Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mircisek
11. zář 2012

@barbarucha Oni se doktoři alternativních matek bojí. A druhá věc je, že jsou už hrozně zvyklý spoléhat na techniku (možná to už ani jinak neumí). A taky se bojí právních důsledků. Možná bys jim mohla nabídnout, že odmítáš UTZ a jsi si vědoma rizik pro Tebe a pro dítě. Taky bych se na jejich místě bála.

ladydi
11. zář 2012

@turcice monika6e 😉

mircisek
11. zář 2012

@barbarucha Jejda, Baru, vypadlo mi tam, že bys mohla nabídnout podepsat - jsem fakt tatar. 😝

barbarucha
11. zář 2012

@mircisek To jsem jim samozřejmě řekla, že jim cokoli podepíšu, ale nechtěl o tom dr. ani slyšet. To by mě zajímalo, jak by léčil, kdyby mu vypli elektriku, neřkuli při akutní situaci někde v terénu. Dr. v nemocnici neměl ani stetoskop (ptala jsem se) a ani mi nešáh na břicho :( Mě to nepřijde jako alternativa, ale jako základní dovednost. Já mám taky skvělej supr šicí stroj, se kterým umím dělat kde co, ale když dojde na věc, umím to vzít i do ruky a ušít něco v ruce. A to oni už dneska neuměj 😠

luuc_2012
11. zář 2012

@turcice to presne nevím kolik to bylo presne dni, ja jsem si to totiz mesic predtím zapomela zapsat kdy jsme mela ms, tak to bylo tak odhadem 5 dní spoždění a na utz byl videt maly tecka a váček, podle me jsem otehotnela hned po ms, co jsem se pak koukala do kalendare a zkoumala jak to bylo a kdy, v te dobe jsme to nechavaly nahode a moc casto jsme to nedelaly, takze se to dalo vydedukovat. Dr. me vysetrila a rekla ze odebere krev a pak to na utz bylo videt tak rekla ze krev brat ani nemusi. Ty jdes k dr 21.9? To uz bude videt krasně, ja jsem tam hned sla protoze jsem chtela mit jistotu ze to nejsou jen nejake moje bludy, protoze ty carky byly slabé, ale byly tam.

luuc_2012
11. zář 2012

@turcice podle mě kočarek fajn, musela jsem hlavne koukat aby se nam vesel do kufru auta, do vytahu a libila se mi ta snadna premena na golfky, hlavně jsem chtěla pistaciově zelený, koupila jsem taky od jedne paní po jednom díteti, taky ho moc nepouzivala, tak jsem si rekla proc ne. Ne ze bych na nový neměla, ale rekla jsem si ze za usetrene penizky muzu koupit jeste neco. A ja se ze to nestydím, v dnesni dobe se kazda koruna hodí.

mircisek
11. zář 2012

@barbarucha Tak to v tom případě nechápu. Rozumím tomu, že si plechujou zadek, ale přece musí respektovat tvoje přání. Kór pokud jim vysvětlíš, že na sebe přebíráš všechna rizika. 😲

vanilka31
11. zář 2012

@barbarucha Tak to tvrdnutí břicha, to je taková komplikace v těhotenství, slyšela jsem už od více těhotných, že je to trápí. Při tom by měl být spíš takový klidový režim, ale více by ti měl říct dr. co a jak.

vanilka31
11. zář 2012

@luuc_2012 Já taky nakupuju a budu nakupovat s předstihem, na pověry nedávám, přece nebudu pak všechno pořizovat s dítětem za krkem, to bych se zbláznila.

luuc_2012
11. zář 2012

@vanilka31 presne tak, ja jsem cekala do 3 mesice a ted uz postupne objednavam, kdyz to mam kam dat tak proc ne, doma bych to mit nechtela, ja taky na povery nedávám, to by clovek pak nesmel nic a co kdyby neco tak si to proste schovam. Par veci budu mit po segre ta ma sice dve holky, ale schovala ty pekne veci, tak jsem rada ze aspon neco usetrime a zdedíme, jinak bych musela vykract banku, kdyz vidim ty palky za vsechno

barbarucha
11. zář 2012

@vanilka31 No, to bych právě chtěla, aby mě trochu víc sledoval a řekl kdyžtak teď lehni, ani se nehni, protože to je věc, kterou udělat můžu. Akorát to člověk nedělá preventivně, když má v baráku hromady věcí a přepracovaného manžela, že 😎

martinakl
11. zář 2012

@barbarucha Ty jo, no tak to verim, ze jsi nasrana! Je to uplne na hlavu postaveny, jak to popisuješ. Ja teda tohle neznam, ja jsem "standartni" pacientka, takze si nechavam delat UZ a to všechno okolo. Ale preci je to tvoje rozhodnuti, nemůžou te do toho nutit, ne 😠 No neskutecny...
Tak hlavne, at jste v poradku.. A vy urcite budete 😉 Ale je mi jasny, ze je to o nervy, takovyhle dohadovani se s nima a ještě k tomu boleni a problémy s cipkem.. Jak se ma pak clovek hodit do pohody, co.

barbarucha
11. zář 2012

@mircisek Ono by to tak snad mělo být i podle práva, že ošetřit tě musí a můžeš z toho cokoli odmítnout, ale praxe je bohužel jiná 😖 Taky jsem myslela, že už se to za tu dobu od revoluce mohlo trochu hnout 😲

@ladydi No, já mám trochu starší kosti (ročník 1977) a od Prahy nejsem, narodila jsem se v naší zlaté průmyslové severočeské pánvi, ale už tenkrát tam ten UTZ byl.

vanilka31
11. zář 2012

@luuc_2012 No jsou to hrozné pálky, nestačím se divit a je toho hrozně moc. Takhle postupně se to dá, ale neumím si představit ten finanční obnos koupit pak vše najednou 😕

barbarucha
11. zář 2012

@martinakl No, ještě že mám fórum, kde si můžu postěžovat 😀 to mi uleví. Tady vždycky nasbírám sílu k dalšímu boji za mimčo i za svá (a jeho) práva 😉
Jsi si jistá, že byl Kubík počatý uprostřed cyklu, když takhle nechce ven?

martinakl
11. zář 2012

@barbarucha Ja nevim, kdy byl pocatej.. Ale podle všech ultrazvuku vždy odpovidal TP 6.9. ...

turcice
11. zář 2012

@luuc_2012 jj já jdu 21.9 ale podle těhu kalendáře budu tak 5+2tt takže tam bude max ta tečka 😉 A s tím kočárkem..já to taky neřeším že bude použitý....kor když ho budeme mít zadarmo i s autosedačkou 😉 za penízky co bychom kupovaly kočárek koupím jiné věci.. 😉

terulin
11. zář 2012

@barbarucha A proč se tak bráníš UTZ? Jsem důvěřivý nevzdělanec, takže vyšetření nechávám zcela na rozhodnutí doktora, ale UTZ může škodit? To já abych věděla pro příští kolo. Protože jinak já vyšetření UTZ přímo milovala, jak se tam to malý rochnilo, mě děsně bavilo.

barbarucha
11. zář 2012

@terulin No podle výzkumů, které jsem četla to není zdaleka tak bezzátěžové, jak se tvrdí. Může ovlivňovat nervový systém, spojuje se to hodně s levorukostí, poruchami řeči, autismem. Existují výzkumy, které spojují UTZ s různými druhy nádorových onemocnění. Stačí, když si zagůgluješ něco ve smyslu "ultrasound risk pregnancy", v Aj je těch materiálů spousta. Samozřejmě záleží na intenzitě, frekvenci a časnosti použití UTZ v těhotenství. Nejhorší by měl být časně používaný doppler a pak takové ty 3D metody, kdy se ultrazvukuje dlouho a ohřívá se u toho plodová voda. Prostě to má svoje rizika, jako každá jiná metoda a člověk si musí rozmyslet, kdy to stojí za to a kdy ne. Naprosto to chápu, pokud chce někdo zjišťovat např. vývojové vady. Ale je to třeba dost zbytečné, pokud žena o zjišťování vývojových vad nestojí a už vůbec zbytečně škodlivé, když se to používá jako rutinní metoda pro zjištění, zda je plod živý od 20tt dále (kdy už je slyšet srdíčko stetoskopem, neřkuli mimčo kope přes břicho do ruky.)

terulin
11. zář 2012

@barbarucha Jé tak to jsem lévák, protože mě máma šmírovala 😀 Děkuju, vygooglim, vyděsim se, ale budu chytřejší.

barbarucha
11. zář 2012

@terulin 😀 😀 😀

turcice
11. zář 2012

@martinakl Martinko držím moooc palečky na zítra...ale myslím že by se to v noci ze středy na čtvrtek mohlo rozjet a někdy v poledních hodinách ve čtvrtek to budeš mít za sebou 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

martinakl
11. zář 2012

@turcice Dekuju moc, Evi 🙂 Každý palec se bude hodit 🙂

barbarucha
11. zář 2012

@martinakl Budeme na vás myslet 🙂

martinakl
11. zář 2012

@barbarucha To budete mooooc hodni 🙂 Dekuju..

maximka33
11. zář 2012

@martinakl taky držím palce!
holky, jsem nějak na dně.. mám pocit, že jsem úplně k ničemu. akorát teda Martínek mě potřebuje. v práci mě to nebaví a je to vidět, otěhotnět mi nejde, doma makám, ale nikdo si toho ani nevšimne.. co má vlastně smysl.. cítím se taková nespokojená, nenaplněná.. to je pak těžké neupínat se na těhotenství..

barbarucha
11. zář 2012

@maximka33 Co změnit práci? Není to takový dlouhodobý vysavač? Zkus zapřemýšlet, co by tě bavilo dělat ze všeho nejvíc, kdyby neexistovala žádná omezení..

maximka33
11. zář 2012

@barbarucha samozřejmě už o tom dlouho přemýšlím. jen mi přijde nefér hned odcházet na rizikovku.. a navíc tady mám slušný příjem... chtěla jsem to řešit až po druhém dítěti, to bych tam už nevydržela - denně 2,5 hodiny dojíždím. dala jsem si ultimátum, že do konce roku už fakt něco budu hledat.. holky, nemáte někdo udělaný životopis? já naposled posílala asi tak před 8 lety, už ani nevím, co se tam dává.

lenickan
11. zář 2012

Ahoj holky, hlásím se z mobilu... Tak NT Screening dopadl výborné, riziko 1:11580 na downuv syndrom a ostatní jsou ve statisicich... Mimi přesně odpovídá termínu porodu dle ms, což je změna , předtím bylo o 3.dny mladší, ale to je fakt asi odchylka měření. Ma 6,5 cm takže obr 😉

Večer si vás počtu 😉

lenickan
11. zář 2012

@maximka33 ahoj, to je depka, to znám. Potřebují te všichni, neboj se... Pra e je vydelani peněz a ty vydělal, zbývá ti energie na domácnost na malého tak co. A tehu přijde neboj se... 😉 pak budeš k ničemu, já prosím uz 3 dny vylejvam z hrnce starou polévku, dodnes ji tam mám, radši si jdu lehnout... Prostě jsem unavená tvor