Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

luuc_2012
19. lis 2012

@ladydi to je dobře, no napadlo mě to, když jsem tě tu nezahlédla. tak se drž a pozdravuj Vašíka

ladydi
19. lis 2012

@fykyska jsem tu, neboj 😀 Jinak taky hlásím, že asi už týden jíím normálně, no a už mám jen -0,5kg takže do konce ještě něco nakonec naberu nad 😒 no ale snad v porodnici nechám víc než budu v plusu.

eva518
19. lis 2012

@ladydi ahoj kočko, já jsem si myslela, že se jen schováváš 😀 nic si z císaře nedělej, já jsem taky díky němu přišla na svět a myslím, že až na pár drobností jsem úplně noumáulní 😀 Je to určitěš lepší než aby tě trápili normálně a pak honem řešili císaře. Už se těším na fotečku Vašíka 😵

eva518
19. lis 2012

@terulin z data kontroly rostu. Nechápu, proč to musí být s takovým odstupem 😒 Už se pozoruju úplně pořád, do příštího čtvrtka mi asi hrábne 😖

terulin
19. lis 2012

@eva518 Jojo, jako odstup 4 týdnů. je pro mě moc!

eva518
19. lis 2012

@luuc_2012 ahoj, taky jsme koupili letos na konci května auto jen kvůli mimi a mě - muž říksal, prý až se nebudu moct sama dobře kutálet, tak abych byla mobilní 😎 Koupili jsme teda úplně nové, protože Peugeot mel předváděcí akci při které prodával diesly za úžasnou cenu. Bylo v plné výbavě a s plnou nádrží, super. Je to určitě v dnešní době dost důležité, mít spolehlivé a prostorné auto, až budete jezdit k dr.na kontroly, na nákupy, výlety apod. Je to od tchýně dost maminkovské, že vás poučovala, na co peníze dát a na co ne. Vy jste rodina a hospodaříte spolu vy dva 🙄

ladydi
19. lis 2012

@luuc_2012 moc díky 😀

@eva518 no už si z něj tak nějak nic nedělám, jen se o něj nechci prosit. Prostě chci aby dr můj názor bral vážně a ne mě ukecával na nějaký pokusy o normální porod. No ale nějak vnitřně furt doufám že ten náš kluk se ještě umoudří a půjdeme hlavou napřed a normálně 🙂 A neboj, nemyslím, že když je někdo císařem, že by nebyl normální 😀 😀 😀

eva518
19. lis 2012

@ladydi 😀 jo, to to chápu, naděje ještě je. Ale určitě by ti, pokud se ti do příští kontroly neotočí, měli dát vypsat papíry s datem císaře. V případě, že by se do toho data otočil, tak se to zruší a pošlou tě domů

eva518
19. lis 2012

@ladydi a dr. se na tebe nezlobí, když jsi za celé těhu nepřibrala ani deko?

ladydi
19. lis 2012

@eva518 jo to jsem zvědavá, mě přijde, že to nikdo nemíní nijak řešit, že se tomu dává volnej průběh bo co 😕

ladydi
19. lis 2012

@eva518 nic neříkal, a tak jelikož moje výchozí váha je naprosto fuj fuj tak to bude asi tím 😅 Hlavně že malej nabírá jak má, no. za 3 týdny nabral půl kg což myslím, že je slušný.

eva518
19. lis 2012

@ladydi pokud jsou nějaké komplikace - např KP, úzká pánev, větší mimi... tak se tím dr.automaticky sichrují a radši udělají císaře. Aspoň to je praxe tady kolem nás. Hlavně pokud je to u druhého dítěte. U prvního se může stát, že to zkouší normálně a pak se rychle nastystá císař. Když už chodíš do nemocnice na kontroly, měli by tě hlídat oni a tohle je běžný postup. Dokonce si někdy i můžeš vybrat datum

luuc_2012
19. lis 2012

@eva518 přesně tak, no ona měla pocit že nás musí poučit, což mě dost i naštvalo, jsem možná mladá ale život se semnou nemazlil a ona pak řekne že nic o životě nevím a kolik mě bude stat miminko atd!!! že ona ví vše. K naší smůle ta pojistka byla na její jméno a přišly ty peníze na její učet, takže měla asi dojem že o tom bude rozhodovat, ale ty peníze spořily pro partnera oba rodiče a oba souhlasily s tím autem a pak ona že ne. Chtěla aby jsme ty peníze použily na bydlení (přitom si oba spoříme každý své stavebko) a moc se jí to s autem nezamlouvalo, ale na druhou stranu ona taky auto potřebuje. Já zatím papíry nemám, ale bydlíme v centru města tak si všude dojdu. Mě to problém nedělá. Lepší si připlatit za bezpečné a velké auto, než kupovat další pidi auto které se pak rozpadne. A za co my dva utrácíme? Nejvíc za jídlo, ale to je potřeba všude, občas nejaké to oblečení a jinak skoro nikam nechodíme a hodně věcí nakupujeme v akci a dokážeme se hodně uskromnit, když je potřeba. Ale to ona už nevidí. Nakonec souhlasila a já jsem ráda hlavně kvůli partnerovi.

ladydi
19. lis 2012

@eva518 no tak u nás je problém ten, že já do porodky chodit nebudu, furt budu u svojeho gyndra. Nebo problém, já jsem za to ráda, budu chodit přednostně a na čas a nebudu muset čekat v poradně. No jsme na něj zvědavá co mi poví, no 😒 já bych raději rodila normálně, ale ne prostě KP.

eva518
19. lis 2012

@ladydi půl kila za týden je norma, to je dobře, že se mu daří 😵

eva518
19. lis 2012

@ladydi aha, můj dr.je taky porodník. při tom minulém těhu byl úplně úžasný, když jsem byla v nemocnici, doufám, že budu rodit u něho. Tak uvidíš, ale nenech se odbýt, ať ti to všechno pěkně vysvětlí

ladydi
19. lis 2012

@eva518 ne za týden, za tři týdny 😀 neblázni, kam bysme došli půl kg za týden 😀 to bych měla malýho obra na konci 😀 😀 😀 Jinak můj gyndr je soukromej a má monitor prostě u sebe v ordinaci, takže díky tomu je to pohoda. Jinak je to bejvalej primář a velice oblíben. Loni mi tu kyretáž dělal on ☹ domluvili jsme se a počkala jsem do pátku na něj. Pátky totiž operuje. No jsme na to zvědavá, já se s ním o tom nechci přít případně že chci císaře. Nechy aby si myslela že jsem nějaká hysterka co nechce rodit. Rodit chci, ale jedině hlavičkou a ne se pokoušet o porod KP. Známá takhle o mimčo přišla a prostě já nechci.

mircisek
19. lis 2012

@luuc_2012 My taky řešíme auto. Já bych totiž chtěla tři isofixy, což ještě není úplně standard. Ale my jsme teď hrozně moc peněz zainvestovali do rekonstrukce zahrady (30 let se o ni nikdo nestaral a máme kaskády, ale i tak si myslím, že to můj drahý lehce přehnal), takže to přijde na přetřes po Vánocích.
Ještěže budu už od ledna dostávat mateřskou a zase si uděláme nějakou rezervu. 😀

eva518
19. lis 2012

@ladydi ahaaa, já pochopila, že ty jsi přibrala půl kila za týden, ne malý 😀
je jasný, že tě zo trápí, ale určitě se to rozumně vyřeší. Nemyslím, že by měl zájem tě zbytečně ohrozit

mircisek
19. lis 2012

@ladydi Tak zase pokud je opravdu tak dobrej, tak dokáže odhadnout, jestli by ten KP šel nebo ne. Ale chápu Tě. Staví si hlavu a ještě není na světě. 😕

ladydi
19. lis 2012

@eva518 @mircisek malej přibral půl kg za 3týdny a já v podstatě díky tomu taky nabrala půl kg. 😀 Víš jak, dobrej nedobrej. Já to riziko prostě podstupovat nechci. On za mě rodit nebude a když se něco stane, tak všichni dr si nad tím omejou ruce a oči pro pláč zbudou jen mě a ne jim.

pavlina26
19. lis 2012

@eva518 mno, já to mám podobně, tak doufám, že to je a bude v pohodě 😉 taky mívám takové nevolnosti- nejčastěji na lačno, ale nezvracim. Určitě je to v pořádku 😉

eva518
19. lis 2012

@pavlina26 taky doufám, že je to v pořádku. Jen jsem nervózní z toho, že mi kromě soboty, kdy jsem měla průjem, není zle. pachy mi vadí furt, ale necítím se jako těsně předtím, než se ti obrátí žaludek.. Mám prostě pořád z něčeho strach 😒

eva518
19. lis 2012

@ladydi jasně, no. Držím palce, třeba se ještě umoudří, jestli má ještě trochu místa 😉

ladydi
19. lis 2012

@eva518 toť otázkou 😀 včera jsem myslela že mi odletí žebra a dneska se mi snaží tady dělat hlavou díru pod žebrama na levý straně 😀 takže otázka na místo je taková těžko zodpověditelná 😀 Určitě nějaký ještě má, i když mě přijde že už ne 😀

mircisek
19. lis 2012

@ladydi Jooo a prý je porod koncem pánevním pohodovější než záhlavím, protože zadek je měkčí než hlava. 😀 Potvrzeno od kamarádky. 😝

ladydi
19. lis 2012

@mircisek hmm, ale když se hlavička zasekne v děloze a tahaj Ti dítě kleštěma no nevím....hlava je největší a dítě musíš vytlačit najednou a stejně si většina dětí lokne. Navíc malou jsem tlačila půl hodiny ven a měla jsem co dělat, proto se bojím a nemíním to zkoušet obráceně určitě.

pavlina26
19. lis 2012

@eva518 ...to já jsem na tom stejně, Evčo...nemohu se dočkat ko na gyndě...půjdu až za týden...

eva518
19. lis 2012

@pavlina26 já jdu také až příští týden, ve čtvrtek. Jsi doma nebo chodíš do práce?

eva518
19. lis 2012

Dneska se mi zdálo o porodu. Nevím, co jsem porodila - jestli holčičku nebo chlapečka, ale pamatuju si, že jsem musela počkat, až vyjde placenta a pak mě normálně nechali slézt ze stolu a šla jsem někam na pokoj - no prostě úplná blbina 😎 Jen mě mrzelo, že nevím, co to je. To jsou sny...