Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

terulin
19. zář 2012

@maximka33 No to bys byla smolař roku, kdyby to fakt neštovice byli.

turcice
19. zář 2012

@luuc_2012
@terulin
@maximka33 no holky..byla jsem překvapená z reakce manžela..minulý týden jsme se dozvěděli že je opět u jiného chlapa a mladšího syna Tomáše nechala už ted u bývalého přítele se kterým má to dítě...Jinak na Dádu neplatí už přes 2roky...a prostě manžel s tím nic nechce dělat..ale té ženské pořád všechno prochází...já manželovi říkala že zavolám na sociálku..a když jsem to udělala dnes..tak na mě vyjel že nechce mít problémy kvůli dětem přitom s tím před tím souhlasil...vadilo mu že volám z jeho telefonu...ale někdo to přece musí zastavit..ty děti pořád někde pendlují....musejí si zvykat hned na nového chlapa apod....a navíc pobírá dávky jako samoživitelka

maximka33
19. zář 2012

@terulin no smolař budu, když to chytnu 🙄
@turcice rozumím ti. možná bude fajn nechat tomu chvíli, třeba si to manžel rozmyslí a přijde s tím sám. takhle proti němu bych asi nic nepodnikala. třeba se tak za týden shodnete na stejném postupu...

lenickan
19. zář 2012

@maximka33 to je dobrý že reagujes na clostik, já na něj vůbec nereagovala. Ovulaci jsem měla až.po injekcich... A pak.se.mi pravděpodobně nastartovala sama po laparce... Držím palce ať to dopadne...jděte na iui? Nebo bude snažení doma?

turcice
19. zář 2012

@maximka33 asi ne..neustále jí brání..nebo fakt už nevím ...ale mě vyčte že ted nepracuju 😒 jinak děti odtáhla z Jirkova do Liberce takže 200km daleko... 😒 přijde mi to hrozně nespravedlivé...a asi jsem hormonálně rozhozená ze všeho..a vrchol toho všeho je že on platí na dítě které není biologicky jeho.... 😒

maximka33
19. zář 2012

@lenickan jo já ani nevím, jestli na něj reaguji, když iui bude až 19dc. no hlavně aby došlo k ovulaci!! a snažení doma taky spousta a spousta.

terulin
19. zář 2012

Holky jak rychle se Vám srovnal cyklus? Teď čekám druhou mrchu... 1. se přiloudala po 40ti dnech. Je pravděpodobný, že by už 2. přišla po 28, když to byla moje původní délka? nebo si nemám dělat naděje a mrcha se uráčí zase až za bůhví jak dlouho?

lenickan
19. zář 2012

@maximka33 držím pesti. Dostaneš pak pregnyl? Ty jo tady to bude zachází sama tehule, snad.nebudeme odrazovat ty co svůj kříž nesou novězítra jdu k dr. Tak se klepu....

barbarucha
19. zář 2012

@froka Ahoj, je mi to moc líto. Snad je tatínkovi teď líp na druhém břehu, kde může být s jeho drahými, kteří ho předešli i s našimi nenarozenými mimísky. A snad je tatínkova duše klidná, když věděl, že už jsi nejhorší překonala a klíčí v tobě nová naděje. Podle toho, co jsi psala mi přišlo jako by na to čekal..
Objímám, b.

lenickan
19. zář 2012

@turcice to je těžká situace, ale asi bych do toho sama nerypala...to je vždycky problém děti a bejvalky z předchozích vztahu. Vidím to u segry...jak ti je?

lenickan
19. zář 2012

@froka moc mne to mrzí, ale ber to z jeho.pohledu, někdy je smrt skutečné vysvobozeni. Věřím, že když člověk dojde.do určitého stadia věku, nemoci apod. Tak se na smrt může i těšit... Posilam úsměv a mnoho sil...

barbarucha
19. zář 2012

@turcice Ahoj, zkusila bych to nejdřív probrat s nějakým odborníkem. Když se přičiníš o to, aby jí snížili dávky, tak už vám kór přestane platit (jednak bude mít míň peněz a jednak, kdyby se dozvěděla, žes to byla ty, tak se naštve a přestane platit z principu). Krom toho je třeba domyslet možné důsledky, ona je přes děti navázaná na tvého manžela (tzn. nemůžete se s ní přestat jen tak bavit, trpěly by děti) a může vám to ve vztahu vytvářet dost nepříjemné situace. Zkusila bych najít nějakého rodinného poradce, který má zkušenosti s tím, co nejlíp funguje a sama za sebe bych se snažila být co nejvíc velkorysá, i když je to těžký. Držím palce.

turcice
19. zář 2012

@lenickan no je mi tak všelijak...ale v celku to jde...ted bych řekla že jsem dost rozhozená chováním manžela ale snad to přejde..No víš..je to těžké když její dítě vychováváš a víš že si narazila dalšího chlapa..který má ůdajně hodně peněz...a i ona sama se chlubí že má jen od sociálky 16tis....a na Davida neplatí..má dávat jen 500kč....je mi z toho už špatně,protože to je pořád něco 😒 a já bych podle něj měla chodit do práce i na rizikovce....

barbarucha
19. zář 2012

@turcice Jo a pokud manžel takhle podrážděně reaguje, tak bych si dala velký pozor, co dělám. To, jak a kde bude bývalá žena tahat děti nemáš vůbec šanci ovlivnit. Pokud bych chtěla pomoct, tak jedině vyjadřováním lásky a stability těm dětem (aby třeba věděly, že za tebou můžou kdykoli s čímkoli přijít, když to doma nejde), to jediné jim může poskytnout pevný bod a je to ve tvé moci. Pokud manžel reaguje podrážděně, řekla bych, že sám není se situací spokojen a cítí bezmoc (může cítit vinu za to, že se děti mají špatně). Zkusila bych ho co nejvíc podpořit ve smyslu, že dělá vše, co je v jeho silách a že ho v tom neopustíš (nebudeš vyjadřovat nespokojenost nad tím, že to s dětma špatně zařídil). Až se to emočně usadí, řešila bych (asi po nějaké poradě s odborníkem) praktické záležitosti, co udělat můžete a co ne a jak to udělat, aby to neohrožovalo vaši rodinu (finančně, vztahově). Ale to až se pocity hodí do klidu, chce to probrat co nejvíc racionálně.

lenickan
19. zář 2012

@turcice no to byla blbá hláška od.manžela...to souhlas... Já se bojím, že.na tom nic nezmenis, se sprajcne a bude dělat ještě náschvaly... Snáz se to přejít, 500 vás nevytrhne, ať se k tomu postaví manžel.... Nedělej si s ním zbytečně zle.

turcice
19. zář 2012

@barbarucha no to máš pravdu ale on s tím minulý týden souhlasil a ted když jsem to udělala na mě sprostě vyjel...tohle nechápu!!!! tchýně s tím taky souhlasila...jeho matka.....a ted jsem ta špatná já... 😒 mrzí mě ,jak se staví ke mě.... 😒

froka
19. zář 2012

@luuc_2012
@turcice Ahojky, není to rok, ale 4měsíce neplacení (ani koruny), po těch můžeš , resp. tvůj manžel jít nejprve na policii a udat ji pro neplacení výživného a poté pokud na to nebude reagovat, tak podat k soudu návrh na nařízení exekuce z platu, ale jelikož ona nepracuje, tak by bylo snažší, aby si manžel podal návrh na zvýšení výživného, kde by se museli opět zjistit její skutečné aktuální finanční a rodinné poměry čímž by se taky mohlo poukázet na to zneužívání dávek. Ale tohle musí udělat Míla. U toho placení na dítě, které není jeho, tak tam má asi smůlu, protože pravděpodobně propásl ochranou lhůtu pro popření otcovství. Je to těžké Evi a chápu, že to opravdu vnímáš jako nespravedlnost, ale v tomhle by měl být rozhodný hlavně muž, protože ho si budou případně volat k soudu a jde o jeho děti.

barbarucha
19. zář 2012

@turcice Podle mě je to obrana, protože tím někde v jeho hlavě padá vina na něj, že je neschopný otec (protože o jeho děti se má starat on, né ty). To, že to řešíš za něj, pro něj může být signál, že mu dáváš najevo, že je jako otec neschopný, což málo chlapů ustojí, většinou ti tu vinu hodí zpátky a úplně ujetě, třeba tak, že ti řekne "jak můžeš mluvit o penězích, když nepracuješ". Taky může být frustrovaný, že nevydělá tolik, aby se všechny jeho děti měly dobře. Bacha na to, to je pro chlapa velká rána. Snažila bych se ho co nejvíc podpořit a dát mu najevo, že je mi líto, že jsem se neudržela a zasahovala do jeho věcí, že už to nechám na něm, protože vím, že on to vyřeší nejlíp. Buduj lásku u vás doma, odtud pak můžete řešit další věci. To, že se budeš soustředit (sobecky) na vás, může paradoxně pomoct hodně i dalším jeho dětem, protože budou vědět, že aspoň někde je místo, kde se mají lidi rádi a je tam pohoda. Držím palce.

froka
19. zář 2012

Holky, děkuju vám všem za podporu. Taťka nevěděl, že jsem těhotná, už by tu informaci v jeho stavu pravděpodobně nepobral. Naposledy jsem ho slyšela v pondělí. Mamka mi volala zrovna, když u něj byla v hospici a říkala mu: "Kačenka tě pozdravuje, má Tě ráda!" a slyšela jsem jak řekl: "aji já!". Dali mu morfin, tak mu utišili bolesti, tak asi na chvilku vnímal, ale včera už ne. Když jsem loni poprvé potratila, tak mi dr. na interně řekla, že by bylo lepší s dalším těhu počkat až táta umře. Říkali jsme si jestli je normální, že přece nebudu čekat na jeho smrt, řekla mi to i po druhém potratu. I když jsme to tak nechtěli a její radou se neřídili, tak si to osud možná tak nakonec zařídil. ŽIVOT za ŽIVOT!

aagnes
19. zář 2012

@eva518
@maximka33 Test jsem nezkoušela, příjde mi to zbytečný. Že by se zadařilo na poprvé a v šestinedělí? 😀 to asi ne.

maximka33
19. zář 2012

@terulin mně se to srovnalo až tak za půl roku.. zato první přišla už po 20 dnech.. pak zase 40 dní nebyla výjimkkou..
@lenickan určitě mi něco píchnou na prasknutí folíků, ještě mi to přesně neříkali. doufám, že to vyjde napoprvé, když se i tolik snažíme 😀
@froka Kačko, ty poslední slova táty na tvůj pozdrav mě dojala..

maximka33
19. zář 2012

@aagnes tak otázka je, jestli by se mělo z čeho zadařit 🙂 no spíš bude cyklus trochu rozhašený... jestli jsi měřila bazálku, tak můžeš mít přehled kdy by mrcha mohla dojít (cca 14 dní po ovulce).

aagnes
19. zář 2012

@maximka33 no zadařit se může jen z jednoho v předposlední den v šestinedělí, pak jsem čekala až co nám řekne doktor a od té doby se večer míjíme, protože ten můj chlap dělá do noci. 😒

aagnes
19. zář 2012

V lékárně Dr. Max jsem si vzala super brožuru o těhu. Je tam napsáno čeho se vyvarovat, co nejíst. A když vám něco jako třeba zácpa, rýma, kašel, tak tam je jaké léky můžete v kterém trimestru. Je velice zajímavá. Je i brožura kojení a péče o dítě. Je to zdarma 🙂

maximka33
19. zář 2012

@aagnes super, to bych brala taky.

aagnes
19. zář 2012

@maximka33 pokud bych na ni natrefila, tak ti vezmu a pošlu poštou. Nevím zda to tam mají pořád, ale tohle by měli dávat do těch kufříků pro těhule. Těhotná nesmíš jíst plísňové sýry, ořechy, arašídy, umělé sladidlo a další. To by měli vědět všechny těhulky.

terulin
19. zář 2012

@maximka33 Neděs mě 😀 Já myslela, že jedno libovolně dlouhé a pak hezky pěkně s jistotou podle kalendáře ☹

maximka33
19. zář 2012

@aagnes vidíš, ty ořechy jsou pro mě novinka. tak budu ráda, když se tam ještě dostaneš a pošleš 🙂)
@terulin no to by nebyla příroda... každá to asi máme jinak.. je ale dobré, když víš, jak jsi to měla pravidelné před potratem. já brala dlouhé roky antikoncepci, tak jsem ani svůj cyklus neznala. třetí měsíc po vysazení jsem otěhotněla. no a po prvním nezdaru jsem měla plných 17 měsíců na to, abych cyklus poznala. a teď jsem 5 měsíců po revizi a cyklus se furt zkracuje... myslím, že ještě pořád není normální... doufám, že na tom budeš líp.

happyfrog80
19. zář 2012

@turcice jasne ze bych udala ,moja byvala svagrina furt udava svojeho byvaleho za kazdu volovinu bo ma kamarada poldu a dobreho pravnika a pri tem ona pacha vsecko horsi ale ze ma dobreho pravnika a muj svagr je vjeci debil nez jsme doufali tak ona vzdy vyhraje a muj svagr trpi ale za to si moze sam ale u vas je to horsi predsa o deti by sa mneli starat normalni lide ne jak je ta jeho byvalka ,di dotoho 😉

happyfrog80
19. zář 2012

@turcice muj svagr jeden den nadava na byvalku ktera zije s jeho dvoma detmi a pak uz si ju zastava pred svoju druzku ,a secko iba kvuli detem ,decka su vychovane iba brat a dostavat a ked im tatka neslubi it na vylet abo nakupovat tak k nemu nejdu ale jeho druzka mu to furt pripomina ze vlastneho tatu iba decka vyuzivaju no jemu je to jedno ,chlapi su blbí a co vic ,poslucha svoju byvalku nez svoju terajsi druzku takze ta jeho druzka je na nervy .Myslim ze takí denenti by mneli raz dostat cez hubu aby sa spamatovali a prestali myslet na byvalky,a na problemy kere by mohli spusobit jejich detem .Raz maju novu priatelku tak sa budu venovat jej a nie si zastavat byvalky 😉