Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lenickan
26. čer 2012

@vanilka31 tak přeji hodně zdaru... věřím, že ted už to bude dobré🙂
Jsem dnes hodně pozitivně naladěná, nevím čím to je... 🙂

misacik
26. čer 2012

@turcice
Děkuju za povzbudivá slová 🙂 Já vím, že je to hodně individuální u každé ženy, ale myslím si, že není dobré to úplně podceňovat, ale ani moc prožívat a řešit. Ale tak proč pak lékaři doporučují 3 měsíce i více?

turcice
26. čer 2012

@misacik Dr v nemocnici mi řekl že se to obecně doporučuje už delší dobu 3-6měsíců..on si prý myslí že to není třeba..že sliznice po revizi i po porodu narůstá těch 6týdnu a pak že to prostě není problém..jde spíše asi o srovnání cyklu si myslím

lenickan
26. čer 2012

@vanilka31 tak přeji hodně zdaru... věřím, že ted už to bude dobré🙂
Jsem dnes hodně pozitivně naladěná, nevím čím to je... 🙂

eva518
26. čer 2012

@martinakl Ahoj Marťo. To mě moc mrzí, co píšeš.. Máš mladého muže, ale věk není jednoznačný ukazatel vyspělosti člověka. Taky bch zkusila poradnu, ale jestli ti můžu z vlastní profesní zkušenosti poradit, zkus si najít soukromníka, který má dobré reference. V klasické manželské poradně bohužel dělají většinou ti, kteří by se v soukromé praxi neuchytili... Ne každý, kdo je psycholog, totiž umí dělat rodinnou terapii a ne každý to umí přiznat. Pokud máte někam jít, je hodně důležité, abyste narazili na kvalitního psychologa (nejlépe klinického), protože jinak může napáchat víc škody než užitku a partnera bys tam pak už nemusela podruhé dostat.

Držím moc pěsti a myslím na tebe i na miminko. 🙂

eva518
26. čer 2012

@froka Držím palce. Do třetice všeho dobrého, Kači. 😉

misacik
26. čer 2012

@turcice
Tak to je fajn, pokud by to tak bylo. Taky jsem někde četla, že po revizi úplně stačí šestinedělí během kterého by se měla děloha (sliznice) zregenerovat a menstruace slouží na vyčištění, je to jen k dobru 🙂

lenickan
26. čer 2012

Holky mám dotaz ty "vitamíny" co zobete, zobete je pravidelně? Já třeba zjistím, že si dva dny nedám ... apod...
snad to neva?

martinakl
26. čer 2012

@lenickan Praveze si rikam, ze narozeni miminkja to rozsekne.. Bud to zvladnem a pak mozna bude stat za to to jeste zkusit, nebo to vubec nepujde, bude to jeste horsi.. Jen ten odchod pak uz bude slozitejsi 😒
On se na prcka hrozne tesi. Porad tvrdi, jak stroji i o mne, at nikam nechodim, ze se mnou byt chce. Ale tak at se podle toho i chova, ze ☹ S tou hudbou, to byl opitej, ale to mu nedava pravo, se takhle chovat. A za strizliva to nebyva o mnoho lepsi.
On si asi mysli, ze to jen tak opet prejdu a dneska nebo zitra budem zit dal, jakoby se nic nestalo. Ale to uz nechci delat.
Ja nevim holky.. Jsem ze vseho hrozne unavena, nemam na nic naladu a nechce se mi uz nic resit ☹ Jenze pak se mi bude chtit jeste min. Ach jo, dneska na me padl silenej pocit bezmoci. Nedokazu se rozhodnout a uprimne, ani se mi nechce 😒

kofinka
26. čer 2012

ahoj holky chtěla jsem se zeptat jestli mátě někdo podobnou zkušenost. První menstruace po samovolném potratu bez revize začala špiněním a skončila tím, že ze mě vypadnul takový jakoby sražený cucek něčeho ve tvaru fazolky no a tento měsíc nic. Je to normální ? Těhotenský test jsem si pro jistotu dělala a je negativní.

kopretina22
26. čer 2012

@misacik Každý lékař ti řekne něco jiného - takže řídit se tím mi přijde nelogické......jsou holky,které čekaly půl roku,pak otěhotněly a zažily opět zamklé těhu. Nikdy nebudeš mít záruku,že to dobře dopadne - můžeš v sobě jedině najít dost optimismu a přesvědčit sama sebe,že už to bude dobré.....Zkus se zase dívat na svět optimisticky, i když je to těžké.....My jsme na pozitivní test čekali 1,5 roku, na miminko jsme se oba opravdu moc těšili a z toho nešťastného konce jsme byli oba smutní,ale podařilo se nám to hodit za hlavu a jít dál,i přesto,že naši kamarádi otěhotněli ve stejnou dobu a jejich miminko je v pořádku....Asi jsem šťastný tvor, protože po návratu z nemocnice si moje hlava všechno vytěsnila sama a moje jediné přání bylo,ať je všechno co nejdříve ve starých kolejích.....Teď mám konečně za sebou porevizní MS,byť s komplikacemi, těším se na dovolenou, sluníčko a věřím,že tentokrát si k nám miminko najde cestu dřív 😉

kopretina22
26. čer 2012

@lenickan Já to zobu dost nepravidelně 😀 Gyndař mi říkal,že ve fázi snažení stačí jedna tabletka za dva dny nebo půlka denně,takže pokud bys sem tam zapomínala,tak to asi nevadí 😉

herbie
26. čer 2012

ahoj kofinko ja jsem mela samovolny potrat a hodne jsem krvacela normalne v kuse asi tyden a pak prisla menstruace na dalsi mesic pravidelne hned na den jak mela a uz nebyla tak silna jako ta kdyz jsem potratila cucky ze me litali asi prvni dva dny pak normalne slaba krev. 😉

herbie
26. čer 2012

jinak oznamuju ze pritel jde dneska na spermo doufam, ze to dobre dopadne.

zinevra
26. čer 2012

@misacik ahoj je to ten seznam, ktery nektera z nas vzdy nakopiruje, upravi dny cyklu. Myslim, ze ten seznam najdes na strance 1106. Nahore jsou holky, kterym je podarilo otehotnet a dole holky, ktere se snazi 🙂

froka
26. čer 2012

@eva518 Děkuju. Ten strach je ale fakt šílenej, ale i přesto věřím, že to vyjde. A ty se drž. Jsi opravdu bojovnice!

misacik
26. čer 2012

@kopretina22
Tak to jsi napsala opravdu pravdivě a děkuju za povzbudivá slová. Samozřejmě držím moc palečky i já Tobě, ať Ti (Vám) to výjde 🙂

misacik
26. čer 2012

@zinevra
Uvidím, později se na to podívám 🙂

herbie
26. čer 2012

tak jsme se vratili od doktora pritel ma spermo a krevni testy za sebou ja jdu na krev v patek uz se fakt tesim 😉 martinakl : drzim ti palce at se to manzelem urovna oni obcas ty chlapy zlobi a jsou protivni nekdy si rikam jestli nahodou nemaji taky menstruaci, ale strosti ma kazdy v kazdem vztahu je neco my jsme meli ted s pritelem celej rok hrozny trable mezi sebou a az ted se to nejak urovnalo jsme spolu 3 roky ani jsme se nesnazili o mimco ten rok proste to nejak neslo ale vim, ze chci s nim bejt i on semnou uvidis az se vam narodi malej urcite se to zlepsi a jestli ne tak by mozna bylo lepsi kdyby jsi byla sama nez se trapit s blbcem doma, ale verim ze se obrati!!!! ale sama musis vedet jak na tom spolu jste a delej to co citis ne co ti rikaji lidi okolo drzim ti palce at to prekonate uzivej si tehotenstvi a nenervuj se chlap ti za to nestoji 🙂

barbarucha
26. čer 2012

@lenickan Díky, to je zajímavá informace.
@martinakl Marti, já si taky nemyslím, že by tě neměl rád a chtěl by, abyste se rozešli. Spíš neumí jednak jinak, než je z rodiny naučený, takže ta neurvalost mu připadá normální. "Ber nohy na ramena a okamžitě odejdi" je klasická interneto-diskuzní rada, která je v téhle fázi dost nepoužitelná. Málokdo se sebere a odejde při jedné z prvních partnerských tsunami. Kromě těch průserů máš na miskách vah taky všechno hezké, co jste spolu prožili nebo chcete prožít. A to může chvílema dost převažovat. Obvykle tomu nějaký ten rok dáme, abychom vyzkoušely všechno, co umíme a zkoušely vztah zachránit. Odcházíme většinou ve chvíli, kdy už je naděje dávno rozpadlá na prach. A má to svůj smysl. Člověk nejdřív musí bojovat, protože jinak by celý život všechno jenom vzdával. Taky se na tom v partnerství nejvíc naučíš. Pokud je to tak, jak píšeš, manžel se odmítá chovat jinak, než je naučený a ty si zase necháváš věci spíš pro sebe, tak se v podstatě nemáte jak domluvit. Pokud tě manžel neslyší (taky to znám), znamená to, že nemluvíš jazykem, kterému rozumí. A tyhle komunikační věci právě umí perfektně naučit někdo, kdo dělá partnerskou terapii. Pokud bys měla obavu, jestli je terapeut kvalitní, tak si stačí zagůglit zkušenosti klientů, což doporučuju.
Může ti to zachránit vztah a pokud by prostě tenhle vztah měl zkončit, tak budeš mít strašnou výhodu do dalšího. Znám různé lidi, co si s pomocí dobrého terapeuta manželství zachránili. Mě se to sice nepodařilo, ale naučila jsem se toho za tu dobu zachraňování tolik, že v mém druhém manželství se mám o 150% líp než v tom prvním. A je to hodně tím, že jsem se naučila líp komunikovat a nakládat se situacema.
Držím palce a kocoura nedávej, kocour je jasně zástupný podnět ke konfliktu.

martinakl
26. čer 2012

@barbarucha Mne obcas prijde, ze bys mohla terapeuta delat ty 🙂 Ne vazne.. Nevim, jak to delas, ale v tvych reakcich (nejen na tento muj problem) mas az neskutecnou pravdu a zni to tak logicky.. 🙂
Dekuju ti. Ja jsem se ani tou radou, ze mam okamzite utect, nehodlala ridit. Nicmene fakt nevim, jak to pujde dal a jestli manzela na terapii dostanu. Ale uplne vzdavat to nechci.. Jen mi ted dosly nejak sily. Ja mu to vysvetlovala uz nekolikrat, proc me to mrzi a ze mi to i ublizuje, jak se obcas chova.. Ale ode me to nepobira, takze nejaky nejlepe odborny pohled "zvenci" by byl fajn. A vim, ze se mnou to taky obcas lehke nema, takze oba bychom potrebovali neco takoveho. Protoze jinak, pokud bychom spolu nakonec vydrzeli, bude u nas "urvana" a hadava domacnost a to nechci ani ja a hlavne to nechci pro malyho...

maximka33
26. čer 2012

@vanilka31 tak to ti moc blahopřeji a držím palce na utz a výsledky! a pak se napíšeš do horní tabulky jo?

maximka33
26. čer 2012

@misacik ahoj , mě v nemocnici po revizi řekli 2 měsíce, na gyndě 3 měsíce. a když prý končila školu, tak se říkal rok.. oni se tím doktoři trochu jistí. záleží na stavu ženy. pokud jsi po kontrole v pořádku, nic nenormálního se neděje, tak bych se do toho už dala. my jsme hrozní, už po první ms jsme si nedávali pozor. ale víme, že netěhotním úplně snadno, takže nechceme čekat další dva roky ☹

maximka33
26. čer 2012

@lenickan taky občas zapomenu na vitamíny, zvlášť když nejsem doma.. myslím, že to nic neznamená. dál je beru, když si vzpomenu.
@herbie tak držím palce na výsledky vás obou! a jak tak čtu, že jsi s přítelem 3 roky, tak ten první potrat byl s ním? to bylo asi hodně na začátku vztahu ne?

barbarucha
26. čer 2012

@martinakl Klidně začni chodit sama. Už to hodně pomůže, uvidíš. Jednak se ti uleví, zapracuješ na potřebě nechávat si věci pro sebe, naučíš se pár komunikačních fíglů, tím se to u vás trochu zklidní a bude pak mnohem jednodušší tam dostat i manžela. A na narození Kubíka bych nečekala. To pak bude takovej sešup, že budeš ráda, když se osprchuješ, natož někam chodit 🙂 Drž se 😉

vanilka31
27. čer 2012

@lenickan Díky moc. Jak jsem psala, zatím to nikde nešířím, dokud to nebude jistější.

vanilka31
27. čer 2012

@maximka33 Díky. No zatím stále nejásám, mám za sebou už dost špatného, tak až to bude víc sichr, tak se tam klidně dopíšu.

lenickan
27. čer 2012

holky tak mi držte palce at se tam ty folíci aspon trošku mají k životu... s tím mým PCO

eva518
27. čer 2012

@vanilka31 Držím moc palce a chápu, že jsi ještě opatrná, není se co divit. My jsme po první špatné zkušenosti, kdy jsem v 10tt zjistila MA, a asi dva dny před kontrolou, kde mi to řekli, jsme to oznámili rodičům, jsme to podruhé neřekli ani rodičům, já šla okamžitě na neschopenku (pracuji s dětma a infekce jsou tam na denním pořádku 😒 ) a řekla jsem to pouze jedné kolegyni v práci, protože pracujeme v tandemu a přišlo mi to vůči ní nefér a navíc vím, že to neřekla a jinak to věděla pouze ségra a švagrová přítele, protože se mě zeptaly a já nedokázala lhát do očí. Nakonec jsem moc ráda, protože miminku zjistili po skoro měsíci pravidelných ultrazvuků vzácný syndrom a já musela ve 14tt na potrat. Teď jsem rozhodnutá jít opět na neschopenku (i když ty prachy nejsou pak k žití 😠 ) a řeknu to pouze té kolegyni v práci. Všem ostatním až po testech ve 12tt.
Takže chápu. Držím palečky a moc ti přeju, ať se vám to splní a máte zdravé miminko. 🙂

eva518
27. čer 2012

@lenickan Držíme 😉