Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martinakl
13. srp 2012

@antymania666 Ahojda. Taky me to moc mrzi, ze se tohle porad deje. Ještě po takove době snazeni 😒 Ale jak rekly holky, chce to cas. A mozna ten psycholog. Ja nesla a pak jsem litovala, byla jsem na tom dost zle. Ja jsem mela mimodelozni v prosinci 2010, pak potrat v 16t loni v zari. No a letos v zari cekame miminko, jak vidíš nize 🙂 Uvidis, taky se urcite dockate, prsite uz to bude dobre! Zni to ted nerealne, ale zkus co nejdriv myslet pozitivne, to je hrozne dulezity... A tady holky ti k tomu ale pomůžou. Uz pohled na tu tabulku mi pomohl 🙂
A co se manžela tyce.. Tak ten muj je taky ten typ, co nerad resi takovyhle věci, nechtel o tom mluvit, I když bylo jasny, ze ho to taky boli. Mimco chtěl snad ještě vic nez ja.. Jenze nekteri jsou takovi, ze to nedavaji najevo. Taky me to mrzelo, az stvalo, ze je mu to jedno, ze jsem mu ja jedno... Ale ted vim, ze to nebyla pravda a ze to nemá cenu takovyhle myslenky. Zkus si s nim o tom promluvit, az bude po vsem, ale do niceho ho nenut. Oni to proste prozivaji uplne jinak, ale rozhodne to neznamena, ze ho to nemrzi, to si bud jista.

fykyska
13. srp 2012

@kopretina22 já to zkusím s tím joguretm to zní zajímavě snad zabere přijde mi to jako taková velice vhodná forma přírodního léčitelství tak jako tee tree 🙂 Já bych se z toho picla mě je pul dne šíleně jakože mám pocit že mi něco nesedí no a potom sem zase fit - to sem z toho jelen srnec i daněk 😕

mircisek
13. srp 2012

@fykyska Jogurt mi radili i gyndaři, ale mně to nikdy nezabralo. 😠

lenickan
13. srp 2012

@antymania666 ahoj nepotkaly jsme se v březnovkách???
Mne toto potkalo v dubnu v 10tt, byla jsem na revizi hned ten den co jsem se to dozvěděla... 2 hodiny na to comi řekl můj gyndr. tuto šílenou zprávu jsem byla na sále. Byl to fofr, ale aspon se člověk nedeptal tím čekáním. Druhý den mne pustili. Dva dny na to jsem byla zpět v nemocnici, něco tam zůstalo takže oxytocín + ATB do žíly, týden jsem tam ležela zda to nevyjde. NEVYŠLO. Takže druhá revize! Ten týden v nemocnici byl šílenej! Ted je to rpo tebe šok, musíš cítít opravdu strašně, až "to" budeš mít za sebou tak začne nová kapitola života... jsi mladoučká takže nemusíš mít strach, že už to nevyjde - a po takovém to nevydařeném těhu je tělo nadopované hormony a těhotní se snáz. Já jsem toho důkazem.
Na obě těhotenství jsme čekali také 2 roky a třetí přišlo brzy po revizi. 3. MS už nepřišla....
Musíš být ted hodně statečná, mezníkem bude zákrok, pak propustka domů, pak 1 porevizní MS a pak první snažení.
Po zákroku se šetři, je to jako šetinedělí - nekoupat se, raději žádný sex (ale to není nutno dodržovat 6 týdnů - spíš jak se budeš cítit) .
Proč to tak je? To nikdy nikdo neřekne... možná se něco málo dozvíš z histologie, ale většinou uvádějí špatně spojené chromozomy...

lenickan
13. srp 2012

@antymania666 ideální doba se začít znovu snažit bych řekla jdou ty 3 MS, 6 už mi přijde dlouho.
Ikdyž mne to ted ve Vinohradské nemocnici dobrák doktor vmetl do tváře, že se mi tedy podařilo rychle znovu otěhotnět po té revizi - že on doporučuje minimálně 6 měsíců...
Koukni se do tabulky - ta je hodně povzbudivá... tam jsou holčiny cootěhotněly ještě v 6ti nedělí a už mají prcka doma🙂

lenickan
13. srp 2012

@antymania666 Já vím, že se to lehce říká, ale snaž se si najít nějakou činnost co tě baví. Řekla bych dovču, ale tomu dej maličko času po té revizi, abys byla 100% fit, prostě mít něco na co se můžeš v krátkém horizontu těšit... to pomůže.
Manžel, možná mu to nedošlo, možná neví jak reagovat, možná si to nechce připustit, možná se o tom bojí mluvit, možná to jen potřebuje vnitřně vstřebat - dej mu čas - já vím že ho ted potřebuješ, ale oni jsou chlapí v tomdle hold ještě víc citliví / zranitelní než my! Prostě ho jen chytni za ruku a nech plynout čas... myslím na Tebe!!!

antymania666
13. srp 2012

@lenickan ahojky jojo byla jsem v breznovkach.diky za podporu juknu na tabulku pro lepsi pocit

lenickan
13. srp 2012

@antymania666 koukni mne to moc pomohlo a zkus třeba zpětně dočíst co se tady komu událo - je toho hodně, někomu takové příběhy pomohou že na to není sám, někoho deptají.... tak uvidíš...

antymania666
13. srp 2012

@lenickan a kde je ta tabulka?

terulin
13. srp 2012

@antymania666 Listuj dozádu... myslím, že jí dneska ráno někdo aktualizoval...

fykyska
13. srp 2012

@mircisek No a ten můj pipín by do mě cpal hormony no já se picnu 😠 DÍKY HOLKY VŠEM ZA RADY

fykyska
13. srp 2012

@aagnes Ahoj, Aničko vidíš aviváž to by taky mohla bejt příčina 😠

turcice
13. srp 2012

@fykyska Veruu..tak jsem tady zase a už z domova 😉 😉 😉 😉 Tak třeba to někdy vyjde a dáme kávu třeba na Harfě 🙂 🙂 🙂
@froka Kačenko no jsem na to zvědavá,pokud by to ted nevyšlo asi bych opravdu ten sexík opakovala častěji i mimo ovulku 🙂 🙂 🙂 no manža na to vytřeštil oči když jsem mu řekla že bylo asi málo sexu 😀 😀 😀 😀 chudák....

turcice
13. srp 2012

@antymania666 ahojky kočičko..moc mě to mrzí že patříš jako další mezi ty co si musí prožít tuhle bolest ale tady si na správném místě aby tě to méně bolelo....a neboj čas opravdu pomáhá a bude líp...jiank co se týče manžela..ten můj to taky nepobral..já o tom musela pořád mluvit ale on nechtěl takže to byla naše krátká krize ale ted je vše asi tímto prožitkem mezi námi lepší 😉 takže ti budu držet palečky aby ta první fáze jako je revize byla za tebou a pak tě bude čekat další bod..čekání na ms..do té doby se šetři,nech se hýčkat a pak už se můžete začít snažit 🙂 🙂 🙂 🙂

terulin
13. srp 2012

Holky moje, končím v práci, jdu pro tepláky a po asi 100 letech si jdu zaběhat. Jednak se potřebuju vyčerpat, druhak to bude bavit našeho psíka a za třetí potřebuju myslet na něco jinýho než nepřicházející první mrchu. Tak mi držte palce ať uběhnu víc jak 100 metrů.

terulin
13. srp 2012

@turcice Ale tobě to přece vyjde, takže manžel si bude moci hodit Áčko 😀

barbarucha
13. srp 2012

@antymania666 Ahoj, taky jsme se o mimčo snažili spoustu let bezvýsledně a pak, když jsem zázrakem otěhotněla, skončilo to potratem ve 13tt. Pocity byly strašné, nepopsatelné. Po pár měsících jsem ale zjistila, že už se moje tělo naučilo otěhotnět. Za půl roku jsem byla těhu znovu. Skončilo to sice úplně na začátku, ale za další dva měsíce znovu těhu a teď už chodím s břichem. Má to tak spousta holek, že to první těhu je takový tréning, tělo se to teprve učí a pak se rozjede pořádně a už funguje. Já to beru jako že to první mimčo byl prostě anděl, který mi přinesl ten dar - schopnost otěhotnět. Pak už jsem věděla, že vydržím, že i kdybych těch potratů měla zažít víc, tak to dám a na mimčo si počkám.
Co se týče partnera - nečekej moc velkou podporu. Je to tak nemužské téma, že s tím většina chlapů vůbec neumí naložit. Hlavně nečekej, že sám pozná, jak se má k tobě chovat. Ideální je si přesně říct, co potřebuješ, třeba, "stalo se tohle a je mi teď strašně smutno potřebuju, abys mě držel, abych se ti mohla vybrečet na rameni" a pak mu poděkovat, že to pro tebe byla velká podpora z jeho strany. Je dobré s mužem udělat nějaký loučící rituál za miminko, on se taky potřebuje rozloučit, jednou, dvakrát s ním o tom promluvit, ale pak už se nechávat opečovávat výhradně ženami, popřípadě si párkrát zajít za nějakou terapeutkou, než se zbráboráš. Najdi si nějakou kamarádku, o které víš, že se jí to stalo taky nebo prostě, že ti bude rozumnět - ideální jsou holky tady na fóru. A všechny ty pocity, kterými budeš procházet probírej s ženama. Chlap o tom potřebuje spíš mlčet, aby se s tím vyrovnal a zbytek světa, lidi, kterým se to nestalo, vůbec nevědí, kudy jede vlak, budeš si mezi nima připadat jako mimozemšťan.
Holky tady jsou bezva a můžeš tu říct úplně cokoli a kolikrát chceš. Každý to tu chápe, protože tím sám prošel.
Držím palce, ať se tělo i duše co nejlíp uzdraví.

martinakl
13. srp 2012

@barbarucha Ahojky. Velmi trefne receno...
Jak se vede? Koukam, ze u vas to taky pekne leti, co 🙂

antymania666
13. srp 2012

@barbarucha dekuji moooooccccccc

fykyska
13. srp 2012

@turcice No nazdáááár paní já už jsem také doma - cestou z práce jsem vlítla do drogerky pak na nakup uděláme si Italský večer jen doufám že se to nezvrtne i v jinou Italii 😀 😀 😀 no a udělala jsem výmenný obchod domů jsem přišla s čokoládou pro muže se slovy 😀 ,, já ti dám čokoládu a ty mi dáš sex " 🤐 😀 😀 😀 😀 hele ženo a vono to funguje 😀 😀 😀 a s Harfou někdy počítám určitě se časem dohodnem a nějak nám to vyjde 😝

barbarucha
13. srp 2012

@martinakl Přijeli rodiče, jako že nám pomůžou a já si odpočnu, místo toho kolem nich lítám s jazykem na vestě a mám úplně tuhý břicho 🙂 Jdu se zašít do kuchyně a osmažím si dýni jen a jen pro sebe 😎 Jinak dobrý. Na poslední kontrole u PA si mrňous nechtěl nenechal poslechnout srdíčko, místo toho asistentce do toho poslouchacího trychtýře kopal. Asi bude, co se přístupu ke zdravotnictví týče, po mě 😀 Jinak vyvádí jako ďas, mám pocit, že tam skáče bugee jumping a dělá si ze mě boxovací pytel. Máme taky novou hru, jmenuje se: "Kopni tatínka do hlavy!" A hraje se to, když MM poslouchá moje břicho.

froka
13. srp 2012

@turcice Tak to jsem se zasmála 😀 Prej málo sexu 😀 Když to nevyjde, tak se bude chudák bát přijít z práce domů 😀

martinakl
13. srp 2012

@barbarucha Tak to je super, ze se mate takhle fajne 🙂 Ten nas lenoch kopal az od 24t a to dost malo, takze takovou hru jsme nehrali, zadarilo se to snad jen dvakrát, aby ho manzel citil rukou a jednou videl bouleni.. Ale hlavne, ze ho citim ja a jsem konecne celkem klidna posledních par tydnu 🙂 Obcas mivam strach - z porodu, z komplikaci a jak to všechno pak budu zvládat.. S dětmi to moc neumim. Ale to je asi normalni a většinou me to brzo prejde a uz se zase jen tesim.
Takze to vypada, ze bude jen jedna vacice? 🙂

aagnes
13. srp 2012

@ladydi
@terulin no to jo 😀 já jsem doma řekla, co jsem našla a že by to mohlo dobrý a on na mě vyvalil oči 😕 a jestli si dělám srandu 😀 😀 ženský musí trpět pro krásu a kvůli komu, no kvůli chlapům, tak proč by nemohli někdy trpět kvůli nám ne? 😀
Když jsme se snažili o mimi, tak jsem někde vyčetla, že je dobrý před snažením, aby si chlap šel pytlíka osprchovat studenou vodou, že spermie budou aktivnější, tak jsem ho poslala 😵 a když jsem pak zkontrolovala teplotu, tak jsem řekla, že nic moc. A on se naštval, že jestli si je nemá dát na chvílu na parapet, když venku mrzne, aby měly dobrou teplotu 😀

leeena_4
13. srp 2012

@aagnes 😀 😀 😀 😀 😀

aagnes
13. srp 2012

@froka mě bylo řečeno, že styk je lepší každý třetí den. http://www.otehotnet.cz/lubrikacni-gel-conceive... a použili jsme k tomu tohle a zadařilo se hned na poprvé, věděla jsem teda, kdy mám ovulku. Zase ho budem asi používat, protože je i příjemný 🙂

aagnes
13. srp 2012

@leeena_4 to víš, byla to u nás komedie a zase asi bude 😀

aagnes
13. srp 2012

@fykyska taky moc gratuluju 🙂

froka
13. srp 2012

@aagnes díky 🙂 Tři dny? No to jsem ještě neslyšela, samozřejmě je to možné, ale určitě jen za těch nejlepších podmínek (kvalitní spermoušci, dokonalé prostředí a hlen).

aagnes
13. srp 2012

@froka tak ho zkuste, nám řekli, že máme 0% k přirozenému těhu a gelík jsme použili 2x. Před ovulkou to bývá holčina, v den ovu kluk 😉