Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

nessik
12. dub 2013

@petulaho Peti a řekli Ti, jestli ta mutace způsobuje potraty? Já dvě děti donosila a to jsem ani nebrala femibion, moje mamka tuto mutaci má také, když já jsem homozygot a nikdy nepotratila. Prý až otěhotním budu brát anopyrin a pošlou mě na hematologii a tam rozhodnou, co dál, budou mi kontrolovat krev v těhotenství.

nessik
12. dub 2013

@ofina1 a já věřím, že bude 🙂 😉 Příznaky nějaké nemáš? Ale řeknu Ti, že máš dobré nervy, já už bych testila 😀

ofina1
12. dub 2013

@nessik nemám absolutně žádné příznaky 🙂 ale to jsemneměla ani minule ☹ jo já jsem absolutně klidná vím, že nejsem a když jo tak mě to jen mile překvapí- musím být klidná jinak bych se zvláznila 😀 😀 😀 😀 a navíc se pořád bojím ☹ ☹ ☹

petulaho
12. dub 2013

@nessik no mě nic neřekli,na závěru z hematologie je jen prevence aterosklerozy,ale tím,že vždycky potrácím 6-7.tt.tak je to podle mě víc než možný...a tohle budoucí těhotenství už se nechám pořádně vyšetřit....když je vše negativní jedině tohle na hematologii tak to přece tím být musí....a homocystein máš zvýšený?

nessik
12. dub 2013

@petulaho netuším, to mi nikdo nevzal. A měla jsi ty potraty s revití? Já potratila ještě mezi dětma, byla jsem v 7 tt a odešlo to samo, nemusela jsem na revizi.
@ofina1 Ofíčku, já věřím, že jsi těhule, kéž by 😵

winterska
12. dub 2013

@ofina1 a co ty vlastně - už aspon neco na sobě pozoruješ? nebo to necháváš osudu? 🙂

petulaho
12. dub 2013

@nessik já naštěstí všechny 3 bez revize...

petulaho
12. dub 2013

@nessik tobě brali krev jen na to mthfr a leidenskou mutaci,nic víc?

nessik
12. dub 2013

@petulaho aspoň že tak, i tak je to strašné, ale asi to opravdu bude tou mutací a tobě brali homocystein? Já mám ještě homozygot PAI 1 ☹ A já bych tak chtěla ještě jedno miminko.

nessik
12. dub 2013

@petulaho Brali nam genetiku, pak vsechny tmbofilni mutace (byl tam i Leiden), pak mi dělali srážlivost krve, brali mi antifosfolipidové protilátky, bylo toho víc, ale ten papír nemám u sebe, našli tu MTHFR a PAI 1, ostatní negativní.

petulaho
12. dub 2013

@nessik tak to zase já nemám-to ani nevím co je....já ten homocystein mám v normě....

herbie
12. dub 2013

ahojte dekuju vam za krasny gratulace k mojim testikum tak se nam nase prvni IVF vydarilo mela jsem 13 vajicek z toho se nam jich oplodnilo 10 a vsech deset nam taky zustalo vlozili jsme jenom jednoho mimiska a tech dalsich jsme si nechali zamrazit na priste 😀 osum dni po embryu transfer jsem si delala svuj prvni tehotensky test a byl tam dusik pak kazdej den nam carka tloustla az z ni jsou ted dalnice byla jsem na krvi a tehu bylo potvrzeny ted 23 dubna jdeme na nas prvni ultrazvuk uz by jsme meli mit srdicko tak jsem moc zvedava dekuju vam jeste jednou za podporu a urcite jsem k vam budu chodit a pripisu obcas neco mejte se krasne 😉

petulaho
12. dub 2013

@nessik tak ještě že tak,já jinka taky všechno ostatní v pořádku,i listerie a toxolazmoza neg.,hormony št.žl i ostatní v poř

nessik
12. dub 2013

@petulaho dr. mi vysvětlovala, že MTHFR je porucha metabolismu kyseliny listové a že mám brát femibion 800, ale že spíš než potraty by to mohlo způsobit rozštěpové vady. No a ta PAI 1, ta může způsobit ucpání cévy v pupečníku, ale většinou to dělá problémy až v druhém a třetím trimestru....zkrátka nejsem přesvědčená, jestli je to opravdu příčina.

nessik
12. dub 2013

@herbie to je krása a tolik mrazáčků. Tak na nás naplivej těhu bacily, my už chceme taky 🙂 Tak ať se má mimísek pěkně k světu 🙂

herbie
12. dub 2013

@nessik dekuju ano byla to pekna uroda nechtela jsem ani tomu verit a uz vubec ne ze po peti dnech nam jich tolik zustalo jsou to sikulove 😉 a PLIVAM NA VAS VSECHNY TEHU BACILI PFUJ PFUJ PFUJ at jste vsechny co nejdriv tehotny ( ja cekala na naseho bobka tri roky a jsem tak rada ze jsme na IVF sli ) 😉

nessik
12. dub 2013

@herbie to teda jsou sikulove, aspon mas na priste pro prte brachy nebo segry 🙂 A diky za tehu bacily, snad pomuzou 🙂

herbie
12. dub 2013

@nessik urcite pomuzou jsou specialne hahahaha jj pak jsi je pujdem za dva ci tri roky jenom vyzvednou je to srandovni jak to chodi a neuveritelny! doufam ze vsechno bude klapat uz se tesim na ten ultrazvuk hlavne aby bylo srdicko a pak na konec prvniho trimestru to jsi uplne oddychnu 🙂

herbie
12. dub 2013

porad jenom cekam a cekam je to takova cekaci doba na vsechno nekdy mam z toho uz nervi 😉

nessik
12. dub 2013

@herbie určitě bude vše ok, máš krásné čárky, to bude silný jedinec 🙂

herbie
12. dub 2013

@nessik hahaha no to doufam teda ze to je bojovnik

maximka33
12. dub 2013

@matysikovad ahoj, jdeme na ples 20. léta a já dokonce i na sebe sehnala šaty, tak se moc a moc těším!!!! jde nás 6, tak to zase bude stát za to. pak vám sem hodím fotky 🙂
@petulaho to je super, na co všechno dokážou doktoři přijít, budu na tebe myslet.
@winterska já měla ducha po limitu 11dpo 🙂 takže zítra? ale test jsem kontrolovala až za dvě hodiny 🙂 tak ho hned nevyhoď.

maximka33
12. dub 2013

@herbie to je super, tolik vajíček, to budete mít na další pokusy nebo to třeba vyjde přirozeně 🙂

herbie
12. dub 2013

@maximka33 jj mame jeste 9 deti v mrazacku 😀 doufam ze ted je potrebovat tak minimalne dva roky nebudeme a pro sourozence si pak zajdem pozdeji 😉

ofina1
12. dub 2013

@herbie gratulce !!!! téda a tolik mrazáčků 🙂

ofina1
12. dub 2013

@maximka33 už se těším na fotečky 🙂

ofina1
12. dub 2013

@winterska necháváme to osudu ani se nějak nesnažíme pořád mám velký strach asi ze všeho-- tak moc bych chtěl dalšího mimíska, ale ten strach je horzný ☹ asi jsem se z toho ještě nedostala- sice už na to tak často nemyslím, ale pořád to bolí . No uvidíme jak to bude dála a vy jste na tom jak ????

winterska
12. dub 2013

@maximka33 no, vidím to bud na zítra večer, nebo spíš neděli ráno..
hezky si ten ples užijte a už se spolu s ostatním těším na fotečky 🙂

cabalkova
12. dub 2013

@matysikovad To jsi hodna, ze na me myslis, jsem domluvena s dr., ze tomu dame cas do konce mesice a pujdu kdyztak az pak, tak uz fakt doufam, ze ms dojde i bez vyvolavacky, nechce se mi do toho zasahovat zvenci...

cabalkova
12. dub 2013

@petulaho Ja ma to same, MTHFR v heterozygotu a dr taky rikala, ze jsem jasny kandidat na pichani fraxiparinu, tak jsem rada, ze ji to napadlo, ještě stesti, ze se nam Tonik narodil i bez nej, ale mela jsem předtím ctyrikrat casnou tehu ztratu a ted znovu, tam bych do toho rozhodne sla, kazdopadne hned po // posupu na konzultaci do trombocentra. Verim, ze zadrhel muz ebyt prave v tom a ze nam to pomuze.