Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

kolino
23. srp 2012

@aagnes Aničko tak nad tím ani nepřemýšlej ,že by to byla tvoje vina! ☹ celý den na tebe myslím...už jsem nemohla ztrávit co tě potkalo s miminkem a dnes čtu další jobovku v rodině...smutné na tom je to ,že od nich nejvíc očekáváme pochopení a ne takovou sodu...a to že je má milá švagrovka omotané kolem prstu neznamená ,že si ten prst jednou nezlomí 😀 aby ji ještě neprokoukli jaká je...tak hlavu vzhůru, ze srdce ti přeji aby už žádné chmourné dny nepřišly a bylo den ode dne líp.

aagnes
23. srp 2012

@kolino víš, já si myslím, že jsem tím přispěla k tomu mému neštěstí. Četla jsem na netu o koupání ve vaně v těhu a že se to nesmí, hlavně na začátku. Každá tam psala jak jim to doktoři zakázali a můj doktor mě nic takového neříkal. A já se koupala, sice nikdy nemám tolik vody, abych byla potopená. Přítel mi říká, proč se koupu, když mám tak málo vody, ale psali tam, že když se tělo zahřeje, tak může vzniknout potrat a nebo vývojová vada ☹ dost mě to vzalo. Ještě jsem měla na začátku střevní chřipajznu a kašel, kterýho jsem se nemohla zbavit.

miranda77
24. srp 2012

@aagnes netrap se tím ... minulost už nezměníš, prostě se to stalo a stalo se tak i z boží vůle ...

mircisek
24. srp 2012

@aagnes Prosím Tě, nic nehledej. Nikdo za to nemůže a ty ze všech nejmíň. A koupáním se to fakt stát nemohlo.
Podle toho, co píšeš, tak máš s rodičema dobrý vztah, tak jim prostě na rovinu řekni, co Tě trápí.
BTW Včera jsme se pochlubili tchánovcům, že budeme mít miminko. Naštěstí jen po telefonu a první reakce tchýňky byla: "To mě ani neříkej." Chápete to? A pak mi začala vykládat, že se z toho zblázním. Fakt reakce jak blázen a to si myslím, že máme docela dobré vztahy. Ale oni jsou divní. Říká to dokonce i manža. 😅
Švagrovka má silně zrakově postiženou holčičku (má dvojčata - kluk je OK), která teď má i psychický problémy. Kromě toho, že je to děsný i tak, tak je ta mála (teda bude jí 10) i šíleně rozmazlená. Švagrová je svatá. Ale já se z mých dětí zblázním. Ach jo. 😢

martinakl
24. srp 2012

@aagnes Anicko, zkus to opravdu moc nezkoumat... Ja vim, je to tezke, chtěla bys znat ten důvod. Ale stejne ho nikdy nezjistíš a akorát se tim budes trapit. Ja dělala to same, ale ted vim, ze to bylo uplne zbytecne... Vetsinou je to pokazene od zacatku a rodice za to vůbec nemohou! (pokud nejsou třeba alkoholici apod..). Ale pochybuju, ze jsi to mohla způsobit vanou. Zkus proste takhle vůbec nepremyslet, nemá to ani vyznam... Drzim moc moc pesti, at je brzy lip 😉

aagnes
24. srp 2012

@mircisek to je zbytečný říkat rodičům co mě trápí, budu já ta špatná a hned to pořeší se švagrovou. V každé rodině je asi něco, jeden to dělá dobře a druhý špatně.
A nemysleli to v radosti? když řekli to mě neříkej?

@martinakl viš, jen mě mrzí, že můj gyn. mě na začátku na nic takového neupozornil, kolik holek tohle třeba neví.

martinakl
24. srp 2012

@aagnes Mne teda taky nic takového nerikal...

aagnes
24. srp 2012

@martinakl no a myslím si, že je to chyba, že by měli na to upozornit. Pak řeknou, že bylo něco ve vzduchu 😠

ladydi
24. srp 2012

@aagnes beruško, vůbec to nepitvej, já se u Dianky koupala vždy když bylo hnusně a věř, že když jsem otěhotněla 27.12. že bylo z počátku často hnusně a podívej. Vůbec si to nedávej sobě za vinu a nečti takový blbosti. Jako ani na vteřinu by mě nenapadlo, že bys za to mohla, tohle je fakt osud a nějaká ta vývojová vada, která se přihodí jako rána z čistého nebe. Nemysli na to.

ladydi
24. srp 2012

tak jako, 24tt, 6 měsíc a já se ráno zase vyblila s prominutím z podoby 😠 chjo, proč já musím vždy blít jako amina. No už se smiřuju s tím, že jako u porodu mě to zase znovu čeká taky. Za chvilku si udělám snídani a tak snad pak mi bude lépe.

aagnes
24. srp 2012

@ladydi no já jsem taky byla přes zimu těhu a byla jsem pořád zmrzlá. Jenže mě by nenapadlo, že může vzniknout vývojová vada, že to může narušit nervový systém ☹ jak takovou důležitou věc může gyn. opomenout????!!!!!

aagnes
24. srp 2012

@ladydi kamarádka přestala zvracet až porodila 😒 já jsem zvracela jen, když jsem si čistila zuby 😀 a ze zubní pasty zvracím i když těhu nejsem

ladydi
24. srp 2012

@aagnes mě to taky nikdo nikdy neřekl, hele, fakt se kvůli tomu netrap a už vůbec nevěřím tomu, že to bylo z toho, jestliže si dáváš tak málo vody. já se rochním vždy celá a i si pak lehnu na břicho v tý vaně. Teď u druhého už ne, protože na to není už čas, jako jsem měla u prvního

ladydi
24. srp 2012

@aagnes ha, tak konečně potkávám člověka, co nesnáší zubní pastu jako já 😀 od malinka s tím mám taky problém. A teď v těhu vůbec, vyčistím si zuby a pobl....se 😅 takže čištění k ničemu celkem, myslím, že ty šťávy jsou horší než to jídlo 😀

aagnes
24. srp 2012

@ladydi pasta se mě nesmí dostat na jazyk nebo házím šavli 😀 no je to dědičný, oba mým bratrům se taky navaluje a od jednoho dvě dcerky taky 😀
ještě jsem v těhu nemohla vidět plavající drobek v pití to jsem taky letěla 😀

luuc_2012
24. srp 2012

@ladydi ahojky s tou zubní pastou to taky znam, je to hruza, musim si tuby cistit dost opartne, protoze jak si zajedu na stolicky tak byva vetsinou konec, vecer to docela zvladam ale po ranu je to horsi, hned rano si udelam cajik a pak jdu na cisteni, je to lepsi v tom ze pak mam aspon co zvracet a neni to tak strasny. Jinak co vím od sestry tak rika ze je döbre po ranu banan, me moc nechutna, ale pry je lehce stravitelný!

ladydi
24. srp 2012

@aagnes no tak já jsem v rodině první a prozatím jediná a všichni mi za to nadávaj, já teda nemám ráda ani když přijde manža a má zrovna vyčištěný zuby, bléé 😀 Teď mi stačí, když nahoře vyjdu z ložnice a cítím, že si dole v koupelce čistil zuby a neotevřel okno aby to vyvětral... to mi teda taky nedělá dobře.

aagnes
24. srp 2012

@ladydi mám tolik vody, že mám sotva potopený lýtka a nikdy jsem neměla potopený břicho. Včera mi z toho bylo fakt zle, ale je pravda, že se tím trápit už nebudu. Mám poučení aspoň do příště.

ladydi
24. srp 2012

@luuc_2012 víš na mě v těhu neplatí nic 😒 u Dianky, když jsem byla fakt jako zmlácená po opici asi 14dní v kuse, tak mi manžel koupil ty těhu lízátka, ale pomohlo mi jen jedno balení, pak už to bylo k ničemu. Teď už jsem je ani nekupovala.

aagnes
24. srp 2012

@luuc_2012 no mě to po ránu nešlo, musela jsem si je vyčistit až hodně pozdě. Věčně bych nestíhala bus do práce, kdybych objímala mísu.

ladydi
24. srp 2012

@aagnes jak píšeš, netrap se tím. Podle mě je nesmysl, že bys to tímhle nějako podpořila.Už se tak stalo a neboj, příště už to bude všechno jen a jen v pořádku.

fykyska
24. srp 2012

@martinakl ehm noo jooo 😀 zůstaneme u termínu víkend 😀 😀

luuc_2012
24. srp 2012

@ladydi a co na to rika dr?Musi to pro tebe byt strasny porad zvracet. Me to zvracení trapi uz jen malinko a spis vecer, rano jen vyjimecne, ale ta pasta mi dava zabrat. Ja jsem treba zjistila ze jsem rano prestala pit rozpustnou kavu jak vsude radi ze se nesmi, ale ja si rano proste musim dat malou slabou kavu, jinak pak zvracim cely den, mam to vyzkousene, vecr si pak uz davam Caro.

fykyska
24. srp 2012

@eva518 Ahoj, hehe no tak jak já píšu buď mám PMS nebo je tam skřítek 😀 já už sama nevím, nicméně MS má byt v uterý doufám že nebude (pozn. redakce) 😀 😀 Mám pnutí ale že teda večer bylof fest asi ve 3 ráno opět 😠 obejvilo se mi pár pupínků na obličeji vypadám jak puboš a strááááááááááášně mě bolí prsa už i na dotek 😠 🙄 a řekla bych že jsem taková hodně náladová - všechno si beru moc osobně protiva jsem 😀

luuc_2012
24. srp 2012

@aagnes jj a hlavne komu by se chtelo porad zvracet, me vadi kdyz musim brzo stavat, musim vse opatrne a pomalu, jinak letim a co me prekvapuje, ze jsem jak patraci pes, behem tehu i toho minuleho, mam hodne vyvynuty cich a jaky koliv hnusny zapach me nici a hned bych sla blinkat. Tak si musim hned zacpat nos a partner se mi smeje ze nic neciti a ja hned zelenám 🙂 a štekám jak říká on, zvedá se mi žaludek. Myslím že vsechny zeny si rikaji ze to vydrzi kvuli mimcu ale kdyz je toho moc tak je to moc

fykyska
24. srp 2012

JINAK AHOOOOJ HOLKY 😀 tak jak se m áte sluníčka 😎 já jsem se doplazila do práce dnešní noc byla zase výborná - probrala sem se ve 3 ráno muž na mě vyděšeně koukal že má strach protože od pozdního večera neviděla naše kotě - tak jsem mu řekla že asi někde chrápe - ale nedalo mi to tak jsem ve tři naháněla kočku po baráku no a kde byla naše micinka Lizinka no ve sklepě čičiči 😀 Udělala si vejlet čurina jedna chlupatá 😀 Pak jsem znova ulehla a začalo mě bolet břicho ách ách - a když už jsem zabrala tak budík 🙄 Pod barákem nam chodila nějaká mladá holka / blázen v teplákách rozcuchaná s igelitkou v jedné ruce a petkou v druhé a zpívala si tam jak Viktorka u splavu 😀 😀 😕 nepochopím obešla asi 4x barák možná je tam doteď jestli na ní někdo nezavolal zachranku směr Bohnice 😅 takže DOBRÉ RÁNO 😀

aagnes
24. srp 2012

@luuc_2012 no tak o smradech co jsem cítila ani nemluvím. Veškeré vůně jsem vytrhla z eletriky nebo vytáhla baterky a do ledničky jsem mohla jen s ručníkem na nose 😀 už se na to těším 😉

fykyska
24. srp 2012

@turcice No báječné tak ses nakonec neuhnala 😉 zvládla cestu ze zumbiny uklidila dravou zvěř a jak si zvládla muže posilněného pitivem 😀 ?? Píšeš že ovu přijde dřív co BT stejná ? Mnó to bude zase veselo 😀 😀 😀

luuc_2012
24. srp 2012

@aagnes me vonave veci nevadi, ale smrady me nici, kdyz pozde vstanu a mam varit neco s masem tak to nejde, musi mi pomoc partner kdyz je doma, kdyz uz se tepelne upravý tak uz mi to nevadi, ale cerstve, fůůůůůj

aagnes
24. srp 2012

@luuc_2012 a co takhle maska na obličej 🙂 ta by pomohla nebo kramlík