydi
22. čer 2012

@eva518 Mně se taky líbila hrozně Terezka, ale vadilo by mi, kdyby se moje dítě jmenovale jako tucet dalších dětí v jeho +- ročníku. Pro Terezku jsem byla rozhodnutá už dávno, ale pak přišla vlna Terezek a už bych jí nedala. Viktorku znám jen jednu od známé, to určitě není špatné jméno 😉 No a na Toníka už můj názor znáš 🙂

turcice
22. čer 2012

@eva518 Evi neboj uteče to..ještě před chvilkou jsem také stála na počátku a už je to měsíc za mnou 😉 😉 😉 to léto je na to možná lepší..dovolená pomůže,setkání s přáteli...apod..a my jsme tady 😉 😉

ladydi
22. čer 2012

@leeena_4 je fajn, že máte takové vztahy, u nás jsou taky dobré, ale na vybírání jmen jsme se dlouho těšila a tak mi do toho nebudou mluvit. Ségra má Kristýnku a to já bych třeba nikdy nedala a taky jim nic neříkám 🙂 A jméno po mamce bych i třeba dala, miminek Haniček moc není a dá se to hezky skloňovat, ale zase by mi pak bylo asi líto druhý babičky a Věrku bych třeba teda rozhodně dát nechtěla.

@eva518 Broňu?? To jsem ještě neslišela ani 🙂

eva518
22. čer 2012

@leeena_4 Jo, přesně. Já to cítím, že teď potřebuju úplně jiné prostředí, jenom musíme počkat, až si přítel bude moct vzít za pár dní volno a pojedeme. Já jsem strašně ráda, že jsme oba zdraví a že se můžeme těšit na zdravé miminko a na to, že jsme a budeme spolu. Za nic bych ho nevyměnila.
A Helenku mám neteř a je to pěkné jméno 🙂

eva518
22. čer 2012

@ladydi No, Bronislava. To byl její sen, ale měli nás se ségrou jen dvě, takže se ani Broník ani Zbyněk nekonal 🙂

eva518
22. čer 2012

@leeena_4 To máš pravdu. 😵 Je to forma poděkování a toho, že jí vážíš.

leeena_4
22. čer 2012

@ladydi Věrka se mi pro dnešní mimčo taky nelíbí. Víš, jak já s tím počítám už od holčičky s tou Helenkou, tak mi to ani nepřijde 😀

eva518
22. čer 2012

@ladydi A Magdalének taky až tolik není a zní to pěkně.

ladydi
22. čer 2012

@eva518 Tak my jsme tři holky Hana, Alena a já. Nejstarší ségra má Lucku a Klárku a prostřední má Kristýnku a Luborka. Manžel je ze třech kluků Pavel, Petr a Karel, nejstarší má Šárku a Tomáška a prostřední má Karolínu a Kristýnu. Jsme hodně velká rodinka, ale s manželovou stranou moc ve styku nejsme, ale i kdyby, tak stejná jména bych stejnak nedala, protože se mi nelíbí 😀 Prostě co člověk to názor a i to je dobře, protože kdyby to tak ebylo, tak se jmenujeme všichni stejně 😀

@leeena_4 🙂 no pro mimčo mi to prostě přijde divný, no. Deděčkové jsou Jirka a Pavel, ale tam to člověk taky nechce dávat po jednom, ani po druhým, aby to tomu druhýmu nebylo líto.

eva518
22. čer 2012

Já jsem vždycky chtěla radši kluka, i kvůli jménům, ale teď je mi to úplně fuk. Také doufám, že nám osud dopřeje víc než jenom jedno, ráda bych měla větší rodinu.

ladydi
22. čer 2012

@eva518 mě furt zní v hlavě, se zeptej mojí malej Majdalenky, ta Ti to poví 😀 prostě ta hláška z tý pohádky je fakt bomba. A je fakt, že jich moc není, je to teda hodně dlouhý jméno, no ale snad nám jednou za to nevynadá.

eva518
22. čer 2012

@ladydi Já mám jenom sestru a ta má dva kluky - Lukáše a Ondřeje, ale moji rodiče jsou z velmi početných rodin, takže mám nepočítaně bratranců a sestřenic a protože jsem nejmladší ze všech, tak vybrat juméno, které v rodině není, je dost oříšek...

eva518
22. čer 2012

@ladydi No, já jsem svoje jméno v dětství až nesnášela a přešlo mě to až na střední, kdy mi několik lidí řeklo, že se dá různě skloňovat a hodí se prakticky k čemukoli, ale stejně netoužím po tom, aby moje dítě mělo moje jméno.

ladydi
22. čer 2012

@eva518 můj tatínek je z 15 dětí, ale nestýkáme se se všema a dokonce po jednom strejdovi, kterýho jsme viděla tak ve 4 letech je celostátní pátrání 😒 Mamka byla ale jedináček, protože první miminko babičce umřelo, jinak by mamku ani asi nemněli. A jména ani všech dětí těch sestřenek a bratranců nevím, takže to ani neřeším.

eva518
22. čer 2012

@ladydi No, to je mazec, 15 dětí 🙂 . Moje mamka je z osmi a tatínek ze šesti.

ladydi
22. čer 2012

@eva518 no tak Evičku bych nedala z důvodu datumu svátku, jinak mi nepřijde nijak špatný. Měla jsem na střední kamarádku Evu 🙂 Je z ní paní doktorka, tak jsem pyšná, že jsem seděla s paní doktorkou v lavici 🙂