Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

matysikovad
2. bře 2013

@fykyska tyj jsi spisovatelka 🙂

makiska1
2. bře 2013

@fykyska přesně tak, každá z nás které jsme si tím prošly a dokázaly se s tím vyrovnat, je nepředstavitelně silná a bojovná a prostě nic nás neporazí, vše překonáme a jdeme dál... ten počáteční splín je, bolest je to neuvěřitelná, ale čas zahojí každou ránu a pak budem schopné koukat dopředu a snažit se splnit si svůj sen a toho zdravého prcka mít!!!! 🙂 takže kočko díky za tvá krásná a pozitivní slova!!

Jinak teda s žížalou Haničkou s užíváš co? 🙂 ale co, za pár týdnů ji budeš mít v náručí, to bude krásný pocit že?? těšíme se na fotečky! 🙂 jo tak to bys mohla přijít ke mě mi zde pouklízet, já od středy na nic nesáhla, chodím jak mátoha a jen se někde povaluju a bulím jak želva... no, ještě dnes a od zítřka zahajuju protest, konec smutnění, miminko jsem oplakala a jedeme dál 🙂
tak ty máš tak malinké bříško? já byla vlastně ve 13tt a bříško už mi pomalu začínalo růst, hlavně teda večer, dostávalo i takový ten kulatější tvar, ale pořád to byl takový ten špíček 🙂
jů máte doma kočičku? my taky, teda jakoby tchýně, bydlíme prozatím u nich, budeme stavět domeček, tak jsme se uchýlili k přechodnému řešení přežít nějakou dobu u nich 🙂 kočičky miluju!
tak to je dobře že je ti dobře, musíš si těhotenství užívat, za chvíli porodíš a pak si řekneš sakra vždyť já jsem si to ani neužila, no nic muži, jdeme na další 😀 počkej jak to myslíš 3 těhotenský kila navíc? jako že jsi přibrala jen tři kila nebo máš o tři kila víc než bys měla mít??
jé tak hlavně že jste nachlazení a virózu přežily s Haničkou bez úhony a komplikací!!! teď už bude dobře, bude sluníčko, teplíčko, já se těším.. škoda že si to nebudu užívat s rostoucím pupíkem, ale miminko přijde až bude chtít a je jedno jaké bude roční období.. 🙂

makiska1
2. bře 2013

@matysikovad já jsem právě takový "antiprášek", beru ho až když fakt lezu po zdi, takže to zvládám bez něho... 🙂 není to nic šílenýho, bolí to, ale to přejde... 🙂

fykyska
2. bře 2013

@makiska1 No, víš co je nejlepší?! plakat a dostat to ze sebe - poradí ti to každá tady.. ŽÁDNÝ KONEC SMUTNĚNÍ ... ta bolest potřebuje čas a protor na to aby se s tebou seznámila a ty zase s ní a to prostě nejde jí utnout jen tak slovně si říct tak a konec nebrečím nepřemýšlím neřeším - ne ne ne hezky breč přemýšlej a řeš 😉 😉 plánuj smutni raduj se i vztekej - spouta lidí z okolí na tebe bude koukat jak na blázna CO JAKO ŘEŠÍŠ ale na to se musíš vyprdnout přijít sem protože dokovaď to tělo bude chtít plakej já po druhém potratu plakala ještě v létě jen protože jsem jela v metru a nějaká paní vedle mě zaparkovala kočár s uplným malinkatým mrňouskem... a co to píšu ještě v létě naposled jsem kvůli prcíkovi plakala teďka v týdnu prostě mi bylo smutno tak to šlo ven..A je to to nejlepší co může být...Mě třeba hrozně pomáhalo být u miminek nebránit se jim ..ve smyslu že jsem je vyhledávala - kamarádky s kočíky atd ale když to přišlo nečekaně jako v tom metru tak mě to položilo...
Jinak s žížalou jsem si užila no 😀 hlavně do 17 tt holky by tady mohly vyprávět ty moje dramata blicí/nemocniční 😀 😖 FUJ TO BYLO OBDOBÍ 🙄 🙄 a 3 kg máme od původní váhy před těhu 😀 protože jsme si s Haninkou na začátku 8 kg vyzvraceli 😠 😀 a kočičku máme noo říkame ji paní KOCOUREK 😀 nebo Macíček 😀 on je to takovej bezpohlavní hajzlík 😀 😀 😀

ofina1
2. bře 2013

Krásný sluníčkový den 🙂
@matysikovad brouku už je ti lépe ?? no chlapi to někdy prostě nechápou ☹ manžel mě sice nic neřekl, když jsem pořád brečela,ale ani se mě nezeptal jak mi je a tak .. no asi to v sobě spíše dusil a nebo nevím asi to tak neprožíval ☹ určitě bude lépe to jsou ty nervy z ms (mimochodem už došla naplno ? )a z práce a všechno do toho. U nás svítí sluníčko tak jděte naprochajdu a bude líp- Poslílám objetí 🙂
@fykyska ty jsi skvělá, že ti ty miminka nic nedělali ☹ já to teda ustojím, ale asi bych je nevyhledávala- ted se narodil mojí kamarádce chlapeček tak toho jsem chovala a to mi nevadí 🙂 ale u cizích jsem to ze začátku těžce nesla a nebo spíš u našich "tmavších"spoluobčanů- to jsem si říkala sakra ty holky jsou pořád těhotný a asi ani nechtějí ☹ grrrrr

@makiska1 já jsem po potratu nešáhla doma na nic na všechno jsem se vybodla neměla jsem sílu- ted už je to lepší a snažím se ahlavně jak chodím do práce nemám čas na to myslet ☹ ☹ ale u srdíčka je velká rána a prázdnota a vždy si vzpomenu, že bych ted už byla v 5 měscíci ☹ ach jo ☹
já jsem teda měla bolesti jen v dé revize pak už myslím ne- ale krvácela jsem ve vlnách-první dva dny pak nic a pak zase asi tři dny a pak špinění .
@kolino tak to bude fakt zajímavá práce 🙂 budu na tebe myslet 🙂 a budeš dělat i v noci?
jdeme po 4 letech do kina na Bídníky tak snad to bude super 🙂

fykyska
2. bře 2013

@ofina1 Mě ta bolest učila poznávat sama sebe né že by nedělaly ale snažila jsem se té bolesti být co nejblíž abych jí co nejhlouběji poznala prostě nechodila kolem horké kaše ale rovnou do ní spadla abych věděla jak to bolí... - jasný že mi to rvalo srdce ale i přes to všechno jsem jim chtěla být co nejblíž ....Vyplatilo se - dycky jsem měla řádnou možnost se vyřvat....Ale taky jsem prskala když jsem viděla kolik ženskejch ty děti má a nezaslouží si je - mlatí je, nestarají se nebo se nezodpovědně rozmnožují jako nějaké laboratorní krysy 😠

ofina1
2. bře 2013

@fykyska no je to fakt, že se tomu člověk musí postavit čelem a vybrečet se a pak už tě to potom nepřekvapí!!! já jsem se vybrečela první kamarádce, které jsou to řekla a to jsem řvala fest a pak u těch dalších komu jsem to říkala už to bylo lepší . A dnes o tom mluvím sice s nápinkami na pláč,ale už to ustojím ... My ženské to musíme vydržet 🙂 jsi ale šikula 🙂a žížalka ti toted vynahrazuje 🙂 🙂 🙂

makiska1
2. bře 2013

@ofina1
@fykyska holky nejhorší je že já nemůžu ani nikoho vidět, snesu jen manžela a mamku, jinak hotovo fakt... hned se mi chce brečet... já musela aspoň vyprat manželovi věci do práce, jinak by neměl v pondělí v čem jít a kdybych to vyprala až zítra tak by to neuschlo... Ofina a kdy tobě se to stalo?
jinak s těma co si mimčo nezaslouží nebo ho nechtějí máte pravdu... je to hrůza, ty jsou v pohodě a bez problémů, a ty které po miminkách touží a moc si ho přejí, těm buď není přáno a nebo je milion komplikací... ☹ je to smutné, ale je to dobou a životním stylem, my chodíme do práce a pořád se nervujeme a stresujeme, a to nám ani mimčům neprospívá... ale "ty tmavé" do práce nechodí a tudíž nemají žádné starosti a nemusí nic řešit... proto nemají žádný problémy.. 🙂

ofina1
2. bře 2013

@makiska1 jsem ted asi 5 týdnů od revize-už je to trochu delší doba,ale pořád to bolí ☹ já jsem teda u sebe někoho potřebovala,ale jen kamarádkya naše , ale v obchodě a venku mi to dělalo trochu poblém protože jsem slyšela co jiní lidi řeší a přislo mi to strašný jako že oni řeší takové blbosti a mě umřelo dítě 😖 bylo mi do breku, ale vždy jsem to nějak ustála -no a tedka se mě zdá, že jsem na některé věci taková apatická že je mi to prostě jedno . Ale musím jít dál a radovat se s maličkostí. Hodně mi pomohlo, že máme Jiříka a upnula jsem se na něho ...vážím si toho ještě víc než před tím ....

fykyska
2. bře 2013

@makiska1 To je uplně normální stav co prožíváš - tomu se říká PAS post abortivní syndrom - má to skoro každá žena - ta která o dítě přišla na začátku na konci ta která si jej nechala dobrovolně vzít ....
Než bych to vypsala vlastním slovem bylo by to nekonečné čtení, ale třeba ti pomůže tenhle článek
http://www.prolife.cz/?a=34&id=69
Zkrátka naše těla prožila ŠOK - TRAUMA teď na něj reagují... JE TO UPLNĚ NORMÁLNÍ REAKCE NA NENORMÁLNÍ SITUACI!!! 🙂 😒 V životě žen zanechává hlubokou bolest, která se může projevovat různě od pláče po stav kdy děláme jakoby nic ....
@ofina1 😉 Bolí mě to i teď to ne že NÉ ale naučila jsem se to brát jako něco co mě vlastně hrozně obohatilo - ten svět je najednou takovej JINEJ

froka
2. bře 2013

@jane20
@makiska1
@ofina1 Ahoj holky, jakékoliv pocity, smutky, pláč nebo neschopnost s někým se bavit, něco dělat je určitě normální a možná i v pořádku. Já jsem po prvním potratu (porodu) nebyla schopná nic, utápěla jsem se v pláči, měla jsem pocit, že tohle už nemůžu po všech strastích v životě zvládnout, z psychických důvodů jsem doma byla docela dlouho a kdybych neměla manžela, který mi byl oporou, tak nevím, jak bych skončila. Ale zase jsem se ode dna odrazila a snažila se žít. Pak přišel další potrat, ale tentokrát jsem byla nějak silná, vrátila se hned do práce a věřila v lepší zítřky. Když jsem našla //, tak mě strach neopouštěl, ale věřili jsme, že tentokrát je ten správný čas. Dozvěděli jsme se, že čekáme miminka dvě, ale jedno se nevyvíjelo správně. Museli jsem nakonec podstoupit redukci a dát tak šanci jednomu zdravému životu. Mezitím umřel tatínek a řekli jsme si, že to tak asi mělo být (víte jak to myslím). Tak nějak jsme pořád bojovali. Jak jsem psala v jedné ze svých zpráv v profilu, tak v tom nehledejte nespravedlnost, ale spíš fakt, že život je opravdu zázrak a tak je k němu nutné přistupovat. Holky zlaté, bojujte. Za naději, že se jednou dočkáte svého cíle to opravdu stojí 🙂 Držte se!

Jak psala @fykyska , že se někdy neodvažuje sem psát, když vidí nově příchozí, tak ji chápu. Já čtu dizkusi téměr pravidelně a taky mi někdy přijde netaktní psát, když řešíte další neštěstí ☹ Přece jen někdo nesnese po potratu ani pohled na kočárek a i číst o miminkách pro něj nemusí být příjemné 🙂 A myslím, že to tak máme asi každá, která jsme úspěšně těhu nebo již má mimčo u sebe 🙂 Jde jen o strach, abychom neublížili 🙂 Všem přeji, aby co nejdříve měly zase úsměv na tváři 🙂

ofina1
2. bře 2013

@fykyska to máš pravdu svět a život je úplně jiný ☹ já si třeba asi více některých věcí vážím !! a ten článek jo v nějkterých věcech se docela vidím ....

ofina1
2. bře 2013

@froka já tě chápu !!!chodím už dlouho tady do jedné diskuse a jsme už i kamarádky a známe se osobně, ale tedka moc nemám sílu s nimi probírat jejich věci protože tam většina má už druhé dítko a já jsem jedniná komu se tedka nedaří.takže vím,jak se cítíte a jsme moc rádi, že za námi chodíte . Zažila jsi teda horzně moc smutnu,ale ted to bude určitě všechno v porádku a bude to jen radost 🙂 vy víte co to bude? a nebo se necháváte překvapit ??

froka
2. bře 2013

@ofina1 Díky 🙂 Snad i nadále bude u nás vše v pořádku 🙂 Jinak čekáme chlapečka 🙂

fykyska
2. bře 2013

@froka JE 😵 😉 😵 JEDEN Z MÝCH BŮŽKŮ HOLKY ! TA HOLKA VÍ CO PÍŠE 😉
@makiska1
@ofina1 - Časem to povolí věřte tomu, já jsem se viděla snad ve 150 bodech ze 120 😀 😅 😅 😉 Ono to vážně chce jen čas.. Je třeba v takových chvílích poznat sama sebe - co tím chci napsat - zameř se na něco co tě baví, a tvé myšlenky a pocity se nesnaž z hlavy za každou cenu dostat ale aktivně s nima pracuj to znamená, že cokoliv co tě napadne ohledně miminek, potratů bolesti která tě ochromí třeba jen na vteřinu si prostě napiš--- třeba sem - nevyhýbej se tomu, jen proto že by sis třeba myslela že už je to pár týdnů a to je přece dost dlouhá doba na to aby ti bylo dobře atd .Vypiš se, otevři svoje tělo i svojí mysl a pracuj se svým ženským JÁ ..Jestli ti vadí společnost vyhni se jí jestli tě ,,baví " plakat - plakej křič najdi si třeba nějaký strom v lese a pořádně ho obejmi 😵 dodá ti energii a sílu a hlavně pocit že se můžeš o někoho/něco opřít když se citíš najednou sama...
Hrozně moc to bolí - hrozně když mateřská role není naplněna a my po ní tak moc toužíme! A o to víc bolí že mnohdy si nemáme na koho ukázat a řict TY TO TY ZA TO MŮŽEŠ ! a právě takové pocity nás užírají obzvláště nás lidi bohužel přírodě žádná z nás nevynadá teda JO VYNADÁ, ale je jí to prd platný 😅 Tady prostě není na koho ukazát a proto je třeba myslet především sama na sebe neb psych. pohoda je to nejlepší co můžeme dát dál našemu dalšímu Plůůůdku 😵 😵

jane84
2. bře 2013

Ahoj holky. Těm, které mne znají 🙂 Více na beremku

matysikovad
2. bře 2013

dobrý podvečer děvčata, tak jsem zpátky od tchýně 🙂 dneska to bylo fajn 🙂 akorát mi parádně zvlhlo prádlo, co jsem sušila venku, dneska bylo opravdu nááádherně!
@nessik už je mi lepší, díky za ty slovíčka, jedna věta mi tam úplně otevřela oči ( myslím v IP )
@makiska já mívám bolesti hrozné a pokud nedám včas brufen tak lezu po 4 a nejsem schopna kroku, to mám od doby, co jsem vysadila HA a měla jsem strach, že me to bude bolet i po tom zákroku, tak preventivně jsem zobkala 🙂
@ofina1 je mi tročilinku líp, i když ted jsem se chytla s mojím, protože jsem brblala, že vypl kotel a 5 hodin se v baráku netopilo. zase budeme mít plesnicé rohy a pak mám počít, že ☹ ale brečící splín už mě přešel 😉 a snad už se nevrátí
jj, mrcha už je v plném proufu, ale tak lepší než injekce - brrrrrrrrrrrrrrrr
@fykyska článek zajímavý, je fakt, že některé body sedí ☹

U mě je to trošinku jinak s těma dětma, vubec mi nevadí ani miminka, ani kočárky, naopak letím hned ke každému a hned chci chovat, toďky se dojela pochválit stanica s vnoučkem do práce a já ho chovala 20 minut, je úúžsný, má 2 měsíce a úplná paráda, hned mě museli holky v práci fotit, mc jsem si to užila 😉 ale dělají mi zle baby s bříškama, to mi spíš hrozně vadí ☹ to otočím hlavu na druhou stranu
@fykyska @froka myslím, že každá jsme moc ráda, že za námi dojdete a napíšete, jak se máte, protože vám všechny držíme pěstičky, aby dopadlo všechno tak dokonale, jak to jen jde. pěkně nám vypisujte, jak se máte 🙂

matysikovad
2. bře 2013

páááááni, jsem se jaksi rozepsala...to zase bude chyb a hrubek ☹

kolino
2. bře 2013

@jane84 krása...moc vám to sluší!!! Svatba v zimě je opravdu kouzelná! Přeji nekonečno štěs 😉tí a plno lásky. 😉 a miminko!!!!

aagnes
2. bře 2013

@jane20 ahoj kočenko, nečetla jsem co se ti přesně stalo, protože mám strach to číst. Uviděla jsem tam, že jsi přišla o mimíska ve 26tt. Moc mě to mrzí ☹ a je to strašné, bolestivé a ani se to nedá popsat co prožíváš. My přišli před 7 měsíci ve 33tt o holčičku kvůli vvv, kterou doktoři zjistili až ve 30tt. Neřekli mi z čeho to vzniklo a proč se tak stalo, jen, že to může být ze vzduchu a nebo, že se to stává. ☹ Nemůžu se s tím pořád smířit, proč? proč zrovna já? ☹
Drž se kočko, posílám hodně sil.
Po třech měsících jsem otěhotněla a čekáme chlapečka, nedokážeš si představit jaký mám strach. Myslela jsem, že další těhu mě trošku uleví, ale vůbec. Ještě víc smutním po své holčičce, i když svojeho chlapečka strašně miluju a těším se na něj. Stále se mi to vrací jako film.
A to ještě 4 týdny po porodu mi moje švagrovka přišla říct, že čekají třetí a každým dnem se jim má narodit holčička ☹
Musíš věřit jako já, že to zdravé miminko na nás čeká.

martinakl
2. bře 2013

@jane84 Jani, nadhera 🙂 Preju vam hroooozne moc stesti, at se vse dari tak, jak si prejete 😉 😉 😉

janikana
2. bře 2013

Teď musím zase trochu víc přemýšlet nad nenarozeným miminkem, 4.3. jsem měla psaný termín porodu v průkazce. Jsem taková zmatená. Já si moc dobře nedovedu představit, že bych teď měla miminko. Miminko strašně moc chci a v létě se pokusíme znovu. A myslím, že budu daleko líp připravená a zodpovědnější. Poprvé jsme to jen tak zkusili, jeden večer jsme se rozhodli a hned jsem otěhotněla. Teď mi to přijde strašně lehkovážné. A druhého těhotenství si budu daleko víc vážit. Říkám si, že se to možná vážně mělo stát. Osud mě trochu profackoval a asi jsem si to zasloužila. Hlavně to ale musí napodruhé vyjít!

matysikovad
2. bře 2013

@janikana páni, já ani nevím, co ti na to mám napsat. snad jen, že to bereš fakt sportovně 🙂

matysikovad
2. bře 2013

@camiben a ten prolaktin se u tebe projevil jak? brali ti hormonální profil nějak preventivně, nebo jsi si ho vyžádala z nějakého důvodu? jak se to u tebe jinak projevuje? moje kolegyně ho měla taky hodně zvýšený a u ní se projevoval tím, že hodně přibrala, no fakt tak 15 kg určitě a měla hodně nepravidelnou a dlouhou MS, třeba i 14 dní, pak 8 dní nic a 22.DC znovu MS a furt dokola....nebo třeba ji nedostala dlouho skoro vubec...

janikana
2. bře 2013

@matysikovad ja nevím, rozhodně jsem to tak nebrala od začátku, nejprve jsem byla strašně nešťastná a pořád jsem brečela, pak mě strašně děsila představa, že bych otěhotněla a stalo se to znovu, pak jsem zase byla pár měsíců posedlá otěhotněním...Asi ta pauza, kterou doktoři doporučují po nevydařeném těhotenství má smysl i v tom, že se člověk dá psychicky dokupy. A miminko bude mít silnou a vyrovnanou maminku 🙂 doufám

matysikovad
3. bře 2013

petra.vavra (30 let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28 let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1 (24 let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31 let, MA 12/2009, kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987 (27 let, MA 03/2010, listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
breberuska (27 let, VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34 let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, MA 06/2010, kyselina listová) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35 let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23 let, SP 7/2010, kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let, MA 11/2009, 5/2010) - 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22 let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36 let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let, MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka (31 let, SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31 let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32 let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26 let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 // DAMIÁN 19.3.2012
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 // ANDREJKA 22.3.2012
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 // ELIŠKA 30.03.2012
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 // TEREZKA 30.5.2012
lorreine (28 let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 // DIANKA ZOFIA 24.8.2012
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, Centrum materna DHA) 1.1.2012 // KUBÍČEK 13.9.2012
berenik (31 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel) 3.1.2012 FILÍPEK 11.9.2012
leeena_4 (29 let UPT 8/2011, Femibion) //18.1.2012 TOMÁŠEK 1.10.2012
kixi (28 let, MA 8/2011, Femibion 400) // 5.2.2012 OLIVEREK 18.10.2012
ladydi (29let, MA 10/2011, Centrum materna s DHA ) // 9.4.2012, VAŠÍČEK 14.12.2012
martusinek (25 let, MA 2/2012, Femibion) // 13.4.2012, ONDRÁŠEK 27.11.2012
barbarucha (35 let, SP 6/2011, 1/2012 kontryhel) // 14.4.2012, FRANTIŠEK 11.12.2012
safea7 (34 let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová) // 27.4.2012, DOMINIČKA 8.1.2013
vanilka31 (32 let, MA 6/2011, SP 12/2011, kontryhel, k. listová) // 5.5.2012 ELLA 20.1.2013
zandi78 (28 let, MA 12/2010, 2/2012, kys.listová 800 / Femibion ) // 21.6.2012
zinevra (35 let, SP 4/2012, calibrum babyplan) // 23.6.2012 TP 1.3.2013
luuc_2012 (25let, MA 9/2011, Pregnium) // 24.6.2012, JŮLINKA 27.2.2013
Lenickan (32let, MA 4/2012, kys. listová, Centrum Materna DHA kontryhel) // 15.7.2012, TP 25.3.2013
fykyska (21 let, SP 4/2011, GEU 4/2012 kys.listová,) // 31.8.2012, TP 8.5.2013
froka (28let, VP 1/2012, MA 5/2012; Femibion, kontryhel) // 1.9.2012, TP 15.5.2013
turcice (34let,MA 5/2012 Femibion,kontryhel) // 9.9.2012, TP 22.5.2013
kopretina22 (29 let, MA 4/2012, Mamavit, kys.listová) // 14.10.2012 TP 23.6.2013
antymania666 (26 let, MA 8/2012, kys. listová, femibion 800,duphaston,prednison,anopyrin) TP 27.6.2013
terulin (29 let, MA 7/2012 Kontryhel, kys. listová) // 10/2012; TP 26.6.2013
eva518 (30 let, MA 11/2011, UPT 6/2012 Kys. listová 10mg, Femibion) // 19.10.2012 TP 29.6.2013
miranda77 (35 let, MA 4/2012, kontryhel, jodamin).// 30.10.2012 TP 10.7.2013
pavlina26 (26 let, SP 5/12, kys. listová)// 8.11.2012 TP 19.7.2013
aagnes (28 let, UPT 7/12 -33tt.) kys. listová, femibion,) // 20.11 2012 TP 2.8.2013
maximka33 (36 let UPT 7/2010, SP 4/2012 kyselina listová, B-komplex.) // 30.11.2012 TP 8.8.2013
mb85 (27 let, MA 1/2012, kys. listová, utrogestan).// 27.11.2012 TP 8.8.2013

janiczka2011 (33 let, MA 7/2011, SP 3/2012, mamavit, kys.listova)...........................................45DC
kolino (25 let, MA 8/2011, letrox, kys.listová)................................................................................29DC
lllllllllllll (32 let,SP 6/2012, kys.listová ) ..........................................................................................29DC
nessik (35 let, MA 1/2013).............................................................................................................18DC
winterska (40 let, UPT 6/2011, MA 6/2012 kys. listová a B-komplex)...........................................13DC
petulaho (26 let, SP 7/2010, 10/2011, 9/2012)...............................................................................13DC
antana123(29let MA 5/2005,SP 2/2013).........................................................................................12DC
ofina1 (31 let, MA 1/2013, kys.listová)...............................................................................................11DC
hexelucka (30 let, MA 8/2011 - 3IVF, MA 8/2012 - 4 IVF,kys.listová, Femibion 800) ........................10DC
matysikovad (26 let, MA 11/2012, B-komplex,ac.folicum)..................................................................2DC

antana123
3. bře 2013

Přeju dobré ránko 🙂
tak už jsme doma zase sami ségra i s malou odjeli

matysikovad
3. bře 2013

@antana123 a jak bylo?

ofina1
3. bře 2013

Dobré ránko 🙂

@fykyska moc krásně jsi to napsala úplně mě při tom čtení tekla slzička 🙂 Jsem strašně ráda právě za to, že Vám to tady můžu říct a že se tady můžu "vybrečet" a hrozně mě to pomáhá i díky Vám jsem se z toho dostala myslím lépe ....pohlad za mě tvé bříško a děkuji za krásná slova 🙂

včera jsme vykládali zase skoro do rána s kamarádkou 😉 a dneska přijdou ještě děti od kamarádky na oslavu , takže zase šrumec 🙂
přeji krásnou neděli 🙂

antana123
3. bře 2013

@matysikovad super v pátek jsme byli pařit a do rána 😀 😀