Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

froka
19. črc 2012

@eva518 Tu kys. listovou v koncentraci 1000mcg jak píšeš v lékárně běžně seženeš, jsou to tbl. Acidofolan a je to kombinace listovky, železa a B12.

maximka33
19. črc 2012

holky, co to je za listovku na předpis? to mi nikdo neřekl. já jjím normální listovku, o partnerovi nevím. ten bere selzink. a já dostala radu ještě vit. E, ale už jsem ho dobrala.

maximka33
19. črc 2012

@fykyska ten utrogestan bych jen tak nebrala, je to na předpis, takže hromada hormonů. já to dostala na udržení těhu.
@axonka to je fajn, že jsi v pořádku. kontryhel už zase taky piju 😉

fykyska
19. črc 2012

@maximka33 zeptám sem mudra pudra 🙂 co mi poradí a podle toho se zařídím když tak ho hold budu mít do železných zásob 🙂

froka
19. črc 2012

@maximka33 je to normální listovka, jen je 1000mcg, takže ji můžeš dostat od dr., nevím, jestli dřív byla tato koncetrace jen na předpis, ale v lékárně je volně k prodeji v tabl. Acidofolan.

axonka
19. črc 2012

@maximka33 Diky 🙂 , ja si prvni hrnek uvarim zitra 😉

maximka33
19. črc 2012

@froka tak na to se zeptám 🙂 zítra jdu do lékárny pro vincentku, nedá se to sehnat v obchodě.

vanilka31
20. črc 2012

@froka Roste 1-2 mm, praská 22-24 mm. Stejně se to nedá naplánovat přesně na den, tak to nefunguje. Ideální je začít nějakej den předem a pak v den ovulace a chvíli po.
Já jsem to ale měla taky dramatické, než jsem otěhu, pač s přítelem nebydlím, tak jsme mu musela zavolat, ať dojede a odhadnout si ovulaci. Byla jsem u dr., folík byl 22mm a řekla, že ovu bude za 1 - 2 dny, ale radši jsme na to skočili už ten den.

vanilka31
20. črc 2012

@froka Jinak příznakem je taky ten specifický hlen.

vanilka31
20. črc 2012

@eva518 Já jsem mu kupovala vit. C + zinek. Pak E + selen. Zkusil i Maca. A myslím carnitin. I multivitamin. No měl toho víc, pač to bral celkem dlouho. Našla jsem si na netu, které vitaminy na spermie muži potřebují a vždy jsem to nějak nakombinovala pomocí více preparátů. Snažila jsem se mu i vnutit lepší stravu. No je fakt, že od té doby, co bral vitaminy, měl vždy spermio v normě a to poslední, kdy jsem otěhu bylo moc dobré.

ladydi
20. črc 2012

@fykyska Ahojky, vítám Tě mezi náma, no to je fakt zážitek... Hlavně že tu Prahu tak hrozně furt všichni chválí, říkám, je to továrna 😠 Za takový kecy bych mu snad dala do tlamy. Já mám naštěstí dobrou zkušenost, no ono ještě že tak, protože mě chytil ráno amok když mě manžel vezl na revizi. Zdrhla jsem mu z auta, hrozně jsme se pohádali..... ani nevěděl, zda jsem tam vlastně dorazila, nebo utekla jinam. Revizi mi dělal můj gyndr, musela jsem si sice od pondělka do pátka počkat, ale udělal mi to on. Ještě mě před uspáním pohladil po tváři. Po probuzení ke mě chodila pořád taková sestřička před důchodem a když jsem trochu přišla k sobě, tak mě tak nějak spíš utěšovala. Takže já ve svém rozpoložení bych mu buď něco řekla a nebo bych jim ještě utekla, to by pak nova měla hned co vysílat ve zprávách 😀 Věř že bude lépe, z počátku je to sice těžké, obvzlášť pokud krom manžela je zbytek rodiny... no ale neměla jsem to o moc lepší. Moje mamka mi ještě teď v neděli, když jsem zakašlala hned řekla, že potratím. Jako DO DRŽKY VŠEM co maj takhle blbý kecy.

ladydi
20. črc 2012

jina kholky, jak už jsem tu parkrát psala, na ty vitamíny pro chlapy bacha! Můj manžel měl po nich tak děsný bolesti, že je brát nemohl. Na spermiu jsme nikdy nebyli, ale asi má spermouše v pohodě a ty vitamíny mi bolestivě ublížily 😀

ladydi
20. črc 2012

.
petra.vavra (30 let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28 let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1 (24 let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31 let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987 (27 let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek (29 let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34 let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22 let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36 let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka (31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31 let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32 let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26 let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 // DAMIÁN 19.3.2012
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 // ANDREJKA 22.3.2012
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 // ELIŠKA 30.03.2012
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 // TEREZKA 30.5.2012
lorreine (28l et, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 //
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, Centrum materna DHA) 1.1.2012 //
berenik (31 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel) //3.1.2012
kixi 28 let (MA 8/2011, Femibion 400) // 4.1.2012
leeena_4 (29 let UPT 8/2011, Femibion) //18.1.2012
ladydi (28let, MA 10/2011, Centrum materna s DHA) // 9.4.2012
martusinek (25 let, MA 2/2012, Femibion) // 13.4.2012
barbarucha (35 let, SP 6/2011, 1/2012 kontryhel) // 14.4.2012
safea7 (33 let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová) // 27.4.2012
vanilka31 (32 let, MA 6/2011, SP 12/2011, kontryhel, k. listová) // 5.5.2012
zandi78 (28 let, MA 12/2010, 2/2012, kys.listová 800 / Femibion ) // 21.6.2012
zinevra (35 let, SP 4/2012, calibrum babyplan) // 23.6.2012

Lenickan (32let, MA 4/2012, kys. listová, Centrum Materna DHA kontryhel) ................33DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.).............................................................................24DC
jane84 (28let, SP 8/2009 kys.listová)..............................................................................22DC
kolino (24let, MA 8/2011, letrox, femibion)......................................................................21DC
m_artasek (31let, MA 1/2010, GEU 7/2010, kys. listová)................................................18DC
froka (27let, VP 1/2012, MA 5/2012; Femibion, kontryhel)...............................................10DC
maximka33 (35 let UPT 7/2009, SP 4/2012) kyselina listová............................................7DC
turcice (34let,MA 5/2012 Femibion,kontryhel)………………………………………….........2DC
winterska (40 let, UPT 6/2011, MA 6/2012 kys. listová a B-komplex)................zatím bez DC

ladydi
20. črc 2012

@froka tak ono s těma polohama to je sice pravda, ale na tom, kterou z těhle dvou si vybrat, je hodně o tom, jak máš nakloněnej čípek. Já mám tzv zadní a opravdu jinak, než ze zadu fakt neotěhotním. Všechny tři otěhotnění byly tímto způsobem. U prvního jsme to střídali, ale je fakt, že když kontroluju čípek, tak je prostě nakloněnej dozadu a tak jsem tušila, že to asi bude muset být takto. No a ejhle potvrdilo se to a pak to nepovedené těhu, taky a teď už jsme v době OVu raděj ani jinak nesexíkovali 😀 sice tuto polohu teda zrovna moc nemusím, přijde mi neosobní, no ale pro mimísko všechno, že 😀

eva518
20. črc 2012

@froka Ale tohle je 10 mg ne 1000 microgramů, je to 10 násobek toho, co koupíš v lékárně a je to jen čistě listovka. Tak jsem si předtím kupovala tu nejsilnější z lékárny, ale dr. mi po tom 1.potratu řekl, že někdo prostě potřebuje vysoké dávky, jinak to tělo funguje špatně. O tom, že nadbytek škodí a může způsobovat rakovinu jsem taky četla - hned, jak mi to předepsal, ale to je nebezpečné, pokud to užíváš opravdu dlouhodobě. V některých zemích se totiž listovka přidává do některých potravin, např. pečiva a konzumace je celkově vyšší. U nás ne.

eva518
20. črc 2012

@maximka33 Je to Acidum folicum 10 mg v 1 tabletě. Předepisuje se i lidem, kteří trpí na chudokrevnost.

fykyska
20. črc 2012

@ladyny - AHoj, děkuji ti za přivítaní..Máš pravdu je to těžké když to vemu hezky od konce tvého psaní - má matka je taky značně zvláštního názoru a místo vyjadřené radosti mne spíš zahrnovala svou obavou, která mnee při nejmenším unavovala, když jsem se jí ptala a popisovala jí jak se citím ( hlavně v období těhu a špinění které mě trapilo) tak mi tenkrát sdělila , že se moc POZORUJI ! Je tedy fakt že když mě vezli na sál omlouvala se - ale k čemu mi to je 😠 😠 😠 No a ještě minulý týden si rejpla, kvůli plánované dovolené že když budu v jiném stavu že se mi určitě nebude nikam chtít tak sem jí říkala že jiný stav není přeci nemoc a že uvidím jak mi bude a jak se budu citít příští rok na dovolenou a že přeci vím co to je být těhotná 😵 sdělila mě chladným hlasem NO TO TEDA NEVÍŠ ! ☹ zřejmně sem asi už navždy zařazena do sekce neví co to je být těhotná jen proto že sem stále mohla dopnout kalhoty !!! No a když se dostanu k nemocnicím - tady v Praze jsme občas my ženy spíše spotřebním zbožím neříkám vždy a všude abych nehanila práci a snahu poctivým lékařů a sester - ale co jsem zažila já mi stačilo 😒

eva518
20. črc 2012

@vanilka31 Děkuju. Zkusím se mrknout na net a něco koupit. Myslím, že není potřeba úplně přehánět, ale něco bych mu chtěla koupit pro jistotu. 🙂

ladydi
20. črc 2012

@fykyska no tak s maminkou jsi na tom kapinku lépe, že se alespoň omluvila. Ta moje na mě nedávno vyjela spíš. Protože jsem měla pořád problémy s kašlem a ona mi začla tvrdit, jak potratím, tak jsem se rozlobila proč to říká, na podzim mi totiž furt předhazovala, co budu dělat, když potratím, měla jsem totiž smlouvu v práci jen do konce roku, no a ejhle, stalo se, smlouvu už mám ale na dobu neurčitou. Řekla jsem jí, že na podzim to pořád říkala a stalo se to a tak ať už to teď prosím neříká, tak se urazila a ještě mě seřvala, že to není pravda, že mi na podzim přece neměla důvod něco takovýho říkat. Je prostě už z té televize a věčných seriálů dost.... Je fakt, že jsem sice dneska 19tt, ale asi by se mi nikam moc na zahraniční dovču nechtělo, je mi pořád ze všeho dost blbě. Dneska ráno jsem zase zvracela, jen proto, že jsem viděla jak manžel snídá. První těhu jsem taky zvracela jako alík, ale u toho nepovedeného jsem jedla jako zjednaná a bylo mi OK. Maminku prostě neber moc vážně, je to holt jiná generace a myslí si, že ví všechno nejlíp. A co se nemocnic týká, tak je fakt, že prostě je to o lidech, já jsem zastáncem spíš těch menších nemocnic, kde je domácnější prostředí a pro doktora nejsi jen číslo, ale je fakt, že v těch větších, jsou zkušenější a když je fakt zle, tak zase spíš ppomůžou, protože mají větší praxi.

eva518
20. črc 2012

@eva518 Jo, a ještě kromě dávky v tabletě je rozdíl ten, že pokud ti tuhle dr. předepíše, tak na 3 měsíce je v lékárně doplatek nějakých 70-80 Kč. Ten Acidofolan (1mg) mě stál na 50 dní (je tam nelogicky 50 tablet, nechápu proč ne 60) kolem 100,-.

eva518
20. črc 2012

Ach jo. Už to vypadalo včera večer a v noci na MS, ale ráno jsem zjistila jen špinění, tak nevím, jestli je to ještě po zákroku nebo to mám počítat jako slabou MS... 😠

fykyska
20. črc 2012

@ladyni No, začala jsem přemýšlet o nějaké výrazné změně lékaře, když se nám povede s mužem přestěhovat do nového směrem na západ od Prahy, tak se podívám po nějakém slušném zařízení trošku úcty by se hodilo..Jinak uplne vím jak je k vzteku to co popisujes to nepříjemné od rodiny, známých atd .. Člověka to při nejmenším rozčiluje poslouchát pořád co by kdyby - já měla hrozný vztek třeba na dr ten do mě hučel od 5 tt že to může být GEU, ale že nemusí ale že mi gratuluje a ať počítám se všímm co se může stát přitom endometrium sem měla krásný všechno rostlo hormon- tělíčko a on místo podpory hučel pak mě vyděsil s hemoragickou ¨cystou a ja z ní byla nešťastná že když praskne tak to bbude zlé atd - nakonec jsem skončila v nemocnici na kontrole kvůli špinění tam jsem jim vylíčila co do mě dr hučel a oni mi tenkrát řekli že se nemusím bát že mimísek má ještě čas na mě ,,mávat" z motitoru v podobě bublinky a že cysta je naproto normální vzniklá při prasknutí a vykulení vajíčka ...Muj slavný mudr pudr si me objednal až mesic od poslední prohlidky (vím že je to bezné v prv. trim) ale s problemama co sem jiz mela po jednou spatném potratu si mohl udelat trosku vice casu ale tady sem byla práve tím spotrebnim zbozim - nakonec jsem si zachránila zivot tím že jsem jela do nemocncice asi 4 dny pred plánovanou kontrolou rikali ze sem prijela za 5 -12 nebo by me museli ,,vybrat" 😒 Ono je asi vazne lepsi kdyz se zena ridi svym vlastnim pocitem a ty reci od vsem jak pises nesmi brát vazne

fykyska
20. črc 2012

@ladyni 🙂 Jinak se zvracením ti držím palce - hrooozne to cloveka vysávááá 🤐 mě bylo docela fajn jen sem o sebe mela desnej strach a byla sem jak zfetovaáná porad se mi chtelo spat a pravidelne kolem 13:00 sem lehla s pala jako sipkova Růženka, večer jsem si otevrela flasku beranich rohu a k tomu tvrdej salám a byla sem ta nejspokojenejsi na svete 😀 Nejvetsi problem me delali palacinky ty sem nemohla ani citit 🙄

ladydi
20. črc 2012

Je moc dobře, žes do té nemocnice jela. Je lepší jet opravdu raději 10x zbytečně než jednou pozdě. U Tebe to ale rozhodně zbytečné nebylo. Já mám naprosto skvělýho gyndra, který už je teda ale generací mojich rodičů. Je skvělej, ale jednu vadu taky má, nemá rád pokrok. Takže moc neuznává NT screening v prvním trimestru. Což když jsem přišla s tím, že jsem objednaná, tak teda neřekl mi nic přímo, ale celou kontrolu byl teda takovej evidentně naštvanej. No, ale už ho to přešlo a na minulé kontrole byl zase v pohodě. Jen díky němu máme doma malou a čekáme další. Nejsem schopna otěhotnět bez hormonů a lékařka ped ním, mi sice dělala furt UTZ, ale nic neřešila a dokonce 14dní po kontrole u ní, mi praskla cysta, aniž bych věděla že nějakou mám. Nechápala jsem co se děje svalila se doma bolestí na zem a myslela že umřu. Na špatný cyklus, že mi furt MS nechodila mi přes půl roku dáala jen vyvolávačku a to bylo všechno. Takže změnu gyndra určitě doporučuju, je třeba mu důvěřovat a cítit se u něj dobře.

ladydi
20. črc 2012

@fykyska já u malé jedla jen melouny a to skoro do 6měsíce 😀 to bylo jediný, co mi šlo, jinak jsem zvracela. Pak jsem jedla vše, kde nebylo maso, to jsem nemohla ani cítit, jem se lekla, že se nám narodí vegetarián, no a malá maso teda miluje 😀 Teď tak nějak jím skoro všechno, z počátku mi bylo hodně zle, teď už spíš jen ráno, nebo z různých situací.. 😀 rozlité mléko, tuhý deodorant, nebo mi bývá zle v obchodě, když pečou pečivo, blééé 😀 No unavená a osplaá jsme teda taky furt jak kotě, ale manžel už hudruje, neplním si manželské povinnosti, protože furt chrápu 😀 😅

fykyska
20. črc 2012

No jak tak čtu tak ta tva dr byla taky pekná slepice , 😠 duležité je ze i kdyz ten tvuj nemusi moc pokrok jak pises tak ze vi kam ,,sáhnout" kdyz to napisu takhle in natura- pravdou je ze i kdyz sem jela do te nemocncie pak sem mela vycitky ze si za vsechno muzu sama a vubec mi nedochazelo ze jsem si vlastne zachranila zivot a bohuzel i kdyz mi z tela vyndali babo 2,5 cm + vejcovod tak ze ziju 😖 Jinak k povinnostem 😀 to já taky neplnila až jsem z toho občas sama byla taková neštastná - jéjé a chudák ten muj mužskej za to mu patri velkej dik jak to se mnou zvladnul 😢 hihi vegetarianek no to já bych bejvala mela asi nejakeho masožravce protoze slaný a mastný a hlavne masový no je to byl raj kdyz sem mohla mit v jedny ruce salam a ve druhy treba rybickovej salát 😀 ovšem s tím deodorantem muž použiva old spice no a jestli bylo neco co mi smrdí tak práve tyhle vonavky =DD 😖 BLÉÉÉÉ jsem zvědavá na to svoje do třetice =D to bude ještě román 😀 Jinak zjistuju ze ten muj gyndar je taky takovej hogo fogo milej sice je ale ze by neco podrobne vysvetlil to uz ne 😔 ovšem tady v phe sehnat nekoho inteligentního - já nevím nevím no - možná už se mi nechce absolvovat ta cesta vysvetlovani co mi kdy bylo kolik mam nebo nemam deti co me kdyz trapilo netrapilo 😕 atd

ladydi
20. črc 2012

@fykyska jo to byla slepice 😀 on ten můj gyndr, už nové pacientky nebere, já sek němu dostala jen přes známou, prostě jedině tlačenka a je to bejvalej primář. Řekla bych, že ho prostě baví pomáhat otěhotnět a zkoumat to. Pro spermiogram je teda až po roce snažení, ale což, tak já stejnak věděla, že problém je rozhodně u mě. Tak já jsem z toho taky taková nesvá. Ráda bych plnila povinnosti, jenže to on zrovna není doma. No a když dorazí domů, tak jsem KO 😀 Mě teď z každý kraviny pálí žáha, takže rybičkovej salát bych si fakt nedala. No a voňavky, manžel má nařízeno otevřít ihned okno v koupelce když odchází, protože ty vůně, to je mazec. No ale mě stačí ten můj deodorant, mám Dove a ten nijak extra cítit není, ale mně to naprosto stačí 😀 Tak já měla prvního gyndra chlapa, pak tu nánu a teď tohodle. Chce to zjistit od vícero lidí jakej kdo je. Ale ne od lidí, co nic od gyndra nepotřebujou, che to od těch co mají problém otěhotnět a jim podobné 😉

terulin
20. črc 2012

Holky, prosím nevysvětlili byste mi zkratky v tabulce? pochopila jsem že je to: jméno, věk, datum potratu a důvod (ale zkratkám nerozumim), pak vitamínya léky a dobrý nebo neutrální zprávy z dalšího snažení... Vysvětlil by mi to prosím někdo?

fykyska
20. črc 2012

@ladydi Más muj obdiv ja uz bych byla uplne hotová z takovýchstavů 😎 😉 Zkusím to, uvidím po Novém roce ted jsem u nej byla kvuli tvrdnutí prsou stacilo mi jeho hala bala prohlednutí 😠 - zbytek sem si vylitala jinde ... Tak doufám ze k nemu pujdu az v jinem stavu a pak se mi treba podari prejit nekam do nemocncice..Jenze tady je to tezke ...Já uz vystridala 3 i zenskou sem mela, ty me taky tenkrat rekla jste ok a prask ho pak sem potratila - nedávam to nikomu za vinu ale jeji pristup byl taky takovej zvlastni a na zaklade toho jsem presla tady k tomu co mam ted - no a o tom prvnim to snad skoda slov :D to byl dedek co mohl trenovat skok do rakve a ne sedet na gyndě a vsechno lecil mastickama 😨 Já tedy doufám, že nám to pujde v tom prosinci na to TATA 😅 že otehotnim ani si nestacim svleknout kalhotky 😀 😀 😀

ladydi
20. črc 2012

@terulin SP je samovolný potrat, MA (missed abord - snad to píšu OK) zamlklé těhu a tudíž následuje kyretáž, UPT a GEU je myslím potrat v pozdějším stádiu těhotenství, tak snad jsem to nijak nepopletla a DC je den cyklu.