Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

turcice
22. zář 2012

ahojky holky..tak nějak neztíhám dočítat..snažím se odpočívat ale jelikož tady máme syna manžela tak někdo uvařit musí 😉 a do toho malujeme a tapetujeme jeden z dětských pokojů...tak manža musí všechno sám...ted poprvé v životě tapetuje a pomáhá mu můj táta 😉 Jinak zatím snad vše OK....nešpiním a nekrvácím...ale pořád musím na tu kuličku myslet jak se jí daří jestli dobře roste...holky já bych to už asi neunesla...kdyby se něco stalo... 😒 a další problémek je že sny manžela chce bydlet u nás holky...takže mám plnou hlavu všeho...
@martinakl Martinko moc na vás myslím..snad to nebude nic vážného a nebudou Kubíka dlouho trápit a pustí vás domů 😉

eva518
22. zář 2012

@martinakl Jejda Marti, držte se. Moc je mi Kubíčka líto, i tebe, že se tím trápíš. Uvidíš, že to bude v pořádku. Myslím na vás.

eva518
22. zář 2012

@turcice Ahoj Evi, to je dobře, že nemáš potíže. Šetři se a snaž se myslet pozitivně, že v říjnu už uvidíš na ult miminko se srdíčkem.

A který je to syn? Proiň, ale teď se neorientuju, o které z dětí se jedná.. 😅

eva518
22. zář 2012

@maximka33 Holka, úplně chápu, že jsi z toho špatná, ale aspoň budeš vědět na čem jsi a až se vám to povede, tak ti neštovice hrozit nebudou a to je moc dobře. Neboj, dočkáte se. Věřím tomu. 😵

froka
22. zář 2012

@martinakl Martinko, moc na tebe myslím! Ať je Kubíček co nejdříve fit! 🙂

froka
22. zář 2012

@ladydi Ahoj Dianko, jak jsi psala o těch kamarádkách, tak jsem na tom podobně. Jelikož jsem na střední dojížděla denně daleko, tak přátelství trvalo jen po dobu studia, na VŠ všichni byly zase na koleji, tak taky tak. Teď si jen občas píšu se spolužačkou přes FB (je těhu a věřící, tak má pro mě vždy vlídné slovo) a jinak někdy mrknu jak se jiným daří. No a po přestěhování zpět do Olomouce tu už nikoho neznám a kamarádku tady žádnou nemám. Mám vlastně jen vás. A děkuju vám za to! Někdy mi opravdu vléváte do žil naději a vířu v lepší zítřky! Mám vás ráda! 🙂
Jo a s Míšou jsem se seznámila na seznamce Štestí.cz 🙂

turcice
22. zář 2012

@eva518 Evičko tak jsem četla že se to u tebe rozseklo..tak alespon už víš na čem jsi a bude další snaženíčko 😉 Jinak jedná se o syny mého manžy s prvního manželství..ten žije po jejich rozvodu s matkou a my máme v péči jejich staršího syna...no a jelikož matka si našla opět dalšího chlapa a odtáhla děti 200km od domova..tak kluk chce prostě k nám 😒

leeena_4
22. zář 2012

@vanilka31 Může se to brát podle MS i u IUI 😉. IUI totiž bylo přesně v době, kdy by byla ovulka v normálním cyklu 😉 Ale u každého, kdo má IUI se to počítá podle poslední MS, co znám holky. Až kdž je rozdíl mezi termínem podle MS a podle utz ve 12tt větší, než 14 dní, tak se termín upravuje 😉 Jinak s tím tlakem je to proto, že tam horzí preeklampsie a špatná funkce placenty 😉. Lítalo mi to i kolem 165/110 a to už je problém. Abych měla tlak OK, tak jím 4 prášky denně. Navíc k tomu váhový odhad už minulý týden 4 kila. Sice to není přesné, ale musí to brát v potaz

maximka33
22. zář 2012

@turcice ty jo, taky to máš hodně dramatické... mám pocit, že žádná z nás nic nedostane zadarmo... co dobrého jsi vařila?jo a vešli byste se všichni do bytu? to by už bylo fakt dětí jako smetí..

turcice
22. zář 2012

@maximka33 no dělala jsem špagety..s kuř.masem a rajčatovou omajdou..a grilovanou zeleninu s bramborem a kuře...holka fakt nevím jak bychom to zvládly...já to manžovi říkala..ale on že má o toho kluka strach... 😒

froka
22. zář 2012

@turcice To chápu, ale o tebe a vaše miminko by měl mít teď snad taky strach. On si sice vezme syna do péče, ale tu péči budeš stejně vykonávat ty. Vím, že asi by to nebylo tak rychle, ale ať bere v potaz i tvoje osobní potřeby ne jen ty jeho. Drž se Evi!

turcice
22. zář 2012

@froka Já vím Kačí..nějak mu to nemůžu vysvětlit 😒 ale na jednom jsme se domluvily..že počkáme do léta jak si tam zvykne..a pokud by to bylo pořád špatný..tak uvidíme...

froka
22. zář 2012

@turcice tak to je rozumné 🙂

slunycko
22. zář 2012

Ahoj. Chci se vás zeptat, jestli jste to taky tak měly. Původně jsem měla poslední MS v květnu, bohužel jsem pak samovolně potratila. Vyčistila jsem se během 5ti týdnů a po dalších 28 dnech dostala menstruaci. Nyní jsem měla menstruaci až po 40 dnech. Kdy by se mi mohl cyklus srovnat? Před potratem jsem měla cyklus většinou po 28 - 30ti dnech. Děkuji za odpověď. 🙂

aagnes
22. zář 2012

@martinakl v Nutrilonu? tak to jsem nevěděla.

aagnes
22. zář 2012

@maximka33 já doufám, že není důvod, ale šetří se všude. 😖

aagnes
22. zář 2012

@happyfrog80 no, ale testy jsou negativní 😖 to jsem zvědavá co to bude.

aagnes
22. zář 2012

@leeena_4 neměli by nechat ženskou přenášet, ale radši porod vyvolat. Za to riskování to nestojí, jenže jim je to asi jedno. Nechápu to.
@froka s přítelem jsem se taky seznámila na seznamce štěstí 🙂 povedlo se ti hned najít svoji lásku nebo jsi taky byla na pár schůzkách. Já jsem byla 2x zklamaná než jsem ho našla.
@slunycko ahoj, já jsem po porodu ms dostala tak za 4 týdny a teď na druhou čekám a nikde 😖 nevím kde se fláká. Cítila jsem ji před týdnem asi 3 dny, kdyby došla tak byla pravidelná hned. Myslela jsem si, že spíš po porodu to bude dýl trvat, ale když mě začal bolet podbříšek, tak došla hned a teď? Četla jsem, že doktor může dát na chvíli i antikoncepci na urovnání. 😝 a to nechcem 😀

froka
22. zář 2012

@aagnes První seznámení byl můj první vážný vztah (se vším všudy), kdy jsem rozchod nesla fakt těžce, ale byla to taková ta první láska, kdy jakmile jsem zahodila ty růžové brýle, tak jsem viděla, co to bylo za sobce. Pak jsem poznala klučinu, který je dobrý kamarád a nakonec Míšu, s kterým jsme ještě ten den měli první schůzku 🙂

martinakl
22. zář 2012

@aagnes Jj, on existuje prave i Nutrilon pro deti s touhle alergii, kde ta alergenni bílkovina není. Ale to si normalni clovek nekoupi, ze...
No v posledním bobiku bylo krve min, tak ted cekam jak na smilovani na ten další a doufam, ze se to zase zlepsi!

maximka33
22. zář 2012

@slunycko ahojky, taky jsem měla výkyvy. bohužel se nedá říct, kdy se to srovná. ale rozhodně jsou lepší kratší cykly než delší. občas jsem měla i 40 dní, hrůza. kolik testů jsem vyplýtvala 😖 ale pak jsem musela brát duphaston, aby se mi to srovnalo. protože ani po roce se to samo nesrovnalo. třeba to budeš mít lepší.

aagnes
22. zář 2012

@martinakl jo, radši koupit to lepší.
Kubíček bude v pořádku 🙂 uvidíš. Další bobík už bude jak má být 🙂 dej mu za mě pusinku. Myslím na vás.

martinakl
22. zář 2012

@aagnes Dik Anicko. Pusinu mu dam, ale az se probudi 😅
No ja doufam, ze brzo budu plne kojit, tak umely mlicko nebudu muset resit vůbec..

aagnes
22. zář 2012

@froka no já měla jedno malý rande, pak mě oslovil jiný muž starší s dcerkou. S ním jsem byla 4 měsíce a pak mě opustil, nakecal hory doly a nic. Byla mezi náma velká vzdálenost. A hned druhý den jsem si seznamku dala znovu a měsíc na to jsem oslovila svého Romču a teď 11.9 jsme měli 2 roky spolu, náš dárek měla být Simonka ☹ bohužel to nevyšlo. Romča bydlel hned ve vedlejší vesnici, nebýt netu, tak se neznáme. 🙂

leeena_4
22. zář 2012

@aagnes příštího 11.9. už bude dáreček jak se patří 😉. 😉

martinakl
22. zář 2012

@aagnes @froka Nase seznameni byla nuda -potkali jsme se v praci 🙂
Anicko, jak říká Lenka, pristi vyroci uz budete tri..Verim tomu 😵

leeena_4
22. zář 2012

holky já jsem si manžela vybrala na pohovoru 😀. Jsem personalistka a přijala jsem ho jako IT manažera, ale to jsme ještě každý žili v jiném vztahu, byli jsme kamarádi a za pár měsíců už jsme byli spolu 😵

vanilka31
22. zář 2012

@leeena_4 Já jsem měla opožděnou ovulaci až někdy 24 dc, tak mi to podle toho neberou. Tak se to pak bere asi podle data IUI..?
Tlak se mi taky nějak zvyšuje - začínala jsem 90/60 a teď naposled 115/70..

leeena_4
22. zář 2012

@vanilka31 i když jsem měla ovulku 19DC, tak mi to brali podle MS, takže nemám zkušenosti s tím, že by to brali jinak. Ale třeba když je to opožděná ovulka, berou to jinak, nevím. Znělo by to logicky. určitě k tomu musí zejména na začátku přihlížet, protože mimčo je zkrátka o těch cca 10 dní menší. Jinak tlak máš krásný. 😉 Já žu ve tvém týdnu měla 150/90 :-/. Prý se bere jako norma do 140/90. A v těhotenství přirozeně tlak stoupá, tělo musí posílat do oběhu více krve 😉. A taky záleží na dalších ukazatelích - otoky nohou, rukou, obličeje, bílkovina v moči, bolesti nad žebry a tak. Ale s takovým tlakem se nemáš čeho bát 😉

vanilka31
22. zář 2012

@leeena_4 Do těhu průkazky mi napsala TP dle IUI. Tak uvidím, mimi stejně přijde na svět, až se mu bude chtít 🙂
Aha, to jsem nevěděla, že je taková norma, myslela jsem klasika 120/60. Ani jsem nevěděla, že tlak stoupá, ale je to logické.
Díky, že se nemám čeho bát. Trochu mě teď vystrašila jedna známá, která měla na začátku tlak nízký a v 8. měsíci jí to vyskočilo na 190/něco. Stát se asi může opravdu vše.