Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

pavlina26
10. led 2013

@maximka33 mno, řekla bych, že se pan doktor zatim ani moc nesnažil 🙂 říkal, že to raději omrkne později, aby mi neříkal jen dohady 🙂 nemohu se dočkat...moc bysme chtěli holčičku, ale vlastně je to jedno 🙂

barbarucha
10. led 2013

@ladydi Páni, to je cvalík, teda vám to přibírání jde. My máme zítra měsíc života a jsme teprve cca 200g nad porodní váhou (blbá rýma, malej se mi u prsu 2 týdny dusil a moc toho nevypil). Příbuzní spolu probírají, jestli se o mimi dost dobře staráme 😝 😠
(Tak jsme uvalili na info o váze rodinné embargo 😎 )

barbarucha
10. led 2013

@terulin Že není jediný důvod bulet? Já teda, když se podívám na volební prezidentskou kandidátku, tak se skoro hroutím 😀

maximka33
10. led 2013

@barbarucha teda takhle brzo rýma, to je na nic, bobíšek malej ☹

barbarucha
10. led 2013

@maximka33 Za to můžu já. Jsem se nechala vystrašit doktorkou, kvůli novorozenecké žloutence, že prý se musí malý svlíkat a nechat u okna na denním světle.. Zkusila jsem to jen jednou na chvilku na nahřátém polštáři, poté, co MM řádně zatopil a stejně chudinka vystydl a nastydl a doteď s tím bojujeme ☹ Jsem kráva, měla jsem dát na vlastní pocit, od začátku jsem tušila, že je to kravina, svlíkat několikadenní miminko, že žloutenka přejde i když ho svlíkat nebudu a taky že jo. Už si asi nenechám radit vůbec nic 😝

martinakl
10. led 2013

@barbarucha Kubovi taky tak ten mesic trvalo, nez zacal normalne pribyvat. Ale pak to zacal dohanet a daval tak 200-300g tydne 😀 Chudacek s tou rymou.. Uz je zdravej? Kubin ma ted taky slabou rymu, ale u nas je to asi spojeny s rustem zoubkum. No taky si "uzivame" 😀

barbarucha
10. led 2013

@martinakl Tyjo, zuby, už? Nestraš 😕
No chrochtá furt, akorát mi přijde, že už to nemá tolik v nose, ale v krku. Známá pediatrička nám řekla, že má malej laringiální stridor (jakože narostlou nějakou klapku v krku, co do roku věku sama zmizí) a kvůli tomu chrčí. No nevím, má to přesně od toho nastydnutí a předtím to neměl.. Ale týden mi trvalo, než jsem se přestala několikrát za noc budit infarktem, že se malej dusí. Zvuky jsou to fakt strašný 🙄

ladydi
10. led 2013

@barbarucha cvalík?? 😀 já měla strach abysme nedostali vynadáno, že teď za týden a 3dny nabral jen necelých 200g 😕 😀 měl v úterý 3380g což ale je fakt, že od porodní váhy to máme 305g nahoře 😀 ale z porodnice jsme šli s 2960g. Taky máme trochu rýmu, ale dr v poradně nic neříkala, není to tak strašný.

@martinakl už zuby??? 😕 nějak brzo ne?? Malá měla první zub na 9měsících 😀 Kojíš??

martinakl
10. led 2013

@barbarucha @ladydi No uz o svatcich byl desne ukricenej a slintal, kousal a tak. Ale presne tohle jsem si rikala..JE MOC BRZO! Ale pak manza nasel na dolni dasnicce hrbolky a minuly tyden to doktorka potvrdila. Uz jich tam ma nekolik. Jen jeste nevylezly ven, coz muze byt kazdym dnem nebo taky za mesic. Ted uz je tam ma uplne videt. Doufam, ze vylezou spis driv, protoze ho to dost boli. Davam mu zatim homeopatika, tak je to lepsi, ale obcas kdyz do neceho kousne, zacne rvat jak tur, chudacek.
Jo a kojim, tak jsem na to pak zvedava 😀

nessik
10. led 2013

Ahoj holky, tak jsem doma. Revize opravdu nebyla žádná hrůza, teď mě trochu bolí břicho a špiním. Akorát ta psychika...je mi fakt mizerně, doufám, že to nebude dlouho trvat.
Za jak dlouho vám došla menstruace?

hayete
10. led 2013

@nessik ahojky, myslím, že by měla přijít do 6 týdnů, já mám po revizi 3 měsíce a stále nic.

nessik
10. led 2013

@hayete to je mi líto, jak je to možné, seškrábli ti moc sliznici? Já doufám, když mi jen odsáli sliznici, že se nemůže stát, že by MS nedošla. I když hormony se můžou zbláznit...

kolino
10. led 2013

@ladydi to je krasaveček krásný!!!! jen si pěkně užívejte 🙂 zasloužíte si to!

matysikovad
10. led 2013

@nessik já se dočkala po 28 dnech ( od prvního dne, co jsem se vrátila z nemocnice jsem pila 2xdenně 1/4l kotryhelového čaje )

helcenka
10. led 2013

@nessik - mně za 32 dní, po revizi jsem 2 dny nevylezla z postele, pak už to bylo lepší.

HOLKY, chci se zeptat, dělala jste některá rituál za zemřelé miminko? A pomohlo vám to (myslím i těm, které už jste se miminka dočkaly, jako třeba já...)?
Já se na to teď chystám, i když už jsem se mimča dočkala, tak někde hluboko cítím, že s tím, co se stalo, nejsem nějak smířená. Tak kdyby jste to chtěla některá zkusit, tak vám ho napíšu do IP.

nessik
10. led 2013

@matysikovad
@helcenka
holky, díky za odpověďi
@helcenka prosím o ten rituál do IP, třeba se mi trochu uleví

martinakl
10. led 2013

@nessik Mne dosla az nejak po 8 tydnech...

nessik
10. led 2013

@martinakl uff, tak to je docela dlouho, ale hlavně, že nakonec přijde sama

maximka33
10. led 2013

@barbarucha no to je fakt smůla... nám to v porodnici říkali taky, ale to byl duben, stejně jsme děti nesvlíkali do naha.. nepomůže svítit nějakým světlem, případně více vit. D? a ví se, proč má tu žloutenku? vím, že je to u novorozenců časté, jen nevím proč.

streghina
10. led 2013

ahoj, mně dorazila ms přesně po 28dnech, ale ta další po 42dnech, pak 28dnů a pak 33dnů, no děs běs, teď čekám už jsem 32dní a nic, kontryhel se snažím pít taky, ale jen hrníček denně

martinakl
10. led 2013

@nessik No dalsi pak prisla asi po 35 dnech 1.12.2011 a od te doby neprisla 🙂

maximka33
10. led 2013

@ladydi mně taky Vašík nepřijde jako cvalík. ale nevím, jak vypadá František, jestli je cvalík ve srovnání s ním 🙂
@nessik to je fajn, že jsi už doma, tak na sebe buď opatrná. přece jen jsi v šestinedělí. mně ms došla do 35 dnů, do 42 dnů by to mělo být v pořádku. záleží na tom, jak moc ti sešktrábli sliznici.
@helcenka Heli, my to udělali, po interrupci v 19tt. jen takový malý soukromý obřad. zapálila jsem svíčku, vše vypnula a seděli jsme chvíli s manželem potichu.. a pak si o tom povídali. dala jsem hlavně slovo manželovi, který mi do té doby byl velkou podporou, ale věděla jsem, že to také velice prožívá... a přitom jsem spálila fotky z ultrazvuku... nechtěla jsem mít žádnou památku, v srdci zůstane navždy.... byla to taková rozlučka jako při pohřbu, měli jsme čas si to prožít... jsem za to ráda. ptala jsem se na to psychiologa a odsouhlasil mi to.. taky jsme to udělali až s časovým odstupem, asi po měsíci..

helcenka
10. led 2013

@maximka33 - já přišla o miminko ve 13. týdnu a tak nějak cítím, že už to bylo opravdové miminko a nemůžu se s tím pořád srovnat, hlavně teď máme doma opravdu krizi a pořád se mi to vrací.
Myslela jsem spíš než obřad, tak rituál, který se dělá i se zemřelými, ale s miminky ještě nenarozenými je to jen trošičku jinak. Já se s miminkem taky rozloučila jakoby malám obřadem, ale jen sama, manžel nechtěl.
Ale tohle je rituál, několikrát se opakuje a pak vždy 1x do roka v určitý den.
Zkusím ho a uvidím, konečně se s tím potřebuju srovnat, i když jsem to tak nějak vnitřně potlačila, dlouho na to třeba ani nevzpomenu, ale při jakémkoli větším psychickém vypětí, se mi to vrací...

helcenka
10. led 2013

@nessik - mně dr. říkal, že pokud přijde do 8. týdnů po revizi, tak je to v pořádku, dříve to prý nemá cenu řešit a byl by to nevhodný zásah do organismu. 8. týdnů je sice šílená představa, ale svému dr. naprosto důvěřuji, je opravdu vyhlášený v oboru je jednička. Neboj, dětičky tě podrží, najdi si hlavně nějakou činnost, která tě bude bavit, dojdi si třeba na masáž, na kosmetiku nebo tak. Vem děti do cukrárny nebo na výlet... 😉
Rituál napíšu zítra.

maximka33
10. led 2013

@helcenka tak o konkrétním rituálu nevím... ale zase si myslím,že to už s námi nějakým způsobem zůstane.. taky si občas vzpomenu na svoji mrtvou babičku.. a už je mrtvá přes 30 let.. ale když tak můžeš napsat, jak ten rituál vypadá.

miranda77
11. led 2013

@helcenka říká se, že si máš domů pořídit něco, co by ti to miminko připomínalo - něco na památku ... něco o co se budeš muset starat ... pravidelně si vzpomeneš ...

nessik
11. led 2013

Holky a bolelo vás po revizi v podbřišku? Mně bolí jako na menstruaci, včera jsem trochu krvácela a dneska už jen špiním a bolí mě břicho. Teplotu nemám.

luji
11. led 2013

@maximka33 Můžu se zeptat, co se stalo,že jsi o miminko přišla až v 19tt?Ale jestli nechceš,tak o tom nepiš....

maximka33
11. led 2013

@luji ano napíšu.. nepodstoupila jsem nt screening, a až na triplech se objevilo velké riziko downova syndromu 1.40. na ultrazvuku se to riziko ještě zvýšilo a po odběru plodovky to bylo jasné. všechno se to celkem protáhlo, takže rozhodnutí co dál, přišlo až v tom 19tt... takže jsem šla na potrat... nikomu takové rozhodování nepřeju 😢 😢 😢 😢

maximka33
11. led 2013

@nessik jj to pobolívá, třeba jak se zavinuje děloha. je to slabší, než po porodu, ale je to tak.