Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

danaho
11. črc 2012

@barbarucha Ahoj,nutné to není. Ale Mudr.říkala,že by to bylo vhodné,aby než tam vložíme embryjka,viděla že v děloze nic ničemu nebrání. Mám ještě endometriozu,sice nebyla v děloze,ale jestli se tam něco nerozlelo.Taky z toho nejsem nadšená.Fakt nevím co je lepší. Zase si říkám,že budeme alespoň vědět že je tam uvnitř vše v pořádku.Mám do září čas tak si to můžu rozmyslet.
S kyretáží máš pravdu, já jsem o tom nic nevěděla a tak když mi doktoři po týdnu krvácení řekli mazat do nemocnice,tak mě ani nenapadlo to řešit jinak. Až potom jsem si přečetla jak to kolikrát holky nechají na přírodě a příště bych to udělala taky. Jsem v tomhle takový trouba. Nikdy mi nic nebylo a tak je pro mě doktor svatý. A co řekne to udělám a poslouchám na slovo. Ale zjišťuju,že to není nejlepší.

maximka33
11. črc 2012

@kolino beru calcarea carbonica, ředění 30ch. 1x týdně cucám 5 kuliček pod jazykem. fakt to pomáhá. depku jsem neměla ani nepamatuju. a jinak beru jen kys. listovou. femibion jsem neměla nikdy, připadá mi to vyhazovaní peněz.

kolino
11. črc 2012

@maximka33 ale to je pro děti homeopatika ne? našla jsem že se podává dětem...ale tobě to určitě doporučil přímo homeopatik že?

maximka33
11. črc 2012

@kolino pro děti taky, ale je to na více věcí. dětem se to nedává jednou týdně. ano byla jsem u homeopatky a našla mi to na míru. no a jestli se teď zadařilo otěhotnět, tak z toho budu paf 🙂 že nebudu muset ani na kontrolu.

kolino
11. črc 2012

@maximka33 já bych si to koupila, ale fakt se mi nechce k žádnému lékaři..mám už toho plné kecky každému něco říkat vysvětlovat...chtěli jsme i do centra jít dřív jak v září ,ale jsem z doktorů totálně unavená a ten jejich optimismus mě totálně vytáčí....takže jsem se zařekla ,že dřív jak v září mě nikdo k žádnému lékaři ani léčitelovi nedostane! a jak píšeš plně s tebou souhlasím femibion je tahání peněz z lidí...pouze tomu udělali reklamu a nasadili pořádnou cenu...a já se samozřejmě chytla protože jsem věřila že to je pro mě to nejlepší, momentálně jsem názoru toho ,že dřív žádné vitamíny a podpůrné léky a mastičky nebyly a rodilo se.

maximka33
11. črc 2012

@kolino tohle si normálně můžeš kouupit v lékárně, dávkování ti řeknu. stojí to jen 80 kč. ty vitamíny ti stejně za měsíc nepomůžou a víc bych do toho investovat nechtěla, smysl nevidím...

ladydi
11. črc 2012

@danaho s kyretáží je to těžké, já třeba měla miminko v sobě mrtvé 3týdny a tělo se k ničemu nemělo, chovalo se pořád, jako kdybych byla těhotná a zase na druhou stranu, nechat to na přírodě aa čekat kdo ví jak dlouho by se mohlo taky nevyplatit, moje mamka za dob dávných potratila a málem umřela, tělo taky nereagovalo a pak už ten plod s prominutím začne hnít a mohla bys zemřít, takže ne vždy bych řekla, že si příroda ví rady sama 😉

ladydi
11. črc 2012

Jinak holčičky, hlásím sse po dnešní kontrole v poradně. Mimísko si roste jak má. Pan doktor hledal pohlaví, ale nebyl si jistý, mám si počkat fakt na příští kontrolu na velký UTZ.Rosteme jak máme, zatím jsem s váhou stále mínus 1,5kg, tak jsem ráda, zato pupík mi teda roste až moc. Fundus mám 19cm a minule jsem měla 12cm, takže mě asi zase čeká výstavní vilka s bazénem 😀 Dnes jsme se trochu i v čekárně s holkama pobavili. Asi ve čtvrt na 10 tam naběhla nějaká pupkanda v noční kočili s bílým svetříkem a dožadovala se vstupu k doktorovi. Když jí sestra otevřela, tak z ní vypadlo, že jí odtekla plodová voda a že se jde poradit za panem doktorem a sestra na ní, ale to máte být v porodnici a ne tady a ona že musí mluvit s panem doktorem a poradit se s ním, že maj nějaký dvě možnosti. No tak jsme čekali, jestli tam neztvrdeme ještě přes porod třeba 😀

maximka33
11. črc 2012

@ladydi tak to je super, jde to po másle. no ta v noční košili musela být zajímavá. jak to dopadlo?

ladydi
11. črc 2012

@maximka33 ani jsem mu neřekla, že už cítím pohyby, byla jsem dnes nějaká v tý ordinaci roztržitá, já totiž chtěla původně vydendat to pohlaví pro taťku, aby věděl než zemře, ale už se toho chudák nedožil. No a ta v košili? No tu pan doktor celkem rychle vylifroval 😀 Nevím moc o co šlo, ale přišlo mi to padlý na hlavu, jako že je v noční košili když je čtvrt na 10 a ještě jede ke gyndrovi místo rychle do porodky.

turcice
11. črc 2012

holky já jsem dnes celý den jak pitomá 😒 a protivná a nic mi nejde od ruky 😒 😒 jdu si udělat nebo usnu

danaho
11. črc 2012

@ladydi děkuju za názor.Jsem ráda,že už to mám za sebou,ale to že bych měla ít na hysteroskopii mě včera docela sebralo. Doktorka mi to nenutí,jen doporučuje. Ale když už mám toho za sebou tolik tak tohle taky zvládnu a budu alespoň vědět jestli je vše v pořádku.Ten jeden měsíc navíc už mě nevytrhne. Dodatečně přijmy upřímnou soustarst za tatínka. Mrzí mě,že tě to potkalo. A moc gratuluji k miminku a držím palce aby ti všechno vyšlo. 🙂 Příhoda s paní v noční košili mě pobavila 😀 😀

froka
11. črc 2012

Holky, tož jsem schválně teď večer zkusila ten 25 těhu test, jestli něco zase ukáže a je tam pěkněj dušík, takže to vypadá, že se nejednalo o nevydařené zahnízdění, ale prostě jen falešně pozitivní test. 🙂 No doufám, že to byla poslední smůla. Mám já snad tohle zapotřebí?

ladydi
11. črc 2012

@danaho moc děkuju. Není den aby mi netekly slzy, ale čas všemu pomůže. Miminko je naší nadějí a štěstím, které mě nutí být pozitivní a nepropadnout beznaději. Dělá mi prdelka radost, jak kopká, šmrdlá a hlavně, že roste jak má. Jinak ta paní v té košili nás v čekárně teda pobavila teda taky, přišla mi, že je fakt lehce mimo 😀

ladydi
11. črc 2012

@froka no to je fak divný teda, ale to by znamenalo že máš nějaký HCG v moči a co to máš za značku testu? Psala jsi, že mamatest Ti ale nic neukázal, že? To je fakt divný 😒

danaho
11. črc 2012

@ladydi @ladydi teprve teď jsem zpětně dočetla co se stalo.Je to moc smutné,ale tatínkovi už je lépe a pořád bude s vámi a dohlížet na vás. Jen nech slzy téct,čas to zahojí a jednou přijde doba kdy budeš vzpomínat s úsměvem na tváři.
Už máte vybraná jména?

froka
11. črc 2012

@ladydi Je to test Comfort, je to krabička kde je 6 ovulačních testů + 2 těhu testy zdarma. No právě, že na mamatestu nic nebylo, tak je asi fakt falešně pozitivní. Jinak si to neumím vysvětlit.

lenickan
11. črc 2012

@froka také jsem se chtěla zeptat coto máš za 25tkový test? Ten Ti vždy ukáže ducha a 10tkovej ne...
Ten mama test bych řekla že je fakt dobrej, já jedu na něm... dvojbalení stojí 400Kč takže jeden 20 a to na ty moje "ujeté" testy před termínem oželím... 🙂

lenickan
11. črc 2012

@froka asi je nekvalitní... logicky b yměl reagovat až později než mamatest

lenickan
11. črc 2012

@froka kdo to vyrábí?

maximka33
11. črc 2012

@froka teda, to je napínavé.. zkus to zase za dva dny ale ráno!!!
já mám test Life Light, jiné v lékárně neměli, 2 ks za 30. a čárka byla jen jedna. za dva dny to zkusím znova.

turcice
11. črc 2012

@froka no to je stejně divný 😒 nějak se mi to nezdá 😒

froka
11. črc 2012

@maximka33
@turcice napínavé to je, ale mám to zapotřebí? no prostě je falešně pozitivní, jinak to nevidím, když dorazila ms.

maximka33
11. črc 2012

@froka ¨ty sis dělala ovulační test a ne těhotenský?

turcice
11. črc 2012

@froka no holka já ti nevím,můžeš být těhu i přes ms 😒 prý by ty testy měly být spolehlivé ale zase je divné že na mamatestu nic.Jinak mě už z toho testování taky hrabe,také jsem jeden udělala 😀 😀 😀 😀 😀

froka
11. črc 2012

@maximka33 néé, normálně těhotenský, těch ovulačních je přece je potřeba víc, takže mi ty těhu zbyly i z minulé krabičky.

froka
11. črc 2012

@turcice 😀 a co? taky duch? už bych se asi ničemu takovému nedivila.

turcice
11. črc 2012

@froka ne ne..málem jsem si oči vykroutila ale byl negativní,je to ale brzo,jsem 21DC,ale asi mě už testování také chytlo 🙂 🙂

ladydi
11. črc 2012

@danaho je to smutné a člověk se diví, jak krutý dokáže být život k lidem, kteří nikdy nikomu neublížili. Jinak jména máme už rozhodnutá. Pokud to bude holčička, tak Magdalénka a pokud kluk tak by to byl Vašek.

@froka tak tyhle testy fakt neznám, je ale fakt, že já nikdy OVU testy nekupovala, raděj jsme pravidelně měřila teplotu, protože mi to přišlo předražený. Ale osobně fakt věřím mamatestům. Jinak prvního ducha jsem měla na 10 až 13DPO .