Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

hayete
21. říj 2012

@aagnes tak tomu říkejme hooooodně velká náhoda

turcice
21. říj 2012

@froka Kačenko neboj..podle všeho druhé mimi krásně roste....a kdyby něco hrozilo určitě doktoři už vědí co dělat...všechno dopadne dobře,uvidíš 😉

aagnes
21. říj 2012

@hayete víš, dle mých zkušeností a co jsem všechno pročetla, tak nevím zda se to dá nazvat hoooodně velkou náhodou, ale budu věřit, že máš pravdu 🙂

kolino
21. říj 2012

ahoj Holky moje co si myslíte o dr. Jonáši našla jsem si ho jako léčitele někdo ho chválí a někdo nadává, nemáte někdo s ním zkušenost? já když si najedu na jeho stránky na výpočet plodných dnů, tam mi vyjde ovulka na ms! 😒 co si o tom myslíte?

veru324
21. říj 2012

Ahoj, tak já se musím čerstvě přidat:( byla jsem asi v 5-6tt, když jsem minulou neděli začla špinit. V pondělí už ráno trochu krev, jela jsem do nemocnice, moje dr.ordinovala až druhý den. V nemocnici usoudili, že to vypadá na neprosperující těhu, v děloze vidět jen malý váček. Vzali hcg, to oproti týdnu předtím kleslo. Chtěli mi hned hnát na revizi, to jsem zamítla s tím, že zkusím počkat, jestli to odejde samo. Mojí dr.jsem pak volala, ona řekla,že po mé první kontrole to očekávala a že klidně můžu zkusit tedy počkat. V úterý už jsem krvácela a to v podstatě až do dneška. Nijak silně, jako běžná MS, jen první den větší bolesti. Ale břicho mi trochu pobolívá pořád a jsem unavená. V úterý jdu na krev, jeslti hcg kleslo a budu doufat, že se to odplavilo prostě jakoby se zpožděnou MS. Doufám, že revize nebude nutná. Psychicky už jsem to nějak vstřebala, teď se ještě hodit do fyzické pohody.

maximka33
21. říj 2012

@kolino mně to taky nevychází...
@veru324 ahoj, škoda, že ti to taky nevyšlo. určitě to bude lepší, když revize nebude nutná, třeba se ti to podaří hned další těhu. taková jahůdka či Petra.Vávra by mohly vyprávět 🙂

veruska007
21. říj 2012

Holky, ja mam dnes depku jak hrom... pred mesicem jsem podruhe potratila, s manzelem od te doby mame krizi, porevizni ms nikde... chjo chjo

maximka33
21. říj 2012

@veruska007 ahojky, vy chcete třetí mimi? to jsem nevěděla. a ten druhý potrat je teď druhý za sebou? to je hrůza.. vítej zase mezi náma.

veruska007
21. říj 2012

@maximka33 Ahoj, měla jsem potrat před týdnem ve 12tt a před dvěma lety v 19.tt. No, třetí mimi jsme až tak nechtěli, otěhotněla jsem i přes ochranu a ve 100 % neplodných dnech 😅 . A když jsem se s tím smířila a na miminko se natěšila, tak jsme o ně přišli. Manželova první věta po revizi byla, kdy se začneme snažit znovu... tak bychom to třetí chtěli. A já mám dnes fakt brutální depku ☹

maximka33
21. říj 2012

@veruska007 jj to si pamatuju. je mi to strašně líto. byl to zamlklý potrat? já potratila letos v dubnu - spontánně asi v 7tt..

veruska007
21. říj 2012

@maximka33 To mě mrzí. Taky zamlklý potrat, navíc děsný přístup dr - jela jsem do nemocnice, že krvácím a dr. mě poslal domů, ať přijedu skoro za týden na revizi. Miminko se narodilo doma, byla jsem sama, miminko viděla 😔 , neodloučila se mi placenta, než dojela záchranka a než mě odoperovali, tak jsem ztratila 2-3 litry krve... pořád jsem unavená, polehávám... do toho s manželem docela krizovka ☹

maximka33
21. říj 2012

@veruska007 máš na ty špatné stavy právo, jsi přece jen ještě v šestinedělí. ty kapky jsou moc dobré. asi budeš potřebovat železo na tu ztrátu krve. mně překvapivě letošní potrat tak nerozhodil, prvních 14 dní jsem zůstala doma z práce, to jsem byla špatná. ale pak už dobrý.. no ale je to půl roku a zatím těhotná nejsem. tak u tebe nevím, jestli zamlklý, když tě to přepadlo doma?

hayete
21. říj 2012

Holky mám 4 dny po revizi, nekrvácím ale dnes mě začalo příšerně bolet břicho, jako při hooodně silné menstruaci, máte s tim některá zkušenost?

fykyska
21. říj 2012

Ahoj holky moje, @ladydi @froka @turcice @maximka33 atd atd atd tak čtu čtu no to jste to měli zase napráskané - kočičky moje...
Já byla přes víkend u babičky byla tam i máma tak nás babička řádně nakrmila a ta změna prostředí mě také pomohla - nevím proč,ale nechtělo se mi domů a tak jsem jela ještě k mámě - holky dokonce jsem zvládla procházku musela jsem si tedy sednout po cestě ale zvládli jsme to. Mimino si najelo na režím co 3 hodiny to něco sníst a tak jsem jak kontejner 😀 😀 cpu do něj hlavně jogurty - ten malej kanec mě budí pravidelně ve 3 a 6 ráno 😠 😀 pošlu mu jogurt a zase spí - no jo ale víte co on mě sežral už 8 kg 😀 😀 ten mě dává...

Jinak vitám tady @hayete, @veruska007, @veru324 - jste tady správně holky když Vám bude smutno tadýý Vám pomůžem 😵

ladydi
21. říj 2012

@veruska007 Tys viděla to miminko na tom 19tt?? 😕 myslím že jsem to už někde četla, zdáš se mi povědomá.... Jinak krizi chápu, oni chlapi na tohle nebývají dost citlivý 😒

@fykyska no je dobře že už papkáš teta. Musíš abys nemusela znova do nemocnice. Já zjišťuju, že dny co jsem doma sama skoro nejím a je mi zle, jsou to ale zároveň i dny, kdy musím celkem brzo vstávat. Když se můžu prospat a je pohoda, tak mi je celý den líp a i jím. Akorát jsem si říkala, že zase aspoň tím tempem co mám přes týden nic moc nenaberu, teda doufám.

fykyska
21. říj 2012

@ladydi Cááu poklade, no vlezla jsem na váhu nekdy no to jsem nebyla ani těhu tenkrát a to jsem měla nějakých heleď 71-72 a ted když jsem vlezla napapaná nevykakaná tak 64 😀 Ale jako jsem ráda, že se umoudřil už nezvlacím ,,aktivně" 😀 ale ta žáha a to noční buzení kdy mám pocit, že jsem týden nejedla je pořád bléééé 😠 😠 ale, rozumím s tím pocitem když je člověk sám - mě se tak nechce domů ani za tím mým mužským ☹ až je mi z toho smutno , a teď mam tu PN a jsem mimo domov tak doufam že všechno bude ok možná mi nějaký hromon tlačí na hlavu, nebo to je možná jen tím jak jsem doma ,,sama" řeším jak je nebo není uklizeno, ale zjišťuji že to není o lenosti že nelítam po bytě a neuklizím, ale i ta procházka pro mě byla tak náročná že i sama máma se pořád ptala jak mi je - no a brácha když přijel tak říka - vypadáš jakobys utekla z nemocnice si tak bilá a tak blbě čumíš 😀 😀

ladydi
21. říj 2012

@fykyska jo tak to že jsem bílá jako stěna slyším furt, po porodu jsem byla zelená, takže vítej v klubu chameleonů 😀 Jinak já jsem ráda sama, miluju to 100% ticho 😀 😀 ale jako manžel když je doma, tak ten mi nevadí. Ten je taky v klidu, ale na mozek mi leze moje mamka. Možná má na to vliv to brzký vstávání, však to vidím přesně ve středu až pojedu do poradny, blééé to bude zase ráno, chjo chjo.

fykyska
21. říj 2012

@ladydi No my jsme dvojka , 😀 Mě taky nevadí, ale mám asi vydlabanej mozek už 😒 jedeš ve středu jo no ja ve čtvrtek a příští týden budu vstávat v 6 ráno protože v 8 mam byt na screningu no to jsem zvědavá 😠 Jak tohle jako zvládnu když ujdu 300 metrů a sedám si

ladydi
21. říj 2012

@fykyska tak mě už čeká v dohlednu mateřská, tak mě už to vězení ustane, ale stejně, teď už si vězení udělám sama, už se stajně moc necítím na to někde courat či jezdit po nákupech. No do poradny se moc těším, ale na to vstávání ne, no. Já byla na screenengu v červnu, ale nějako pozdějš, kolem 10, ale zase jsme to měli 70km, takže jsme stejně vstávali dřív abysme to stihli.

fykyska
21. říj 2012

@ladydi rozumím, přeci jen to máš vyčerpávajicí hezky odpočívej 😵 😵 Do poradny se také moc těším, ale zároveň mám strach - klasika 🙂 Já na to vězení teď nejak prdím na zvonku stejně nemám jmeno 😔 a v uterý jdu ke starému dr pro PN a kartu a ve čtvrtek do poradny a když se mi pořád nebude chtít domů - tak se domluvím s dr že jsem teď přechodně u mamky 😒

froka
21. říj 2012

Ahoj holky, díky za podporu. Ale mám i třeba výčitky, že za to vlastně můžu já a kdyby něco, tak je to moje vina, protože kdybych nebrala hormony, tak bych dvojčata mít nemusela. Už mi z toho asi hrabe. Teď jsem se ale trošku uklidnila, protože jsem na netu našla foto utz, které je skoro stejné jako to naše. Když jsou prcci foceni zvlášť tak jeden má velký gestační váček a druhý malý, ale když jsou foceni dohromady, tak je to stejné. Jakoby samostatně prostě jedno bylo vidět podélně a druhé za ním příčně nebo-li do písmene "T", což by i odpovídalo dvojvaječným dvojčátkům.

ladydi
21. říj 2012

@fykyska ale prd teta, vyčerpávající to máme každá, jen každá trochu jinak. Tak uvidíš jak Ti to půjde s tou PN, hlavně fakt bacha na to, aby si Tě nevyhmátli, u mě teda nikdo za celou dobu nebyl, ale já bydlím tak, že by to těžko hledali, ale i přes to to fakt jako dodržuju, člověk nikdy neví, že jo.

@froka za co zase pro bůh můžeš?? 😕 Z ničeho se neobviňuj a přestaň hledat chmury holka, Hele já brala taky hormony a nemám kvůli tomu vícerčátka, není to přece pravidlo. U vás to byla náhoda a ačkoliv to bude těžký, zksus si na tom najít něco pozitivního a těšit se z toho, že jsou dvě 😉

veruska007
21. říj 2012

@ladydi Mam pribehy ve fotoblogu a chodila jsem na maminky andilku.

lupmice88
21. říj 2012

@hayete zlato Ja to měla teď v sobotu zitra Jdu na kontrolu Tak se zeptám

lupmice88
21. říj 2012

HOLky chci se zeptat jak dlouho po revizi jste byli doma,Vubec nemám náladu chodit do práce :(

ladydi
21. říj 2012

@veruska007 jo, tak to jsem četla tady na koníkovi určitě, často jen brouzdám a čtu si. Odtud Tě určitě znám. Je mi to moc líto, co se Ti stalo ☹

ladydi
21. říj 2012

@lupmice88 celý šestinedělí mě gyndr nechal doma, pak jsem holt musela do práce a taky se mi nechtělo.

maximka33
21. říj 2012

@lupmice88 já jsem byla doma 14 dní a nechala by mě i dýl. prospělo mi to a pak jsem se už těšila do práce.

lupmice88
21. říj 2012

@ladydi a v kolikátým jsi potratila

ladydi
21. říj 2012

@lupmice88 ve 13tt jsem měla revizi