Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

froka
22. srp 2012

@fykyska No posílej 🙂

mircisek
22. srp 2012

@fykyska Beruško taky se neboj. Dvakrát za sebou - to je statisticky nepravděpodobné. 😉

fykyska
22. srp 2012

@marsicek @froka vandrák 😀 já mu zase řikala škodík 😀 😠 Víš jak Kačenko myslet myslet někdy je to těžký nemyslet protože tenkrát mě taky řekli jste mladá krasná bla blablab vy budete mit zdravé dítě a prask ho GEU - pak mě řekli vememe Vám čast vejcovodu a já myslela že mi vypadnou vočiska když mě mudra řikal po operaci s ledovým klidem jsme Vám vzali celej vejcovod jako by mě oznamoval HOUSKÝÝÝ DOŠLY SLEČNÁÁ DOŠLY NO 🙄

fykyska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
froka
22. srp 2012

@fykyska Jasný, furt se říká myslet pozitivně, ale to bych chtěla vidět toho kdo to umí po takových zážitcích. Možná se můžeme snažit si to nepřipouštět, ale strach bude vždycky.

fykyska
22. srp 2012

@froka Ták ták - ale holky teď sem to rozsekla takhle fotka mě dycky rozesměje 😀

froka
22. srp 2012

@fykyska 😀 😀 No comment 😀

fykyska
22. srp 2012

@froka DOKÁŽU BÝT I PŘIROZENĚ KRÁSNÁ 😀 😀 😀 😀

froka
22. srp 2012

@fykyska Však o tom není pochyb 😀

froka
22. srp 2012

@fykyska A jak to vypadá tam dole? Pořád vlhko? 😀

fykyska
22. srp 2012

@froka no bylo suchopak to vlhko trvalo den pak bylo sucho a teď se to mění na bílý hlen 😠

fykyska
22. srp 2012

@froka teď koukám 15 DC máš - jak to probíhá u Vás 😉 řádíte

fykyska
22. srp 2012

@mircisek No doufám, pevně věřím snad četla jsem že se to stáva 2% žen a zrovna jááá prásk ho - ovšem nahoda osud jak řekl velmi taktníííííí pan primář NO TAK JSTE SE HOLT ŠPATNĚ TREFILI SLEČNO ! VAŠE TĚHU BYLA JEN HLOUPÁ NÁHODA 😕

froka
22. srp 2012

@fykyska tak bílý hlen je vždy po ovu, čípek se jím uzavře a jinak jestli bude pořád, tak je to příznak těhu 🙂
No my hopsáme už od 10DC denně, tak snad to bude stačit 😀 Akorát manža má teď odpolední, tak bych řekla, že je už unavenej 😀 Ale jinak v pohodě. Včera byl pozitivní ovu test, bolesti a hleník. A dnes ráno už vyskočila BT, tak to vypadá, že je po ovu a doufám, že až se zavřou vrátka, tak do pořádného apartmánu s malým nájemníkem 🙂

fykyska
22. srp 2012

@froka oooooooooo jaká krása taky jste hopsalové 😀 to je príma my také 😀 možná že už letci 😀 😀 vletěli jsme na to snad každej večer 😀 😀 ta chuť nešla zastavit - ale byly tam vyjimky asi 4 dny a hleník je tedka druhym dnem nic extra ale na to že bylo sucho tak se dá poznat 😵 ....No já BT neměřím snad asi taky začnu hlen je divokej - a ty ovu testíky jo na zkoušku - to bylo jediny a víš co počurala sem jeden min tyden a nic pak sem schválně počurala další o par dnu a čára jako blázen a pak sem počurala další ten poslední a žádná dálnice ....Tak i když sem nečurala pravidelne utěšilo mě aspon to že LH byl tak snad i ovu 😕 😵 ale myslím že kdyby se nezadařilo ovu testy asi vynechám 🙄 moc korunek moc

mircisek
22. srp 2012

@fykyska No tak vidíš. Bohužel doktoři (hlavně chlapi) to tak berou. Nic si z nich nedělej.
Něco pro pobavení. Strejda je gynekolog (dokonce bejvalej primář) a když jsem čekala Fildu a byla jsem tak v 16 nebo 17TT, tak se mě ptal, co to bude. A já jsem mu na to řekla, že aspoň on by měl vědět, že se to zjišťuje až ve 20TT. No a on mi na to řekl, že když 4 měsíce nosím něco v igelitce a nepodívám se, tak přece aspoň tuším, co v ní je. Na zabití, no.

fykyska
22. srp 2012

@mircisek no také ,,dobré" občas by troška taktu neuškodila ale to je asi škoda slov blbec blbcem zůstane ať je to kdo je to - ( tím nechci urazit strejdu) myslím to všeobecně 😉

froka
22. srp 2012

@fykyska No vlítli jsem na to už 7DC, ale aby se neřeklo, tak jsem si dali 2dny pauzičku 😀 a od 10DC si to pěkně užíváme 😀 Však pokud máš ten hleník a ovu tak nějak cítíš, tak nemusíš sledovat asi všechno. Měření je ale určitě fajn, ale taky to chce cvik. 🙂

fykyska
22. srp 2012

@froka No ja všechny ty procesy tak nějak znám z praxe ze školy z os. zkušenosti - ale třeba na bazálku jsem ještě neměla odvahu nebo možná to nebylo tak plánované, ovšem postupně zjišťuji že to nebude tak špatný ... protože já pevně doufám že to klapne tenhle měsíc ovšem jsem také realista a stojím pevně na zemi - teta Ruža taky muže prijit 30 DC a budu mít po ptákách....jen doufám že neprijde protože se bojím toho že příští měsíc by mohl být anovulační - měla by fungovat ta strana operovaná a nevím jakou bude mít schopnost natáhnout se ten zdravej vejcovod respk. jestli to kamaráád stihne až bude padat vejcó 😠 abych zbytečně nehlídala ovu a ona žádná nebyla

barbarucha
22. srp 2012

@mircisek Miri, pořádně zhluboka to rozdejchej. Víš, jak to s těm screeningama, jejich přesností a interpretacema je. Doktor není Bůh, aby nad tebou vznášel nějaký ortel. Sama jsi tady na fóru viděla, jak hodně jsou omylní. Nedovol, aby tě paralyzoval strach z toho, že doktor řekně "něco". Všechno je tak, jak má bejt. My, co se setkáváme tady, už máme, co se týče průserů, vybráno. Schválně se podívej do tabulky, všechny holky, co tou hrůzou prošly a překonaly to a porodily, mají teď krásná zdravá mimča. A ty budeš mít další 😉

maximka33
22. srp 2012

@fykyska pobavila jsi mě, prima fotka 😀
@mircisek budu na tebe moc myslet!!!! v každém případě je dobré myslet pozitivně. dělala jsem to od druháku na vysoké, říkala jsem si, to zvládnu, tu zkoušku dám. no a od druháku jsem už žádnou zkoušku či test nemusela opakovat.a říkám si to, když náhodou jedu v MHD bez lístku 🙂 jo jinak jsem si řekla, že až otěhotním, tak to nejbližším řeknu co nejdřív s tím, aby na nás mysleli a všichni jsme byli zdraví!!!! věřím, že takto zaslaná energie funguje!!

maximka33
22. srp 2012

@happyfrog80 jo Austrálie, tam se chci někdy podívat. ale jinak jsem patriot a jsem ráda doma 🙂)

eva518
22. srp 2012

@happyfrog80 O tom jsem taky uvažovala, jestli je to zdravé, když jsem minulé těhu chodila na ultrazvuk častěji než se chodí normálně, protože můj dr.je pečlivý a víc mě sledoval. Ale nikde jsem o tom nenašla žádné info, že by ultz škodil a jiná metoda zatím není, jak zjistit, jestli je všechno ok, takže co nedělám...

Já se ti moc nedivím, že se nechceš vrátit zpátky do SR. Pocházím z pohraničí se SK a upřímně - bydlet bych tam fakt nechtěla. I když jsme jezdili na konference a pod., tak jsem si vždycky říkala, že ČR sice není žádné terno, ale pořád lepší než o pár km dál... I co se týká prvotrimestrálního screeningu tak vím, že spousta holek ze SR jezdí sem, protože např. odběr choriových klků se v SR vůbec nedělá a třeba mě to zachránilo od čekání na odběr plodovky, kterou by mi brali v době, kdy už jsem byla po porodu... Ale nemyslím to nijak zle, jen prostě i když vidím např.stav našich VŠ a v SR, tak teda je to propastný rozdíl.

eva518
22. srp 2012

@barbarucha Jéé, to je moc pěkné. Já jsem nedávno uvažovala nad tím, jestli až se nám zadaří, tak jestli to říct doma nebo radši nikomu... První těhu jsme oznámili v 10tt a za dva dny jsme se dozvěděli, že je to MA a to druhé jsem našim řekla těsně předtím, než jsme šli na poslední konzultaci na genetiku.. Akorát tentokrát to bohužel budu muset říct šéfovi, protože další dlouhodobou neschopenku bez toho, abych mu řekla, o co přesně jde, by nerozdýchal.. 😖

ladydi
22. srp 2012

@mircisek no chovala jsem se nezodpovědně, jet prostě autem s chalpem kterýho vlastně ani neznám... No a podruhý jsem měla odejít s holkama a ne se tam zůstat bavit s klukama sama. Pokoušela jsem holt osud....

@fykyska Tys mě pobavila 😀 připojili nás k pupeční šňůře 😀 😀 😀 😀

eva518
22. srp 2012

Jinak holky, mám první den v práci za sebou. Po víc než 4 měsících.. Je to nářez, nechtěla jsem se vrátit a už vůbec ne bez miminka, ale co se dá dělat. Jen doufám, že si teď v práci pobudu pár týdnů a pak hurááá pryč na PN kvůli těhu 🙂

eva518
22. srp 2012

@mircisek Budu moc držet palečky. Chápu tvůj strach, myslím, že na tom budu podobně... Ale důležité je pozitivní myšlení, žádné špatné věci si nepřipouštět. Jak psala barbarucha, síla a energie pozitivních myšlenek je velká. 🙂 🙂

ladydi
22. srp 2012

@froka tak to jsme na to mtady asi všechny stejně, každá se snaží si to nepřipouštět, ale za dveřma ten strach stojí a lomcuje klikou, že....Jinak teda otázka na holku jak je na tom, jestli je furt vlhká, to je teda taky perla 😀

ladydi
22. srp 2012

@mircisek neboj, už bude jen dobře, jak psala barbucha, už máš vybráno 😉

ladydi
22. srp 2012

@eva518 já šla do práce po dvou měsících a vím jak to bylo hrozný, takže naprosto chápu jak Ti je, brr. Držím palečky ať se tam moc neohřeješ 😉 😀