Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

pavlina26
10. led 2013

@mb85 to je krásnej pupík!! 🙂 já chci taky! 🙂 jsem od zítřka ve 14tt a pořád nemám nic vidět ☹

pavlina26
10. led 2013

@maximka33 to víš, že bude 🙂 fajn, že Ti tu štítnou sledujou už hezky od začátku! A jak jsi na tom s nevolností?

maximka33
10. led 2013

@pavlina26 nevolnosti žádné, s tím problémy nemívám. kdyby mě občas nezabolelo bříško, tak ani nevím, že jsem těhotná. jen jsem měla hematon, tak jsem musela víc ležet. jinak je mi moc fajn. akorát únava. a co u tebe?

eva518
10. led 2013

@pavlina26 neboj, pupík přijde 😎 Já už konečně vypadám víc jak těhotná než tlustá, ale to až tento týden. A zítra začínám 17tt 😎

pavlina26
10. led 2013

@maximka33 s tou únavou to mám podobné, jsem jak přejetá vlakem! ...mno a s nevolností ☹...můj dnešní oběd skončil v umyvadle, na wc jsem to nestihla. Mám už vyzkoušené všechno možné, ale nic nezabírá...jeden den mi je fajn a druhý prozvracim...ale musim říct, že je to lepší, než třeba před týdnem. Doufám, že se to bude už jen zlepšovat. Jj, pamatuji se, že jsi psala něco o hematomu a už to máte v pořádku?

pavlina26
10. led 2013

@eva518 Týýý jo, 17tt 🙂 máš nějakou "pupíkovou fotečku" 🙂 ?

eva518
10. led 2013

@pavlina26 mám, ale v mobilu a to nemůžu poslat - nemám kabel. Ale zítra se vyfotím foťákem a dám to sem 🙂

pavlina26
10. led 2013

@eva518 tak jooo 🙂 ráda kouknu, na co se mám v 17 tt těšit 😉

eva518
10. led 2013

Jinak holky, snažím se už asi měsíc fakt poctivě mazat aspoň dvakrát denně, předtím jsem mazala tak jednou, občas dvakrát. No uvidíme, jak dopadnu. Chci zdravé miminko, ale ráda bych tu kůži co nejmíň zdevastovala. Když vidím ségru, tak je to fakt mazec, jak dopadla po dvou porodech, ale je pravda, že ona se před 20 lety nemazala ničím a my máme dispozici horší, takže to k tomu asi nepřispělo.
@pavlina26 🙂

terulin
10. led 2013

@pavlina26 Nic si z toho nedělej, já jela 25.12. z Náchoda do Prahy asi 4 hod., protože jsem každej kilometr zvracela do příkopu. Manžel tvrdil, že nemá cenu,abych nastupovala, že když půjdu vedle auta, tak to bude bezpečnější.

pavlina26
10. led 2013

@terulin 🙂 nj, ty mužský by si to zasloužili zkusit...🙂 já s sebou v kabelce všude nosim papírové pytlíky 🙂 a teď už to máš dobré? Ustalo to?

terulin
10. led 2013

@pavlina26 Jo od nového roku mi špatně nebylo i únava ustala (a to jsem fakt spala extraligu). Teď už zase funguju normálně.

eva518
10. led 2013

@terulin tý jo, ty jsi ještě o svátcích blila? Já myslela, že ti to už přešlo. U mě kromě občasných třeštivých bolestí hlavy a bolestí zad už dobrý. Já teda neblila, ale bylo mi tak, že jsem si myslela, že budu..

eva518
10. led 2013

@terulin ještě dotaz - piješ kafe? Mě přestalo asi před 10 dny smrdět a začala jsem mít na něho zase chuť. Akorát já bych tak nejradši presso nebo dobré kapučíno 😅

pavlina26
10. led 2013

@terulin ...tak to jsem ráda, že jsi tohle napsala, nemohu se dočkat, až to potká i mě 🙂

terulin
10. led 2013

@eva518 Já blila nárazově. Rozhodně nemůžu říct, že by to bylo denně, ale občas to stálo za to. Záda u mě zatím dobrý, hlava mě bolela včera, ale to bylo tím brekem. Myslim, že mimino v tom prsty nemělo 😀

terulin
10. led 2013

@eva518 Kafe nepiju, chodím kolem obloukem, ale povolila jsem si skleničku koly (takže mimino je v kontaktu s kofeinem skoro každý den, už jsem to nemohla vydržet a kafe by nebylo horší než ta kola). Rozhodně se to nedá srovnat s dobou před těhu, kdy jsem měla v žilách čistej kofein. Kdybych neměla kafe ráda silný a bez cukru, tak bych si asi malý dala, ale takhle mi kola nahradí i sladký, který bych taky mohla po kamionech.

eva518
10. led 2013

@terulin hm, to jsi dobrá. Já si už dala i preso klasicky s kofeinem - bez kofeinu mi smrdí taky. Ale jen jedno a třeba dvakrát týdně. Dneska jsem si uvařila rozpustné a s mlíkem, nesladím, ale čistě hořké jsem nechtěla, aby bylo trochu slabší. Vyhovovalo mi, že mi nechutná a ted nevim, co dělat. Kolu jsem taky pila, ale jen určitou dobu, když mi bylo zle. Teď mám otevřenou kofolu, ale kafe je kafe... Ach jo 🙄

pavlina26
10. led 2013

@eva518 Eví, já si občas kafe normálně dám. Není to často- tak dvakrát do týdne, ale dám. Trpím na bolesti hlavy a když cítím, že by mě hlava mohla začít bolet, použiju ho jako prevenci- pomáhá mi to. V poradně jsem to řekla a prý to nevadí.

maximka33
10. led 2013

@eva518 nic proti, ale jestli jsi vypadala jako tlustá, tak to vypadá na holčičku, to bych taky chtěla!! přesně takhle jsem viděla kámoškou a v obou těhu byla tak nějak dokola oplácaná, ne pouze na bříšku. ty už tušíš, co to bude?
@pavlina26 tak to ti nezávidím... jsou nějaké léky na nevolnosti, můžeš mrknout ke mně do alba, třeba by to pomohlo. přece jen první trimestr ti končí, tak by měly i ty nevolnosti. hematom se asi vstřebal, už nekrvácím, dobrala jsem ascorutin. na kontrolu jdu až za týden. v úterý na odběr krve na nt, tak nevím, jeslti mi u toho budou dělat utz, ale myslím, že ne.
@terulin
@eva518
holky, a pijete caro místo kafe? je to dobré a celkem to i zabírá. ale vůní k´ávy se to nevyrovná... občas si kafe dám a trochu koly taky.. zvlášť když je nízký tlak.

maximka33
10. led 2013

@pavlina26 mně taky v poradně odsouhlasili jedno kafe s mlíkem denně. ale po potratech jsem se tomu fakt snažila vyhýbat, to až teď jsem měla dvě, dneska druhé 🙂

pavlina26
10. led 2013

@maximka33 zkoušela jsem jen emesin- po tom to bylo ještě horší, ale kouknu do alba, děkuju, právě doufám, že to už brzo skončí! A jinak Caro mám doma taky 🙂 piju, když je nouze a kafe už jsem měla 🙂 normálně jsem docela závislák 🙂 někde jsem vyčetla, že když člověk předtím pil kávu hodně, že to zas tak nevadí, když si občas v těhu dá. Třeba pro jistotu uz udělají a uvidíš mimiska 🙂 dělali Ti už nuchální sken?

pavlina26
10. led 2013

@maximka33 mám pocit, že mi doktor říkal o těch čípcích "Torecan", jen si nejsem jistá, jestli to není na předpis

terulin
10. led 2013

@maximka33 Caro mě neoblbne (teď ho piju, ale spíš jako náhradu za kafe co do počtu hrnků na stole než, že by mi chuťově kafe vynahradilo).

maximka33
10. led 2013

@pavlina26 no to kafe.. je v něm kofein a ten může způsobovat potrat v 1. trimestru. takže výstraha je na místě. všeho s mírou. nevím, jestli jsou ty čípky na předpis, určitě se to dá najít na netu. příští týden jdu na krev na screening a utz až poslední týden v lednu.. to je dlouhé čekání. tyy už to máš za sebou ne?

maximka33
10. led 2013

@terulin to je jasné, není to úplně ono. ale nejvíc nebezpečný je kofein v 1. trimestru. no a pak, jjak se narodí dítě, je lepší ho taky omezit, protože to jde dítě to krve přes mateřské mlíko.. a mohlo by být nespavec.

pavlina26
10. led 2013

@maximka33 jj, za sebou, ale poslední týden v lednu jdu znovu na uz, tak už se těším 🙂 třeba už bude vidět, jestli je to klučina nebo dívenka 🙂

eva518
10. led 2013

@maximka33 já tomuhle moc nevěřím. Podle břicha poznat pohlaví mi připadá, že je stejné, jako věštit z koule 😅

terulin
10. led 2013

@maximka33 No právě, takže mám odvykací kůru. Zatím jsem bez kafe vydržela, ale je mi jasný, že jak si dám jeden hrnek, tak v tom jedu. Jsem trochu jako alkoholik. Stejně to bylo s kolou jsem si řikala jedna sklenička po třech měsících nikomu neuškodí a lup ho už na ní každej den myslim a jak si jí někdo koupí už mu po ní pasu 😀 Ale ve 4 měsíci mi to snad miminko nezabije a myslim, že jí zase nepiju nějak moc.

maximka33
10. led 2013

@pavlina26 takže na utz při screeningu ještě nic nebylo vidět? u Martínka se už doktorka snažila něco najít, ale neviděla 🙂
@eva518 no jo, to jsi asi nedělala test se sodou.. dnes mi pěnil, tak to vypadá na kluka.. ale do té doby na holku. no asi to musím nechat na utz.
@terulin taky si myslím, te´d už můžeš trochu polevit v dietě.