Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

ladydi
17. srp 2012

Holky já jsem zase spíš teď furt negativně naladěná, já se z té mojí mamky asi brzo zblázním 🙄 Nevím co dělat, leze mi na nervy už jen slyším, jak zvoní telefon a zase mi volá. Volala mi vždycky moc až mě to lezlo krkem a teď co tu už není taťka, je to ještě horší. Navíc je tak strašně hloupá a nedá si nic vysvětlit a absolutně neuznnává můj názor.Prostě jsme furt naštvaná i kvůli naprostejm banalitám. včera třeba jse mkupovaa toaleťák a tady u nás v krámě nemněli jinej než dvouvrtvej a to mě fakt vytočilo, kupujeme jedině třívrstvej, no tak jsem jen řekla, že to je šílený, že hlavně že maj výběr x druhů, ale ani jeden třívrtvej a ona hned jako že nad tím jako snad ani nikdo neuvažuje a že mám bejt ráda, že maj takovej jakej maj, tak jsem jí řekl,a ještě v klidu, že prostě že náím to jedno není a kupujeme jedině třívrstvej a ona se hned do mě pustila, no tak už jsem zase zvýšila hlas že jako prostě nám to nevyhovuje a hotovo. No a já jsem ten největší drzoun, co si furt na ní jen otvírá hubu. Teď ráno zase, volala mi jako vždy v nejmíň vhodnou dobu, chystala jsem snídani a tak zase hrozně překvapená, že jako dělám po 8h snídani, že to ona teda už od 6h vařila oběd aby měla hotovo, pak se jí nelíbilo, že jsem cinkala lžičkou o hrníček, když jsem to zalejvala horkou vodou, že to prej je jako kdybych rovnala flašky a pak se semnou hádala, že jako nemůžu bejt už v 6 měsíci ani náhodou ani na začátku. Jestli já si z ní brzo nehodím mašli, tak teda fakt nevím, úplně mě deptá. Den co den tam musím jezdit, poslouchám její blbý kecy a už toho mám vážně plný zuby.

ladydi
17. srp 2012

@eva518 no byl by to gól kočko 😀 ale přeju Ti to, však v tomto stáduiu by jsi nebyla ani první a ani poslední, kdo by otěhotněl.

eva518
17. srp 2012

@ladydi No, já jsem taky spíš na sluníčko u vody, ale našla jsem si takového sportovce od přírody tělem i duší, že objevuju nové a nové. Feraty jsem lezla loni ve Slovinsku poprvé a byla to nádhera, i když jsem občas měla strach, protože i přes jištění jsme občas viseli ve 2,5 km vysoko a já strašpytel si to připouštěla víc, než musím 😀
Jenom škoda, že jsme ve Vídni nemohli zaparkovat u olymp.stadionu a jít bruslit.. 😒 Bylo tam narváno, tak jsme si dali procházku po centru, mrkli do Štěpána a dalších kostelů, zašli na výstavu do Albertiny, kde je teď cyklus od Moneta po Picassa, dali kafe a dort a jeli domů 😎

ladydi
17. srp 2012

@eva518 to zní tak romanticky 🙂 je to krásný, moc Ti to přeju. No tak někde takhle lízt, to by mě asi kleplo 😀 bojím se vejšek jako ratlík a hory moc nemusím právě proto, že je tam furt chladno 😀 ale asi bych to taky nějako překousla mít takovýho chlapa. Ten můj je naprostej opak sportovce, což je teda taky blbý, ale co nadělám. Miluju ho takovýho jakej je.

eva518
17. srp 2012

@ladydi Hmm, to mi zní trošku jako u nás doma. Nechci mojí mamce křivdit, protože ji mám přes všechny ty věci ráda, ale taky mám pocit, že mě občas neposlouchá, někdy dokonce jí musím říkat pro mě celkem důležité věci i několikrát dokola a stejně je nevstřebá.. Názory jsou taky na spostu věcí jiné, ale ted když jezdím domů jen občas, se to trochu vyrovnalo..
Chápu tě, že tě vytáčí takové věciu, zvlášť, když se to děje opakovaně, co? Vykašli se na to, udělej si něco dobrého a mrkni na něco zajímavého v tv nebo na netu. Nenervuj se zbytečně. Spoustu věcí prostě člověk nezmění.. Bohužel.

eva518
17. srp 2012

@ladydi Děkuju. Si představ, že jsem si připálila obličej - hlavně nos 😀 a jsem opálená na rukou a ve výstřihu jako od moře. A to jsem se mazala 30.. Chladno bylo ráno - kolem 9 stupňů, ale to už je tady taky a odpoledne bylo příjemných 20 - 22.

ladydi
17. srp 2012

@eva518 víš, jsme sice 3 sestry, jenže já bohužel bydlím nejblíž, "jen" 3km a jsem teď díky PN doma furt. takže mi volá třeba 3x za den a do toho tam ještě musím jezdit když mám vycházky. Prostě ona vyžaduje, že jí musí furt někdo dělat zábavu. Teď je naprdlá, že v sobotu tam nikdo nebude. Jedna ségra prostě se tam staví dneska a víkend budou vyjímečně doma a ne na chalupě, druhá sem těžko teď pojede a my u máme domluvenou návštěvu u jednoho kamaráda od manžela, tak je celá na nervy, že jako bude sama. Prostě je to hnusný, ale musí si zvykat, máme už každá svůj život a nemůžeme furt jen dělat pro ní zábavu. Táta s ní doma taky furt nebyl, jezdil 3x týdně na karty a měl svoje zájmy.

fykyska
17. srp 2012

☹ Čáu holky, tak jsem z toho jelen srnec i daněk jo - pořídila sem si ovulační test jen tak pro zkoušku - jsem 17DC podle ovulačních kalkulaček bych měla mít plodné dny od uterý a každá kalkulačka mi ovulku počítá jinak - jednou ve středu OVU pak ve čtvrtek dneska nebo zítra - akční sme už od pondělí - jen papírek ovu mám negativní ☹ Může to teda znamenat že už mám po ovu nebo že mám ovu až v sobotu proto se ještě nevylučuje LH 😨 ???

eva518
17. srp 2012

@ladydi Ach jo. To je na prd. Ale máš pravdu, že máte každá svůj život, rodinu a není možné se obětovat donekonečna. To máma nemá žádnou kamarádku, že by někam vyrazila?

eva518
17. srp 2012

@fykyska Ahojky, neporadím bohužel, protože nemám s tímto zkušenosti.. Zkus mrknout na net.

eva518
17. srp 2012

@lenickan Ahoj Leni, už je ti líp? Chytla jsem nějakou info, že jsi nemocná. Tak tfuj tfuj, ať je to brzo pryč. 😉

eva518
17. srp 2012

@turcice Ahojky Evi, nebuď smutná, ještě je šance a kdyby přece ne, tak v září je to jasné 😉 😉

ladydi
17. srp 2012

@eva518 to je právě to, nemá nijak moc kamarádky. Dalo by se říct, že možná tak dvě, ale ta jedna jela teď na 14dní za manželem, on totiž pracuej v Praze a ona už je v důchodu a ta sruhá má manžela a často se stará o vnoučata. Mamka se nikdy s nikým moc nescházela.

fykyska
17. srp 2012

@ladydi AHoj kočko, to ti vůbec nezávidím ale na jednu stranu tě velice chápu - trošku se ve tvém psaní vidím a hlavně tam vidí m i mojí mamku - to je to samé vola mi x krát za týdena dělá jakože nic přitom ví - že jí mám plné zuby za ty její věčný nazory a tu její věčnou pravdu - hučí do mě že jsem jak pitomá že sem si dovolila pořídit něco do foroty do výbavičky - když sem jí řekla že bych chtěla svatební oslavu u tat´ky na zahradě tak se začala dušovat že se obáva že naše pulka rodiny asi nebude chtit prijít ( NAŠI JSOU LÉÉÉTA ROZVEDENI) moje matka je však asi flustrovaná z toho že by se tam měla potkat s teď už další novou přitelkyní mého otce a vůbec poslední dobou je jak natvrdlá - když se jí zeptám co je dobré do výbavy sjede mě na tři doby a pak mi napíše že dostala pozvání od nějaký známé do sekáče pro děti a že doma plete a háčkuje na miminko - na svatbu se vyjádřila že si teda nedovede představit jak bude chystat svatbu s EVOU (tatova přitelkyne) tak sem jí řekla brunátním hlasem že ona žádnou svatbu připravovat nebude a že nevím co řeší - a pokud nechce ať nechodí nikdo jí do toho nenutí - vrchol blaha bylo to že hučí do mé dobré přítelkyně - žena mého bratrance - aby mě domluvila a že to se mnou myslí dobře že se bojí o mé zdraví - no a pak mi píše chudák sandra že mi domlouvat nebude a tlumočí mi co do ní hučí mati ...nebo mě s oblibou přesvědčuje že nevím co to je být těhotná a nebo co budu dělat s věcma co mám přichysttané až zase potratím 😠 . 😀 Jak u bláznů - načež mě má drahá matka napíše kdy spolu půjdeme na zmrzlinu do cukrárny a stašně se diví že s ní nemám náladu mluvit 🙄

eva518
17. srp 2012

@leeena_4 Ahoj Leni, jak se máš? Už se ti to kvapem blíží, co? Doufám, že je ti líp, když vedra pominula 🙂

ladydi
17. srp 2012

@fykyska tak každá jsme jiná a ty kalkulačky jsou hooodně orientační, já si nikdy tyhle testy nedělala, protože mi to přijde jako drahá sranda. Musíš je dělat každej den +- od 12-13DC a já třeba OVU ani nemám bez hormonů. Dělali Ti někdy hormonální profil z krve?? máš to OK??

eva518
17. srp 2012

@ladydi Hmm, to je blbý. Chtělo by to ji nějak zaměstnat, aby na tebe měla míň času. Bydlí v baráku?

terulin
17. srp 2012

@ladydi @eva518 @fykyska Teda, když Vás tak čtu tak, zlatí moje rodiče. Sice bydlím jinde, ale pořád za nima lezu. Je teda fakt, že naši byli vždycky strašně skvělí a hrozně nás respektovali. A teď jak není manžel na pár dní doma (to je skoro každý týden), tak už se cpu do svého dětského pokojíčku. Dneska jsem tam zrovna spala a když mě vezl táta zpět do Prahy, tak se mě ptal jestli se mi to vyplatí, když se mu tam zítra budu zase sáčkovat i s mužem. 😀 😀 😀

leeena_4
17. srp 2012

@eva518 ahoj 🙂. Letí to šíleně. Kdyby mi to někdo řekl před rokem (blíží se pomalu výročí toho hrozného NT screeningu), tak bych mu nevěřila. Od včera jsem oficiálně na mateřské a s prášky na tlak a železem je mi mnohem líp 😵. Jen jsem větší a větší koule 😀. A jak se vede tobě? chvíli jsem tě tu neviděla 😉
@ladydi to mě mrzí, jaký máte vztah s mamkou. Co se mezi vámi stalo? To skoro vypadá, jako byste jedna druhé v duchu vyčítala něco mnohem důležitějšího a hledaly jste obě jen zástupné prkotiny, jak to vyjádřit.

ladydi
17. srp 2012

@fykyska tak moje mamka neví že mi leze na mozek, až tolik je natvrdlá a ona mi nevolá několikrát týdně, ale několikrát denně!! Já na ní nechci být hnusná, mám ji ráda, je to moje mamka, ale prostě já jsem z ní na nervy. Manžel to taky vidí, že prostě jsem pak furt naprdlá a jako struna. E jen se hezky vemte a klidně si věcičky kupuj 😉 já teda ještě krom kočárku ani nic nemám, teda mám to po Diance, ale prostě nějak se cítím a necítím těhotná. Bojím se prostě těit. Bojím se si to připustit, že jsem těhu.

eva518
17. srp 2012

@terulin No, u nás je to teď už trochu lepší. Nemůžu říct, že ji nemám ráda a čím jsem starší, tím víc si uvědomuju, že času je málo. Mamce bude teď v září 60, tak se trochu děsím oslavy, protože nás bude hodně a psychicky to bývá dost náročné, ale to se nedá nic dělat. Občas mívám takový intenzivní plačtivý pocit, že o ně jednou přijdu a budu už jen se ségrou sama. Samozřejmě mě ve spoustě věcí štve, ale kromě dvou situací mě vždycky podržela a hlavně finančně mi poskytla s taťkou zázemí, což taky není standard. Takže všude je něco, no..

eva518
17. srp 2012

@leeena_4 Byli jsme dost pryč, tedka naposled na 5 dní v Rakousku. Příští středu jdu už do práce, tak se to snažíme využít, když máme oba volno. Jsem ráda, že tě pustili z nemosnice a máš doma pohodlí. Na koule se nehraje, počkej až budeš kojit, to budeš jak prst 🙂

fykyska
17. srp 2012

@ladydi čoveče nedělali mi profil - asi bych to měla mít ok nevím te´d mě dr koukal na utz a folikly sou jak melouny - Testy také dělám poprvé jen tak ze zvědavosti myslela jsem že se zabarví a nic - tak možná už mám po OVU je fakt že menses mi skončíl a dny na to sem měla takovej ovu hlen - teď mám sucho což mě také překvapuje v podstatě až na těch pár dnů jsem bez ,,vytoku" jakehokoliv zabarvneni tvaru stavů apod - no uvidím - sex je byla bude 😀 teď už je to jen pudová záležitost buď to pujde nebo to nepůjde 😕 😵 😵

froka
17. srp 2012

@fykyska Ahojky, ovu testy se musí dělat pravidelně a ne jen tak "na zkoušku" až do doby dokud není pozitivní. Takhle se nic nedozvíš. Já bych ale řekla, že už máš možná po ovu, když jsi před nějakým dnem tady psala o té "vlhkosti tam dole". No ještě to teď pozdnáš podle čípku nebo hlenu, jak s tím to vypadá?

eva518
17. srp 2012

@ladydi Já si myslím, že je to normální, že se bojíš. Nejdřív se člověk bojí, aby to bylo, pak aby to pokračovalo, pak genetiky, pak předčasného porodu a nakonec přenášení.. Myslím, že je důležité, aby sis kupovala věci až tehdy, až budeš mít náladu. Výbavičku určitě po malé máš a těch pár drobností navíc dokoupíte raz dva.

leeena_4
17. srp 2012

@eva518 tak to je super, že užíváte léta, Nám cestování a vykolejení z běžného života dost pomohlo udělat za tím vším tlustou čáru. A jak se cítíš? Jaké jsou pocity z práce? A kdy začne snažení? 😉

leeena_4
17. srp 2012

@ladydi Já jsem si to těhotenství začala taky pořádně užívat až v době, kdy jsem byla v takovém týdnu, že by miminko přežilo, pak jsem se totálně zvrhla s nakupováním a přípravami 😉

terulin
17. srp 2012

@eva518 No já mám super rodiče, ale vyvdala jsem psycho 😀 A taky nás čekají 60tiny tchýně na podzim a už půl roku doma máme seznam přijatelných (a strašně drahých) přípustných darů... Vždycky, když na něj narazím, tak mě naprdne. A k tomu si o mě myslí, že jsem to nejhorší, co její rodinu potkalo a nikdy mi to nezapomene připomenout!

ladydi
17. srp 2012

@eva518 v baráku bydlí, zahradu má, ale to jí bytostně nebaví a vše se likviduje s tím, že bude jezdit jen se sekačkou, furt nadává, že toho je na ní moc.

@terulin tak to Ti závidím, taťka můj byl taky v pohodě, nikdy se nám do ničeho nepletl, ale mamka....

@leeena_4 no nevím o tom, je to hodně tím, že prostě máme každá prostě skoro na všechno odlišné názory. Ona žije jen seriálama a její rozhled se rovná skoro 0 a furt chce někoho poučovat. Absolutně neuznává jiné názory a furt se mi snaží vysvětlit svůj že je lepší. Jako neřidička která sotva přejde ve městě s nervama silnici po přechodu mi vnucuje abych jela tudy či tudy když řídím, no prostě. Myslím že pro ní všichni dělají dost. Uklízí se komplet barák, protože taťka byl takovej sběratel všeho co by se mohlo hodit. Já jí vozím po úřadech, parkrát s áma byla nakupovat, ségry jí vzali i na výlet každá jednou. Beru jí sebou když jdu na houby, každeje den k ní jezdím na kafe a většinou i oběd, protože to tak chce. Do toho mi ale ještě je schopná 3x denně volat, ségře volá 1c za den a nejstarší zase tolik nevolá, protože má jinýho operátora.

fykyska
17. srp 2012

@ladydi Chápu ten strach je občas velice silný v každé z nás- no máme to s matkou obě na štýru 😔 Nicméně kupuju kupuju jééé uplně me to davá naději a odhodlání zrovna příští týden mě přijde balíček s hromadou věcí tedy spíš ehm balík 😝 kočárek je doma jen se musí vyleštit podvozek a o víkendu se pojede do ikei jůůůůůů moc se těším já vím že se na všechny co máj řeči proti můžu krajc vajc ale znáš to člověku to pak leží v hlavě a nebo mu je to alespoň pořádně líto že od lidí od kterých čeká aspoň špetku pochopení se dočká akorát hudrování a kecůůů 🙄 navíc jestli skončím na nechopence tak asi ocením tyhle svoje tahy na různé potřeby pro miminko 😵