Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

turcice
18. črc 2012

leeena_4 no vždy jsem měla těch 28dní ale ted se těžko orientuju,po revizi přišla ms 32den..no a předtím co jsem měla poslední ms tak to byla zase po mikropotratu bez revize v březnu po 31dnech...takže tak nějak těžko říct 😒

leeena_4
18. črc 2012

@turcice Tak příští dny ukážou, moc držím pěsti 😉

terulin
18. črc 2012

@turcice No koukám, že mě čeká ještě spousta věcí, které budu muset řešit, nikdy mě nenapadlo, že zkoumat ovulaci je tak těžký... Tobě držím palce. Je super, že máš takovouhle naději, jakou máš. Moc bych Ti přála,aby ty příznaky, vedly k cíli 🙂

turcice
18. črc 2012

@leeena_4
@terulin holky moc díky..kéž by to dopadlo 😉

kolino
18. črc 2012

ahojte holky hlásím dnes 19DC OVu stále nikde... přítel mi v noci řekl "musíš dávát nohy nahoru ,aby to šlo tam kam má, mám ti je podržet? tak 15 minut by mohlo stačit ne??" jsem se tak rozesmála ,že i sousedi to museli pochopit! :'-D tak já nevím, vždycky jsem se smála ,když jsem to viděla ve filmu no a přítel to vyčetl na internetu a hned s tím přišel ,že už ví důvod proč nám to nejde!!! 😀
proto se ptám holky dáváte někdo po milování nožky na horu??

maximka33
18. črc 2012

@kolino tak trochu jo 🙂 prý stačí i podložit zadek 🙂 něco na tom bude 😀

hance09
18. črc 2012

@kolino jo a hádej,kdo s tím přišel 😀

kolino
18. črc 2012

@maximka33 jejda tak mě nikdy nenapadlo to hledat na internetu a číst si o tom já čtu většinou o ztrátě miminka ,ale o snažení ne...asi musím začít!!!

kolino
18. črc 2012

@hance09 fakt? tak já mu udělám radost a hned po milování udělám svíčku 😀 as nechám ho ať mi to stopuje ,ať je prča!
no to by mě zajímalo kdo u vás na ro přišel, že by manžel??
zase jsem u něj ocenila ,že se taky snaží o tom něco načíst...ale že mě to začne vyprávět po milování to mě úplně rozsekalo!! 😀

hance09
18. črc 2012

@kolino joooo 🙂...akorát teda jen podkládám zadek,svíčku nedělám 😀

kolino
18. črc 2012

@hance09 dobře dobře...to bude cvičeníčko 😀 doufám ,že ho prozměnu pobavím já!

froka
18. črc 2012

Holky a ještě určité polohy při sexu prý můžou pomoct 😀
http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=n...

jane84
18. črc 2012

Ahoj holky. Hlásím se zase po delší době. Tak dnes jsem 20DC, včera večer sexík, chtěla jsem být opatrnější a žádné krvácení naštěstí po sexu nebylo. Zato dnes špiním. Tak si říkám, že kdyby byla nějaká neplecha na čípku, tak by mi to dělalo i jiné dny během cyklu. Poslední tři cykly je to vždy kolem 20DC. Ovulace je zhruba 14 nebo 15DC, přesně to nesleduju. Tak buď mám zblázněné hormony, je to uhnizďování nebo já fakt nevím. Jsem objednaná k nové doktorce, ale jdu až 17.srpna. I to byl vůbec boj, protože mi sestřička chtěla dát termín až v září kvůli dovoleným

maximka33
18. črc 2012

@jane84 ahoj Jani, je to fakt divné. určitě to pak doktorce řekni.

maximka33
18. črc 2012

to by mě zajímalo, jestli nám dá Lenička vědět i z dovolené, nebo to vše vybalí až pak 😉

kopretina22
18. črc 2012

@terulin Kdybych měla fyzicky náročnou práci,tak taky raději zůstanu doma,ale sedím v kanclu u počítače,takže se nepředřu (myslím fyzicky 😉 ). Nemá smysl něco riskovat 😉

terulin
18. črc 2012

Ještě mi poraďte, prosím, vysvětloval Vám někdo, proč čekat 3 nebo 6 měsíců. Protože jak koukám všude možně, tak půlka řiká 6 měsíců, dříve je velké riziko potratu. Druhá půlka 3 měsíce protože je riziko potratu nejnižší mezi 3 a 6 měsícem. Minimum doktorů říká hned jak se srovná cyklus. Jsem úplně zmatená, vím, že je tady pro to speciální diskuze, ale stejně netuším, co si o tom myslet.

leeena_4
18. črc 2012

@jane84 Jani, přeju, ať je to hnízdění, nebo to může být špatná funkce žlutého tělíska, které neprodukuje dost progesteronu a to by hravě spravil utrogestan 😉. Jinak doufám, že v novém vztahu přetrvává spokojenost 😉. Pokud se pořád usmíváš tak jako na profilovce, tak určitě jo, moc ti to na ní sluší 😉

leeena_4
18. črc 2012

@terulin každý ti řekne něco jiného a nějak jinak to zdůvodní. Proto ti tady spoustu holek poradí, že pokud budeš po 1. nebo druhé MS fit, zkontrolovaná doktorema budeš se na to cítit, tak šup do toho 😉

terulin
18. črc 2012

@leeena_4 Díky!

maximka33
18. črc 2012

@terulin doporučení 6 měsíců je většinou ze "staré školy", říkají to starší doktoři. moje gyndařka říkala, že se to tak ve škole učili. ale vývoj nezastavíš, dřív k tomu nebyly důkazy. velice také záleží na tom, v kterém týdnu je potrat. nejčastější doporučení je 2-3 měsíce.

jane84
18. črc 2012

@leeena_4 Uvidíme, jsem z toho taková nervózní. Zatím každý cyklus krvácení po sexu, ale vždycky až 20DC, což je divné. Že by to bylo každý měsíc uhnizďování? A tento měsíc jsme si dávali pozor, protože jedeme za týden do Fracie a chceme si to tam užít naplno, tak pak začneme pracovat trošku intenzivněji. Takže raději nechci moc myslet na to, že by to bylo uhnizďování a nezadařilo se. Mohlo by to být žluté tělísko, protože se mi stalo, že jsem pak špinila celý týden a cyklus se mi zkrátil na 25DC, což je divné. Ale že by se to stalo tak najednou? Je fakt, že jsem si po začátku roku prošla dobrý stresem s rozchodem, shodila jsem asi 8kg, pak ztráta práce. Že by to ovlivnilo žluté tělísko? Jako fakt budu ráda, až se u dr začne něco dít. Snad bude vážně tak dobrá, jak se o ní říká.
A ano. Usmívám se tak pořád 😉

leeena_4
18. črc 2012

@jane84 no, asi bych si nechal udělat hormonální profil, raději 😉. Každý měsíc to určitě nebude uhnízďování, to spíš vypadá na ten progesteron 😉.No změna tělesné hmotnosti hormony zahýbat může 😉. Neboj, nebude to nic vážného, jen to chce pořešit a dobrá mudra to určitě pořeší. To jsem moc ráda, že se tak usmíváš pořád, zaslouží si to 😉

terulin
18. črc 2012

@maximka33 No mému gynekologovi je asi 35. A hrozně mě děsil, že když nepočkám těch 6 měsíců, tak si to budu hrozně vyčítat. Ale tak já počkám, po prvních kontrolách a až se mi srovná cyklus (pokud se srovná) a když to bude vše v pohodě, tak ho nebudu poslouchat. 6 měsíců je pro mě nepředstavitelně dlouhá doba.

fykyska
18. črc 2012

Dobrý den devčata, 😕 nečetla jsem tedy vše, ale myslím že jsem na správném místě.. Jsem po druhém potratu tentokrát GEU 3 měsíc odebrání vejcovodu myslíte si že se můžu zeptat na pár otázek =o) najde se tady nějaka mamina skoro mamina nebo snažilka co má podobné zkušenosti ? JAK DÁÁÁL =O) ☹ 🙂

terulin
18. črc 2012

@fykyska Ahoj, já jsem tady teprve od včerejška a holky tady mi už hodně pomohli. Tobě určitě poradí taky...

fykyska
18. črc 2012

🙂 doufám v to =o) protože občas si připadám že, mě asi vážně klepne pepka ..

maximka33
18. črc 2012

@fykyska ahoj, vítej u nás. nemám za sebou GEU, ale taky dva potraty.. jeden v roce 2010 druhý letos v dubnu.. první dny jsou prostě strašné, nevíš, jestli dříve brečet nebo řvát PROČ???????!!! ale časem na bolest trochu poleví. v koutku duše pořád zůstává naděje... tady si povídáme a radíme a nasloucháme. určitě se ti tu bude líbit. a když se koukneš na horní část tabulky, třeba tě to taky posílí, že je to prostě možné.

leeena_4
18. črc 2012

@fykyska ahoj, já s mimoděložním zkušenosti nemám, ale mám kamarádku, která měla mimoděložní a za 3 měsíce po něm, spontálně doma otěhotněla a malej už je na světě 😉. A to i s tím jedním vejcovodem 😉

fykyska
18. črc 2012

Děkuji za zprávičky, no holky já jsem ráda že můžu vědět že v tom nejsem sama ...První těhu bylo ,,omylem" s přítelem jestli se tak dá nazvat, který by si pro korunu nechal vrtat koleno a na mojí radost z neplánovaneho těhotenství mi odvětil větou ,, JÁ VÍM ŽE TY MÁŠ RADOST ALE JA TEDA ROZHDONĚ NE" a pak už to jelo krvacení a bolesti - žádala jsem ho aby se mnou jel do nemocnice laxně ležel v posteli a pamatuji si jak mi řekl ,, A TO MÁM JET JAKO S TEBOU " - až když mě krev tekla po nohou docházelo mu co se dějě ovšem to už jsem ztrácela naději že to dobře dopadne a i přes to že on byl zmetek sem tušila že něco není dobré - nebylo- bolest z první ztráty byla ohromujicí a bolest z chování okolí především toho u kterého čekáte podporu zdrcujicí.. a tak letěl čas a bolest pomalu ustupovala protože stál člověk sám proti všem tak se i bolest stáhla do nitra - Hádky rozchod nakonec všechno vyřešily. Teď mám užásného muže krásné bydlení prima práci jsem mladá a prý zdravá - ale naprosto vnitřně sežraná. na břiše 5 jizev z druhého těhu - citíla jsem se tááák krásne a najednou práásk ho doma v šuplíku lékařskou zprávu kde moudří pání dokroři napsali že nalez a obsah tuby odpovida geu - jakoby tam nikdy nebylo živé miminko ☹ pak dalsich x zpráv kdy si cyklus lital jako na skluzavce a v hlavně me drnčí slova typu - TAK JSTE SE ŠPATNĚ TREFILI!! NO A CO MÁ JAKO BÝT ŽE KRVÁCÍTE TO NENÍ MOJE STAROST ! BUĎTE RÁDA ŽE TO BYLO VE 3 MĚS/ NE V 6!! z kontrol kdy jsem zoufale litala s krvácením a bolestma zatvrdeljma prsama.... 😒 nakonec když si koupím nějakéj ten obleček, dečku nebo cumlík do foroty poslouchám že jsem nenormální a tak si připadám sama proti všem ....Omlouvám se za to že jsem se rozepsala - ale .....Holky ale 😔