Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lichtakova
16. čer 2010

tak vám povím holky, že jak jsem teďka už třetí týden doma, že jsme si na to celkem zvykla a do práce s emi vůbec nechce 😉

leheckova
autor
16. čer 2010

liptonek (26let, SP12/2009 Femibion)..............................................................................8.4.//
petra.vavra(30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová)............................................................................30.4. //
kopretina82(28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel)........................................................................5,5.//
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan )..................................................................... 24.5.//

andrissek( let,MA 4/2010)............................................................................................................57DC
lucifer1987(23let,SP 3/2009, MA 12/2009)kys.listová,mamavit..............................................................57DC
hadonoshka(42let,MA 12/2009 clostilbelgyt).....................................................................................49DC
gambrinuska (28let, MA11/2009 calibrum babyplan,methformin,fostimon-injekce ..................................45DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..........................................................32DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)..................................................................26DC
angelina987(27let, MA 2010,listovka calibrum babyplan)......................................................................23DC
mikkisek( 29let,MA 3/2010) kontryhel,kys.listová vit.E...............................................................................23DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................................................21DC
leheckova(31let, MA 12/2009 kys.listová,vit.E,kontryhel) ...................................................20DC
http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova
mircisek(30let,MA 11/2009,5/2010) kontryhel....................................................................................19DC
endie(23let, MA 3/2010)...............................................................................................................14DC
natulaa(28let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calibrum babyplan) ...............................................................13DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a
jahudka(30let,kys.listová)..................................................................................................................13DC
breberuska (27 let,VP 5/2010)kontryhel,mamavit,femigard......................................................................10DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)....................................................................................................... 7DC
jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)......................................................................................4DC
fram(35let, MA 2/2010 femibion).......................................................................................................3DC
vendulak(22let, MA 4/2010, Letrox50, kys.listová 800,čaj vitality a plodnosti)...................................... 3DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak

natulaaa
16. čer 2010

No jo no Lichti ono musí být nějaká pauzička pro tělo od těch hormonu,ale já mám v tom neštěstí trošku štěstí,že u nás to muže jít i přirozeně,to mi včera potvrdil i on,ale že ten velcovod je huř pruchozí,ale vyloučené to není,tak když to nevyjde na první pokus,tak to budeme ty 3 měsíce zkoušet přirozeně,tak aspon něco 🙂 ,jinak bych asi zblbla 😵

vendulak
16. čer 2010

Koukám že máme nějakou rozházenou tabulku 😕
Lich zase časem by jsi se doma nudila, to znám 😉.
Natu tak super, že prostě máte šanci otěhu a kdyžtak to budete zkoušet doma! 😅 Já jsem taky ráda že to budeme moct zkoušet doma ještě než půjdeme do CAR. Protože tak dlouhý nicnedělání - nesnažení by mě asi zabilo 😕 😒.

lichtakova
16. čer 2010

@vendulak no to asi jo, ale musím ti řct, že už jsem si říkala, že se dovči asi nedožiju a ejhle, takhle už ji pak budu mít za chvíli, to mě třeba ani nestihnout naštvat 😉 😀

vendulak
16. čer 2010

Lich 😀. Tak já ale taky mám pocit že se dovči nedočkáme. Chtěli jsme jeden týden v červenci a jeden v srpnu na chatu, na nějakou zahraniční dovolenou nemáme teď penízky. Jenže příťa má chatu skoro vedle svých rodičů a já když s nimi být nemusím tak s nimi radši nejsem a oni tam budou zrovna 14 dní uprostřed července 😒. Takže ty nám padají. A první týden nemůžu, protože to mám každoroční akci s kámoškama a poslední zase nemůžu protože to musím být tady v Plzni jeden den v týdnu na testy a druhý na sono na endokrinologii 😒. Takže dovča bude asi nejdřív v srpnu a pak kdyžtak v září a to mě štve děěěěsně 😠. To mám pocit že se nedočkám 😒.

lichtakova
16. čer 2010

@vendulak ajajaj, to tě úplně chápu, jinak my budeme taky tady, jen se chystáme na týden do Valtic, ale rádi bychom v zimě doplatili hypotéku na náš byteček, takže to nebude lámat přes koleno, navíc se stekně tak málo vidíme, že je fuk, jestli spolu budem tady nebo někde za hranicema

vendulak
16. čer 2010

Lich jasný 🙂. Jako já mám dovču u moře ráda, taková prostě prosluněná pohoda. A pohled na moře jak to uklidňuje nádhera. Ale když to nemám, tak se taky nezblázním. Ani mi to nějak moc nevadí. Na chatě to taky mám moc ráda, je tam nádherně, tak hrozně ticho a klid, vždycky takovej balzám na dušičku a navíc tam kolem je spousta možností na krásný výlety a kousek je tam lom, kterej má teď krásně udělanou písečnou pláž a je tam nádherně čistá voda, takže i koupání super. Takže my si to užijeme i tam to se nebojím 😵. Spíš mám jen pocit že se snad nedočkám 😀.

lichtakova
16. čer 2010

jojo, někdy je to nekonečný....

vendulak
16. čer 2010

Jo jo. Ale tak zase se máme aspoň na co těšit 🙂. Když by dovolená byla vybraná a žádný volno před sebou tak je to takovej fuj pocit. Takhle se fakt člověk aspoň na něco těší. A kdo ví třeba si tu dovolenou pak užijeme o to víc, že už se budeme moct v té době snažit nebo dokonce mít u sebe // 😀. Sem to ale optimistka, co? 😀

lichtakova
16. čer 2010

vendul, to jsme asi všecky, ne? 😀 nebo se o to aspoň většinu času snažíme.... 🙄

vendulak
16. čer 2010

No já vždycky taková optimistka tedy nebyla 😒. Ale teď se snažím bo jinak by na mě už museli volat Chocholouška 😀.

lichtakova
16. čer 2010

hmmmmm 😕 🤐

vendulak
16. čer 2010

😀

iviska
16. čer 2010

Ahoj holky ;)
moc vás teď nestíhám, v práci toho mám dost a večer už se mi PC nechce ani zapínat 😖

Nj dala si fest na čas, mrška jedna - ale já jsem tak rááááda 😵 to bylo oslav a hula-hula tanců 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀 to byste nevěřily, no a manža ten byl šťastnější ještě víc než-li já 😅 😎

martasl
16. čer 2010

ahoj holky-teda vy jste toho napsaly 😉
řešily jste věk-jste mladice.mě bylo v lednu 34,sice 2 děcka mám,ale jaksi už odrostlejší a s nezájmem o rodiče a hlavně o maminku 😠 😠 😠 😠 😠 to už jsem byla asi opřed rokem a půl v takové krizi,že jsem si občas převlíkla panenku(chou chou)mladší dcery.nějak o ní nejevila zájem a já se už nemohla koukat,jak ta panenka má pořád stejný hadříky.tak jsem převlíkala jak vzteklá,no-už je radši v krabici na půdě,aby mě nezavřeli do Šebetova(ústav pro ženy)-sem magor,co?,a to jsem si ji někdy zapla,aby brečela. 😅 😅
ještě k té hospitalizaci po revizi.mě na pokoj dali ženskou o něco starší než já,doma už měla odrostlý děti a byla na přerušení.viděla,jak ke mně pořád choděj sestřičky a prej jestli jdu taky na potrat?bych ji zabila.říkám ne,že mi miminko umřelo,tak zklapla a ani nedutala.bych ten personál zabila,jak můžou na pokoj,kdo ne vlastní vůlí přišel o mimi ženskou,která jde na přerušení??no asi v těch špitálech moc nepřemýšlej a berou to jak na běžícím pásu.na co ohledy,že??

vendulak
16. čer 2010

Tedy holky to s tím že vám dali takový .... to je fakt strašný ☹. To bych asi nedala ☹. Já už takhle byla s nervama úplně na dně 😢. Já naštěstí byla na pokoji sama. Zaplatila jsem si nadstandart, ale jen proto že to mělo být jen na jednu noc, ale nakonec mě tam drželi dvě noci a tři dny ☹. No a já tam právě chtěla protože sem chtěla být sama, moct si v klidu brečet a né ještě třeba odpovídat na něco někomu vedle. Natožpak kdyby to měl být někdo kdo šel dobrovolně na potrat to bych asi nedala 😢.

lichtakova
16. čer 2010

😢 😢 ☹

martasl
16. čer 2010

no vendul-aspoň mi pak volala sestřičku,když jsem měla silný porodní bolesti.já nebyla schopná a nějak mi to bylo jedno...

vendulak
16. čer 2010

Marti ☹.
Hlavní že už je to za námi (tedy tak jak to jde, protože úplně to nejde ☹), moc bych ti přála aby na tom testu v pondělí byly // 😉

helcenka
16. čer 2010

Vendul, já byla ráda, že jdu ten den domů. Ta holka se všemu pořád smála. Pak se mě taky ptala, jestli jdu na potrat, tak jsem jí teda řekla, že ne, že miminko umřelo a při tý příležitosti taky, že její důvody nechápu a ani chápat nechci. Tak pak byla zticha.
Už tady mám malýho, přišla i mamka a šli si zdřímnout. Mně to nějak nejde.
Na kontrolu jdu za 3 týdny, tak se nemůžu dočkat, až ji budu mít za sebou a pak na první MS. Doufám, že přijde co nejdřív. Jinak fyzicky to docela jde, když chodím, tak mě pobolívá břicho a skoro nekrvácím. Horší je ta psychika, i když ze mě něco trochu spadlo, ale na druhou stranu se cítím taková prázdná. A nejvíc mě deptají řeči těch, kdo to nezažili - typu: to bude dobrý, často se to stává nebo ty už dítě máš, když si odnosila jedno odnosíš ještě tři další..... Ještě že jsme to, že čekáme miminko, skoro nikomu neřekli. Jinak by mě asi odvezli z těch řečí.
Jdu se najíst a zkusim se natáhnout a zdřímnout si, jestli to půjde.

martasl
16. čer 2010

no mě dorazila holka v práci.je to mladá holka-chováním mi připadne ještě nedozrálá,s přítelem se znají chvilku a je těhotná.včera mi kamarádka-kuřačka říkala,že byla na kuřárně(je sice venku,ale z boku obehnaná plastem a se stříškou),je tam šíleně nahuleny a prej kouřila.no chápete to??prostě asi to těhotenství bere jako samozřejmost,banalitu a velkou brnkačku.tak hlavně,aby ji nepotkalo to co nás tady.

lichtakova
16. čer 2010

helcenko, odpočívej, ať je ti brzičko líp

lichtakova
16. čer 2010

@martasl my jsem si s mužkou říkali, že jak to tak pozorujem u nás v okolí (bydlíme na vesnici v takovým nízkým paneláčku-bytovce, co tak pozorujem sousedy kolem a naproti), že asi budem muset začít kouřit, protože u nás to evidentně pozitivně účinkuje na plodnost, co koukám, jedny sousedy pod náma s předzahrádkou, mají cca roční holčičku a na tom jejich travnatým 6-metrovým trávníčku venčí kočárek, tak buď ji má hulící tatínek nebo dýmající babička....naproti je taková paní se dvěma malýma dětma a když mám ranní a jedu do práce tak po šestý, tak už je taky venku a kouří...
to mě vždycky může trefit 😠

martasl
16. čer 2010

lichtakova-přesně tak.člověk nekouří,pije příležitostně a pak takto dopadáme.holt budem muset jak říkáš asi začít kouřit,chlastat,fetovat,nemakat a budem rodit jak jabloně a stát nám bude všechno dotovat.jestli zrušej porodný,tak to by mě fakt naštvali.když mají pocit,že se to zneužívá(určití lidé ano),tak to mají nějak omezit.např"nikdy jsi nedělala?nic nedostaneš.....a to není jenom tohle...

lichtakova
16. čer 2010

radši jako třešně, ty prý rodí každý rok, ostatní by měly mít jeden rok víc a pak zas míň 😉
já nevím, prostě v tomhle sprvedlnost není, teďka to možná vyzní blbě, ale moje bývalá kamarádka vždycky byla věřící, no a pak si našla takovýho pseciálního přítele, který v 33 letech ještě stále studovat,protože začal peďák, nedokončil, pak fildu, tu taky ne, pak se dva roky uklidňoval v klášteře a pak teda začal dělat teologii, kterou konečně dokončil, asi po měsíci chození si ho k sobě nastěhovala, protože to byl taky takovej asociál, jakože boty, jídlo a kartáčky na zuby jsou zbytečný kapitalistický vymoženosti....no a i z ní se stala třeskutá katolička
když jsem se jí ptala, jestli to není divný, že teda spolu bydlí a ani jeden neuznává předmanželský sex a spí spolu v jedný posteli (což mi přišlo zvláštní hlavně u něj...), tak mi vysvětlila, jak je pro ni důležitý, že i on má tu víru a chápe ji...no a co myslíte, vdávala se ve čtvrtým nebo pátým měsíci, ještě na vejšce, než skončila, on taky horko těžko schání práci, aby to bylo asi dostatečně free a moh se ještě k tomu věnovat četbě a rozjímání, takže teď už teda mají dvě děti, ona dosud nepracovala, on teda učí občanku nebo co...
když jsem se jí ptala, jestli to není zvláštní, když teda oba neuznávají předmanž.sex a teď se musí brát, ta mi řekla něco v tom smyslu, že sice uděláš něco blbě ale přitom v srdci víru, tak je to ok...

lichtakova
16. čer 2010

to jsem teda napsala román
nechci aby to vyznělo jako proti věřícím, což jsem taky, ale bez vyznání, ale že to člověk plánuje tak, aby tak nějak stál na vlastních nohách, když chce zakládat rodinu a ne se spoléhat, že mi něco spadne shora...no a asi ne, je lepší být sobec a trochu tu společnost vysát a pak se dílo podaří....

martasl
16. čer 2010

no teda-nějakej cvok.ten teda bude použitelnej pro život.....než tohle,tak to raději nic... 😝 😝 😝 😝 😝 😝

natulaaa
16. čer 2010

Marti to máš pravdu s tím porodným,nikdy si nemakal,nic nedostaneš,ale oni když zruší porodné,tak právě ti co nikdy nedělali a ani dělat nebudou,víme o které sociální skupině mluvím,mají dostat nějaký příspěvek,jako sociálně slabí,takže jsme zase v prdeli,protože ti co toho porodného vážně zneužívají ho dostanou dál a my nic,protože my ho nepotřebujeme,my makáme,dobré že,už jsem se dost na toto téma nasrala v neděli na emiminu,kde ty ženské souhlasily s tím,že porodné nebude,že mimi máme mít,až na to budeme mít,ale je jasné,že nechci mimi jen kvuli porodnému,když nebude,tak nebude,ale proč ho dostanou zase tí,co mají děcek 10 a jsou udajně sociálně slabí 😠 😠 ,muj názor je takový,že pokud si cigáni pořídí 10 děcek,tak na ně asi mají a tím pádem by měli dostat kulové.Když chce stát šetřit,tak at šetří

iviska
16. čer 2010

Holky, já měla na pokoji fajn paní. Nějak se neptala až pak to vyplynulo. Jen řekla, že je to hrůza kolik si toho ženská musí projít a co vše unést. A pak kolem 23hod tam dorazila borka, dle mého IQ šumící trávy, měla spontální potrat kolem 9tt. A první co bylo když došla na pokoj : vy jste tady všechny byly na potratu??? Zabít málo, v tu chvíli bych jí nejraději vyškrábala oči. No a potom mě stačilo jen jak mluvila s doktorem. Ji vůbec nedošlo, že když tak strašně moc krvácí tak že potratila a ona si dokonce myslela, že to dítě jako přežilo. A pak nechtěla jít na revizi - no prostě hotové neštěstí. Dítě chtěla jen proto, že je s přítelem cca půl roku, seznámili se na inzerát a on se ujal jí i té holčičky, co měla s týpkem před ním - kterej jí odkopl jen co slyšel že je těhule.

No a co se týče porodného - můj názor je takový, že když chci dítě tak musím počítat s tím že to bude stát peníze. Tím že to odbouraj, přestanou rodit cigánky a jim podobné - protože už to nebude takový byznys. No a je mi líto i lidí, co si bohužel díky tomu dítě nepořídí. Já to beru z pohledu pracujícího - mě nikdo nic taky nedá. Za nemoc nic - prostě musíme se starat. Je to sice 13tis, ale proč bych si měla pořizovat mega drahej kočár, nebo kupovat mimču hafo ponožek a pidi botky když tomu miminu to bude naprosto ukradený. Neříkám mít dítě jako šmudlu nebo tak - to ne, ale dnešní trend - jde to vidět i na koníkovi - super vybavení pokojíčky pro mimča, narvané skříně a komody pidi věcma, co si mimčo ani neužije a neunosí.

Možná sem vás naštvala svým názorem, ale já si za tím stojím. Dítě si pořizuji pro to, že po něm toužím a chci aby život dostal nějaký hlubší smysl, než bazírovat na každé koruně od státu. Hold si musíme zvykat, že nic dostávat nebudeme. Mě bude stačit, že se bude dát pořád přivydělat nějaká kačka při práci, že si díky tomuto udržím snad své zaměstnání a nezakrním.