Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

turcice
24. říj 2012

@eva518
@terulin holky to je normální s tím kontrolováním zda bolí nebo nebolí prsa,zda je na zvracení nebo není atd 😉 tak třeba já neměla žádné příznaky a až tak před 3týdny mi začaly bolet trochu prsa a žaludek byl jako na vodě.. 😉 takže se nebojte..ale vlastně je to přirozené a projdeme tím každá 😉

eva518
24. říj 2012

@pavlina26 Pokud tě bolí na jedné straně, tak je to ovu. Já jsem některý měsíc měla také silný hlen, jiný měsíc to skoro nebylo poznat. Pokud tě to nebolí moc, může to být ovu klidně i kolem 10DC. Každý měsíc to můžeš mít jinak.

terulin
24. říj 2012

@turcice Moje druhý jméno je panika... nejhorší je, že nevím, co můžu a co ne. Mám strach cvičit, chodit běhat, nevím, co už je těžký a co ještě ne. Prostě nevim nic a znervózňuje mě to.

eva518
24. říj 2012

@aagnes Aničko... Kašli na tyhle lidi i ostatní. Máš právo se dát do kupy nejprve psychicky a fyzično není tak důležité a hlavně to nějakou dobu trvá.
S tím kyvadlem mě to tedy taky celkem šokovalo. Nevím, jestli bych to chtěla mít doma, bála bych se na cokoli zeptat..

turcice
24. říj 2012

@terulin ted se šetři..malinko vysad....a pak uvidíš jak ti bude 😉 hlavně klíííídek..miminko se zabydluje a vše je OK 😉 😉 😉

turcice
24. říj 2012

@pavlina26 Pavlí,já si taky myslím že to může být ovu...takže snaženíčko snažení 😉

eva518
24. říj 2012

@terulin No, tak já jsem stejně jako minule začala zarit heslo - raději se 3 měsíce nehýbat a pak si vybrat nějaké dobré těhu cvičení něž něco po... Teď třeba žehlím, což rozhodně není ukrutná námaha, ale přítel chtěl jet se synem na výlet na kole - cca 2 dny a to jsem odmítla, že už na kole jezdit nebudu. Dr.mi to taky zakazoval, už poprvé, co jsem byla těhu.

aagnes
24. říj 2012

@eva518 no to kyvadlo je zajímavý. Když jsem se ho ptala asi před 3 týdny zda jsem těhu, tak mi řeko, že ne a když jsem se zeptala zda nastoupím 31.10 do práce, tak řeklo, že taky ne. Nechápala jsem to a nakonec fakt nenastoupím toho 31, protože budu vybírat dovču. Dá se lehce ovládnout myslí a je to zrádné. A teď si myslím, že mi pěkně lžééééé 😠 protože když se zeptám zda jsem těhu, tak mi říká ano a že nedorazí ms a já mu poprvé vědomě nevěřím 😝

Musím se naučit na ně kašlat, protože jsou to dost trapné situace. Nechci, aby se pak omlouvali a říkali podobný řeči. Radši je odpálkovat než jim vysvětlovat.

eva518
24. říj 2012

@aagnes No vidíš, nevím, jestli za to může kyvadlo, ale moc bych ti přála miminko. Jestli ti stoupla teplota, tak je to jeden ze znaků, že by jsi mohla být těhu 🙂 Já jsem jen tak pro zajímavost měřila BT teď tři dny a ukazuje mi 37,4, což si myslím, že je taky víc, než normálně bývá. Moc držím palečky, abys práci nemusela řešit. Dovolenou si vyber, odpočívej, jeď se někam podívat, třeba na jednodenní výlet do termálů, prostě nějaký dobrý relax. Zasloužíš si to.

eva518
24. říj 2012

@turcice No, mě pořád bolí napravo v podbřišku, přestane to třeba na pár hodin a pak znova. Není to nijak velká bolest, spíš taková slabost. Minule to byly až mírné křeče, hlavně v klidu v leže. Jsem prostě cvok, protože když by mi bylo fakt zle, bylabych klidnější, že to tělo lépe přijímá.

terulin
24. říj 2012

@eva518 Já se taky snažím šetřit, ale je to pro mě těžký, protože je to pro mě takový divný. Na víkend máme už měsíc objednaný paintball, tak si budou muset rodiče a manžel sehnat někoho jinýho do týmu (ale chuť jít je obrovská, jenže já se teď bojím i vylézt na skříň sundat podzimní dekorace)

terulin
24. říj 2012

@eva518 Tak takovýhle přesný bolesti mám taky, ale uprostřed...

jaya
24. říj 2012

@aagnes Ahoj, to byli urcite Svedkove Jehovovi. Hlavne si s nima nic nezacinej! Jo a jaktoze mala nemela to, co doktori rikali? Co to teda nakonec bylo? Drzim pesti, aby se kyvadlo nespletlo ani tentokrat (ac na to neverim) 🙂 Poceti zdar (tobe uz se mozna zadarilo). Pa, drzim pesti.

eva518
24. říj 2012

@terulin Hmm, to je škoda. Můj přítel mi jako dárek k narozeninám objednal nocleh s večeří pro nás dva na Lysé, kam se dostaneš jen pěšmo docela náročnou túrou. V kombinaci těhu + bolavé koleno jsme to odvolali, ale mrzelo mě to taky, to víš. A navíc teď začíná doba saunování, které miluju, chodila jsem vždycky do soukromé, kde jsem byla sama nebo jen s kámoškou a teď mi to chybí. Ale oželím cokoli, jen když to bude dobré 😔
Ten paintball bych ale taky vzdala.. Podzimní dekorace sundat zvládneš 🙂

maximka33
24. říj 2012

@aagnes teda to byl pěkný trapas od nich ☹ já ty svědky nevyhazuju, ale zavírám před nimi dveře. k nám na vesnici už naštěstí nikdo nechodí.

eva518
24. říj 2012

@aagnes Jehovisté to byli určitě, já, pokud jim otevřu, tak jim slušně řeknu, že nemám zájem ani moje rodina a oni odejdou.

eva518
24. říj 2012

@terulin Víš co, minule jsem měla ty bolesti taky napravo a při vyšetření mi dr.řekl, že vajíčko se chytlo na levém, asi na poslední chvilku, ale chytlo, tak jsem to nechápala, že mě bolí napravo. Te´d taky, tak uvidíme..

terulin
24. říj 2012

@eva518 No, to je jasný, že tam půjdu jen fandit, ale je prostě divný nedělat nic, co normálně děláš a ráda a přitom se cejtit, že vlastně můžeš všechno....

maximka33
24. říj 2012

@terulin taky mám ze všeho strach, manžel říká, to určitě už nebudeš lyžovat. to je jasné. ale říkám si, jaký sport či pohyb je bezpečný? nejlepší vidím asi chůzi..
@terulin no na paintball bych taky nešla... my loni měli jet s holkama na relax víkend. no a já něco chytla a měla srajdu. jela místo mě tchýně... dost mě to mrzelo, takové víkendy si normálně strašně užívám.

turcice
24. říj 2012

@terulin já jsem musela ze dne na den zrušit třeba Zumbu kterou předcvičuju a ted jen jezdím na hodiny a říkám co mají dělat ale necvičím..jako chybí mi ten pohyb a nejraději bych se roztančila ale mám ted strach ikdyž tady jsou další dvě cvičitelky..ta jedna je těhu a cvičí celé těhu a ta druhá také cvičila celé těhu..jen prostě nemají tu zkušenost jako já tak to prostě omezily ale cvičily dále....je to na člověku ale myslím že ten začátek těhu je nejdůležitější tak se šetřit je potřeba

terulin
24. říj 2012

@turcice Já vim, ale je to fakt peklo (to nemyslím ten paintball, ten jen zamrzel, ale dobrý), ale prostě jak jsem zvyklá mít pohybu hodně a teď se bojím, tak je to prostě na prdlačku. protože úplně cejtím, jak se potřebuju vybít a zároveň se bojím, cokoliv dělat. Ale šla bych běhat, nebo na zumbu, pilates prostě cokoliv..... a vim, že to neni dobrý tak nikam nejdu a koušu si nehty 😀 a tím víc se sleduju a panikařím z hovadin 😠

eva518
24. říj 2012

@maximka33 To chápu, mě to taky mrzí, když o něco takového přijdu. Chůze je neškodná, pokud se nedrápeš někdě po skalách nebo nejdeš fakt hodně náročný a dlouhý terén.

@turcice jj, já bych se taky cítila líp, když bych mohla nějak cvičit, ale bohužel. Nebudu to riskovat, nestojí to za to. I tak je to sázka do loterie a nebudu to pokoušet. Když necvičím, jsem taková neohrabaná, tak se doufám dočkám toho cvičení pro těhu. Bývá to od 12tt.

eva518
24. říj 2012

@terulin Můj přítel je velký sportovec a je těžké mu říkat pořád ne, to radši ne. Protože nás to spolu baví, navíc on nemá v bytě tv, takže opravdu jsme pořád někde venku a sportujeme nebo chodíme na koncerty, výstavy, výlety, cokoli.. Minimálně procházka je vždy. I když minulý víkend se z původně plánovaných 5-6 km vyklubalo asi 9.. Neudělal to naschvál, nějak jsme blbě odbočili, ale třeba takhle dlouhá trasa je pro něj malá procházka. Tak teď musí hlavně sám a já sedím doma a pak jdeme spolu aspoň někam, kam můžu taky, ale je to takové jiné.

ladydi
24. říj 2012

@terulin 😀 😀 Tys mě fakt pobavila, úplně už jsem si Tě s těma vidlema představila 😀

@eva518 tak on taky umí uvařit, to i o malou se umí postarat, ale ...

ladydi
24. říj 2012

@vanilka31 no to že se i sám zeptá bude signál, že mu to jistě nevadí 😉

@aagnes pro Bůh Aničko, to byli Jehovistky 100% s těma se nebav. Těch se pak už nikdy nzebavíš

eva518
24. říj 2012

@ladydi No, tak to je dobře. Tak ať si sem tam zopakuje, co umí, ne? Nejdůležitější je chlapa chválit. Já jsem se strašně smála, když mi moje ségra říkala: Víš, manžel neumí moc věšet prádlo, ale vždycky mu řeknu, že to udělal fajn, jen příště ještě raději tohle takhle, ale jsi moc šikovný a udělal jsi mi radost. Prostě jak s malým dítětem, občas 😅

eva518
24. říj 2012

@ladydi A ví už, že jsi ty okna umyla? Co na to řekl?

aagnes
24. říj 2012

@eva518 no, jenže já mám zatím teplotu 36,8. Celý den se mi chce spát a já se přemáhám, abych líp spala v noci. Uvidíme co bude 🙂 taky už bych si přála miminko.
@jaya No já jsem měla papíry o hydrocefalu a pořád to říkalo, že ne. Pitva prokázala, že hydrocefalus byl tedy pouze pravděpodobný. Gyn. mě řekl, že se nepotvrdil a že měla tu cystu.

@ladydi Byly to johovistky, říkala jsem, že v boha nevěřím a zavírala dveře a přitom jsem řekla, že si věřím tomu svému a to jsem asi říkat neměla. 😖 Příště už otvírat nebudu, neviděla jsem kdo to je.

aagnes
24. říj 2012

@maximka33 no to jo, ale ony nic nevěděly .Kdyby chtěly vidět miminko, tak by čučely.

ladydi
24. říj 2012

Jinak se hlásím z dnešní kontroli. Bylo to fakt dneska náročný, mamin jako... ehmm, ale samý s TP květen červen a jen pár ještě letos, takže to bude asi mazec na jaře 😀 No Holky, tak já zase mám -1kg o půl kg jsem zhubla za ty 3 týdny. No ale mě to nevadí 😅 no a pan Dr. to neví, protože minule jsem nahlásila váhu jako dneska a ne o půl kg víc, asi jsem to věděla 😅 Tlak OK, moč OK, čípek se prý taky chystá, jen malej trucuje a je stále KP. Přibral nám tabulkově a máme 1700g. Na mateřskou prý nastoupím 13.11. což je poslední možný den. Takže mi skončí galeje vycházek, už se na to fakt těším. Řekl mi pokyny co cvičit, aby se malej umoudřil, no tak snad se umoudří, teda pokud to pro něj bude možný a nemá něco s tou šňůrou. Na UTZ mi dneska říkal, že je to pěknej divoch a jak sebou šije a to jsem ani v tu chvíli nic necítila, to by mě teda zajímalo co vyvádí když sebou šije až mě to kolikrát bolí, teda 🙂 A hlavně, koupila jsem si vše potřebné do porodky co mi chybělo, teda akorát podprdu a košili mám jen po jednom ks a objednala jsem si u paní další. Ale to už mi může případně vyzvednou kdokoli, protože vím velikost 😀 Jen co mě udivilo teda, že noční košile XL se mi přes prsa otvírá a čouhá mi podprda 😕 jenže větší ji nedělaj, no ale v porodce stejně má člověk na sobě furt podprdu a když vyleze z pokoje, tak nosí župan, takže to neřeším. Ono podprda je E, no 😅 takže se asi nemám čemu divit.