Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

vendulak
23. čer 2010

liptonek (26let, SP12/2009 Femibion)............................................................8.4.//
petra.vavra(30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová)...............................................................30.4. //
kopretina82(28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel)...................................................................5.5.//
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan )..................................................................... 24.5.//
leheckova(31let, MA 12/2009 kys.listová) ......................................................................................21.6. //
http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova

hadonoshka(42let,MA 12/2009 clostilbelgyt).....................................................................................56DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..........................................................39DC
angelina987(27let, MA 2010,listovka calibrum babyplan)......................................................................30DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................................................29DC
mircisek(30let,MA 11/2009,5/2010,kontryhel)....................................................................................26DC
endie(23let, MA 3/2010)...............................................................................................................21DC
natulaa(28let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calibrum babyplan) ...............................................................21DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a
jahudka(30let,kys.listová)..................................................................................................................21DC
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard)..........................................................17DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).................................................................................................. 15DC
jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)......................................................................................11DC
fram(35let, MA 2/2010,Femibion).......................................................................................................10DC
vendulak(22let, MA 4/2010, Letrox50, Elevit Pronatal,čaj vitality a plodnosti)...................................... 10DC
gambrinuska (28let, MA11/2009,calibrum babyplan,puregon) ..............................................................8DC
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E)......................................................................4DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)..................................................................4DC

natulaaa
23. čer 2010

Dobré ránko,Breber přesně,dneska je nádherně ,něco rychlého uklohním a pujdu ven,dneska mám v plánu se opět opálit 😵 .
Mpetul jaký nález ? Co budou s tebou dělat ?

jahudka80
23. čer 2010

@natulaaa natul testík nic neukazuje, buď je brzo a nebo tam nic není, ale je mi zas blivno a bolem mě prsa- tak uvidíme musím si ještě pár dní počkat.

Ahoj všem přeji krásný den. 🙂

daniela699
23. čer 2010

Ahoj mpetul, taky mam ten pocit, kdys se s... tak se se... vzdycky kdyz si myslim, ze uz snad to bude dobry, tak dostanu dalsi facku, joooo, abych si snad nemyslela, ze neco bude zadara. 🙄

daniela699
23. čer 2010

Breber, kez by to tak bylo, ze by se to konecne srovnalo. Akorat myslim, ze pry svym "stesti" bude zase neco dalsiho. Uz se mooooc tesim. Tak nejak jsem k tomu zaujala postoj, jako by se to delo mimo me, ze co se teda ma stat at se stane, ze nebudu pocitat tydny a tesit se na neco. Ze by se tomu rikala apatie...? ze at se teda deje co chce, pac mi to je jedno. 😠 Mrzi me ze jsem takova negativni, ale mi prijde ze kdyz se snazim byt pozitivni, tak se zase neco pos... ach jo.

natulaaa
23. čer 2010

Danielko neboj,ono se to srovná,u tebe je to poměrně čerstvé,ale chápu tě,já měly ty samé pocity s cystou,furt rostla a taky jsem si říkala,že všechno musím mít snad jen já,že se všechno sere,fakt ti rozumím a ani nevím co ti poradit,protože vím,že mi mohl mluvit kdo chce co chce,ale já měla depky a hotovo,chce to jen čas,ono to přejde,ale za čas 😉 😉
Jahudko ,tak co ti teda muže být,já myslím,že by to mohlo klapnout né? přece ti nemuže být furt blivno 😝 😅 😵

breberuska
23. čer 2010

jahůdko a kolik si po ovulce...třeba je jen brzo....🙂

daniel, neboj, smůla MUSÍ jednou skončit!!! 😉 ale to počítání týdnů a těšení se znám...já po revizi seděla pořád nad kalendářem 😔

daniela699
23. čer 2010

🙂 holky, je fakt super vedet, ze chapete, ze na to aspon nejsem sama. Pritelovi jsem ani nemela silu to nejak vysvetlovat, protoze to stejne nemuze uplne pochopit.

Natulko, ty sis teda taky uzila svoje, mozna bych se prece jen mela snazit byt pozitivni, protoze stejne tim nic neovlivnim, a mozna lepsi nez byt bubak. Ja doufam, ze cas to zase trochu rozostri, akorat si rikam, ze mi uz neni nejmin, a presne jak jsem si rikala, ze doufam, ze se jednou nebudu stresovat, ze by mohlo byt pozde, tak to na me tak nejak ted leze.

natulaaa
23. čer 2010

Daniel jej ty si z Brna ? Dani a poprve jste se snažili jak dlouho o prcka?

helcenka
23. čer 2010

Hezké ráno,
Dančo nestraš, já jsem se těšila na tu kontrolu za 14 dní, že mi mudr. řekne, že je všechno OK a nějak se posunu dál a teď se místo toho začínám bát.

Holky ale teď si tak říkám, že se mohou stát horší věci. Ale Dančo já taky nemám nic lehký. Den před porodem Kubíka mi zemřel táta. Byl to pro mě takový stresový impulz, který mi vyvolal porodní bolesti, měla jsem těžký dlouhý porod a jsem ráda, že malej z toho vyšel dobře, protože už bylo namále. Zvládli jsme to a malej mi trochu vynahradil to, že táta zemřel, nemohla jsem ani na pohřeb, byla jsem v porodnici. Bolí to sice pořád, ale čas to fakt otupil a už můžu jít na hřbitov aniž bych brečela. No a druhé těhu nedopadlo dobře. Tak si říkám, že jsem si všechnu smůlu už vybrala...

Ale pořád nevím, jestli se mám na kontrolu teda těšit. 😒

breberuska
23. čer 2010

Daniel, to víš, že chápeme, každá jsme si zažila něco...já jsem se úplně zhorutila, když mi dr řekl, že mám ten zánět. I když to byla prkotina oproti tomu porodu/potratu, tak se mi zdálo, že všechno je na nic a nikdy nebude lépe...a jak začal zánět ustupovat a dorazila mrcha, fakt to začalo být lepší a lepší...

heli, neboj!!

daniela699
23. čer 2010

Natul, jojo ted uz z Brna. 🙂 Po vejsce jsem tu uz zustala. 🙂 No v podstate jsme se snazili jeden cyklus a vyslo to, ani jsem tomu nemohla uverit, protoze citlivej test pred MS byl negativni, tak si rikam asi nic. Ale priznaky byly, i kdyz poprve clovek nevi moc co ma cekat. A po MS takova slaboucka carka, a po tydnu uz jasny dve. Tak jsem se radovala a bala zaroven. 🙂 S tim ze se vsechno meni. no, ale ne nejak tim spravnym smerem, ze jo. 😠

Helcenko, neboj, prvni kontrola byla uplne v poradku. A jak rikas, i kdyz to muselo byt hodne smutny, tak smulu sis uz vybrala, takze urcite vsechno dobre dopadne. Ono tim clovek stejne nic nezmeni, stejne si priroda dela co chce. A tak nejak premyslim, ze je asi lepsi, min stresujici a hlavne min namahavy se ji poddat a prestat se furt snazit bojovat.

Breber, ja jsem divala a nejsem si jista jestli tomu dobre rozumim tomu VP, ale bylo to nejak v pokrocilejsim stadiu?
Jste holky dobry, jak jste to vsechno zvladly. Takze ja taky nebudu fnukat. Nebo aspon o neco min. 😅

natulaaa
23. čer 2010

No vidíš Dani,ty otěhotníš rychle zase,přeleč zánět a bum do toho,to máš výhodu,bylo by horší,kdyby jste se pokoušeli roky 😉 🙂

vendulak
23. čer 2010

Jo jo Natu má pravdu, snažení roky je děs...a pak potrat a děsnej strach co když to znovu zase nepůjde, a zase se budeme muset trápit tak dlouho, navíc teď ještě s tou myšlenkou že teď už jsme to miminko mohli čekat...
Danielko držím palce, ať se dočkáte miminka co nejdřív! 😉

breberuska
23. čer 2010

daniel, mám všechno ve fotoblogu...

angelina987
23. čer 2010

Jéé, čumím na tabulku a jsem 30DC ani nevím, jak to uteklo, jdu rychle něco uklohnit a učit se, nesmím myslet na těhu, abych si nešla dělat testík 😀

daniela699
23. čer 2010

Natul, no snad jo, chtela bych verit ze to tak bude zase, i kdyz ted uz mam obavu, ze vsechno bude nejak jinak. A cas bezi... je to paradox, chtela bych aby bezel rychle, at uz je tohle za mnou, a na druhou stranu pomalu, at mi na tohle uz neni moc. 😎

daniela699
23. čer 2010

Breber, tak jsem si to precetla ☹ , nedokazu si ani predstavit, cim sis musela projit. a kdyz jsi statecna ty, tak ja musim byt teda uz urcite.
Hernajs, ja kdyz vidim nejaky holky co otehotni ani nevi jak, pak v tehotenstvi kouri a stejne vsechno porad v pohode, to je teda nefer.

daniela699
23. čer 2010

Vendul, ja tobe taky. 🙂 Kdyby to slo se treba vykoupat v lazni a hned by clovek otehotnel a vsechno by bylo v poradku. No uz asi blbnu. 😉

breberuska
23. čer 2010

angel, já jsem úlně napnutá za tebe🙂)!!!

daniel, všechny musíme být statečné a optimistky...hlavně obdivuju ty holky, které se snažili třeba rok, dva a nebo byli na IVF a těhu jim nevyšlo...

vendulak
23. čer 2010

Breberusko mi se o miminko snažili dva roky a povedlo se jen s pomocí CAR a vidíš přišli jsme o něj ☹. Ale přesto si myslím, že to co si prožila ty muselo být milionkrát bolestivější a já naopak obdivuji tebe, že to zvládáš a moc bych vám přála brzy // a za 9 měsíců zdravý voňavý uzlíček do náručí! 😉

breberuska
23. čer 2010

ano, vendul, například tebe...já vůbec nevím, jak bych toto zvládla. já se uklidňuju tím, že jsem otěhotněla 2x a bez problémů, i když to ani jednou nevyšlo, tak to snad vyjde příště...nedokáž si představit, kde bych hledala sílu jako ty...
uzlíček nemusí být ani voňavý.klidně smradlavý a posraný 😀 moc se těším, že se všechny tady přesunem do jednoho společného těhu tématu!!!

vendulak
23. čer 2010

breberusko však nám vonět bude 😀. Jo a určitě se brzy přesuneme, vždyť těhulky tu přibývají, tak je budeme určitě všechny směle dohánět 🙂.
Berber a vidíš já si neumím představit kde bych brala tu sílu co ty 🙂. On každý prostě zná to svoje a já si nemyslím že sem silná, naopak, jsem teď uzlíček nervů, depresí a někdy nevím kde mám brát sílu pořád všechno zvládat. Ale fakt je ten že zvládnout to musím, já, ty, i ostatní holky tady. A život nám holt každému klade k nohám jiné zkoušky, tady mezi námi nejsou ani menší ani větší, je třeba maličko jiné, a každá je zvládáme jinak, po svém. Protože žádná z nás nedostala do rukou návod jak se s něčím takovým vypořádat. Ale já pořád věřím, že to všechny zvládneme a toho štěstí se dočkáme 😵.

natulaaa
23. čer 2010

Holky to je pravda každá uneseme to,co je nám naděleno,já taky doufám,že už mám smulu dobranou a už nás čeká jen štěstí 😵 😵 .

Kruci já už chci mrchu at mužu už konečně začííít ono to čekání je nejhorší 😠 😠

gambrinuska
23. čer 2010

Shrnu to, jsme siiiiiiiiiiiiiiiiiiiilnééééééé a statečné holky 😀 😀 😀

breberuska
23. čer 2010

😀 😀 😀

helcenka
23. čer 2010

Jejda holky, taková nálada tady dneska vládne...
Tak to abych sem radši moc nelezla, protože mám dneska taky nějakou divnou náladu.
Achjoooooo.












angelina987
23. čer 2010

Holky mám tendence si udělat test, ale bojím bojím, že bude negativ ☹

jane84
23. čer 2010

ahoj holky, Angel už ti to začíná vrtat hlavou? 😀 já bych si ho udělala

gambrinuska
23. čer 2010

angel já se divim, že tak držíš 😅