Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

luuc_2012
29. říj 2012

@ladydi u nás je to taky tak, jak se začne hýbat tak hned volám Toma ať si jde sáhnout a hned přestane. Tom už minule cítil poprvé jak ho nakopnul, ale prý nic moc, pak jsem mu ukazovala jak se mi malinko zvedá břicho když mě nakopne a to viděl ale jak prilozil ruku hned zase přestal. Tomík se začal smát a říká no u tebe bude zlobit a u mě bude hodný, tak jsem mu odpověděla že děkuji. Ale taky přiloží ruku a hned by zase šel, nemá trpělivost, někdy věčer si povídá z bříškem a volá halooo stavej pojd se hrát a nic, odejde a malický si tam dělá kotrmelce, občas mi příjde že tam má diskotéku, jak sebou mrská

luuc_2012
29. říj 2012

@ladydi
@turcice na zácpu jsou dobrý všechny kompoty a teplý jablečný mošt, hlavně po ránu. Neteř měla problémy s kakáním až skončiila na týden v nemocnici a dostala na to nějaké kapičky a doporučily ji tohle když už opravdu 3 dny nemůže, ale ty kompoty a teplý moštík ji opravdu pomáhá.

ladydi
29. říj 2012

@luuc_2012 no tak aby mluvil k pupíku, to by ho ani nenapadlo a nikdy mi nevěří, když řeknu, že třeba jiní tatínci to dělají, prostě si vymýšlím a to když to některá holka píše, tak chce být jen zajímavá mio na to poví. Já s tím svým špalkem asi holt nehnu. Zlobí se na mě, že furt koukám po netu po porodech a po tom jak je mimčo velký atd. že jsem rej jako jatá. tak jsem mu říkala, aby si uvědomil, že už to fakt jako máme za pár a že by mohl pochopit, že jako to bude pro mě zase záhul a velkej zážitek a holt se ráda na to přichystám a chci vědět co nejvíc a tak. No on si prostě ani to neuvědomuje, že už je to za pár a že pokud by byl malej jako Dianka, tak za 5 týdnů už je tady. Co se té zácpy týká, tak to u mě není o tom, že bych 3 dny nešla, ale začnu potřebovat tj, ale nejde to za boha ven ....

terulin
29. říj 2012

@ladydi Ono ho to přejde, to se nebojim, tohle je ta prvotní láska a pak ho začne miminko zajímat až rozezná hokej od fotbalu. Není takovej ten úplně něžnej typ, ale včera měl radost, tak jsem si to užila...

luuc_2012
29. říj 2012

@ladydi tak zkus ten teplý mošt, myslím že v nějakém obchodě ho určitě koupíš, teplý funguje jako projímadlo, tak třeba ti to pomůže. A to byl takový i u Dianky? Třeba se to změní až uvidí Vašíka na světě, některý ty chlapy jsou takové zamrzlí, doufám že mě to u druhého mimi taky nečeká, třeba je to jen proto že čekáme první a je z toho takový vyprdlý. Kdo ví, každý je nějaký, budu ti držet palečky aby ten tvůj pařez povolil a konečně mu to došlo!!! Hlavně je to Vaše dítě a ne jen tvoje tak by se mohl víc snažit sakra, ja s tebou úplně soucítím a vím že by mě to taky mco štvalo.Měla jsem to po tom potratu, to bylo nejdřív samé tutu ňuńu a když jsem se vrátila z nemocnice tak jen pusu a čau to mě tak strašně mrzelo a chybělo ta pozornost a maličkosti, jako hlazení a pusinkování bříška až mi bylo občas smutno, taky jsem mu to po čase řekla a on že mi chtěl dát prostor abych se s tím vyrovnala.Proto si myslím že mi to teď vynahrazuje.

kopretina22
29. říj 2012

Ahoj holky, dneska odpo jdu na kontrolu....mám hrozný strach,aby to bylo v pořádku.....snad 2x takovou smůlu mít nebudeme....ale i tak.....ach jooo - ať už je to za mnou 😒

ladydi
29. říj 2012

@terulin a to ho mimčo bude zajímat dřív 😀 😀 😉 neboj. Ale můj manžel měl radost, tj, ale nikdy se takhle prostě nechoval, no.

ladydi
29. říj 2012

@luuc_2012 no podle mě je to jako ohřátej džus, ne?? Já bych popravdě řekla, že u toho druhýho je horší, než lepší. No a po porodu, to bylo tak nějak, byla jsem z toho dost špatná, přišlo mi, že ho vůbec nezajímá. Vztah si k ní udělal fakt až dýl, jestli ne až na roce. Teď teda by jí nedal blbne s ní tak, že ani já takhle ne, nemám na to nervy, ale prostě nevím, no. Je divnej a byla jsem z toho dosti špatná, ale jsou prostě takový chlapi.

@kopretina22 neboooj kočko, bude to v pořádku 😉 budeme Ti držet pěstičky, hmm?? 😉

luuc_2012
29. říj 2012

@ladydi já v tom tvém manželovi vidím svého bývalého švagra, u ségry to tak taky bylo. taky ho malá zajímala hlavně až od té doby co začala zvedat hlavičku a reagovat, když se začala smát a tak. Jinka co si pamatuju tak ji ani nepřebaloval ani nekoupal, spíš až po půl roce s ní blbnul a venku se sní chlubil jako by ji ani z ruky nepustil. Občas mu ji segra dala do ruky že se jde vykoupat a to ji pordžel nebo s ní usnul na gauči, jinak nic moc. Asi to bude jako džusík, já nevím my máme příjem přímo z moštárny, je určitě zdravější a bez éček

fykyska
29. říj 2012

@eva518 Děkuju, no já v pojišťovnictví zůstala je to moc fajn obor když se tomu rozumí ale rozhodně ne v téhle sekci tam kde jsem byla atd atd no 😖 škoda slov a těch 13 litrů no k nasráníí 😠 😠 😠 na screning jdu ehm ech jeee no jo tenhle týden ve středu 😅 😅 mě se to uplně vykouřilo z palice že už je konec října ... A jak u tebe všechno dobrýýýý 😉 ?

@ladydi hele jííí tu som tu som - já šm taký ... Jo dárky no doufám že mi bude lépe a lépe ale budou to asi chudé Vánoce když mám těch 13 litrů dluhu takže snad mě udělaj splátkáč ☹ nebo nebudu mít ani na ponožky 😢 Jo a pozor čvestky holky nadýmaj 🙄 tak ať neodletíte @turcice taky trpím taky taky 🙄 já na to piju jogurtové nápoje a chce to hodně vlákniny ale prostě když se střevům nechce tak né-é 🙄

ladydi
29. říj 2012

@luuc_2012 nemám možnost moštu krom z krámu 😒 no on je jinak hodnej, to on se jí pak naučil i koupat, ale to asi tak ve dvou letech bych řekla. No přišlo to taky, ale jako na mimčo jsem byla sama. Dokonce jsem přišla z porodky a doma bordel jako v tanku a to se dušoval, že má pořádek. Měla přijet druhej den Dr. zkontrolovat malou a já musela lítat a uklíet, protože by mě jinak kleplo asi. Tentokrát jsem zvědavá jak to bude....

@fykyska já s nadýmáním nemám problém, papká cibuli dokud můžu a česnek, to jako nikdy problém nebyl a teda vůbec mi nepřijde že by švestky nadýmaly... Jinak s tím dluhem to je fakt jako jobovka jako prasátko 😕 by mě z toho asi kleplo. Nás by ot položilo. Já nemám ani korunu, teď začnu spořit na porodku abych mohla zaplatit a obávám se, že pokud budu chtít nadstandard, že to ani neušetřím na to do té doby. A to mi ještě chybí chůvičky a lehátko pro malýho. Já Ti nějako nevím... no takže dárky fakt neřeším.

fykyska
29. říj 2012

@ladydi Já dárky taky vypustila - ono to nějak dopadne, ale svým způsobem se nad tím občas zamyslím - to je ale asi normální...Taky nemám ani grejcar 😔 😔 a do toho ta slavná PN to než zase pošlou prachy 🙄 aspoň že toho moc nesním 😀 na tom se šetří 😀 nežeru jak kyselina 😀

ladydi
29. říj 2012

@fykyska já si říkám z čeho budu kupovat i ty ingredience na pečení 😀 😀 jj, ale stejně, důchodci jsou na tom přece nejhůř, berou důchod 10tis a jak s tím maj vyžít, ale nás čeká mateřská 7.100,- a že z toho budeme řivit víc lidí už je vedlejší, že... a že dítě stojí víc peněz než co utratí ten důchodce a splácíš k tomu hypošku, to jako je vedlejší, ale chudáci důchodci 😀

kolino
29. říj 2012

@ladydi Přesně toto je řeč mého tchána, my jsme důchodci chudáci co z 11 tisíc v dnešní době koupíme!!!!!!!!!! ani žít se nedá! uáááá tak jsem se na něj rozčertila ,že já mít tolik peněz tak si pískám, a to máme půjčky vařím mu, peru mu, uklízím, elektriku, plyn, pevnou linku, internet,uhlí platíme my. a on nám dává 1000kč měsíčně a je rozhořčený že neušetří!!! když potřebuje k doktorovi vozíme ho autem , ještě že máme tak výborné auto co jezdí na vzduch! 😀
Takže o důchodcích si myslím své...neřeknu když je sám v bytě a má platit inkaso...ale ten náš důchodce to je největší chudáček co se má zle.... :-/

martinakl
29. říj 2012

Ahoj holky. Tak dneska bude Kubi poprvy beze mne. Jdu ke kadernici a do divadla. Bude hlidat segra a vecer manzel. Jsem si rikala, jak si to uziju, ale mam obavy, ze opak bude pravdou 😅 Jsem ja to ale matka! 😲 🙂

ladydi
29. říj 2012

@kolino no moje mamka zůstala teď sama v baráčku, má teda vdovskej asi 1.300,- k důchodu. No jako má to těžký, ale co v podstatě potřebuje. Hadry si moc nekupuje, auto nemá, má nás, když něco potřebuje. Spotřeba energií není tak šílená v jednom člověku. No ale když vezmu co mě bude stát prcek už teď se děsím. Posledně nás položila po 3letech mateřská 7.600,- a teď už budu brát jen 7.100,- dvě děti a když vezmu klik áme měsíčně jen za benzín. Co jsem doma tak je to lepší, mě stačí krásně jedna nádrž cca přes 1.100,-, ale manžel projede měsíčně skoro 4tis. Tchánovci si furt stěžujou na prachy a přitom maj dohromady skoro 25tis. benzín neplatí, skoro se nemejou , netopí si, WC zalejvaj vodou z nádobí a pro vodu si chodí do lesa do studánky. Hadry si taky nekupujou, by mě zajímalo co s těma penězma dělaj, dluhy taky nemaj, byt mají v OV. Vše rvou do chatky na horách na kterou za chvilku ani nebudou moct jezdit, protože je v krpále kde lezeš pomalu po 4 nahoru.

ladydi
29. říj 2012

@martinakl užij si to, ale chápu Tě, v hlavě budeš stejně furt s ním. Já teda prvně byla bez Dianky v jejím roce a 3měsících když byl manžel na operaci a ta se jim nepovedla a on skončil na JIP na přístrojích. Bylo to 70km a s malou by mě tam nepustili, tak jse mjí dala hlídat a letěla za ním. Ale byla jsem celá nesvá, ještě jsme i kojili....

martinakl
29. říj 2012

@ladydi Teda! A jo ho opoustim takhle brzo 😲
My taky kojime, ale mezi kadernici a divadlem jeste pujdu dom na 2 hodky a taky mam neco malo odstrikano, takze dostane max jednu davku UM, mozna ani to ne.
Ale tos mne teda moc nepomohla citi se lip 😀

fykyska
29. říj 2012

@ladydi jestli mě bude pořád stejně hruzně v kuchyni jako doposavaď tak já osobně upeču leda tak prd 😀 😀 😀

@martinakl jen si to užij Marti žadnej stres na trošku relaxu máš narok bez výčitek 😵 😵 matko jedna 😵 😵 😵

ladydi
29. říj 2012

@martinakl ale já to nemyslím špatně, spousta holek si nechává děti hlídat dřív. Alespoň z toho nebudeš tolik na palici jako jsem byla já 😉 😀 😀

vanilka31
29. říj 2012

@luuc_2012 Já taky kupuju letos dárky s předstihem, pak před termínem by se mi už nemuselo chtít.

eva518
29. říj 2012

@fykyska Tak to budu moc držet palečky. To je dobře, že ti to tak rychle uteklo. A na Vánoce máte přece jako dárek miminko, ne? 😉

eva518
29. říj 2012

@vanilka31 Máš recht, já bych nakupovala, až bych brečela, ale zatím není za co... 😅

vanilka31
29. říj 2012

@eva518 Já nakupuju jenom levné dárky 🙂 To se pak dá 😉

kopretina22
29. říj 2012

@ladydi tak už jsem doma,ale pan doktor moc nadšný nebyl...mimís sice vyrosl, byl i náznak srdeční akce,ale on už by chtěl srdíčko v plné parádě. V kartě má napsané,ž jsem 7tt+1,ale podle ovu jsem 6tt+1 a on si pořád nechtěl nechat vysvětlit,že jsem měla ovulku až 24DC....akorát mě zase vynervačil....na KO zase za týden......

lenickan
29. říj 2012

@kopretina22 nedovedu poradit kolikátý jsi tt, jelikož já měla ovu testy pozitivní třeba týden - takže to nepovažuju za spolehlivý údaj. Kolikátý tt jsi podle PM? A kolikátý dle UTZ?
Důležíté je, že tam akce je!
Kdy jdeš znovu na kontrolu?
Ale logicky bys měla být o 10 dní méně těhotná než dle PM? Ona ta luteální fáze většinou bývá 14dní.

lenickan
29. říj 2012

@kopretina22 pokud jsi 6tt tak je akce OK, já byla 6+1 na utz v nemocnici kůli špinění a měla jsem taky primitivní akci - ne srdce...
Oni ty doktoři si melou stále svou pro ně je prostě PM a hotovo - zkus se nenervovat..

froka
29. říj 2012

Ahoj holky moje, tak se blíží hodina "H", zítra nás čeká screening. Míša se mě ráno ptal, jestli už se těším, tak mu říkám, že mám spíš strach a on, že konečně budeme vědět co a jak a bude konec utrpení a já na to, no hlavně aby nezačalo další. Myslete na nás holky. 🙂

eva518
29. říj 2012

@kopretina22 Nic si z toho nedělej. Je to mladší těhotenství a ten rozdíl mezi PM a ovu bývá i víc než týden. Příští týden na tebe budu myslet, uvidíš, že to dobře dopadne 😉
Já jsem podle PM měla v pátek být 5+0, takže si myslel, že bude na ult víc vidět, ale já jsem měla ovu až cca 19-20DC (pak jsem už netestovala, tak nevím, jestli by mi ukazovaly ovu týden jak Leni), takže na ult byla vidět jen kulička gestačního váčku. Taky se modlím, aby další kontrola byla pozitivní - miminko na správném místě a v pořádku, tak jako vše ostatní.
Nestresuj se, vím, že se to lehce řekne, taky na to pořád myslím, ale nemá to cenu, jen si tím ubližuješ. Já myslím, že to máš ok, důležitá je skutečnost ne nějaké stupidní zastaralé výpočty podle PM...

eva518
29. říj 2012

@froka Ahoj Kačenko, budu držet všechny palce, abyste měli krásný zážitek a samé dobré zprávy 😵