Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

vendulak
14. čer 2010

Natu právě u nás je pejsek taky člen rodiny. Někdy to vypadá že i ten nejdůležitější 😀, je to prostě můj mazánek 😵.
A věřím že to co jste zažívali tedy muselo být hrozné ☹, znám to jak já se o něj moc bojím, natožpak potom po něčem takovém takhle bezmocně čekat a taky bych pak byla šťastná jako blecha 😅.
Jinak kokříci jsou krásní pejsci 😵, já ho původně taky chtěla, ale bylo mi všude říkáno jak hodně pelíchá když je v bytě a tak, a já jsem velký alergik, tak jsme nakonec pořídili zase pudlíčka, a ten opravdu vůbec nepelíchá, nemám při něm žádnou alergii. A je krásnej, moje zlato 😵.

natulaaa
14. čer 2010

vendul tak já bych už kokříka nechtěla,stačilo mi,ten náš je mazel jen s námi,ale jinak na něj nikdo nesmí šáhnout a nemusí ani děcka,on má rad klid a víš jak děcka,lítají skáčou zašvařují,tak to on néé,tak když k nám přijede návštěva s prckem ,tak ho musím zavřít.no a chlupy,katastrofa,já jsem doma,tak si denně vysju chlupy,mám plovoučku,tak to jde,ale musím fakt denně,včera jsem se na to vykašlala a dneska hruza,už na to pujdu 😠 ,Ale taky tak,je to člen rodiny,jako moje mimi a nedovedu si představit,že mi jednou umře, ☹ ,to jsem si říkala,že to už budu mít snad prcka,pak bych to snesla asi líp,než ted,a já chci zase pejska,ale jorkšíra nebo tak něco malonkého,co mi skočí do auta mužeme ho všude vzít ssebou,segra si pořídila mini jezevčíka,no nádhera,včera tu byli i sním,to je drobek,možná ještě lepší než jorkšír i co setýče udržby,nemusí se česat,stříhat,je super,takže já chci něco pidi

martasl
14. čer 2010

ahoj holky.teda u nás pořád prší.jen odešly holky na autobus do školy,tak bouřka jek prase.čtu,že řešíte pejsky,my měli německýho ovčáka-fenku,teď v květnu nám umřela.bylo to rychlý,během dne byla nějaká divná a do rána umřela.bylo jí 10 a nikdy neměla štěňata.prej to může být i tím,ten rychlej odchod. ☹

teda,jdu dnes na noc a vůbec se mi nechce.já už bych chtěla být tááák doma.jsem v poslední době nějak unavená a ty roky 12hodinových směn mě už nějak zmáhaj. 😝

vendulak
14. čer 2010

Natu jorkšírů je teď hodně, u nás v okolí je má hodně lidí. A sice jsou krásní to jo, ale pořád jsou to teriéři a umí být obas i zlý 😒. Chce to fakt výchovu.
Jinak já jsem s naším pejskem moc spokojená, fakt nepelíchá vůbec, i když střihat chodit musíme, ale už jsem zvyklá, občas se i rád přitulí, ale nejradši ze všeho si hraje 🙂 pořád nosí hračku, nám tady v bytě i klidně večer před usnutím až na hlavu, aby jsme jí náhodou nepřehlídli 😀, ale umí ti jí vnutit i přímo do ruky do dlaně. A kamarád je skoro se všema. Každej novej člověk pro něj znamená potenciální oběť, která si s ním bude hrát 😀. A děti! No děti miluje!!! Zrovna minulý týden byli na chatě bratraneček (5let) se dvěma kamarádkama, malý holčičky a jak si spolu nádherně hrály! Já nevycházela z údivu, někdy jsem si jen tak seděla na schodech a pozorovala je a trochu si v duchu říkala, snad si tam takhle za chvilku bude hrát i s našima dětma 😵. On jim dává hračku a oni mu jí házejí i když sou ty děti opatrné a trošku se bojí a nebo mu jí brou a utíkají a chtějí aby si s nima hrál na honěnou, Jiřík s ním hraje fotbal. Jsou spolu nádherní. A na našem pejskovi je i vidět že chápe, že jsou ti človíčci nějaký menší a musí být opatrnější, vidíš jak s dospělýma je jako střívko střelený a s tima dětma i když si tu hru moc užívá tak je prostě opatrnější. Je tak ve svým živlu, to pak šel i k nim vedle (mají chatu vedle) a celý jedno odpoledne byl u nich a dělal že nás snad ani nezná, hlavně že má děti 😀.
A jinak je i super, že s námi všude jezdí rád a takm, auta se vůbec nebojí, skáče tam hned, i když teď co se musí v autě přikšírovávat tak docela s nevolí 😀.
A že umře...já vím že ten strach musí být v jeho věku, ale snaž se na to nemyslet! Užívej si že jste spolu! 😵 Já se taky snažím nemyslet na to co ta nemoc pro něj a nás bude znamenat, přečetla jsem o tom na netu nějaký děsný věci a pak sem si řekla, že dost, pokouším se je vyhnat z hlavy a budu ho brát dál pořád stejně, aby si prostě i přes tu nemoc ten život užil 😵.
A jezevčíka měla kámoška, a jsou to zlatí pejsci 😵. A ještě jsem slyšela že snad bišonci jsou myslím taky antialergičtí a nepelíchají. A ty jsou taky maličcí, ne? budu muset ještě jednou kouknout kterej to vlastně je ten bišonek 😀.

vendulak
14. čer 2010

Heeeej holky! Tak i když po hormonech a slabě a uměle, tak přesto hrdě hlásím 1DC 😀

natulaaa
14. čer 2010

Marti u nás taky a je tma a zima no hnus 😠 😠 ,ale minulý týden jsem zase umírala horkem,tak mi to počasí ted i celkem sedne a zítra na tu cestu,uplně super,já v autě když jsou vedra ráda blinkám 😀 😀

Vendul no tak super,to ti gratuluju 😉 😉 😉 a to máte super,že miluje děcka i že ho všude berete,já našeho neberu nikde,protože bych se asi zbláznila,kdybych ho musela furt hlídat,aby na něj někdo náhodou nešáh,to pán nemá rád 😀 😀 ,no je to tvrdohlavý kokr 😀

martasl
14. čer 2010

natul-jo zítra jede do toho Brna?(myslím,žes psala tohle město).tam ti už budou zkoušet tu průchodnost čípku nebo jedete zatím pro informace a na předběžný vyšetření??no ať tak nebo tak,hlavně aby to všechno mělo ten správnej výsledek 😀

natulaaa
14. čer 2010

Marti jen na konzultaci a holky mi radili,že i prohlidku a utz, oni totiž zhodnotí teprve naše lékařské zprávy a podle toho zhodnotí co a jak,jaký postup a jaké hormony a tak a podle toho vystaví i ceník 😠 😀 😀 😀 ,ten čípek,to se dělá až už skoro před oplodněním a já asi dostanu ještě na jeden cyklus antokoncepci,prý to dávají,tak uvidíme 😵 😵
Holky ale už se těším i jsem nervozní,mám smíšené pocity,už aby jsme tam byli 😵 😵

jahudka80
14. čer 2010

No já už právě pejska (tedy fenku nemám) té naší bylo 10let když jsem jí dávala pryč. Byl to stafordširský bulteriér, byla hodná mazlík a na mě děsně upnutá, problémy měla také, museli jsme jí vykastrovat a když jsem byla těhule tak nemohla pořádně do schodů (bydlíme ve 4 patře bez výtahu) taky měla cukrovku po jednom piškotku, srágoru že byl pokajděnej celej byt. A uklízela jsem a uklízela každejch 14dní koupala. A když jsem měla rizik.těhu nesměla nic tahat a ona 13kg....a když se narodila malinká tak na ní děsně žárlila 😢 naschvál nám všude čůrala a já lítala kolem mímí a kolem psa myslela jsem že už to nevydržím. Mála se mi opupínkovala a když se Dr.zeptala zda máme doma nějaké zvíře...bylo mi to jesné Když jsem viděla, že to nemá smysl, mít jí celej den zavřenou na chodbě, hlídat jí aby malé něco neudělala (kor když to bylo po 2letech naše vymodlené zlatíčko) tak šla nejprv ke tchýni a pak k nějakejm lidem ....Já mám pejsany hrozně ráda, ale když máte dítko a máte volit mezi psem a dítětem.... tak je to jasné. Jednou třeba se dočkáme a budem mít pejska u domečku na zahradě. 🙂 Po fence se mi stýskalo, ale při tom frmolu okolo malé to přebolelo. 😉

vendulak
14. čer 2010

Natu já taky měla tyhle smíšené pocity, ale bylo to dobré, v CAR byli moc hodní a dali nám zase další naději a sílu do boje 😉. A jo jo mě při první návštěvě pak taky vyšetřovali i UTZ dělali 😉.
A tu HA myslíš před cyklem IVF? To vím že se někdy dělá, ale moc často jsem o tom neslyšela, co vím tak všechny známé měli buď dlouhý protokol se Syneralem nebo normální krátký že od 1.DC píchali injekce a v půlce pak šli na OPU. Jen o jedné holce vím, že měla taky měsíc před IVF HA a tedy IVF se jim povedlo 🙂, nejdřív chviličku čekali dvojčátka, ale jedno se pak ztratilo ☹, ale druhé byl velkej bojovníček, respektive bojovnice, je to krásná holčička Anička, teď v létě jí bude rok 🙂. Budu ti na zítra moc držet palce! 😉

vendulak
14. čer 2010

Ty jo Jahů tak to je docela děsný, drsný ☹. Věřím že když má člověk pak miminko tak je to zase jiné, ale já bych ho asi pryč dát nedokázala ☹. Kdyby tedy asi to fakt jinak nešlo tak asi by mohl jít k tátovi, ale stejně já bych ho nedala. Asi bych se snažila vymyslet všechny možný řešení i se klidně roztrhala mezi pejskem v jedné místnosti a dítkem ve druhém, ale fakt bych ho nedala. Měla jsem za poslední 2 roky strašně moc problémů, jak fyzických po zdravotní stránce, tak i pscyhcických z toho co se mi stalo ve škole, v rodině. A pejsek byl pak celý dny se mnou a pořád tak nějak při mě a i teď kdy nejde miminko mi strašně moc pomáhá a mám k němu vytvořený opravdu hodně moc silný vztah a nebyla bych schopná ho dát prostě pryč 😒. I když já myslím, že tohle snad bude v pohodě, jak jsem psala pudlíčci jsou antialergenní, já jsem hodně veliký alergik na všechno co si dovedete představit a s ním jsem úplně v pohodě, ať už takhle na práškách nebo i když sem byla bez prášků. Dej Bože ať já nikdy nic podobného nemusím řešit ☹.

vercig
14. čer 2010

@breberuska Moc potěší. Ale až se začneme snažit, tak už tak těšit nebude.

natulaaa
14. čer 2010

Jahudko muselo to být těžké,ale v takovém případě je volba jasná
Verci to je fakt,pak už ji budeš proklínat 😠
Vendulka má novou fotku 😵 😵
Vendulo já jsem jukla na emimino na diskuze ohledně IVF a tam to někdo měl a někdo néé,ale na diskuzi o UNICE,tak to měla snad všechny,ono je to prý na kždém tom centru,jakou techniku si zvolí,tak uvidíme u nás 😵 😵 ,,ale to je jedno,to víš,že bych chtěla to spáchat hned další cyklus,na druhou stranu si ještě užiju léto v klidu a pujdem na to až v srpnu,no uvidíme co zítra pořídíme 😵 .Já na kontrole byla ve strředu ted,tak je to jedno,at se kouknou,já už jsem zvyklá,za posledního pul roku jsem byla na gyndě co 14dní 😖 😀 .Manža si ze mě včera dělal srandu,řek mi,že to je dobré,že já ty nohy roztáhnu všude 😀 😀 😀 😀

vendulak
14. čer 2010

Natu 😀, no já taky si často říkám jak dřív sem se bála na gyndu jak čert kříže a poslední dobou sem tam jako doma a nohy už taky roztáhla za dobu snažení tóóólikrát 😎. No co hlavně aby to mělo smysl a dočkali jsme se tich miminek, že? 🙂
A jasný ono to bude asi CAR od CARu jiné, ale zase je prostě hlavní ten výsledek 😵.

natulaaa
14. čer 2010

Vendul já ti hodím odkaz na unicu ,tam je odkaz CO O NAS RIKAJI MEDIA a uplně to poslední videjko,tam mluví ted dr.kterému zítra jdu a on si troufale dovolil říct,že otěhotní všechny páry do 3 pokusu,nebo tak nějak,však jestli máš čas tak kukni,mluví tam i o psychice a to se týká nás všech,najdu to

natulaaa
14. čer 2010

kuk mělo by to být přímo na tom videjku 😉 http://www.unica.cz/cs/tvb1-reportaz-prosinec-2...

jahudka80
14. čer 2010

vendulak : jojo pejsánek je dobrý utěšitel, já ho pořizovala když jsem byla sama, manža byl přez týden pryč a Fenka mi dělala společnost 🙂 , no jo život jde dál a nesmím smutnit děkuji Bohu za Marušku protože je to náš poklad a nedopustila bych aby jí pes ublížil. Minule po ní chňapl babičky jezevčík (tedy jezevčice) měla na ručičce modřinu a škrábanec od zubu. Čubině jsem vynadala a dala přez čumec. Není normální aby po ní takhle vyjela zvlášť když jí nic neudělala.

natul: To bylo těžké i jsem si pobulela 😢 , ale pak ta úleva. Pokaždé když jsem malou krmila tak čubina čuměla z pelechu a kňourala (žárlivka) . Pak jí člověk pohladil i šel s ní ven, ale nepomáhalo to když neposlechla skákala k malé na gauč, zavřela jsem jí do chodby šup hned si pochcala pelech. Tak jsem prala a prala po psovi po malé (měli jsme pobliooonka i 17x za den to holka zvládla) tak jsem měla fakt veselo. Si představ nakrmila jsem půl-až hoďku počkala a chtěla jít ven tak jsem opatrně přebalila , oblékla a než jsem sešla schody tak se mi poblila tak jsem šla zas domů. Jojo první 3měsíce jsem jen převlékala, brečela, prala, brečela, přebalovala brrrr. Kéž by náš druhý drobeček neblinkal 🙂

jahudka80
14. čer 2010

natul: na videjko jsem koukala , moc vám držím palečky ať vám to výjde mám 2 kamarádky co mám krásné dětičky po um.opl. 🙂 🙂 🙂

HODNĚ ŠTĚSTÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ

vendulak
14. čer 2010

Natu díky za videjko! 😉 Já se u toho normálně rozbrečela 😢 😀. Asi hormony 😀. Prostě přišlo mi děsně dojemný jak mluvil o tom jaké je to štěstí ženy, párů, které KONEČNĚ otěhotněli 😵.

natulaaa
14. čer 2010

Holky děkujíí moc 🙂
Já si taky poplakala,holky ale já ted brečím nějak furt,nevím ,nikdy jsem taková nebyla,ale po tech operacích a po těch výsledcích,že histolka ok a tak,to já se nikdy od štěstí nerozbrečela a ted joo 😔 😵 .A když na tom videjku řek,že otěhotní všichni,no to mě dojalo 😵 😵 a myslím,že si pobrečím ještě hodně krát 😵

helcenka
14. čer 2010

Ahoj holky,
vím, že máte tohle téma rozběhnuté, ale chtěla bych se taky podělit o starosti s někým, kdo tím prošel a kdo mi bude rozumnět.
Zítra mě čeká revize. Mimi se přestalo vyvíjet v 8+1, MUDr. tomu dal týden a zítra nastupuju. Nikdy by mě nenapadlo, že se to stane právě mě. I když to asi žádnou z nás. Při prvním těhu jsem byla úplně v pohodě, nevěděla jsem, do čeho jdu a všechno proběhlo bez jakýchkoli problémů. Tak jsem si to nepřipouštěla ani teď a byla v pohodě a pak taková ledová sprcha. Jedinou mojí útěchou je, že jsem v obou případěch otěhotněla na první pokus, tak že se dám dohromady a ono to vyjde. Ale to je ještě daleko. Už abych to měla za sebou a začala se dávat do kupy.
Jestli to nebude vadit, tak občas nakouknu.
Zdravím Kopretinu a držím palce.

natulaaa
14. čer 2010

Helči zdravím tě a je mi líto,co se ti stalo,moje těhu skončilo uplně ve stejném týdnu jako tvoje 😔 ,klidně tu mužeš chodit častěji,né jen občas 😉 ,Držím ti palce na zítřek a věř tomu,že když otěhotníš tak lehce,že se to brzo zase podaří 😉

Holky má koník nějak změněný dezign zase?nebo jsem něco blbě zmáčkla já,vždycky se mi objevilo u jmeno,že má někdo díte atd a ted nic 😠

vendulak
14. čer 2010

Natu nějak to změnili zase 😒. Teď jsou děti a údaje o stavu dole pod příspěvkem 😉.

vendulak
14. čer 2010

helcenko je mi moc líto co se vám stalo ☹. Držím palce, ať máš hodně sil zvládnete to 😉. Doma máš malej poklad tak snad ti v tom pomůže 😉. A jasný klidně se mezi nás choď dívat častějš! 😉

Natu to budou hormony, měla jsi teď toho hodně kočko 😉. Bude dobře, uvidíš že zítra vás tam nabijou zase energií, držím vám palce! 😉

natulaaa
14. čer 2010

jéééj já si nevšimla,že je to dole to dítě,vždycky jen přiletím,napíšu a zase letím,dneska žehlím a uklízím,chytl mě rapl 😀

julie123
14. čer 2010

Heli, jezis to me strasne mrzi 😢 Ale bude lip 😵 ja uz se take citim celkom ok, teda vetsinou 🙂

Holky, diky za tuhle diskusi, nabiji me 🙂 a i kdyz moc neprispivam, obcas vas ctu 🙂 ...a nejradeji ty pozitivni zpravy 🙂

vendulak
14. čer 2010

Juli jo jo to je pravda, taky se cítím už celkem ok, ale taky s tím slovíčkem většinou, někdy to na mě zase dopadne, ale jinak je už líp než před měsícem a půl 🙂.
A mě taky koník hodně pomáhá, pomáhal mi předtím když jsme se dlouho snažili i teď po potratu, jsem za něj moc ráda 🙂.

Natu no jó, já si toho taky nejdřív nevšimla, to je v poho 😀. Ale tedy závidím ti jaká seš akční, taky bych to potřebovala, mám tu hafo práce, ale je mi nějak divně, asi že po takové době zase mrcha a bolí mě podbříšek a kříž tak bych nejradši šla jen hajat 😔 🙂.

natulaaa
14. čer 2010

Vendul já jsem ukézecí maniak 😝 😝 😝 ,miluju všechno tip top 😵 ,ale když mám depku,tak to taky prdím 😝 a chci si všechnu udělat,že až zítra přijedu,tak sednu k notasu ,a napíšu vám v klídečku,tak kdybych musela jit něco dělat,což vím,že by se mi nechtělo 😖 a takhle si sednu,dám nohy na stul a mužu psát 😀 😀 😀

natulaaa
14. čer 2010

uklízeci jsem chtěla napsat 😵

breberuska
14. čer 2010

holky, teda vy jste toho nakecaly... 😎 a ten nový design...hledím na to jak tele na nové vrata 😎 Vůbec jsem vás v práci nestihla dočítat a nějak to prostudovat😖máme nového kolegu a je s ním víc práce než užitku, tak te´d přes den nestíhám sem ani juknout 😠
vendul, grauluju k MS.
helci, vítej.přidej se😉je mi líto, co se stalo, ale uvidíš, bude zase veseleji! já jsem si první dny myselal, že mi po porodu skončil svět, ale každým dnem je mi líp!!! a to i díky tad té diskuzi 😀 čili, díky holky 😅
natu, já jsem tak zvědavá, co nám zítra napíšeš...už te´d držím palce....musíš nám dát hned vědět 😉