Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

froka
19. črc 2012

@turcice Evoušku, to je škoda. Ale hledej na tom i ta pozitiva. Třeba že mrška dorazila v termínu, že teď už se můžete snažit naplno a budeš mít zase o něco lepší pocit, že to není tak brzo. Tak držím pěstičky a šup do toho! 🙂

froka
19. črc 2012

Ahoj holky, tak dnes jsem byla na kontrolním ultrazvuku, vše ok, jeden folík měl 15,7 mm, tak prej na 9DC ukázkové 🙂

turcice
19. črc 2012

@froka no tak to bude divoký víkend Kačenko že????No jak si psala,vidím i ta pozitiva že to prostě tělíčko ještě nepřijalo,cyklus je v pohodě a ten další měsíc už se obě budeme chlubit dvěmi čárkami 🙂 🙂 🙂 🙂 je pravda že jsem možná i ráda ikdyž zklamaná malinko jsem ale takto to nebude až tak brzo a doufám že koncem dubna bude Amálka už na světě 🙂 🙂

froka
19. črc 2012

@turcice No tož uvidíme. Nechci na manžu tlačit, ale stejně si to pohlídám 🙂

turcice
19. črc 2012

@froka to je jasné že se nebude na chlapy tlačit 🙂 🙂 ale budou dělat příjemné věci přeci 😉

eva518
19. črc 2012

Ahoj, tak kontrola dopadla dobře. Jen mě dr. zarazil, když řekl, že 3 měsíce od teď.. Dostala jsem recepty na listovku s tím, že to má jíst i přítel a zkusit to máme až potom, co ji spotřebujeme, protože spermie se tvoří 60 - 90 dní. Tak jsem si myslela, že už mám třetinu čekání za sebou a ono ne.
Taky mi řekl, že já můžu cokoli, jen přítel tu dobu nemá chodit do sauny a dělat si teplé vany. Akorát že jedeme na tu dovču, kde máme zaplacené v podstatě celotýdenní wellnes.. 😒

Tak uvidíme. Já jsem si trochu myslela na to, že v říjnu budu už na PN, protože začíná sezona bacilů a já se tomu v práci vůbec nevyhnu a chtěla jsem odejít co nejdřív. No, jsem z toho rozpačitá.. Ale dobré je, že už je tělo v pořádku. Jen ta MS nikde..

eva518
19. črc 2012

Holky, vám taky některé napsal dr. listovou i pro partnera? Chápu, že mimčo potřebuje dobrý základ od obou, akorát pochybuju, že to můj přítel bude jíst denně. Na tyhle věci celkem zapomíná... 😅

fykyska
19. črc 2012

@terulin 6 měsíců to je síla co? Jak jen to vydžet že? 😒

kolino
19. črc 2012

@eva518 já nedostala žádný recept jen mi řekl že si mám zajít do lékarny a koupit si listovku pro sebe a nejlépe i pro něj...nakonec jsem mu koupila vitamíny co podporují i spermio... měl horší výsledky a vitamíny užívá poctivě! až jsem sama překvapená. 🙂

fykyska
19. črc 2012

Holky tak mě tak napadlo když se chceme snažit na prosinec tak bych tu listovku asi měla taky začít zobat có ? 😕

barbarucha
19. črc 2012

@eva518 Musíš mu to míchat do kafe 😉

froka
19. črc 2012

@eva518 Ahoj, řekla bych, že manža má spermo nadprůměrně v pohodě, ale i tak zobe (na mou prosbu) vit. E, který je prý dobrý na pohyblivost spermií, přesněji řečeno transportuje kyslík k pohlavním orgánům, podporuje činnost hypofýzy, která podněcuje varlata k produkci semenné tekutiny a spermoušci jsou schopnější navázat na ženské vajíčko.

froka
19. črc 2012

Holky, kdy byste to viděli na ovulku, když jsem 9DC a dominantní folík má 15,7mm? Díky

vanilka31
19. črc 2012

@eva518 Listovka je taky dobrá na spermie, ale měl by to doplnit i jinými vitaminy.

vanilka31
19. črc 2012

@fykyska Ano, doporučuje se i pár měsíců před otěhotněním.

vanilka31
19. črc 2012

@froka Asi ukázkově na ten 14 dc 😉

froka
19. črc 2012

@vanilka31 Na netu jsem našla, že folík roste cca 2mm za den, tak to by mohla být ovu i klidně 11DC. Předpokládám, že ji poznám podle příznaků, ale i tohle mě zajímalo, protože pokud někdo příznaky nemá, tak by i tohle mohlo být dobré vodítko, jak vědět, kdy očekávat ovulaci.

eva518
19. črc 2012

@kolino Já jsem dostala recept na 10 mg listovku, kterou v lékárně bez předpisu neseženeš už po prvním nezdaru. Jedla jsem ji skoro 3 měsíce a k tomu Femibion 800. Je pravda, že díky tomu Femibionu jsem neměla (ťuk ťuk"!!) už víc než půl roku opar a to na ně trpím docela dost...
Tuhle kombinaci jím teď zase už skoro měsíc, protože nevím, jestli moje tělo umí dobře zpracovat samotnou kys.listovou a femibion obsahuje látku, která ji pomáhá štěpit. A je pravda, že to druhé těhotenství jsem nebyla ani nachlazená.

Když svému dr.řekneš, tak ti ji napíše. Je to běžné a pokud máš za sebou potrat, tak tím tuplem bych ji chtěla. Takovou dávku v jedné tabletě totiž běžně neseženeš.

eva518
19. črc 2012

@froka Jejda, to nevím. Já jsem tohle zatím neřešila, ale logicky by se to mělo spočítat podle délky cyklu, ne? A ty si i měříš teplotu, ne?

eva518
19. črc 2012

@fykyska Určitě tím nic nepokazíš. Já jsem poprvé koupila jenom listovku s vit.skupiny B, ale podruhé jsem už měla listovku od dr. jak jsem psala před chvilkou.

kolino
19. črc 2012

@eva518 TAK TO JSEM VŮBEC NETUŠILA, MOC DĚKUJI ZA INFO URČITĚ SE NA TO POPTÁM, JÁ PRÁVĚ JEN TEN FEMIBION UŽÍVÁM A JSEM SI ŘÍKALA ,ŽE BYCH PŘEŠLA ZPĚT NA OBYČEJNOU LISTOVKU PROTOŽE STEJNĚ SE FURT NEDAŘÍ OTĚHOTNĚT ,ALE MÁM JEŠTĚ NA VÍC JAK MĚSÍC ZÁSOBY A TO DO TÉ DOBY PŮJDU K MUDR. TAK SE HO POPTÁM.

eva518
19. črc 2012

@vanilka31 No, je pravda, že tím, že mu čerstvá zelenina a ovoce (většina) nedělá dobře a jí ji proto málo, měl by nějaký mix vitamínů jíst. Akorát on není zastáncem potravinových doplňků, snaží se to dohnat tím, co mu nedělá zle - jí mrkvové saláty, banány, poměranče, občas hlávkový nebo okurkový salát... Ach jo. A nevíš, co bych mu mohla koupit? Je toho v lékárně tolik..

fykyska
19. črc 2012

@eva518 no já ji mám ještě doma a tak jsem si na ni vzpomněla že by to bylo příhodné nějak nastartovat ten organismus... a dobaštit jí.. koupila jsem si kyselinu listovou plus - a asi ji začnu zobat... Ještě mam doma utrogestan, ten sem taky brávala, ale teď nevím co s ním mám ho tady hromadu...Možná bude dobré zavolat dr jestli mi ho doporučí v druhé fazy cyklu dozobat 🙂 já totiž nevím jestli se ten utráč muže jen tak jak se mi zlibí ,,na podporu"

eva518
19. črc 2012

@kolino Jsem se ptala na to, jestli to už není moc - femibion a ta koňská dávka listovky, ale bylo mi řečeno několika dr., že tělo si vezme kolik potřebuje a to, co nepotřebuje vyloučí.

eva518
19. črc 2012

@fykyska Já jsem měla utrogestan taky, ale teď ho brát nebudu. Mrkni na příbalový leták, tak je napsané, že je to i na srovnání cyklu, tak uvidíš. Mě ho dr.nasadil pro jistotu kvůli tomu prvnímu nepodařenému pokusu.

axonka
19. črc 2012

Ahoj holky, dnes jsem byla take na kontrole tyden po kyretazi pro MA v 10+6tt. Dr. rikal, ze je vse v poradku a muzeme se zacit snazit jiz koncem zari 😉 .Ptala jsem se ho na nejake pripravky, aby se deloha dala rychle do kupy(treba wobenzym atd.), ale doporucil mi pouze kys.listovou, tak jsem dnes vlitla do lekarny a koupila jsem zasobu na tri mesice a k tomu jeste kontryhelovy caj 😉 a to by bylo aby nebylo 🙂 🙂. Uz je mi lepe, zitra mam ukoncenou PN a privazim si synovce na prazdniny, tak se na nej moc tesim. Vcera mi volal a rikal, jeste dva dny se vyspinkam a jedu za tebou 🙂 🙂, kulihrasek malinkej.......

turcice
19. črc 2012

@froka já si taky mslím že by mohla být ovulka dříve 🙂

eva518
19. črc 2012

@turcice Chápu, že tě to mrzí, ale nic není ztracené. Aspoň nebudeš mít obavy, že se to stalo brzy. Teď máte prostor pro to udělat maximum 😉

fykyska
19. črc 2012

@eva518 no zkusím mu cinknout - cyklus se mi tedka srovnal a maká jak svycarske hodinky 29 😎 až se sama divím - 😝

miranda77
19. črc 2012

@eva518 http://ona.idnes.cz/nadbytek-kyseliny-listove-m... ... no treba je to jen vedecka fama