Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

luuc_2012
9. říj 2012

@turcice jj roste, velký je tak akorát a na utz dělal pěkné kousky, ale jsem spokojená že je vše v pořádku.Když se dr. chtěla podívat na pohlaví, měl zrovna nožku přes nožku jako holka 😀 ale pak se umoudřil, no tak snad nám ten fimfula jeste doroste jako u ladydi 🙂

ladydi
9. říj 2012

@terulin já to myslela, jako že to už píšeš Ty abych to nemusela opakovat 😀 ne žes to napsala špatně 😀

@luuc_2012 no já nechtěla, ale nakonec koupila růžovou autosedajdu 😀 no a mám to, no jesště že mi paní k tomu dala ten modrej potah od Emitexu 😀

luuc_2012
9. říj 2012

@turcice také bych v tom nic nehledala, když jsem testovala já tak ty čárky taky nebyly úplně stejné, nekdy jsou slabsi nekdy silnejsi, záleží i na testíku, bud v klidu !!!!! 🙂

terulin
9. říj 2012

@ladydi Jsem to ale vztahovačný tvor.... (já myslela, že jsem to napsala, nepochopitelně, tak jsem to chtěla upřesnit, aby tady nedocházelo ke zbytečné nervozitě mou vinou 😅 )

ladydi
9. říj 2012

@terulin v pohodě 😀 😀 ono to možná divně vyznělo 😀

luuc_2012
9. říj 2012

@ladydi paní asi věděla proc ti ho k tomu dát :D tak by se v nejhorším dal na tu sedajdu nějaký ušít, šikovná švadlena by to zvládla. Já to objednavala docela brzo, rozhodovala jsem se mezi cerno-bilou a zelenkavou, vyhrala zelená a od kamarádky mám modro-šedý fusak, protože červený co má segra by se mi s tou zelenou tloukl. Tak uvidíme

vanilka31
9. říj 2012

@turcice A děláš pořád stejný typ testu? (Nejlépe mamatest)

turcice
9. říj 2012

@vanilka31 dělala jsem DR.MAX....teď a i ten před 14dny kdy byl testovací silnější než kontrolní...

ladydi
9. říj 2012

@luuc_2012 no paní ho k tomu nabízela zdarma, no tak jsme jí poprosila, aby mi ho přibalila 😀 co kdyby náhodou, jinak jsem koukala po barvě moca a po zelené 🙂 ale ta růžová byla co jsem chtěla a za dobrou cenu, tak co víc si přát, no když jsem čekala holčičku 😀

ladydi
9. říj 2012

tak mám konečně kombinézku pro prcka, zítra mi ji paní pošle 🙂 a zrovna s jedním poštovným jsem vzala i mikinku 🙂

maximka33
9. říj 2012

@turcice neboj, všechno bude v pořádku. teď už nemá smysl testovat. za chvíli převezme funkci placenta, a ta už hcg nevylučuje, takže na testech by to ani nebylo vidět.

maximka33
9. říj 2012

@ladydi to se máš, tak ráda jsem nakupovala na prcka 🙂

ladydi
9. říj 2012

@maximka33 no já už spíš plaším, doma na kluka skoro nic, no ale tu kombinézku nutně potřebuju už do porodky, no tak to můžu vyhodit z hlavy naštěstí, chci mít vše nachystáno v čas, kdyby náhodou na konci jsem musela ležet a nebo pod. abych už měla vše připraveno a mohla být alespoň po této stránce v klidu. do konce října bych chtěla mít dokoupeno vše do porodky.

barbarucha
9. říj 2012

Holky, tak dneska výsledky KO: CS 3 kleslá klenba, zkrácený čípek, měkká branka, prý to vypadá, že hlavička na ni naléhá. Dr. přepadlý, skeptický, že je to špatné a že je moc brzo, že je v tomhle tt ještě moc velká úmrtnost. Předepsáno magnézko a nohy nahoru, při sebemenším zhoršení špitál. Bléééééé ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Já myslela, že jakmile je miminku přes 30tt, tak už je úplně jasné, že to přežije?? 😲
Jaké máte info vy?

maximka33
9. říj 2012

@barbarucha jejda, to by bylo ještě fakt brzy.. no mimčo by asi přežilo, ale bylo by pořád ještě hodně nedonošené. raději si teď dej nohy nahoru a klidně si běž lehnout do nemocnice... CS 3 jsem vůbec neměla, až před porodem.

ladydi
9. říj 2012

@barbarucha no jako úmrtnost?? to snad neee, ale bylo by dlouho v inkubátoru. Tuhle jsem tu viděla na koníkovi paní co se jí malá narodila na 31tt a asni neměli moc problémy, podle toho co psala. Klid, hlavně odpočívej a žádný tahání ničeho, dej si nožky nahoru a kdyby něco, šup do nemocnice. Nikdo Tě tam neukousne, neboj. A jinak CS 3 nemyslím že by bylo tak šílený, ale spíš jde o to, jestli nejsi nějako víc otevřená, nebo tak.

aagnes
9. říj 2012

@barbarucha u mě když doktorka řešila malou, že když dobře dopadne mag. reson. tak mi udělají císař ve 34 tt to bylo tak nejdřív a jinak ve 36tt. Hoď si nožky nahoru a kukej na tv a nic nedělej. bude to dobré neboj se 😉

jahudka80
9. říj 2012

@barbarucha neboj vždyť lenka5731 rodila na 33tt a maličká je v pohodě (co vím tak ani nebyla v inkubátoru 🙂 ) ještě stihli kortik.na dozrání plic .... no já byla taky ve špitále děs a hrůza, ale dnes jsem šťastná že mám zdravou pod kapačkou vypěstovanou holčičku do 36tt vydrž!!!

lenka5731
9. říj 2012

@barbarucha CS 3 nic neznamená, i s CS 9 a cestama připravenýma k porodu se dá vegetit mnoho týdnů 🙂 šetři se a budem všichni doufat, nic jiného se vymyslet nedá. mně s CS 0 a čípkem 4 cm praskla voda v 33+0 (rodila jsem 33+2).

vanilka31
9. říj 2012

@turcice A kdy máš další poradnu? Nebo bych zkusila zítra ten samý test ještě jednou, třeba byl ten dnešní nějaký vadný..

jahudka80
9. říj 2012

@turcice prosím tě teď jsem to našla neplaš a už netesti!!!! Já když byla 64den tak druhá čárka nebyla skoro vidět!!! hcg stoupá a pak zas klesá 38dc byla hrozně tlustá a 64už nebyla skoro vidět. Už netestuj!!!

lenka5731
9. říj 2012

@barbarucha jinak ten stav miminka je vždycky individuální, doktor za "první rozumný týden" označil to, kdy jsem rodila já. ještě dva týdny by to chtělo vydržet, ale s tou "vysokou úmrtností" tvůj doktor myslím dost přeháněl. nechtěl tě tak trochu "potrestat" za alternativní požadavky? (už to tu moc nesleduju, tak se omlouvám, pokud píšu z cesty)

vanilka31
9. říj 2012

@barbarucha Ach jo, a nedramatizuje zbytečně? Mě např. dr. nikdy čípek nekontrolovala, žádná čísla CS neuváděla.. až minule bylo vyginál. vyšetření, ale to jen řekla, že to je ok, tak předpokládám, že i čípek.
Jinak v kalendáři mám napsáno, že mimi se může narodit od 28 tt.

jahudka80
9. říj 2012

@turcice tak jsem si dala práci a našla jsem ti to tady máš můj testík 38DC a 64DC a už neplaš! 😉

winterska
9. říj 2012

@leeena_4 blahopřeji k Tomáškovi - hlavně ať je zdravý 🙂

barbarucha
9. říj 2012

Holky dík, dost jste mě uklidnily 🙂 Jasně, že se budu šetřit. TV teda nemáme 😀 ale ujíždím na mluveném slovu a šiju a pletu, co to dá 🙂 Taky doufám, že když jsem se domodlila až do 31tt, tak ještě pár týdnů dáme.
Ještě dotaz, za jak dlouho vám začalo fungovat magnézko? Já si vzala první tablety po o a břicho furt tuhne jako blázen. Ale to může být tím stresem. Zkusím to hodit co nejvíc za hlavu.

jahudka80
9. říj 2012

@barbarucha No mě magnézko v tabletách nefungovalo břicho tuhlo po 5min ☹ a tak jsme to dojely do 36tt na kapačce 😉 vím zní to děsně já to tam taky nenáviděla , ale fakt jsem vděčná za zrdavé mimi 🙂

jahudka80
9. říj 2012

@barbarucha kolikrát do hodiny ti tuhne??? Tvrdne 🙂

barbarucha
9. říj 2012

@jahudka80 Tyjo, to je různý, teď zrovna každou chvíli, ale to bude asi tím šokem. Jinak mám prostě lepší a horší dny už od 20tt někdy tuhoš furt i s křečema, pak třeba pár dní tvrdne jenom párkrát za den a pak zas hodně, furt dokola. Tlak a bolest v čípku a kolem čípku mám už taky pěkných pár týdnů. Proto kolem toho tak plaším. Ale do nemocnice fakt bych nerada, nemocnice nesnáším. Myslím, že bych se tam hrozně vypsychla a tím by se to akorát zhoršilo. Zkusím nastolit max. pohodu doma. (No a pro případ krize teda zabalím baťoh, no 😎 ).

martinakl
9. říj 2012

@barbarucha Mne horcik zabral az tak za dva dny. I doktor mi to rikal, ze se musí udržovat stala hladina, tj. brat to pravidelne, a pak se to srovna.. Ale tvrdlo i tak. Jen o něco min. Rodila jsem na zacatku 42t a to mi tvrdlo asi od 20t dost 🙂 S tou nemocnici mas pravdu, clovek se tam akorát vynervuje a kolikrat se stav muze zhorsit. Jsem to videla ted, jak jsme tam byli s Kubínem.. Pustili nas dom a hned bylo lip, jak mne, tak i jemu 🙂