Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fineva
5. lis 2012

@pavlina26 a za jak dlouho jsi otehotela predtim? ja jsem na prvni tehu cekala myslim 7 nebo 8 mesicu, a podruhe jsem otehotnela hned napoprve, sice obe tehu neuspesne, ale ono je to opravdu pokazde uplne jinak. Tobe dr dovolil po sestinedeli uz snazit se o mimi?
Urcite ti to vyjde dalsi cyklus 🙂 aspon si telo poradne odpocinulo a zregenerovalo se 🙂

eva518
5. lis 2012

@fineva Ahoj, je mi moc líto, co tě potkalo. Holky ti napsaly v podtstaě to, co bych ti napsala já, že diskuse tady je celkem dost léčivá a hlavně otevřená - holky jsou moc fajn. Já jsem taky přišla o miminko dvakrát, nedávno jsem to tu psala Danči. Máš pravdu, že je hrozně nespravedlivé, že ti, kteří by si děti snad ani nezasloužili je mají a ti, kteří by za ně dali cokoli ne. Ale já věřím, že na mě i na ostatní holky zdravé miminko čeká a já moc doufám a věřím, že u mě je to to, které právě u sebe nosím. Přeju hodně sil. Bude líp, uvidíš.

luuc_2012
5. lis 2012

ahoj holky vy jste pisalky 😀 aspon mám co číst. V pátek kontrola a nachlazení postupně ustupuje, jestě trošku bolí v krku, ale do pátku to snad přejde ve středu začínáme 24tt- 6 měsíc, no letí to

fineva
5. lis 2012

@matysikovad presne, takovych pripadu je hrozne moc, kdy si to nepreji, a tehu prospiva. Ale my ted budem hrozne pozitivni, a nam se to taky podari. Jsi jeste doma? Myslim, ze jsi psala, ze zustanes tak dva tydny. Ja jsem taky doma, ale s tim rozdilem, ze praci nemam ☹

fineva
5. lis 2012

@eva518 Ja vim, presne, diskuze mi pomahaji. Vedet, ze nejsem sama, moci si to tom s ostatnima popovidat, a hlavne cist, ze vetsina z vas uz je zase tehotna apod mi hodne pomaha. At se ti a miminku moc dari. V kolikatem jsi?

matysikovad
5. lis 2012

@fineva jj, ještě týden, dva...ve středu brnknu staniční, jak to se mnou vidí...no ale kdybych těhu protáhla ještě o měsíc a pak se s ním něco stalo,taky bych byla bez práce, protože mi na konci listopadu končila smlouva....do práce se ale těším, jen mě ted ještě dost bolí břicho a tahat se tam s těma ležícíma pacientama asi není moc dobré na dělohu po zákroku... 😒 ☹

matysikovad
5. lis 2012

@luuc_2012 tp je krásných týdnů - do únoru kousek, za chvilinku budeš miminko držet v náručí 🙂

fykyska
5. lis 2012

@fineva Ahoj četla jsem tvůj příběh - ,,vítej" u nás... Je to smutné co se děje budu ti tedy držet mnoho palečků aby se dušinka a srdíčko těličko zahojila 😵 a ty se k nám co nevidět přidala to čárkovací tabulky 🙂 🙂 neboj tady je sranda ani tebe ani @matysikovad nenecháme trápit 😎 😎

eva518
5. lis 2012

@fineva Děkuju 🙂 🙂 🙂 když jsem byla v pátek na kontrole, tak mi říkali, že to vidí na 4tt, měla jsem později ovulaci - to vím určitě, protože jsem si dělala testy. Je to ještě hodně brzy, ale modlím se, aby nám to dobře dopadlo.
Jak říká můj skorošvagr - všechno dobře dopadne 🙂

fykyska
5. lis 2012

@eva518 Paní Evová že váháš jasný že vše dobře dopadne žádný chmury 😕 😅 😅 si březí samiška sííííí 😀 😎

eva518
5. lis 2012

Holky, je možné, abych už teď měla zácpu? Minule mě to postihlo až kolem 8tt. Jsem pořád nafouklá, kalhoty taka tak dopnu a přitom vážím pořád stejně.. Měla jsem koupené lactobacily, ale nevím, jestli je teď můžu. To by mi asi pomohlo. Kompoty apod.vím, že pomáhají, ale u mě až za delší dobu. Tak s tím asi radši začnu - ať žije švestkový kompot 😅

eva518
5. lis 2012

@fykyska 😀 😀 díky. Snažím se myslet pozitivně, ale to ALE tam pořád je. Jestli mi začne být blbě, tak se snad trochu uklidním 😎

eva518
5. lis 2012

@fykyska Hele, a jak jste se domluvili se svatbou? Před a nebo až po porodu?

luuc_2012
5. lis 2012

@matysikovad no právě že je to kousek, utíká to utíká, na ten porod se netěším, ale až bude u mě v náručí budu štastná

fykyska
5. lis 2012

@eva518 No, rozumím tomu ja to ALE mám taky občas mě to přepadne pořád chodím hledám břicho říkám si jestli to moje zvíře nebude nějakej malej anorektik jestli se má dobře - to ALE v nás prostě asi musí být 😕

Jinak zacpu si užij 😀 😀 ucpaný trubky 😀 😀 😀 🤐 😀 Je to možný je je, mě na to pomahá activie napoje 😅 a v prvních týdnech jsem myslela že ty trubky asi explodují.
No a svatba já jsem chtěla s bříškem prostě všechno stihnout za pochodu TADÁDÁD TÁ DÁDÁDÁ berete si zde jupíííí a jste svoji maminko - jenže pak jak jsem byla v nemocnici a teďka jsem stále jako lazar tak je to to poslední na co myslím 😖 Nechtěla jsem po porodu určitě budu vypadat jak reklama na chodicí mrtvolu 🙄 ale zřejmě JINAK TO NEBUDE JINAK TO NEVIDÍM 😀

fineva
5. lis 2012

@fykyska Ahoj, dekuji, ja vim, ze bude lip. Poprve bylo hur, ted uz jen prezit do prvni ms, a znova do boje 🙂
za jak dlouho se ti zadarilo po nestesti? preji pohodove tehu, taky sis zazila sve

fineva
5. lis 2012

@turcice Ano, tema je smutne, ale smutno tu neni 🙂 Jak uz jsem tu psala, me drzi nad vodou myslenka toho, ze to brzo muzem zkusit znova a ono se to podari, ja radsi budu ted myslet jen na to co bude. Nevim co mi dalo silu to zvladnout i podruhe, ale radeji se snazim byt vesela nez se do sebe uzavrit a jen truchlit. poprve to bylo horsi.
Ted jsem hrozna hrdinka, ale az pujdu na prvni UTZ, tak to teprve budou muka.

Jinak super, ty mas tri deti a cekas ctvrte? Teda to je parada.

fykyska
5. lis 2012

@fineva děkujéém 🙂To určitě uteče, tak po prvním těhu jsem neplánovala další miminó nebyly vhodné podmínky a druhé těhu bylo náhodou bez pár dnů skoro po roce od prvního potratu... ovšem to už s budoucím užasným mužem v jiných podminkách 🙂 a třetí teď to teroristovo těhulení 😀 vyšlo po půl roce nebo né po půl roce půl roku od potratu a operace jsem se rozhodli s drahoušem že nač čekat že dušička nebude 100% spokojená už nikdy a tělo už se srovnalo - tak jsme se začali snažit krátce před ms v červenci aby si tělo zvyklo na spermouše no a v srpnu jsme si udělali premieru 😀 a mocnosti pekelné nám seslaly našeho satánka 3x hurááááá 😀 😀 huráááá 😀

eva518
5. lis 2012

@fineva Děkuju 🙂 Já jsem dostala příkaz v nemocnici i od mého Dr.počkat 3 měsíce, takže jsme to zkusili až třetí měsíc a vyšlo to až ten další. Předtím jsem měla pauzu mezi těhu necelých 5 měsíců, povedlo se nám to hned napoprvé a loni jsem otěhotněla dva měsíce po vysazení HA. U mě není potíž přijít do jiného stavu, ale mít zdravé miminko... My dva jsme podle testů v pořádku, ale stejně se to stalo už dvakrát. To si asi člověk nevybere..

matysikovad
5. lis 2012

@eva518 taky mi dali v nemocnici příkaz tahle pvní co příjde po revizi a pak ještě 2 a můžeme začít, když budeme chtít....tak zněl ortel od lékařky, co mě přijímala .... 🙂

eva518
5. lis 2012

@matysikovad Mě řekli 3 měsíce proto, že to bylo už v 15tt a musela jsem pod epidurálem rodit, revize v narkóze už nešla. Tak proto. Jinak si myslím, že 2 MS stačí, protože se srovná trochu cyklus a pokud se člověk cítí, tak proč ne. Já si myslím, že není žádná univerzální rada. Ale riskovat hned po šestinědělí bych asi nemohla. Bála bych se. Uvidíš, bude to brzo a se šťastným koncem 😉

matysikovad
5. lis 2012

holky chtěla jsem se ještězeptat, berete něco - nějaké vitamíny od revize po snažení? třeba ten femibion ( já ho brala už před otěhootněním a při skoro celé 3 měsíce těhu a stejně mi nepomohl ) a něbo něco jiného? slyšela jsem o spoustě přípravků. dneska jsem si uvařila prvně od revize kontryhelový čaj, prej zatahuje rány po zákroku a rychlej příjde MS....máte s tím některá zkušenost?

matysikovad
5. lis 2012

@eva518 jo po 6ti nedělí na to stejně pořád nebudu mít asi ani myšlenky, budu ráda, když dorazí MS jak má, tu si odtluču a budu čekat na další .... a asi ještě na jednu, uvidím jak se budeme s mojím na to cítit, ted je to ještě brzy tak soudit.
ach jo, 15 tt, to už si člověk kolikrát řekne, že ujž má nejhorší za sebou ☹ ☹ ☹ a ještě rodit, to muselo být strašné ☹ ji hrozně statečný člověk, který by si zasloužil aspoň tři 😉 překrásné miminka za to, co jsi zažila

fykyska
5. lis 2012

@matysikovad Já jsem brala, listovku čístou 400mg 2 tabletky denně pár týdnu před těhu a pak asi do 7 týdne než jsem začala zvracet a teď nic 🙂

froka
5. lis 2012

Ahoj holky, dnes jsme byli na kontrole v poradně. Zdravý prcek je ok! 🙂 Druhé má pořád srdeční akci, takže se obávám, že budeme muset na tu redukci. ☹ Kontrolní genetika nás čeká příští úterý, tak uvidíme.
@maximka33 já jsem // našla 1.9.2012 a termín porodu máme dle PM i UTZ 15.5.2013
@terulin to jsou typické vedlejší účinky utrogestanu, pokud se jich chceš zbavit, tak ho vaginálně zaváděj 🙂

fineva
5. lis 2012

@eva518 no to je to nejhorsi, kdyz se clovek dozvi, ze je vse v poradku, a presto se to stane.Tak ale aspon, ze nemas problem otehotnet.

luuc_2012
5. lis 2012

@matysikovad k těm vitamínům, poprvé jsem brala calibrum baby plan, ale pak mi kámoška poradila Pregnium začala jsem ho brát když jsme si řekly že to zkusíme znovu, je dobré to brá i před těhu hezky připravit tělo a ty vitamíny ti neublíží, je to jako brát multivitamíny, možná to pomůže i otěhotnění, ale to není jisté, teď ho beru i během těhu a koupila jsem si rovnou dvě balení které budu mít i po porodu, ale pak už je brát nebudu. Za sebe ti doporučuji Pregnium, jinak je spousta přípravků, stačí se jen zeptat v lékárně nebo kouknout na netu. Můžeš brát jen samotnou kyselinu listovou, ta stojí pár korun

luuc_2012
5. lis 2012

@froka teda, druhý bojuje, ta genetika by měla rozhodnout?Je to smůla a pro tebe to musí být težké, držím palečky aby všechno dobře dopadlo

froka
5. lis 2012

@luuc_2012 No pokud na té kontrole ještě bude srdeční akce, tak by nás asi čekala ta redukce. Je malé, nemá skoro žádnou plodovou vodu, prostě se nevyvíjí dobře. Na genetice nám už říkali, že ono nepřežije, ale teď je otázka do kdy je schopné se udržet. Kdyby třeba umřelo až ve 20tt nebo 30tt, tak to už je riziko, protože může způsobit kontrakce apod. Proto se to řeší brzo, když je ještě malé. Je to smutné ☹

janikana
5. lis 2012

@fineva to neni zdaleka nejhorsi, horsi by bylo, kdyby ti rekli, ze nemas nadeji...takhle si jen musis pockat na stesti