Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

luuc_2012
5. říj 2012

@fykyska tak se drž, snad už ti bude brzo ou kej 😉 chce to hodně odpočívat, hohy pěkně nahoru a lenošit 😀

fykyska
5. říj 2012

@luuc_2012 No už jsem v tý posteli 3 neděle moc mě to nebaví 😔 😔

luuc_2012
5. říj 2012

@fykyska tak to se nedivím, taky nudou doma poklízím a to uklid strašně nesnáším, ale chlap to nikdy neudělá na 100% tak si to dělám postupně sama a pak se vždy pochválím a mám radost jak jsem to zvládla i bez keců 😀 😀 😀 snad mi to dlouho vydrží

fykyska
5. říj 2012

@luuc_2012 No tak to ti zavidím ja jsem vážne jen v tý posteli - snad to do 14 dnů přejde všechno 🙂 🙄

luuc_2012
5. říj 2012

@fykyska uvidíš bude lépe, ted to musíš vydržet a pak si to vynahradíš

terulin
5. říj 2012

Dneska pozitivní ovu test, poslední snažení ve středu v noci příští nejdřív pondělí.... myslíte, že je naděje? Vím, že s tím pořád otravuju, ale pekelně mě to štve, je těžký otěhotnět, když je M. každej týden kus pryč 😠

turcice
5. říj 2012

@terulin řeknu ti to asi tak 😉 já ty ovu testy měla celé nějaké divoké..také jsem to tady stále řešily..nikdy nebyly pořádně pozitivní 😉 a sexík prostě byl..no a výsledek je v bříšku...takže si myslím že naděje určitě je 😉 ,ale chápu,že jsi nervozní.držím palečky 😉

turcice
5. říj 2012

Jinak holky..dnes moje Terča oficielně končí s aerobikem 😒 dá se říct kvůli trenérce,a ze zdravotních důvodů 😒 jsem nějak toho špatná,manžel šel ted s ní do fitu vrátit nějaké věci které patří fitku..já nějak na to neměla neměla sílu 😒 Mrzí mě to ale mám pocit,že z Terčy spadl nějaký stres...a začne asi s atletikou 😉

terulin
5. říj 2012

@turcice No právě, teď je test jasně pozitivní, hlen podle návodu od Verči taky, ale muž je v tahu. A v tahu bude do neděle večer (každej týden se ve čtvrtek nebo ve středu sebere a vrací se v sobotu nebo neděli - takže je 2 - 5 dní z týdnu 200 km daleko - to se ty děti nedělají snadno)!!! Takže doufám, že ty jeho malý mrchy mají dlouhou životnost, protože po telefonu to miminko nevyrobíme).

No na tvoje letecký období nezapomenu, ale zase jste spolu byli pořád, což dává základ úspěchu 😉

turcice
5. říj 2012

@terulin no spermoušci by měli přežít 2-3dny myslím..a taky když je ovu test pozitivní tak může být ovu až třeba za 48h...no ale chápu..že to prostě blbě vyšlo 😒

terulin
5. říj 2012

@turcice Co nadělám, poprvé se nám miminko podařilo z jednoho (prvního pokusu) v úplně nesmyslnou dobu v cyklu, tak se třeba zadaří znovu.

turcice
5. říj 2012

@terulin no vidíš 😉 tak naděje je 😉

terulin
5. říj 2012

@turcice Já vim ,ta je vždycky, ale znáš to. Děsně si to přeješ, tak řešíš nesmysly. Ale co mrcha má přijít za 12 dní, tak mi poví sama,jak jsme na tom :D

evikmi
5. říj 2012

@m_artasek
@fykyska
@ladydi

tak jsem zpátky, mám se šetřit, vyšetření je prý v pořádku, dostala jsem nějaké analgetika..... píchli mi nějakou injekci a mám ležet... ve středu to gyndař má zkontrolovat

terulin
5. říj 2012

@evikmi To je dobře, že je to relativně dobrý

barbarucha
5. říj 2012

Ahoj Eviku, dost tě chápu. Já si to taky vždycky HOOODNĚ rozmýšlím, jestli někam (k dr., do nemocnice) půjdu. Myslím, žes toho zažila tolik, že tvoje i mysl už se prostě dalším doktorským zásahům brání. Na rovinu, dneska se dělají revize zbytečně ve spoustě případů, kdy by si tělo poradilo samo a může to naopak uškodit. (Statistika prokazuje, že po revizi je 3x větší riziko zánětu než po spontánním potratu, plus rizika poškození dělohy kyretou a rizika z narkózy.) Samozřejmě záleží na důvodu, proč se revize dělá, abys mohla zvážit skutečná pro a proti. Pokud už máš za sebou těch zákroků a neúspěchů tolik, tak je úplně přirozené, že v tobě návrhy na "zase stejný postup" vyvolávají nedůvěru, já bych to měla úplně stejně. Myslím, že je teď pro tebe ze všeho nejdůležitější najít si nějakého odborníka, kterému můžeš VĚŘIT. Protože tvoje psychika, ať už se rozhodneš pro jakýkoli (či žádný) zákrok hraje na cestě za mateřstvím podstatnou roli. Investovala bych teď energii do hledání vhodného zdravotníka a ověřovala bych si správnost postupů na různých místech, nejen tam, kde jsou "poradci" závislí svými příjmy na pojišťovnách a tudíž k zákrokům motivovaní.
Držím moc palce, ať se vše v dobré obrátí.

petulka19
5. říj 2012

Ahoj holky, tak zatím vypadá vše dobře, špatně je mi pořádně, ale dneska mi manžel donesl dětskou kolu bez kofeinu, tak si dávám a hned je mi lépe, včera jsem jen zvracela a zvracela, tak jsem ráda, že dneska je to lepší, ikdyž kola asi není pro mimčo moc vhodná 😒 JInak dr mě dala žádanku na 1. utz screening do Brna do centra prenatální diagnostiky. Říkala něco o tom, že když by jsme chtěli aby zjistili nějaké ty vývojové vady, tak že si připlatíme 1400,--. Ale já jsem myslela, že ten screening je na zjištění vad. Právě s manželem uvažujeme, že na ten screening ani nepůjdeme, protože stejně by jsme si mimčo nechali za všech okolností a třeba se potom celé těhu stresovat nevím. Musím tam zavolat, na co ten screening vlastně je, jestli je to jen utz na zjištění jak je mimčo velké, tak budiž, ale na zjišťování vad, nechceme. Holky byly jste všechny na screeningu? Jaké s ním máte zkušenosti?

luuc_2012
5. říj 2012

@petulka19 ahoj, byla jsem na screeningu ve Slanem. prbní návštěva byla jen kvůli odběru krve, ze které zjistlily jakou mám pravděpodobnost mít dítě s downem a jestě nějaké dvě vady, ale nevím jak se jmenují. Podruhé jsme jely na vyšetření utz a tam mě a partnerovy na utz ukázali, jak je mimčo velké, jestli je tak jak má být a celé si ho přemeřili. Taky jsme musela zaplatit poplatek 900kč, ale podle mě se to vyplatilo, bylo vše krásně vidět a měla jsem jistotu že je vše v pořádku.Stejně by jsi si tam musela volat aby jsi se objednala tak se zeptej co tě čeká a kolik budeš muset zaplatit, za sebe doporučuji

fykyska
5. říj 2012

@petulka19 ahooj, ze zvracení si nic nedělej ja bliju už 3 týdny dokud můžeš přijímat tekutiny tak zkus byt statečná - já kvůli tomu byla i v nemocnci takže vím jak se citíš - cola nevadí dokonce se doporučuje studená přemražená po lžičkách nebo po douškách a nemo si jí převálej v puse ani nemusí být dětská 🙂 a s tím sreningem mě čeká tedka taky, měl by se absolvovat - ale nevím kolik vvv se tam zjištuje s jistotou downuv syndrom a min další 3 - třeba za těch 1400 mysleli něco extra...

Biochemický screening

Při biochemickém vyšetření krve těhotné ženy se stanovují hladiny hormonů a jim podobných látek. Jejich zvýšená nebo naopak snížená hladina může ukazovat na vrozené vývojové vady plodu.

Biochemický screening představuje vyšetření s nižší falešnou pozitivitou, které lze provést v I. trimestru - v 10. až 14. týdnu těhotenství. Při tomto screeningu se vyšetřuje těhotenský plazmatický protein A (PAPP-A) a volná beta podjednotka choriogonadotropinu (b-HCG). Jedná se o látky, které se tvoří v placentě a přecházejí do krve matky. Toto vyšetření je doplněno o speciální ultrazvukové vyšetření se zaměřením na známky vrozených vývojových vad (NT-nuchální translucence, NB, TR).

Při pozitivním výsledku testu je u těhotných provedeno genetické vyšetření plodu pomocí odběru plodové vody (amniocentéza) a teprve potom se stanoví definitivní diagnóza. Sám test je pouze screeningovou metodou, stanovující míru pravděpodobnosti výskytu vrozené vady. Věrohodnost výsledku se pohybuje kolem 85%, tento test však není hrazen ze zdravotního pojištění.

Pokud je biochemický screening doplněn o triple test, zvyšuje se věrohodnost konečného výsledku o dalších cca 10%. Těhotná žena, která těmito testy úspěšně projde, má tedy 95% jistotu, že její nenarozené dítě bude v pořádku, a to již v 16. týdnu gravidity.

Česká gynekologická a porodnická společnost chce proto dosáhnout zařazení biochemického screeningu v I. trimestru mezi výkony hrazené zdravotními pojišťovnami.

vanilka31
5. říj 2012

@barbarucha Tak to já jsem byla taky téměř na 100% přesvědčená, že to bude kluk, až mě dr. vyvedla z omylu 🙂

vanilka31
5. říj 2012

@luuc_2012 Tak a teď na tu topinku mám chuť i já 🙂

vanilka31
5. říj 2012

@evikmi Sedmá revize? Ach bože, držím pěsti a přeju hodně štěstí.

vanilka31
5. říj 2012

@petulka19 Mají na mysli kombinovaný test, neboli PAPP test nebo NT screening.. tak nějak se tomu říká. Je to screening na odhalení VV ve 12 tt a je placený. Má až 90% úspěšnost (oproti triple testům, ty mají cca 60%). Dělá se utz + odběr krve.

fykyska
5. říj 2012

@evikmi Tak aspoň víš na čem jsi... DRŽ SE A BUĎ STATEČNÁ 😉 myslíme na tebe

eva518
5. říj 2012

@terulin Úplně tě chápu. My to máme taky těžší, páč spolu zatím nebydlíme a dokud nebudu na PN kvůli těhu, tak ani nebudeme - nemám tady práci a v Ol.mám smlouvu na neurčito, takže je to začarovaný kruh... Třeba teď jsem taky nebyla zrovna nadšená, že si muž naplánoval týden se synem a nezeptal se, jestli to zrovna není v době, kdy by jsme se měli snažit víc.. 😠 😠 Vídáme se vícekrát za týden a jsem spolu, co to jde, ale třeba teď to moc nevycházelo a mě z toho několikrát ruply nervy. Protože bez těhu se nepřestěhuju a když spolu nejsme, nebudu těhu... 😒 😒 😠

eva518
5. říj 2012

@petulka19 Ahoj Peti, při screeningu se zjišťuje metodami, jak je popsala fykyska (rozbor krve a ult) pravděpodobnost existence Downova, Edwardsova a Pataauova syndromu - tzn.třech nejčastějších chromozomálních vrozených vad. Jde o zjištění trizomie (tzn.zmnožení chromozomu ne na 2, ale 3 části) 13., 18., a 21.chromozomu. Ty jsou totiž nečastější a nejtěžší. Samozřejmě respektuju vaše rozhodnutí si dítě za každou cenu nechat a nechci tě nijak přesvědčovat o oapku, ale já jsem moc ráda, že jsem ho podstoupila, i když u nás byly testy dvakrát negativní a těžkou vroz.vývojovou vadu nám diagnostikovali až po více než měsíci zkoumání, protože je hodně vzácná a byli jsme asi 3.případ za 16 letou praxi toho genetika... 😒
Záleží na tobě, můžeš to odmítnout, ale stejně tě pošlou na triply v pozdějším stádiu těhu a ty vychází dost často falešně pozitivně, takže se stresu spousta maminek nevyhne.. 😠
Cena za screening se liší - nejčastěji je to od 800 po 1600 Kč a vždy se jedná o stejný proces a stejný počet diagnostikovaných vad, takže vyšší cena nic neznamená, záleží pouze na tom, kde a jaké pracoviště test dělá. Myslím, že na test jít má smysl proto, že aspoň budeš vědět, s čím počítat. Ale to je jen můj názor. Přeju ti, aby ti brzo přešly nevolnosti a užívala si těhotenství jen a jen pozitivně 🙂

eva518
5. říj 2012

@evikmi Ahoj, to je teda hrůza - sedmkrát revize??? Držím moc pěsti, ať je to poslední. Hodně štěstí.

terulin
5. říj 2012

@eva518 Já se na manžela nezlobím, protože jezdí pryč kvůli práci, takže mu fandím. Jen je mi prostě jasný, že na dálku miminko nebude. Třeba budeme mít štígro a povede se i s tím naším příšerným režimem. A k mé radosti, aniž bych mu cokoliv říkala, tak možná dneska přece jen přespí doma, protože dneska je ve východních čechách, ale o víkendu má školení někde za benešovem, takže volal, že když mu jednání skončí rozumně, tak přijede za mnou. Jupijou!

eva518
5. říj 2012

@terulin No vidíš. Já jsem byla naštavaná spíš na tu situaci než na něho. Chápu, že chce být se synem, ale prostě teďka bysme potřebovali trochu jiný režim... 😒 Tak přeju, aby ses dočkala večer muže a patřičně toho využila 😀 😀

terulin
5. říj 2012

@eva518 Já tě chápu, musí to být těžký, když bydlíte každý jinde, taky by mě to štvalo. My se k sobě nastěhovali ještě na škole, takže v tomhle to máme jednoduchý. Od začátku jsme práci řešili tak, abychom byli spolu.