Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

antana123
2. kvě 2013

Přeju dobré ránko 🙂

maximka33
2. kvě 2013

@lllllllllllll ahoj, tak to je opravdu divné, pokud skoro po ovulaci máš menzes, tak to nestihneš otěhotnět. luteální fáze by měla být aspoň 10 dní na uhnízdění. a seš si jistá? jinak to by byl se ze mně můj chlap na palici, kdybych to na něj zkoušela jen v plodné dny 🙂 my tak průběžně, ale samozřejmě v plodné dny více. co ty víš, jestli otěhotníš těsně před nebo těsně po ovulaci? spermie dovedou žít v pochvě až 5 dní. jinak na žluté tělisko je homeopatikum luteinum. Jinak Martínek se nám povedl asi taky až 26DC, ale mívala jsem cykly tak 35 dní.

eva518
2. kvě 2013

@antana123 Dobré ráno, kočko 😵 gratuluju k srdíčku 😵 😵 😵 to mám radost, že to tak hezky vyšlo. Vyplatilo se počkat na kontrolu, co? Já jsem na tebe včera čekala, ale po 12 jsem jela k našim, protože přítel měl přijet až k večeru, tak jsem nechtěla být doma sama a večer se to semlelo tak, že jsem sem už nenakoukla 😒 Užívej si ten krásný pocit, že v tobě roste nový život 😵
@kolino hele, beru, já jsem to tady nechtěla nijak dopodrobna rozebírat, ale my jsme měli krizi jak vidle a to když jsem začínala 5.měsíc 😝 a vypadá to, že se to pomalu srovnává teprve teď poslední 3-4 týdny... Také jsem si vyslechla svoje a úplně stejně jako ty přemýšlela, jestli je to dobře, abysme byli spolu, ale kvůli miminku a protože ho mám i přes to všechno ráda, jsem vydržela počkat, jak to půjde dál, s tím, že když se to nikam neposune a mě bude pořád tak smutno a špatně, tak půjdu pryč.. Víš, s čerstvýma emocema se jedná špatně. Po čase to člověk vidí zase trošku jinak. Unáhlit se v tak zásadním rozhodnutí by byla škoda. Ten kolotoč kolem miminka je strašně náročný a i když to třeba chlap tvrdí, že zvládá, tak se ho to dotýká a možná víc než nás. Jsou to prostě slabší kusy, jak říká moje kamarádka 🙄 Neustojí spoustu věcí jako my, přestože tvrdí, že my jsme ty hysterky a labilní, tak zvládneme daleko větší zápřah. Snaž se myslet hlavně na sebe a také na to miminko, které se ti za pár dní ukáže. Žádný chlap nestojí za to, abys byla nešťastná. Držím moc palečky 😵
@matysikovad Danuš, u nás bouřka jako blázen po ránu také 😎 Víš, ty emoce dělá hodně to, že jsi sama doma a že máš fůru času myslet na to ze všech stran a samozřejmě to, že ti hormony "zatemňují" mozek 😀 To kolísání nálad je úplně normální. Chápu, že se ti třeba ani nikam nechce, ale domluv si třeba aspoň s někým kino nebo něco, co tě trochu rozptýlí. Chlapa nech chvilku tak, on to taky cítí, jak jsi nervózní a je z toho nervní taky. Aspoň teda u nás to takhle bezpečně funguje.. Kontrolu máš za pár, i když se ti to určitě vleče, ale uvidíš, že v úterý bude o moc líp 😵

antana123
2. kvě 2013

@eva518 moc děkuju 😵

cital
2. kvě 2013

Ahoj holky, před týdnem jsem potratila. Myslela jsem, že časem bude lépe, ale je to horší a horší. Nějak to nedávám, ještě když je teď jaro a všude se promenádujou těhotné ženy, samá miminka. Fakt se snažím, zaobírám svou pozornost jinam, ale nějak se nedaří ☹ .

eva518
2. kvě 2013

@cital ahoj, moc mě mrzí, že tě potkalo to, co každou z nás tady ☹ Jestli je to týden, tak máš úplně právo se cítit takhle. Chce to víc času, aby se dušička trošku zahojila, i když myslím, že zapomenout se nedá. Většinou je nejdelší a nejhorší období do první MS, pak už má člověk pocit, že se to "uzavřelo" a může začít znovu.. Jsi doma na neschopence nebo chodíš do práce? Někomu pomůže jít mezi lidi, někomu to dělá zle.

cital
2. kvě 2013

@eva518 Nene normálně funguju, chodím do práce. Jsem trochu unavenější, ale možná za to může i psychika. Já jsem prodělala samovolný potrat, naštěstí bez nemocnice a snažit se můžeme dle doktorky hnedka. Zatím to teda bojkotuju, jelikož se ještě dočišťuji a je na mě moc brzo. Vím, že to tak mělo být, ale bohužel to člověka mrzí .

eva518
2. kvě 2013

@cital Tak únava je jasná, tělo se musí srovnat. To je plus, že jsi nebyla na revizi, nemusíte aspoň čekat. Ale stejně je nutné dodržet šestinedělí nebo aspoň 4 týdny kvůli případné infekci.. Jo, člověk ví, že to neovlivní, že to asi mělo být, ale útěcha to velká není. Takhle se utěšovat jde až mnohem později - teda aspoň u mě to tak bylo. V kterém tt jsi byla?
Držím palce, aby bylo všechno co nejdřív ok.

berusinka1
2. kvě 2013

@antana123 Ahoj, moc gratuluju 🙂

cital
2. kvě 2013

@eva518 Já nemusím dle doktorky dodržovat ani žádné šestinedělí (je to sice zvláštní, ale je to tak). Ptala jsem se ji na to 2x 🙂. Mám prý "pohnojené" tělo, tak se máme začít snažit hnedka. Co doktor, to jiný názor, fakt. Byla jsem v 7tt. Naštěstí se nám podařilo otěhotnět na 2 pokus. Si nedokážu představit, když se tady toto stane někomu např. po roce snažení. Děkuju moc.

antana123
2. kvě 2013

@cital Ahoj je mi to líto ☹ vítej mezi náma

antana123
2. kvě 2013

@berusinka1 moc děkuju 🙂

eva518
2. kvě 2013

@cital no tak pokud jsi v pořádku a už nešpiníš, proč ne.. Ale je to i o psychice, někdo chce hned začít, někdo má strach. Je dobře, že nemusíte čekat a můžete se sami rozhodnout. A že jste nemuseli čekat na // x měsíců nebo let
Je tady hodně holek, které čekaly nebo čekají dlouho a nedaří se 😒 Když se podíváš do tabulky, co tu denně bývá, tak uvidíš, kolik holek tu v diskusi bylo a to tam nejsou ani všechny zapsané a teď už mají děti, nebo jsou těhotné a nebo ještě čekají. Je to taková motivace, že to prostě jednou vyjde 😵

cital
2. kvě 2013

@antana123 Děkuji. Jinak gratuluji ti moc:!!!! Taky jsi potratila, tedy... za jak dlouho se vám povedlo znovu otěhotnět?

antana123
2. kvě 2013

@cital jj potratila sem v únoru pak byla v březnu ms a v dubnu už nedošla 😉

cital
2. kvě 2013

@antana123 Takže jsi byla jak se říká "pohnojená" 😀 .

antana123
2. kvě 2013

@cital asi jo 😀

cital
2. kvě 2013

@eva518 Věřím ve šťastný konec. Dyť i můj manžel vyšel až na 3. pokus.

berusinka1
2. kvě 2013

@cital Ahoj, vítej mezi námi, moc mě mrzí, co se stalo, ale určitě Ti bude po čase líp, ačkoliv si na to stejně mnohokrát vzpomeneš a pak Ti bude smutno.

petulaho
2. kvě 2013

@cital vítej v tomto smutném tématu, mezi námi ti bude určitě dobře.tvoje pocity jsou úplně normální...mě smutek přicházel po odeznění toho akutního, ještě asi půl roku potom, před každou menstruací.A vždycky když si vzpomenu, je mi úzko doted,jen už s tím umím pracovat a není to tak "živé"...my se teda ani po jednom potratu nesnažili hned,potřebovala jsem se z toho jak fyzicky tak psychicky vzpamatovat...ale někomu to naopak pomůže,poslouchej svoje tělo a intuici a ty ti napoví až bude ten vhodný čas....

fykyska
2. kvě 2013

🙂 😵 AHOJ KOČIČKY 😵 🙂

maximka33
2. kvě 2013

@fykyska čauky, tak jak to s tebou vypadá?

cital
2. kvě 2013

@berusinka1 Asi ano, asi to tak bude 😒 .

cital
2. kvě 2013

@petulaho Děkuji. Já se chci začít snažit až budu psychicky v pohodě. Už jen ta vidina snažení, mě drží nad vodou. Proletěla jsem v rychlosti tvůj blog. Je mi to moc líto ☹. Známá mé kamarádky potratila 7x v ranném stádiu a dítě nakonec má.

fykyska
2. kvě 2013

@maximka33 Ahojky 🙂 Maxi no teďka jsem byla týden zase na riziku kvůli špatnému dýchaní doktoři slibily že mi pomůžou ( mela se řešit vhodna pre indukce a pak indukce) protože malá je velkáá ale vyprdli se na to a pár dní před porodem mě poslali domů od příštího týdne přenášíme tak jsem jako zvědavá co s tím experti chtěj udělat - jsem z toho celá taková rozložená ☹ 😒 naštvaná zklamaná plná obav - jinak zkrátka stále 2 v 1 malá je podle všeho krásná zdravá holčička a opakovaný odhad je 3770g takže po tom všem docela medvěd 😀 😀
čekám na signál 😀 a on nepříchází a tak čekám dál 😀 asi tak 😀 😀 jak u Váás 🙂

terite
2. kvě 2013

Ahoj holky, pravidelně čtu, ale je toho tolik, že než dočtu, už nemám čas něco napsat.

@matysikovad @antana123: holky gratuluji k fajn výsledkům na utz, vyvíjí se to fajn, tak vůbec nepanikařte, hlavně ty Dani. Anetko, jsi šťastlivice, že se srdíčko ukázalo už tak brzy a nemusíš se déle trápit čekáním na něj. Super super, jen tak dál holky a myslete na to, že je potřeba být v pohodě!!!!

@kolino: Myslím, že většina z nás tohle šílené snažící období odskáče hádkami a problémy ve vztahu. U nás to vypuklo včera - sex na povel, který se nevyvedl, protože ta nutnost totálně zabíjí vzrušení, u nás holek se to dá zakamuflovat, ale chudáci naši mužíčci.. A já pak pláč a křik, že už ani ten sex za nic nestojí a je to všechno na ho.no. No vše špatně. Během dne jsme se srovnali a večer už to dopadlo dobře 😎

Holky, já jsem dneska 15DC, prosím opravte mi to. No a měřím ovu a furt nic, bílo. Takže začínám panikařit, aby nebyl tento cyklus anovulační nebo aby nebyla moc krátká luteální fáze, to by bylo taky na prd. Zítra vyrážíme na víkend do Valtic - bude kolo, degustace vína, sexík, dobré papání a všecko, tak třeba počneme 🙂

@cital: Ahoj, vítej mezi náma. Tady uvídíš, že nejsi sama se svým trápením. Je skvělé, že můžete zkoušet hned znovu. V tom neštěstí je toto vlastně štěstí. Většina z nás musela 2-3 měsíce čekat se zkoušením. A to čekání je myslím nejhorší. Nemáš v tu dobu žádnou naději, že se třeba podařilo.. Tak na to hupsněte a můžeš se hned těšit, že se to třeba právě teď povedlo. Držím palečky.

matysikovad
2. kvě 2013

Ahoj holky, tak jsem to nevydržela, dneska jsem musela jet na to hcg, ráno jsem si aj strachy poplakala - moje hcg je 6751 jednotek..... tak co vy na to? Stálo to sice 270,- ale stálo to za to 🙂 😉 Pak vás dočtu

cital
2. kvě 2013

@terite Díky. Hodně mi pomáhá vědomí, že nejsem v tom sama a že si s váma můžu o tom pokecat 😉 .

berusinka1
2. kvě 2013

@matysikovad Ahoj, jsi pěkný blázínek 😉 , hcg máš ale pěkný 😉

antana123
2. kvě 2013

@terite děkuju 🙂
@matysikovad hcg máš nádherný 🙂